توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404713
صادرات هندوانه به ضرر بخش کشاورزی است؟
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷
 باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مشاور اول رئیس جمهور در امور آب و کشاورزی گفت: با وجود تصورات عموم افراد مبنی بر آب بر بودن هندوانه و عدم صرفه اقتصادی صادرات این محصول، این امر صحت ندارد.

عیسی کلانتری، مشاور رئیس جمهور در امور آب و کشاورزی گفت: عموم افراد تصوراتی مبنی بر آب بر بودن هندوانه دارند؛ در حالی که این امر صحت ندارد و تنها بازدهی آب این محصول بالا است.

وی با بیان اینکه میزان آب مصرفی برخی محصولات نظیر گندم قابل قیاس با هندوانه نیست، افزود: برای تولید یک کیلو گندم هزار و 200 کیلو و هندوانه 200 تا 300 کیلو آب مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو نمی توان گفت که صادرات هندوانه صرفه اقتصادی چندانی ندارد.

کلانتری با اشاره به اینکه سالانه 2 میلیون تن هندوانه مورد نیاز کشور است، بیان کرد: در برخی سال ها تنها به سبب افزایش نزولات جوی ممکن است که تولید هندوانه بیش از نیاز داخل باشد که در این صورت نسبت به صادرات مازاد بر نیاز داخل به بازارهای هدف اقدام می کنیم.
 
کلمات کلیدی : صادرات هندوانه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.