نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482311
انتقال دو هفته تعطیلات تابستان به زمستان/ آخر هفته‌ها دو روز تعطیل
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تلاش برای انتقال دو هفته از تعطیلات ایام تابستان به فصل زمستان خبر داد و گفت: ما موافقت سازمانی را برای تایید دو روز تعطیلی در آخر هفته‌ها را اعلام کردیم.

زهرا احمدی‌پور در گفت‌وگو با تسنیم، درباره انتقال بخشی از تعطیلات تابستان به زمستان و سروسامان گرفتن تعطیلات در راستای فراهم شدن امکان سفر برای خانواده‌ها اظهار داشت: در این‌باره طرحی در مجلس برای ساماندهی تعطیلات وجود دارد که در صورت تصویب، با همکاری وزارت آموزش و پرورش، دو هفته از تعطیلات ایام تابستان به فصل زمستان منتقل می‌شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه توضیح داد: به هر حال شرایط اقلیمی کشور ما متفاوت است، و متعاقباً سیستم آموزشی کشور نیز با توجه به شرایط اقلیمی تعریف می‌شود، بنابراین باید با تنظیم بازار گردشگری بتوانیم به نحو بهتری از ظرفیت‌ها و پتانسیل گردشگری کشورمان جهت افزایش سفر مردم در ایام متعدد سال استفاده کنیم.

وی با تشریح اهمیت انتقال دو هفته از تعطیلات تابستان به زمستان افزود: در فصل زمستان با توجه به آلودگی بیشتر هوا، علی الخصوص در کلان شهرها، می‌توان با این تعطیلات، فرصتی برای خانواده‌ها در جهت رفتن آنها به سفر و خارج شدن از شهرها فراهم کرد.

احمدی‌پور درباره سرنوشت  دو روز تعطیلی در آخر هفته‌ها نیز گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با این دو روز تعطیلی موافق است، زیرا خانواده‌ها با یک روز تعطیلی آخر هفته نمی‌توانند به طور مناسب برای سفرهای کوتاه برنامه ریزی کنند ولی با دو روز تعطیلی حداقل می‌توانند به اطراف شهر و سکونت خود سفر کنند و این دو روز تعطیلی بر گردشگری داخلی تاثیر خوبی خواهد گذاشت.

معاون رئیس جمهور با تشریح بیشتردو روز تعطیلی در آخر هفته‌ تصریح کرد: اصلا هم مهم نیست که این یک روز تعطیلی بیشتر، روز پنجشنبه باشد یا روز شنبه؛ ولی معتقدیم با این یک روز تعطیلی بیشتر، در زمینه گردشگری اقامتی از جمله بوم گردی شاهد تاثیرات مثبتی خواهیم بود و حداقل مردم طی این دو روز تعطیلات می‌توانند به سفرهایی با طول مسیر 60 کیلومتر بروند.

احمدی‌پور درباره کاهش تعطیلات نوروزی نیز خاطرنشان کرد: هیچ تصمیمی برای کاهش تعطیلات نوروز نداریم، بلکه تمام تلاش برای افزایش تعطیلات در فصل زمستان است تا با انتقال دو هفته تعطیلات از تابستان، این امر صورت پذیرد، کما اینکه وزارت آموزش و پرورش نیز فقط با انتقال دو هفته تعطیلات به زمستان موافق است.
 
کلمات کلیدی : سازمان میراث فرهنگی، تعطیلات،زهرا احمدی‌پور
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۰:۴۵:۰۶
بهتره با دنیا همگام بشیم
یعنی شنبه و یکشنبه تعطیل کنیم (4424400) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۷:۵۶:۳۸
درست نیست که در کشور مسلمان مردم جمعه بروند سر کار و به عبادت روز جمعه نپردازند.
همین پنج شنبه و جمعه بهتره. (4424942) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۴:۱۶:۵۹
طرح بسیار عالی میباشد .
انشاءالله به نتیجه برسد . (4424701) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۷:۴۶:۰۵
جمعه با شنبه (4424930) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۰۳:۵۰:۰۶
تعطیلی دو روز در هفته چه ربطی به میراث فرهنگی داره ؟ که موافق باشن یا نباشم (4425399) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.