توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 433018
اختلاف «داعش» و «القاعده» بالا گرفت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۱
منازعه بین دو گروه تروریستی القاعده و داعش بار دیگر تشدید شده تا حدی که «ایمن الظواهری» سرکرده القاعده سکوت خود را شکسته و در فایل صوتی «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش را مورد هجمه خود قرار داد.

به گزارش فارس، ایمن الظواهری در یک فایل صوتی، ابوبکر البغدادی را به دروغ‌پردازی و افتراء علیه القاعده با هدف بدنام کردن این گروه و عملیات‌های «جهادی» آن متهم کرد و گفت که «اولویت جهاد بایستی هدف قرار دادن آمریکا باشد».

الظواهری در این فایل صوتی با اشاره به اینکه ابوبکر بغدادی هجمه‌ای را علیه القاعده آغاز کرده است،گفت: «برخی‌ها مدعی هستند که ما طاغوت را تکفیر نمی‌کنیم، محمد مرسی (رئیس‌جمهور عزل شده مصر) را ستایش می‌کنیم و او را امید امت و قهرمان می‌دانیم و حتی خواهان مشارکت مسیحیان در حکومت هستیم».

وی همچنین از تماس بین القاعده و داعش و تلاش القاعده برای مهار کردن داعش جهت اجرای عملیات‌ها به شیوه‌های این گروه خبر داد و افزود: «آنها گمان می‌کنند که ما شیعه را تکفیر نمی‌کنیم با وجود اینکه ما سند و دستورات جهادی را برای آنها فرستادیم اما آن را نادیده گرفته و سخنی درباره آن به میان نیاوردند، بارها سفارش کرده‌ام که انفجار بازارها، حسینیه‌ها و مساجد را رها کرده و به اجرای عملیات‌ها علیه نیروهای ارتش، نیروهای امنیتی و پلیس و شبه‌نظامیان شیعه تمرکز کنید و اعتراضی هم نکردند».

طبق گزارش پایگاه «سبر»، الظواهری همچنین ضمن اشاره به اینکه اختلافات القاعده و داعش به دلیل منازعه بر سر قدرت و پول است، خواستار هدف قرار دادن آمریکا و متحدان آن و نیز حمله به اسرائیل، روسیه، هند، اسپانیا و چین به منظور «احیای فریضه جهاد بین امت مسلمان برای آزادسازی این سرزمین از اشغال کفار اصلی و مزدوران مرتد آن» شد.

 «محمد الرفاعی» کارشناس امور گروه‌های اسلامی در این باره گفت که به نظر می‌رسد اختلافات ظاهری بین دو گروه داعش و القاعده اختلافات فقهی درباره اولویت جهاد است.

وی اشاره کرد که هر دوی این گروه ریختن خون بی‌گناهان را مباح می‌دانند اما اختلافات آنها بر سر اولویت قتل و کشتار است و اینکه آیا حکام و رژیم‌های موجود در کشورهای عربی و اسلامی «دشمن نزدیک» هستند و باید از بین بروند و پس از آن به «دشمن دور» یعنی اسرائیل، آمریکا و غرب پرداخته شود یا اینکه ابتدا باید با آمریکا و غرب جنگ کرد و سپس به رژیم‌های حاکم پرداخت؟
 
کلمات کلیدی : داعش،القاعده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.