توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443413
احتمال اعزام پناهندگان سوری در ترکیه به سربازی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۶
یک روزنامه ترکیه‌ای از تهیه پیش‌نویس قانونی برای اعزام 800 هزار پناهنده سوری به خدمت نظام وظیفه در ترکیه خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، روزنامه ترکیه‌ای "زمان" در خبری اعلام کرد این کشور پیش نویس قانونی را تهیه کرده است که طبق آن سوری های حاضر در ترکیه که در رده سنی 18 تا 42 سال قرار دارند، باید به خدمت سربازی اعزام شوند.

روزنامه زمان چاپ ترکیه با اعلام این مطلب نوشت: مشاور رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه از اینکه جوانان سوری در ترکیه به راحتی رفت و آمد می کنند، در حالی که سربازان تُرک در الباب سوریه کشته می شوند، ابراز ناراحتی کرده است.

روزنامه زمان به نقل از "اوزترک یلماز"، معاون رئیس حزب جمهوری خلق نوشت: سوری هایی که در سن سربازی قرار دارند، به همراه دختران ترکیه‌ای در خیابان ها راه می روند؛ در حالی که سربازان تُرک در الباب سوریه در حال کشته شدن هستند.

اوزترک یلماز همچنین اعلام کرد می توان 819 هزار سوری را از سه میلیون پناهنده این کشور به خدمت نظام وظیفه در ترکیه اعزام کرد.

سخنان این مقام ترکیه‌ای در حالی بیان می شود که این کشور سیاستی جدید را در قبال پناهندگان سوری در پیش گرفته است. طبق این سیاست، ترکیه هزاران نفر از پناهندگان سوری را در ضمن گروه های "سپر فرات" به جنگ فرستاده است.
 
کلمات کلیدی : سربازی+مهاجران سوری+ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.