نظر منتشر شده
۲۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 149410
درباره بزرگترين اختلاس كننده تاريخ ايران؛
امیر خسروی ، دویست و نودمین ثروتمند جهان
هادی شریفی،‌ 20 فروردين 91
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۵۸

بعد از افشا شدن ماجرای اختلاس اخیر بانکی ، منابع مختلفی میزان ثروت مدیرعامل شركت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا(مه آفرید امیر خسروی) را 4700  میلیارد تومان اعلام کرده اند . (۱) ، (۲)

که این رقم در پاره ای اظهار نظرهای مسئولان مربوطه افزایش و یا کاهش نامحسوسی داشته است . حال فرض را بر این می گیریم که ثروت آقای امیرخسروی ۴۷۰۰میلیارد تومان باشد ، هم اکنون طبق اعلام بانک مرکزی هر دلار 12260 ریال است . (۳) که در دوران اعطای امتیازات بانکی به گروه آریا ، میانگین نرخ دلار نهصد و ده تومان بود . (۴)

در اینجا مبنای محاسبه را نرخ فعلی دلار در نظر می گیریم .
بر این اساس ، ثروت غیر منقول امیر خسروی در داخل ایران حدود سه میلیارد و هشتصدو هجده میلیون و سی و چهار هزار و صد و نوزده (3.818.034.119) دلار است .
حال نگاهی می اندازیم به فهرست ثروتمندان جهان در پایگاه مجله " فوربس " :
طبق این فهرست ، امیر خسروی با سه میلیارد و 8 میلیون دلار در رده 290 ثروتمندان جهان جای می گیرد . در فهرست مذکور 6 نفر دارای 3.8 میلیارد دلار معرفی شده اند .

ویلیام فانگ (Willam Fung- مدیر عامل گروه لی و فانگ که شرکت های مختلفی از جمله سازندگان مبلمان ، اسباب بازی ، لوازم آرایشی و مد و... دارند ، نفر دهم ثروتمندان هنگ کنگ ) ، میکی جاگتیانی (Micky Jageiani – هندی مقیم دبی که بیش از ۱۰۰۰ فروشگاه زنجیره ای در ۱۵ کشور جهان دارد و نفر ۱۴ در بین ثروتمندان هند است ) ، آرنون میلچان (Arnon Milchsn – ششمین نفر ثروتمند اسرائیل و سرمایه گذار در زمینه فیلم های هالیودی ) ، وی چو یاو و خانواده اش (We Cho Yaw & Family – ثروتمندترین فردسنگاپور و رئیس بزرگترین بانک این کشور ) ، جویی لِوییس (Joe Lewis – هفتمین ثروتمند انگلستان و سرمایه گذار در تیم های ورزشی ، مواد غذایی ولباس و ... ) ، فرانسیسکو آیرنس دی سا (Francisco Irens de sa – نهمین ثروتمند برزیل ) .(۵)


در فهرست ارائه شده در پایگاه " فوربس " ، بسیاری از چهره های مطرح جهان ثروتی کمتر از امیر خسروی دارند :
نجیب میقاتی به همراه برادرش طه ،نخست وزیر کنونی لبنان و موسس شرکت مخابراتی اینوست کام ، که مجموعه مخابراتی مذکور را در ماه ژوئن ۲۰۰۶ به مبلغ ۵.۵ میلیارد دلار به شرکت ام تی ان آفریقای جنوبی فروخت . با سرمایه ۳ میلیارد دلار در رده ۲۷۷ جهان و اول لبنان قرار دارد . (۶)
عبدالعزیز اَل غرایر (Abdul Aziz Al Ghurair) ، ثروتمندترین فرد امارات متحده عربی ، صاحب دهها شرکت و مجموعه سرمایه گذاری و رئیس بزرگترین بانک امارات ، که پدرش این بانک را در طول رونق نفتی خلیج فارس در سال ۱۹۶۰ تأسیس کرد ، با ۲.۹ میلیارد دلار در رده ۴۰۱ ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد . (۷)
محمد الفاید((Mohamed Al-Fayed میلیاردر مصری مقیم انگلیس و مالک فروشگاه گرانقیمت هرودرز لندن که ماجرای قتل پسرش ، دودی ، به همراه دیانا ، همسر سابق ولیعهد انگلستان ، هنوز از مطرح ترین موضوعات خبری است . به همراه خانواده اش خانواده‌اش يک ميليارد و سیصد ميليون دلار ثروت دارد و در رده ۹۶۰ ميلياردرهاي جهان و نفر هفتم ثروتمندان مصر جاي مي‌گيرد. (۸)

سعد حریری فرزند رفیق حریری نخست وزیر سابق لبنان ، با یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان در رده ۷۶۴ جهان و هفتم مصر جای دارد .

