توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 379316
سرقت بیش از ۱۰۰خودرو با لپ‌تاپ!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۱
دو جوان آمریکایی با هک کردن نرم‌افزار مشترک در خودروهای فیات-کرایسلر توانستند بیش از ۱۰۰ خودرو این شرکت را سرقت کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس، این دو سارق سیستم امنیتی این خودروها را دستکاری کرده و با کلید الکترونیکی خود توانستند درب آن‌ها را باز کنند.

اتهام این دو جوان به نام‌های مایکل آرک ۲۴ ساله و جسی زلایای ۲۲ دوساله استفاده از یک نرم ‌افزار رایانه‌ای غیرقانونی برای سرقت بیش از ۱۰۰ خودروی جیپ و دوج شرکت فیات-کرایسلر است. آنها از آسیب‌پذیری الکترونیکی این خودروها بهره برده اند.

آنها متهم هستند که از یک لپ‌تاپ برای برنامه‌ریزی مجدد سیستم امنیتی الکترونیکی خودروها استفاده کرده‌اند تا بتوانند با کلید خود آن‌ها را باز کنند. خودروهای دزدیده شده از یک نرم‌افزار مشترک برخوردارند که توسط تکنسین‌های خودرو و نمایندگی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با استفاده روز افزون رایانه در خودروها، کسانی که از دانش و توانایی لازم برخوردار باشند، می‌توانند این سیستم‌ها را دستکاری کنند. اگرچه شرکت‌های خودروسازی در سال‌های اخیر بسیار تلاش کرده‌اند تا بتوانند محافظت لازم را ایجاد کنند، اما هکرها با انگیزه‌های متعدد همیشه راهی برای ورود پیدا می‌کنند.

شرکت فیات-کرایسلر، سازنده خودروهای جیپ و دوج به همراه پلیس در حال بررسی در مورد روشی هستند که سارقان به پایگاه داده رایانه‌ای کدها برای جایگزین کردن کلید دست پیدا کرده بودند.
 
کلمات کلیدی : سرقت خودرو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.