نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 273214
اعتراض سر بسته عارف به جبهه اصلاحات
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۲
روزنامه کیهان نوشت:

محمدرضا عارف می‌گوید اصلاح‌طلبان نشان خواهند داد که ۸ درصد رأی دارند یا ۸۰ درصد؟

عصر ایران به نقل از «امید»، به اظهارات عارف در دانشگاه شهید باهنرکرمان پرداخت و نوشت: «او تأکید کرد اصلاح‌طلبان در اسفند امسال نشان خواهند داد که ۸ درصد رأی دارند یا ۸۰ درصد. این سخنان عارف واکنشی به ادعای روزنامه کیهان بود که بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری بارها به رأی ۸ درصدی اصلاح‌طلبان تأکید کرد».

یادآور می‌شود رأی ۸ درصدی عارف تحلیل کیهان نیست بلکه برخی اعضای منتقد جبهه اصلاحات بارها بر این موضوع تأکید کرده‌اند از جمله محمدعلی نجفی سخنگوی کمیته ۷نفره اصلاح‌طلبان در انتخابات ۹۲، ۲۳ تیرماه همان سال در مصاحبه با نشریه زنجیره‌ای آسمان تصریح کرد در آخرین نظرسنجی اصلاح‌طلبان قبل از انتخابات عارف ۸ درصد رأی داشت و به همین دلیل از روحانی حمایت کردیم. بنابراین اگر هم آقای عارف به این درصد معترض باشد، باید به مرکزیت جبهه اصلاحات اعتراض کند که چرا آن ارزیابی دقیق و ناامیدکننده را منتشر کرده و به بی‌پایگاهی مدعیان اصلاح‌طلبی اذعان کرده‌اند؛ ضمن اینکه در انتخابات همزمان شوراها نیز نامزدهای مدعی‌اصلاح‌طلبی بیش از ۱۰ درصد آرا را در تهران به دست نیاوردند.

محمدرضا یزدان‌پناه از همکاران فراری نشریات اصلاح‌طلب ۲۵خرداد ۹۲ در مصاحبه با صدای آمریکا تصریح کرده بود: روحانی اصلاح‌طلب نیست و هیچ اصراری هم ندارد که خودش را اصلاح‌طلب بنامد. این در حالی است که آقای عارف خودش را اصلاح‌طلب می‌دانست. اما چون در نظرسنجی‌ها حتی نظرسنجی‌های اصلاح‌طلبانه او دارای رای بالایی نبود، اصلاح‌طلبان از روحانی حمایت کردند.

این نکته نیز گفتنی است که محمد عطریانفر عضو مرکزیت کارگزاران ۲۹ اردیبهشت امسال در مصاحبه با روزنامه زنجیره‌ای آرمان و درباره انصراف عارف گفت: باید گفت کار او از خودگذشتگی نبود چرا که او جز این مسیر، مسیر دیگری نداشت. آقای عارف بر سر یک سه‌راهی خوب، بد و راه وسط نبود. او بر سر دو راهی خوب یعنی خروج و بد به معنای ماندن و تقبل شکست بود. بنابراین اینگونه نبود که اگر او در صحنه می‌ماند نفرین اصلاح‌طلبان نصیب فرد دیگری به جز او می‌شد. اگر آقای عارف انصراف نمی‌داد چه می‌شد؟ قطعا برای آینده سیاسی ایشان هم بد بود و سخت‌تر از همان بلایی که سال ۸۴ بر سر آقای هاشمی آوردند او را مورد نقد قرار می‌دادند.

یادآور می‌شود پدرخوانده‌های افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی سالهاست با تظاهر به همراهی با افرادی از قبیل هاشمی، روحانی، ناطق و... به زیست انگلی خود ادامه می‌دهند. این طیف بارها صراحتا از عارف به عنوان اصلاح‌طلب بدلی و قلابی یاد کرده‌اند!
 
کلمات کلیدی : کیهان، عارف، اصلاحات
 
اصلاح طلب
۱۳۹۴-۰۳-۰۷ ۱۰:۴۲:۵۲
درود بر عارف (2920819) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۷ ۱۴:۰۱:۲۷
مثل همیشه عالی زنده باد کیهان (2921314) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۷ ۱۷:۴۸:۰۴
بله وقتی مردم می بینند که اصلاح طلبان و به خاطر طرف انحصارطلب مقابل به طور ناعادلانه ای رد صلاحیت می شوند از رای به عارف امتناع می ورزیدند و اعتراض خود را اینگونه نشان می دادند و می خواستند عارف هم انتخا بات را تحریم کند و اما ... اما وقتی که مشاهده کردند شرکت نکردن در انتخابات باعث پیروزی کسانی می شود که فقط به منفعت شخصی و حزبی خود می نگرند و منافع ملی ، خواسته مردم و قانون و اسلام برایشان بی اهمیت است ، به روحانی رای دادند تا حداقلی از مطالباتشان بر آورده شود . اصولگرایان با تمام امکانات ادارات و نهاد ها و تریبون های مختلف و متنوع و رسانه ها و ازجمله صدا و سیما و ..و در یک کلام زر و زور و تزویر ، بیش از 8 درصد الی 10 درصد رای ندارند و اگر مطمئن هستند که بر خلاف این است در یک شرایط عادلانه شرکت نمایند تا مانند انتخابات ریاست جمهوری سال 76 و 80 و انتخابات مجلس ششم متوجه پایگاه مردمی خود شوند !! (2921729) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.