نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493913
هند: خرید نفت از ایران را کاهش می‌دهیم/منابع آگاه: میزان کاهش 25 درصد است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
وزیر نفت هند اعلام کرد: هند به دلیل اینکه ایران مدت‌ زمان پرداخت پول نفت را از ۳ به ۲ ماه کاهش داده خرید نفت از این کشور را کاهش می‌دهیم این در حالی است که منابع آگاه از کاهش 25 درصد خرید خبر داده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، وزیر نفت هند اعلام کردکه پالایشگاه‌های هندی در نظر دارند در سال 2017/18 نسبت به سال گذشته نفت کمتری از ایران خریداری کنند.

«درمندرا پراتهان» وزیر نفت هند اعلام کرد: ایران از ما می‌خواهد که پول نفت را 60 روزه پرداخت کنیم. این در حالی است که سال گذشته ما این پول را 90 روزه پرداخت می‌کردیم.

وی گفت: پالایشگاه‌های دولتی هند می‌خواهند واردات نفت برای آنها به‌صرفه و اقتصادی باشد. وزیر نفت هند جزئیات بیشتری در این باره اعلام نکرد.

منابع آگاه پیش از این به رویترز اعلام کرده بودند پالایشگاه‌های دولتی هند تصمیم گرفتند تا مارس 2018 خرید از ایران را تا یک چهارم کاهش دهند.

به گزارش فارس، پیش از این هند اعلام کرده بود در صورتی که ایران توسعه میدان گازی فرزاد «ب» در جنوب را به هندی‌ها ندهد با کاهش خرید نفت تلافی خواهند کرد. صحبت‌های مقامات هندی پس از آن بیان شد که زمزمه‌های واگذاری توسعه میدان گازی به روسی‌ها مطرح بود.
 
کلمات کلیدی : نفت، ایران، هند
 
تُرشیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۱:۲۲:۴۹
با کاهش خرید هند از ما ؛ بزودی نفت ما ترش خواهد شد ! (4481950) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۲:۵۷:۴۳
هند در دوران تحریم همه جوره فشار به ما آورد و از شرایط سوء استفاده کرد.
تصور کنید نفت بدیم و ما را مجبور کنند به جای پولش خودکار بخریم. اینها را با اطلاع دقیق میگم. متاسفانه رسوبات رفتار نادرست دولت احمدی نژاد هنوز تو ذهن اونهاست. این تصور که ایستادگی فقط در برابر آمریکا باید انجام بشه غلطه. اگر کوتاه بیاییم همه سعی میکنن سوء استفاده کنن. در برابر هر کشوری اگه درست رفتار نکنیم توهم برشون میداره. از دولت میخواهیم با متنوع کردن خریداران نفت، جواب محکمی به رفتار هندیها بده. (4482099) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۴:۰۱:۲۹
گذشت اون زمانی که نفت می دادیم برنج هندی وجنس هندی تحویلمون میدادین (4482158) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۴:۱۷:۳۴
بدبختی روزگار ببین، هند هم آدم شده برام (4482173) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۱۴:۲۶:۴۸
نزارید هندی ها براتون تصمیم بگیرند پول رو اصلا 1 ماهه ازشون بگیرید و امتیاز میدان نفتی رو هم به روسا بدید تا هندیا بدونند که حرف اضافی نزنند (4482177) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۲۰:۱۹:۵۹
همه کشورها برای منافع ملیشان کار می کنند فقط مقامات ما هستند که بدست آوردن رضایت خارجیها مقدم بر منافع ملیشان است متاسفانه به بهانه نشان دادن ارتباطات بین المللی خوب هند هم از ما باح می گیرد (4482493) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.