دونالد ترامپ (Donald Trump ) مالک آسمانخراش‌هاي بزرگ در نيويورک، که به نمايش ثروت خود علاقه فراوان دارد و سوداي رياست جمهوري در سر مي‌پروراند با دو میلیار د و نهصد میلیون دلار در رده ۴۰۱ ثروتمندان جهان و ۱۳۴ آمریکا قرار دارد .(9)

اپرا وینفری (Oprah Winfrey ) مجري معروف تلويزيوني آمريکا که به ثروت شهره است، با دو میلیارد و هفتصد میلیون دلار در رده ۴۴۷ جهان و ۱۴۸ آمریکا قرار دارد . (۱۰)

مورد زیر ابعاد ثروت امیر خسروی را بیش از پیش نمایان می سازد :
ثروت رابرت مرداک ، سلطان رسانه های صهیونیستی ، در سال ۲۰۱۲ هشت میلیارد و دویست میلیون دلار اعلام شده است یعنی رقمی معادل دو برابر ثروت امیر خسروی . اریک اشمیت (Eric schmidt) مدیر عامل شرکت گوگل با رتبه ۱۲۸ در جهان سرمایه ای حدود ۶ میلیارد و نهصد میلیون دلار دارد ، فقط ۱.۸ برابر امیر خسروی ثروت دارد .

در تمام موارد اشاره شده دو نکته مد نظر بوده : اولاً اینکه امیر خسروی هیچگونه ثروتی را از کشور خارج نکرده و دوماً نرخ دلار بر پایه ۱۲,26۰ریال محاسبه شده است .

حال ثروت امیر خسروی از لحاظ بازه زمانی مورد توجه قرار می گیرد .

طبق اظهارات برخی مسئولان ثروت مذکور در کمتر از ۱۰ سال جمع آوری شده است ،در نامه آقای توکلی خطاب به نمایندگان چنین می خوانیم : فردي در اوائل دهه ۸۰ شمسي با فروش گاوداري خود به مبلغ ۲۰ ميليون تومان وارد كاسبي شده است و طي حدود ده سال ۴۷۰۰ ميليارد ثروت بهم مي‌زند .(۱۱) اما بسیاری از ثروتمندان حال جهان وارث ثروت خانواده خود هستند. براي مثال، چارلز برونفمن وارث پدرش ساموئل برونفمن است که از بنيانگذاران مافياي مشروبات الکلي و مواد مخدر و تبهکاري سازمان‌يافته در آمريکا بود و از سران درجه اوّل صهيونيسم جهاني بشمار مي‌رفت. ساموئل برونفمن ثروت عظيم خود را وارد حوزه نفت کرد و در سال ۱۹۶۳ کمپاني نفتي «تکزاس- پاسيفيک» را خريد که از بزرگ‌ترين کمپاني‌هاي نفتي ايالات متحده آمريکاست.

مارتین و اولیور بوئينگ (Martin & Olivier Bouygues) که با سه میلیار د دلار در رده ۳۷۷ جهان قرار دارند ، دارايي خود را از پدر خود به ارث برده‌اند که کار خود را از سال ۱۹۵۲ آغاز کرد. کمپاني‌هاي اين خانواده امروزه در ۸۰ کشور جهان شعبه دارد و داراي ۱۳۳ هزار حقوق‌بگير است . (۱۲)

لارس لارسن دانمارکي(Lars Larsen ) که با ثروتی معادل ۳.۶ میلیارد دلار در رده ۳۰۴ جهان و دوم دانمارک قرار دارد فردي خودساخته است که در حوزه توليد مبلمان خانه شهرت جهاني دارد. لارسن، که کمپاني او رقيب اصلي کمپاني سوئدي «ايکيا» است، فعاليتش را در سال ۱۹۷۹ آغاز کرد و امروزه داراي ۱۶۰۰ فروشگاه در ۳۵ کشور جهان است.(۱۳)

