نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464113
پیام روحانی به مسابقات بین المللی قرآن کریم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۵
رئیس جمهور گفت: باعث افتخار دولت جمهوری اسلامی ایران است که گسترش و تعمیق فرهنگ قرآنی در کانون سیاست‌ها و برنامه های فرهنگی آن قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم، این کتاب الهی را کتاب خداوند برای رهایی نوع انسان و نجات او از سرگشتگی ها و بن‌بست ها دانست و تاکید کرد: باعث افتخار دولت جمهوری اسلامی ایران است که گسترش و تعمیق فرهنگ قرآنی در کانون سیاست‌ها و برنامه های فرهنگی آن قرار دارد و خدمتگزاران ملت می توانند به این مهم همواره و همه جا از جمله در آستانه عید مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) جامه عمل بپوشانند.

متن پیام حسن روحانی به سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم به این شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم را به یکایک شرکت کنندگان ارجمند و مسئولان و مجریان محترم تبریک می گویم.

مشتاق بودم که توفیق حضور در این فضای معنوی را می داشتم و از انوار روح افزای قرآن کریم و انفاس پاک قاریان و حافظان آن و قرآن پژوهان و قرآن دوستان گرانقدر بهره می‌گرفتم، ولى حادثه ناگوار سیل در استانهای شمال غربی کشور سبب شد که برای ابلاغ همدردی ملت و دولت و حصول اطمینان از روند امداد رسانی به هموطنان عزیز و آسیب دیدگان حادثه به این دیار سفر کنم و از فیض حضور در جمع قرآنى و با برکت شما بازمانم. ان شاءا... دعای خیر شما هم موجبات تسلای بیشتر آنان را فراهم سازد.

باعث افتخار دولت جمهوری اسلامی ایران است که گسترش و تعمیق فرهنگ قرآنی در کانون سیاست‌ها و برنامه های فرهنگی آن قرار دارد و خدمتگزاران ملت می‌توانند به این مهم همواره و همه جا از جمله در آستانه عید مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) جامه عمل بپوشانند.

قرآن کریم به یک عصر و یک نسل متعلق نیست، کتاب خداوند برای رهایی نوع انسان و نجات او از سرگشتگی ها و بن بست ها است. هرچه انسان و جامعه و جهان به جهل و جور و جمود بیشتر گرفتار می شود، نیاز به برخورداری و بهره مندی از این چراغ هدایت نیز بیشتر می گردد.

کودکان ، نوجوانان و جوانان عزیز ما، زنان ومردان شریف ما در دور و نزدیک ایران و جهان نیازمند انس و آشنایی هرچه بیشتر با قرآن هستند. فهم قرآن و عمل به آن، خرد انسان را بارور می کند و بر احساس مسئولیت انسان در پیشگاه خداوند برای خدمت به بشریت می افزاید.

از خداوند بزرگ می خواهم که به همه ما توفیق دهد تا در سایه معارف قرآن کریم، در راه اعتلای نام اسلام و ترویج فرهنگ رهایی بخش آن که فرهنگ آزادی، صلح و عدالت و کرامت انسان است، گامهای بلندتری برداریم.

به همه شما خوش آمد وتبریک می گویم و برای پیروان راستین قرآن در سراسر جهان عزت و سربلندی آرزو می کنم.

 حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۲۰:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۴:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۳:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۰۲:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۲۲:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۱۵:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۱۳:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۵ ۱۶:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۴ ۲۱:۳۵
 
 
کلمات کلیدی : روحانی+مسابقه قرآن
 
حسین
Denmark
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۱:۲۱:۵۴
اقای روحانی و همه دلسوزان نظام باید به فکر حسابرسی و رسیدگی به وضعیت درامدوهزینه بقاع وموقوفات باشند. همانطور که اقای مرتضی نجفی قدسی ....مفسر قران انتقادات درست ودقیقی از اوقاف کردند و پاسخ اوقاف اصلا درست نبود متاسفانه وضع بدتر است.ده درصد از درامد موقوفات وپنج درصد درامدبقاع ، بماندمبالغی که به سازمان واریز می شود مثل حق التولیه وحق النظاره هزینه مزایاوحقوق و بیمه کارکنان قراردادی سازمان واستانهامیشود واز این مبلغ به همه کارکنان رسمی وپیمانی و قراردادی تحت عنوان بهره وری ماهیانه حداقل صدتا500تومن پرداخت می شود که اصلا با اصل وقف در تناقض است. (4269909) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته