توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454916
رسوایی شنود مکالمات انتخاباتی در دولت اوباما؛ ترامپ :مدرک رو می کنم
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۱
پس ازفاش شدن ماجرای شنود مکالمات فعالان انتخاباتی ستاد تبلیغاتی دونالد ترامپ در ایام انتخابات ریاست جمهوری این کشورورسوایی این موضوع برای سرویس های امنیتی و دستگاه سیاسی واشنگتن، درتازه ترین موضع گیری ها هیات رییسه مجلس سنا آن را انکار کرد اما 'شان اسپایسر'سخنگوی کاخ سفید بر تاکید ترامپ درباره صحت اظهارات خود و ارایه مدرک در این زمینه سخن گفت.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه آمریکایی ' ای او ال'، اسپایسر در گفت وگو با خبرنگاران با بیان این مطلب، تاکید کرد: به کار بردن عبارت 'شنود تماس های تلفنی' از سوی ترامپ به معنای مجموعه فعالیت های بازرسی و نظارتی دولت اوباما در ایام انتخابات سال 2016 بوده است.

وی تاکید کرد: معنای آن این نیست که اوباما شخصا تلفن های ترامپ را شنود کرده است.
اسپایسر در ادامه تاکید کرد : رئیس جمهور همچنان از اظهارات خود در این موضوع دفاع می کند.

هیات رئیسه کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای، ادعای «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه دولت پیشین تماس های تلفنی وی را شنود کرده است، رد و تاکید کرد که هیچ مدرکی در این رابطه یافت نشده است.

ترامپ چند هفته پیش در صفحه توئیتر خود مدعی شده بود که «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین آمریکا چند هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری، تماس های وی را احتمالا برای یافتن ارتباطی با عوامل دولتی روسیه شنود کرده است.

«کوین لوییس» سخنگوی اوباما اما چند ساعات بعد از این ادعا آن را تکذیب کرد و دریک بیانیه نوشت: نه رئیس جمهوری اوباما و نه هیچ یک از مقام های کاخ سفید هیچ گاه دستوری برای تحت نظر گرفتن هیچ یک از شهروندان آمریکا صادر نکردند. هر اظهار نظری دیگری که خلاف این مسئله باشد، کذب است.

درادامه این بیانیه آمده بود: یکی از اصول محوری دولت اوباما این بوده است که مقام های کاخ سفید هیچ گاه در تحقیقات مستقلی که از جانب وزارت دادگستری درجریان بوده، دخالت نکرده اند.

ترامپ همان شب در گفت و گو با شبکه خبری فاکس نیوز گفت که واژه «شنود» می تواند گستره وسیعی از مفاهیم را شامل شود و او قصد دارد که در دو هفته آینده «مدارک جالبی» را در این خصوص ارائه دهد.

قرار است دوشنبه هفته آینده نشستی در کنگره آمریکا با حضور «جیمز کومی» رئیس اداره تحقیقات فدرال (اف.بی.آی) برای بررسی شنود احتمالی مکالمات ترامپ برگزار شود.
 
کلمات کلیدی : شنود مکالمات+ترامپ+اوباما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.