امیر خسروی کار خود را با سرمایه اولیه ۱۶,۲۴۷دلار آغاز کرد و در ظرف چند سال به ثروتي چند برابر بسياري از ثروتمندان نامدار جهان، چون نجیب میقاتی ، لارس لارسن دانمارکی ، سعد حریری و دیگران دست یافت . نکته بارز تمامی ثروتمندان مذکور این است که ثروتشان خود ساخته است و طی سالهای زیاد ، ثروتشان به این مقدار رسیده است اما امیر خسروی از لحاظ بازه زمانی ثروتمند شدن ، اولین نفر است . ثروت تمامی این افراد خودساخته اما مسبب ثروت امیر خسروی عدم نظارت ، فساد اداری زیاد ، رانت خواری و باند بازی است . (۱۴) 
منابع :
۱- خبرگذاری مهر ، " میزان اموال اختلاس‌گران اعلام شد ؛ ۴۷۰۰ میلیارد تومان" ، تاریخ ۱۳۹۰/۰۶/۲۸َ
۲- "گفته مي‌شود مجرم اصلي اين پديده مشئوم ۴۷۰۰ ميليارد تومان دارايي دارد. چرا بايد اين دارايي ، ملك وي تلقي شود؟ " بخشی ازنامه احمد توکلی خطاب به نمایندگان ، جهان نیوز ، سه شنبه ۵ مهر ۱۳۹۰
۳- سایت بانک ملی ، تاریخ 20/1/1391
۴- طبق اعلام بانک مرکزی نرخ دلار در ماه فرودین سالهای ۸۱ تا ۹۰ به ترتیب ، ۷۹۲ ، ۸۱۴ ، ۸۵۱ ، ۸۸۷ ، ۹۱۴۵ ، ۹۲۴ ، ۸۹۵ ، ۹۹۲ ، ۹۹۶ ، ۱۰۴۰ تومان بوده است . (منبع : سایت بانک مرکزی )
۵- پایگاه اینترنتی مجله فوربس
۶- ۶- نجيب ميقاتي كيست؟  تاریخ ۸۹/۱۱/۰۵
۷- زندگی نامه عبدالعزیز ال غرایر
۸- محمد الفاید
۹- دونالد ترامپ
۱۰- اپرا وینفری
۱۱- جهان نیوز ، نامه آقای توکلی خطاب به نمایندگان ، سه شنبه ۵ مهر ۱۳۹۰
۱۲- براداران بوئینگ
۱۳- وب سایت شرکت لارسن
۱4- مقدار ثروت و رتبه تمامی ثروتمندان به استناد از پایگاه اینترنتی مجله فوربس است.

 
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۱۷:۳۵:۲۵
بیشتر ثروتمندان قبل از او در امریکا هستند جائیکه وزیر دفاع آنجا یعنی یکی از قویترین وزرا اگر از وسائل دولتی استفاده شخصی کند جریمه میشود در صورتی این فرد از بزرگترین کلاهبردار ها دنیاست ست نه از ثروتمندترین جهان . (731199) (moderator101)
 
اسمعیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۰۸:۰۱:۱۳
پیشنهاد می کنیم ، موضوغ و متن تحقیق را به لیست ثروتمندترین دزدها تغییر دهید و لیست کلیه دردان تاریخ را فهرست کنید تا خیانت این گونه افراد و حامیان آنها بر همگان آشکارتر شود.؟! همچنین لیست افراد این اختلاس را به صورت کامل و نه بصورت مخفف هم لیست کنید تا رتبه تیمی و کسب مدال افتخار ناظرین مشهودتر باشد و حق هیچ کدام آنها ضایع نشود.!!!! ؟ (731861) (moderator18)
 
بیژن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۹:۱۷:۴۰
اقای اسماعیل خان
شما چرا جو گیر شدی !!؟؟
ثروت و قدرت , غذای روح این موجود (عینی انسان) است . واگر که بنده و شما در ان جایگاه نیستیم دلیل بر جا نماز ابکشیدننمون نیست , که شاید اگر بودیم و استعداد و تواناییش را داشتیم , اگر بدتر از انان نبودیم , بهتر از انان نیز نبودیم .
حق دیگری , حقیست محترم که سلب حداقلی ان نیز حق الناس است و فکر و خیال زنا در خلوت ذهن , عین زنا است . و هیچکس نمیتواند ادعا کند که خطا کار نیست , تا درمظان امتحانش قرار نگرفته . بقولی : اگر ابی باشه , شاید همه گان شناگر خوبی باشند
ناگفته نماند که مطلب مذکور دلیل بر تایید عمل خلافکارانه نیست , بلکه در جایگاه قضاوت تکیه دادن و حکم صادر کردن است . و خداوند بهترین قاضیست . (733106) (moderator101)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۱۸:۱۶:۳۶
خب الحمدالله توی یک چیز تو دنیا اول شدیم... (731235) (moderator101)
 
