توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441118
کوهکن: شکاف اروپا و آمریکا به نفع ایران تمام می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۱
عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شکاف اروپا و آمریکا به نفع ایران تمام می‌شود، گفت: افزایش صدور روادید برای ایرانی‌ها از سوی فرانسه عکس العمل به دستور ترامپ است.
به گزارش خانه ملت، محسن کوهکن ریزی در واکنش به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه فرانسه برای افزایش دو برابری صدور ویزا برای ایرانیان اظهار داشت: افزایش میزان صدور ویزا از سوی فرانسه برای اتباع ایرانی در واقع عکس العملی در مقابل دستور ترامپ است.

نماینده مردم لنجان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در مجموع مسئول کشورهای اروپایی از جمله آلمان، ایتالیا و فرانسه در مقابل دستور اخیر رئیس جمهور آمریکا عکس العمل نشان دادند و به هر جهت اگر بخواهیم مواضع آنها را ارزیابی کنیم، مثبت خواهد بود چرا که به سمت و سوی واقع بینی مسائل حرکت کرده اند.

وی در این باره که آیا مواضع اروپایی ها باعث عقب نشینی ترامپ خواهد شد، گفت: از گذشته آمریکایی ها مسائلی را مطرح می کنند که همپوشانی دغدغه های ظاهری و ساختگی با کشور های اروپایی و اتحادیه اروپا زیاد باشد، به نوعی با این کار همراهی آنها را مطالبه خواهند کرد.

کوهکن تاکید کرد: اما به هر میزان که آمریکایی ها رو مسائلی دست بگذارند که دغدغه های اصلی اروپایی ها نباشد بین مواضع آمریکا و اروپا شکاف می اندازد و فرصت خوبی برای ایران است که در دیپلماسی باید از آن به خوبی استفاده کنیم.

این نماینده عنوان کرد: همان طور که آمریکایی ها تلاش دارد در بین مقامات ایرانی اختلاف بیاندازند، ما هم باید از فضای به وجود آمده و شکاف آمریکا و اروپا به خوبی به نفع خود بهره بگیریم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا با بحران های نهفته داخلی مختلف از جمله بی هویتی، کسری بودجه، تعارض منافع افرادی که در مسند کنگره و سنا قرار دارند و غیره رو به رو است وقتی دولتی در چنین شرایطی قرار گرفته است تنها چیزی که می تواند اقتدار مورد ادعای آمریکایی ها را حفظ کند، تدبیر است اما ترامپ از تدبیر لازم برخوردار نیست که به نفع ایران خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : ایران+اروپا+آمریکا+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.