توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479513
واکنش شهرداری لندن به توییت انتقادی و جنجالی ترامپ علیه صادق خان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۷
دفتر شهردار لندن روز دوشنبه در واکنش به توییت انتقاد آمیز و جنجالی دونالد ترامپ علیه صادق خان پس از حمله تروریستی شنبه شب گذشته در 'لاندن بریج 'گفت: «او بجای جواب دادن به توییت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، کارهای مهم تری دارد که انجام دهد.»

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا در صفحه توییترش چند ساعت پس از حمله شامگاه شنبه در لادن بریج نوشته بود: «دست کم 7 نفر کشته و 48 نفر زخمی شده اند، آن وقت شهردار لندن می گوید، جای نگرانی نیست».

به دنبال توییت ترامپ که سبب واکنش های تند در انگلیس شد، سفیر آمریکا در آمریکا، با انتشار پیامی در توئیتر از مدیریت «قوی» صادق خان شهردار لندن دفاع کرد و به او تسلیت گفت.

نکته جنجال برانگیز در توییت ترامپ درخصوص سخنان صادق خان این بود که شهردار لندن در اصل گفته بود که مردم پایتخت انگلیس نبایستی از افزایش شمار نیروهای پلیس در سطح شهر نگران باشند، و او هیچ اشاره ای به اینکه مردم نبایستی از حملات نگران باشند به زبان نیاورده بود.

صادق خان شهردار لندن نیز روز دوشنبه در سخنانی با اشاره به توییت رییس جمهوری آمریکا گفت که ترامپ اظهاراتش را از خارج متن سخنانش استخراج کرده بود.

بر اثر حمله با خودرو در پل پرتردد لندن بریج و متعاقبا حمله با چاقو در بازار «بارو» در نزدیکی این پل در شامگاه شنبه گذشته، هفت نفر کشته و 49 نفر زخمی شدند که حال شماری از زخمی ها بشدت وخیم است.
 
کلمات کلیدی : حمله تروریستی لندن + انگلستان + داعش + ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.