کامیار
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۲۰:۲۱:۰۶
اینکه چیزی نیست دوست عزیز در آینده محصولات بیشتری در زمینه فساد مالی به بهره برداری میرسه جوری که دنیا بهمون نرسه (733178) (moderator101)
 
جباری - اراک
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۱۸:۲۲:۱۷
نویسنده محترم که خودش را این همه زحمت داده است در دو جا اشتباه نموده اند: 1- رقم اختلاس که رسماً 2700 ملیارد تومان اعلام شده است. و در خبرها آمد بود امیر منصور آریا (خسروی) با دست خالی از اروپا به ایران آمده است. و سرمایه قبلی نداشته است.
2- ظاهراً رشوه هایی که به دهها نفر پرداخت شده که رقم واقعی آن شاید به میزان 20 % رقم اختلاس باشد را نیز فراموش کرده اند و ویلای آقای خاوری را هم جزء سرمایه ایشات محاسبه نمود اند (731243) (moderator101)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۱۸:۴۲:۰۲
ثروت هنگفت این آقا در این مدت اندک بعید بنظر میرسد از راه حلال انباشته شده باشد . در این صورت ساده لوحی است باور کنیم مسئولین محترم در قبال فضایی که جهت جمع آ وری "گنج قارون " برای وی فراهم نموده اند چیزی گیر خودشان نیامده باشد !! بقول سیسرون : " قانون دستور دهنده رویه های شرافتمندانه است ونهی کننده اعمال خودسرانه است . " کدام قانون درنظام جمهوری اسلامی دست این فرد رابرای سوء استفاده از منابع بانکی باز گذاشته ؟ این در حالیست مسئولین همین بانکها برای پرداخت وامی ناچیز پدر صاحب بچه رو درمیارن !! (731264) (moderator101)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۲۰:۰۸:۳۹
چرا اسم این دزدها را ثروتمندان جهان مینامید ؟این ها دزدان قهاری هستند که از ترسشان به کشورهای دیگر پناهنده شده اند. اگه مشگلی ندارند چرا برنمی گردند؟ (731352) (moderator101)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۲۱:۰۷:۵۷
این آقا اسمش سروتمند نیست !! ایشون دزد هستند ! بله دزد !
سرمایه ایشون رو باید با سرمایه دزدها مقایسه کرد و این مقایسه شما توهین به سرمایه داران است .
آیا مثلا ویلیام فانگ هم با دزدی و کلاهبرداری از بانکها به این سرمایه رسید !!؟؟ (731417) (moderator101)
 
علی
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۲۱:۰۹:۲۷
خوب ایشون توی کلاهبرداری رتبه ی چندم رو دارن؟ (731419) (moderator101)
 
Sri Lanka
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۲۱:۳۲:۱۸
قرار گرفتن نام امثال امیر خسروی در فهرستی که مبتکران بزرگی مثل بیل گیتس در آن فهرست هست باعث شرم و خجالته (731458) (moderator18)
 
