توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414910
استاندار: برای سربلندی و دفاع از حقوق مردم هرمزگان آبروی خود را گذاشته‌ام
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۹
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با تأکید بر اينكه در دفاع از حقوق و خدمت به مردم هرمزگان و براي اينكه اين استان را سربلندتر کنیم از همه‌چیز خود گذشته‌ام، گفت: من برای سربلندی هرمزگان آبروی خود را گذاشته‌ام.

به گزارش ایسنا، جاسم جادری چهارشنبه‌شب(26 آبان) در نشست با احزاب، تشکل‌ها و فعالین سیاسی استان هرمزگان بابیان اینکه با حضور نخبگان و صاحب‌نظران می‌توانیم نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنیم، عنوان کرد: برای افزایش کارآمدی و گرفتن نتیجه بهتر می‌توانیم از نقطه نظرات نخبگان و احزاب استفاده کنیم.

وي بابیان اينكه بنده جزء استاندارانی هستم که معتقدم بیشترین سفر را به مناطق مختلف استان هرمزگان داشته‌ام، افزود: بنده در جریان همه مسائل ریزودرشت استان قرار دارم و هیچ‌وقت خودم را جدای از مردم ندانسته‌ام و افتخار می‌کنم روحیه جنوبی دارم و سیره و منش جنوبی‌ها را می‌شناسم.

استاندار هرمزگان با تأکید بر اينكه هرکدام از ما باید به وظیفه و مسئولیت خود عمل کنیم، اظهار کرد: همه ما دغدغه مسائل نظام راداریم اما برخی مواقع از دایره انصاف خارج می‌شویم.

جادری بابیان اينكه دولت تدبير و اميد دولتي فراجناحی است، تصريح كرد: ما اعتقادداریم به همه افکار و اندیشه‌ها نیاز داریم و بنده نيز هیچ‌وقت به دنبال حذف جریانات سیاسی نبوده‌ام و ملاک من خدمت به مردم است و اگر کار کرده‌ام آن را وظیفه خود دانسته‌ام.

وي با تقدير ويژه از جنب‌وجوش تمامي نمايندگان استان هرمزگان در انجام وظايف قانوني، اضافه کرد: بنده پیگیری نمایندگان در امور مختلف را ارج می‌نهم و هیچ‌وقت از پیگیری نمایندگان ایراد نگرفته‌ام.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان كرد: طی سه سال اخیر در شرایط خوبی به لحاظ اقتصادی قرار نداشته‌ایم و همچنين اکثر بودجه‌های کشور ملی است و در اختیار استانداران نیست و از بودجه کل کشور تنها 15 درصد استانی است که از این رقم نیز شش درصد تکلیفی است که اجازه دخالت در آن را نداریم و یکی از گلایه‌های ما نيز کم بودن اختیارات استانداران است.

جادری ضمن ابراز خرسندی از خدمت به مردم هرمزگان طی سه سال اخیر، گفت: در اين مدت کسی را با خود نیاوردم و تلاش كردم از نیروهای استان هرمزگان در مديريت استان استفاده شود.

وي بيان داشت: اين استان کارکردی ملی دارد و توجه به هرمزگان نیز ملی است و ما همه تلاش می‌کنیم که کسی در اين استان بیکار نباشد اما باید نيروهاي استان تقويت شوند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: کار و اقدامات زیادی در استان هرمزگان صورت گرفته و معاون اول رئیس‌جمهور نيز هرمزگان را قلب تپنده توسعه کشور دانسته است.

جادری گفت: هرمزگان در این دولت به‌عنوان قطب تولید فولاد با 10 میلیون تن معرفی شد و هم‌اکنون بالای سه میلیون تن آن اجرایی شده است و در صنایع کشتی‌سازی این استان سکوهایی ساخته می‌شود که نفت و گاز عسلویه را استخراج می‌کند و در نیروگاه‌های استان نيز سرمایه‌گذاری شده و چهار هزار مگاوات نیروگاه برق در استان در حال احداث است.

وي افزود: 45 پست اسکله در بندر شهید رجایی احداث‌شده و فاز دو و سه آن در حال اجراست و بیش از هفت میلیارد و 310 میلیون دلار طي هفت ماه نخست امسال در استان صادرات غیرنفتی داشته‌ایم که نسبت به سال قبل 79 درصد افزایش‌یافته است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اضافه كرد: از سال‌های قبل نیروگاه بندرعباس آلودگی ایجاد می‌کرد، اما با گازسوز کردن آن روزانه چهار میلیارد تومان صرفه‌جویی می‌شود و آلودگی هوا نیز کاهش‌ یافته، همچنين برای اولین بار به سایت‌های میگو در استان برق‌رسانی شده و زمینه ایجاد اشتغال برای دو هزار و 500 نفر در بخش میگو فراهم‌ شده است.

جادري عنوان كرد: از تولید 19 هزار تن گندم در سال 92 در استان به 63 هزار تن در سال جاري رسیده‌ایم و در راه‌سازی نیز کارهای بی‌نظیری انجام شد و بیش از 300 کیلومتر راه آسفالته در هرمزگان احداث‌ شده است.

وي بيان کرد: استان هرمزگان در مقابل استان‌های بزرگی همچون اصفهان، خوزستان و آذربایجان شرقی توانسته در سال جاري رتبه اول در اقتصاد مقاومتی را کسب كند و تنها 125 جلسه اقتصاد مقاومتی به ریاست بنده تشکیل‌ شده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: استان هرمزگان در قبولی کنکور در سال 92 در رتبه 29 كشور بود و امروز با افتخار در رتبه 19 قرارگرفته‌ایم، همچنين توانستیم در جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی طي دو سال متوالی رتبه نخست را کسب كنيم و در کارگروه رفع موانع تولید نيز جز سه استان نخست کشور هستیم و به 440 واحد تسهیلات پرداخت کرده‌ایم.

جادري اظهار کرد: همچنين با زمینه‌سازی و ارتقا شاخص‌ها، تشكيلات سازماني استانداري هرمزگان در وزارت كشور به درجه‌یک ارتقاء يافت و در حذف کاغذ و استفاده از سیستم مکاتبات اداری رتبه برتر را گرفتیم و در پدافند غیرعامل نيز رتبه برتر كشور را کسب کردیم و در جذب تسهیلات مشاغل خانگی نيز هرمزگان رتبه اول را به دست آورد و در حل اختلاف میان دستگاه‌ها در کشور برتر شدیم.

وي گفت: با این‌وجود قابل نقد هستیم و انتظار داریم موردانتقاد واقع شویم و احزاب و سیاسیون و نخبگان به ما انتقادات را بگویند تا کارها را اصلاح کنیم و از انتقاد استقبال می‌کنیم و از کسانی که انتقاد می‌کنند، ممنونیم و ایرادی نمی‌گیریم که چرا به ما انتقاد می‌شود اما احتیاج به تشویق هم داریم چون اگر کسی كه در میدان بازی است به‌جای تشویق، تخریب شود، روحیه خود را می‌بازد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با تأکید بر اينكه در دفاع از حقوق و خدمت به مردم هرمزگان و براي اينكه اين استان را سربلندتر کنیم از همه‌چیز خود گذشته‌ام، تصريح كرد: من برای سربلندی هرمزگان آبروی خود را گذاشته‌ام و به خاطر پول و امتیاز به اين استان نیامده‌ام و توفيق به مردم اين استان را توفیق الهی می‌دانم.

جادري يادآور شد: در كنار انتقاد احتیاج به کمک هم داریم و نباید فرصت سوزی کنیم و با حواشی فرصت خدمت را از همدیگر بگیریم چون مردم از ما انتظار خدمت دارند و باید به مردم خدمت کنیم.

وي بيان کرد: بنده بر همه مسائل استان اشرافيت کامل دارم و اطمینان می‌دهم که وقت خود را برای کار گذاشته‌ام.

استاندار هرمزگان همچنين با اشاره به در پيش بودن انتخابات در سال آينده، عنوان كرد: انتخابات برای نظام مایه آبرومندی است و همه باید در آن مشارکت داشته باشند، چون این نظام متعلق به همه تفکرات و احزاب و اقوام مختلف است.‌
 
کلمات کلیدی : جاسم جادری +استاندار هرمزگان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.