نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371918
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد؛
اینترنت موبایل ارزان شد/ تاریخ اجرا از اول مرداد
بخش دانش و فناوری الف،23 تیر95
دستور کاهش قیمت اینترنت موبایل به اپراتورهای تلفن همراه ابلاغ و آنها موظف به کاهش نرخ دیتای ازاد از اول مرداد شدند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶
 تسنیم، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بعد از بازنگری نرخ‌های ارتباطی در زمینه ثابت و سیار در ماه گذشته به مصوبه‌ای درباره نرخ‌های مکالماتی تلفن ثابت و اینترنت موبایل رسید که جهت ابلاغ به اپراتورها نیازمند تأیید نهایی دولت بود.

براساس تصمیم کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سقف هزینه‌ای دیتای موبایل (دیتای آزاد) کوتاه شد تا به این طریق بخشی از درآمدهای اپراتورهای موبایل از اینترنت ازاد کاهش یافته و روی به سمت گران کردن بسته‌های دیتا ببرند.

در واقع این تحلیل به شکل غیرمستقیم، حمایت از اینترنت ثابت و تکنولوژی ADSL را در پی خواهد داشت زیرا در حال حاضر هزینه پایین دیتای موبایل موجب شده تا سهم بیشتری در سبد مصرف دیجیتال خانوار داشته باشد و ADSL به انزوا کشیده شود.

از آن حیث که وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مسئول حمایت و تضمین حیات کسب‌وکارهای موجود در حوزه ICT هستند، پیش‌بینی می‌شود که چنین تصمیمی برای حمایت از کسب‌وکار اینترنت ثابت بوده زیرا در ادامه مصوبات کمیسیون مذکور، تعرفه بخش ADSL نیز کاهش یافته است.

بر این اساس سقف تعرفه دیتا برای مشترکان دائمی موبایل به ازای هر کیلو بایت استفاده از نیم (0.5) به 0.4 ریال کاهش یافت.

اکنون کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اعلام کرده که اپراتورهای تلفن همراه می‌توانند با رعیات شرایط رقابتی و تعرفه تعیین شده در مصوبه مذکور، ضمن فروش خدمات دیتا براساس کیلوبایت، بسته‌های مختلف تعرفه‌ای را نیز متناسب با نیاز مشترکان تعریف و با رعایت سایر مقررات و شرایط پروانه خود ارائه کنند.

نکته قابل توجه این است که با دستور کمیسیون مربوطه، کلیه اپراتورهای تلفن همراه باید از اول مرداد سال جاری تعرفه‌های تصویب شده توسط کمیسیون را اجرا کنند.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری-موبایل اینترنت دار
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۲:۵۰:۲۷
آها . ارزان شد ! یک حمایتی از شما تو سال 96 بکنیم که تا سال ها فراموش نکنید . (3821491) (alef-11)
 
Ireland
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۱۳:۵۷:۳۱
اوه چه کاهشی! (3821645) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۲۱:۴۵:۴۳
این یعنی هر یک گیگابایت اینترنت همراه حدود چهل هزار تومان می شود.
در صورتی که در ADSL قیمت هر گیگابایت حدود سه هزار تومان است. (3822398) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.