یار میر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۰ ۲۲:۴۹:۲۸
به نام خدا
انچه مینویسم در دفاع از متهم اول پرونده فساد مالی نیست و همچنین میدانم انچه مینویسم خشم بسیاری از خوانندگان برانگیخته میکند ولی میخواهم به نکته ای اشاره کنم که به نظر من یکی از دردهای جامعه ما است البته این موضوع در سایر جوامع نیز مطرح است اما به نظر من در جامعه ما میتواند یک مشکل زیر بنایی در جامعه باشد و آن این است که ما اساسا ثروتمند ستیز هستیم.ما با همه ثرتمندان در عالم مشکل داریم.این جمله معروف که نمیشود این همه ثروت را(بخوانید منزل بزرگ در بالا شهر و یا ماشین آخرین مدل)نمیتوان بدست آورد مگر از طریق حرام همه شنیده ایم حالا دیگر مدت کوتاه یا بلند ان بماند گرچه به دوستانی مشکل انها مدت کوتاه است یک مثال میزنم اگر در آذر ماه پارسال صد ملیون تومان دلار خریده بودید الان دویست ملیون تومان شده بود لطفا جواب دهید حرام است یا حلال؟علیحال برگردیم به ثروت ستیزی دوستان آیا میدانید اینهمه ثروتمندان که معلوم نیست ثروت خود را از طریق مشروع بدست آورده اند یا خیر چند نفر کارمند دارند و کامندان انها چند نفر خانواده؟اگر خداوند غریضه پول دوستی را در نهاد اینها نگذاشته بود هیچ شرکت بزرگی تاسیس نمیشد که دارای کارمندان بسیار باشد همه دنیا که صاحب بنگاه بزرگی به نام دولت نیستند که تازه پشتوانه اش هم نفت باشد پس دوستان گاهی از انجاییکه نمیدانیم بنده صالح خدا چه کسی هست یا نیست و تنها خدا میداند پشت سر این ثرتمندان بگوییم خدا پدرشان را بیامرزد که توانسته اند یک بنگاه اقتصادی را ایجاد کند که چند صد نفر از طریق آن نان میخورند نه اینکه کنکاش کنیم ایا از طریق حلال بدست اورده یا نه. (731565) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۰۹:۴۵:۴۵
در كشورهاي بسيار قانونمند مانند ژاپن كره جنوبي .. به محض افشائ حيف و ميل بيت المال و كسب ثروت از راه هاي غيرقانوني ازفرط شرمساري در مقابل مردم بارها پيش امده است كه مجرمان خودكشي هم ميكنند. اما در كشور ما گوئي آنچنان قبح اين دزدي هاي كلان ريخته شده است كه اي بسا آنرا يك نوع مثلا زرنگي بدانند. (732024) (moderator18)
 
Sweden
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۰۲:۵۸:۴۶
الف جان، جان هر کی‌ دوست داری چاپ کن ، ببین عزیز برادر همه چیز را دیگران گفتند اما یکی چیز را اشاره نکردند آن هم این است که نظارت مردمی در کشورهای دیگر از طریق رسانهای غیر وابسته و مستقل حرف اول را می‌زند یعنی‌ آن چه که من شاهد آن در سوئد هستم این است وای از این که از وزیر و وکیل کارشان دست مطبوعات بیفتد بیچاره میشوند تا ته وتوی قضیه را در نیاورند دست بردار نیستند در این ۳۰ سالی‌ که در اینجا هستم حساب از دستم در رفته که اینها چند نفر را از قدرت و شوکت پایین کشیدند آن هم نه برای جرمهای این طوری برای اشتباهات گاهی‌ کوچک و خنده دار مثل خرید پوشاک بچه با کارت دولتی یا در هنگام کار اداری مسول امنیت ملی‌ رفته بوده رستوران البته با پول خودش و از این قبیل کارهای حلال، حالا تا مادامی که مطبوعات ما این باشند که هستند خوب مسئولین هم با فراق باز و خیال راحت با پشتیبانی به تبانی با ارباب قدرت این آبروریزی را راه میاندازند حالا این رو شده ببین چه چیزها که هنوز پشت پرده است (731776) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۰۹:۵۹:۴۸
الف جان افراد بسيار ديگري از اين فساد بزرگ مالي ثروتمند نا مشروع شده اند از جمله ف ب مدير فروش گروه ملي صنعتي فولاد كه نمي دانيم چرا جايش در دادگاه خاليست ؟!!! (732054) (moderator18)
 
یبی
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۰:۵۶:۵۳
منظورتون از درج چنین خبری چیه؟ خوب حالا رتیه ایشون رو بین ثروتمندان دنیا فهمیدیم. چه کمکی می کنه؟ اختلاس تو مملکت کم میشه؟ جرم ایشون کم میشه؟ روال دادگاه بهتر میشه؟ (732158) (moderator18)
 
الف .ب.پ .ت
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۵:۵۱:۱۷
فقط مي تونم بگم الهي همه پولدارا بدبخت بشن تا دنيا درست بشه!
آخه چه معني داره آدم به فكر پول درآوردن و اشتغالزائي و اين حرفا باشه !
به نظر من با توجه به تفكر آقايون اگه يه آدم 50 ساله تمام عمرشو پول جمع كنه وميانگين حقوق هرماهش500 تومان باشه كل دارائيش توي 50 سالگي ميشه 300ميليون تومان نتيجه اينكه هرآدمي كه بالاي300 ميليون تومان پول داره قطعاً حرومخوره
پس بياييد به جاي كار وفعاليت وتفكرهاي درآمدزا بريم توي مسجد و روزها را با دعا وثناء طي كنيم حقوقمونم از حوزه بگيريم !
پول خودش بوجود مي آيد ما مواظب باشيم دنبالش نريم !
اما اي كاش صاحب اصلي بياد ويه دهني از مدعيان عدالتخواهي و ... سرويس كنه تا همه بفهميم راه كج متعلق به كيه به اميد روزيكه شمشير عدالت دست وزبان مدعيان دروغين عدالت قطع كنه واموال هر كسي به صاحبانش برگرده ورسوايي آقازاده ها و باباهاشون رو ببينيم (732824) (moderator101)
 
Sweden
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۶:۰۵:۱۷
طرح یکی موضوع، من بارها شنید‌م که بیا و ببین در ایران چه راه سازی‌هایی‌ کردند گاهی‌ بیش از اندازه و غیر قابل تصور لطفا یک خبر نگار از جانب الف میتواند تقبل کند و صاحبان زمین قبل و بعد از ساختن این راه‌ها را لیست کند و توجه کند که این زمینها چه زمانی‌ و چرا قبل از ساختن راه و با چه قیمتی خریداری شده‌اند و اکنون خریدارن چه سودی از این تجارت حلال بردهند آقا جان کار در مملکت ما بنیادی باید اصلاح شود ممنون (732844) (moderator101)
 
ر.ز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۶:۱۵:۳۷
آرزو مندیم روزی برسد این دزدها رودر روی مردم قرار بگیرند و با زبان خود بطور مستقیم به مردم بگویند که چه کسانی به انها کمک کرده اند تا آنها به این ثروت عظیم و غیر قابل تصور دست یابند .

اگر چنین شود که احتمال ان کمتر از نیم درصد هست انوقت مردم شاید هوشیاتر شوند و کمتر به این رجال عوام فریب اعتماد کنند.


یک درخواست دیگر از رسانه دارم بیوگرافی این متهمین را از نوجوانی و خانوادگی و نحوه رشدشان در سیتم فاسد مالی ایران را برای مردم بازگو گنند. (732866) (moderator101)
 
طاهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۶:۱۶:۱۸
این متن غلط و نویسنده بر دارایی و ثروت نامبرده مهر تایید زده . باید نوع نوشتار عوض شود و نام بزرگترین کلاهبرادی یاد شود. (732871) (moderator101)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۷:۱۰:۱۵
اگر بستر فساد اصلاح نشود فساد دوباره تكرار مي شود چرا در يكي از شركت هاي امير منصور آريا در اهواز كه از اصلي ترين بسترهاي ايجاد اختلاس 3000 ميلياردي بوده است همچنان از همان مديران سابق مسئله دار استفاده مي شود و هيچگونه تغييري در آن از نظر مديريتي و جايگرين نمودن نيروهاي پاك دست و متعهد صورت نپذيرفته است ؟! به نظر مي رسد دستاني در كارند كه سيستم تغيير نكند چون اگر اينچنين شود دست ناپاك آنان نيز در اين استان هويدا خواهد شد ...... (732943) (moderator101)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۶ ۰۱:۱۱:۳۱
جنابان الف..
شما تیتر زده اید : امیر خسروی ، دویست و نودمین ثروتمند جهان
برادران عزیز این بابا دزدی کرده و آنچه در دست اوست بیت المال است .
آیا بهتر نبود ایشان را به عنوان چندان و چندمین خیانتکار به امانت ملت خود معرفی میکردید؟ (738799) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۶ ۱۸:۱۱:۵۸
گلی به جمال شماکه اسم واقعی خسروی رانوشتیدبعضی ازرسانه هاوحضرات مخفف آن رااعلام میکنندتاآبرویش نرودچون خون اورنگین ترازامثال وجزایری وفاضل خدادادو.....است که دادگاهشان پخش مستقیم ازصداوسیما میشد!!! (739949) (moderator18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.