توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 141814
امکان فروش انفرادی بیمه تکمیلی درمان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۵۴
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به امکان فروش انفرادی و خانوادگی بیمه تکمیلی درمان گفت: با توجه به رایزنی‌های انجام شده با قوه قضائیه میزان نرخ دیه سال آینده اسفندماه به شرکت‌های بیمه اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس «توانا»، سید محمد کریمی در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در وزارت اقتصاد برگزار شده به قدمت هشتاد ساله صنعت بیمه در ایران اشاره کرد و اظهار داشت: صنعت بیمه در کشور ابتدا در اختیار شرکت‌های خارجی قرار داشت که بعد از مدتی با انتقال فعالیت‌های بیمه‌گری به یک بیمه دولتی تا حدودی انحصار اینگونه فعالیت‌ها از خارجی‌ها گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه بیمه وظیفه ایجاد اطمینان‌دهی و رفع نگرانی را برای تمام مردم جامعه برعهده دارد، افزود:‌بیمه مرکزی با اولویت دادن رفع نیازهای مردم درصدد تمرکز بیشتر بر بیمه‌های زندگی است چرا که پیش از این فقط بیمه عمر در زمان فوت ملاک فعالیت‌ها قرار داشت که ما خواستار تقویت بیمه عمر در زمان حیات هستیم.

وی به تصویب آیین‌نامه جدید بیمه‌های زندگی در کشور اشاره کرد و گفت: با تصویب این آیین‌نامه دو نکته مهم و اساسی در صنعت بیمه شکل گرفت، به عبارتی با برداشتن سقف سنی و بیمه مستمری تا حدودی امیدوار هستیم که ضریب نفوذ این بیمه‌نامه در کشور افزایش پیدا کند.

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی با وجود آنکه با برداشتن سقف سنی در بیمه‌های زندگی ریسک‌پذیری این بیمه افزایش پیدا می‌کند، اما شرکت‌های بیمه باید با به کارگیری مکانیزم‌های خاص تا حد مناسبی این موضوع را مدیریت کند.

کریمی اضافه کرد: در بیمه مستمری که از جمله نوآوری‌های جدید آیین‌نامه‌های بیمه‌نامه‌های زندگی به شمار می‌آید بیمه‌گذار مختار است در چند شرکت بیمه یا بیمه‌گر پایه بیمه‌ مستمری را دریافت کند، به نحوی که محدودیتی در این رابطه وجود ندارد.

وی در ادامه به اقدام جدید بیمه مرکزی در فروش بیمه درمان تکمیلی در قالب خانواده و انفرادی اشاره کرد و گفت: بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه ابلاغ کرده که امکان فروش بیمه درمان تکمیلی که پیش از این به صورت گروهی انجام می‌شد را به صورت خانوادگی و انفرادی نیز خواهند داشت.

رئیس کل بیمه مرکزی ضمن بیان اینکه از جمله اولویت‌های اساسی بیمه مرکزی در کنار توسعه بیمه‌های زندگی تصویب نهایی آیین‌نامه توانگری مالی شرکت های بیمه است گفت:‌ پیش از این صنعت بیمه به صورت تعرفه‌ای فعالیت می‌کرد که ما با برداشتن این محدودیت فضای رقابتی مناسبی را میان شرکت‌های بیمه به وجود آورده‌ایم. البته نکته مهم آیین‌نامه توانگری مالی رتبه‌بندی و قالب‌بندی شرکت‌های بیمه براساس توان مالی است تا این بیمه‌گران بتوانند با توجه به ذخایر فنی و مالی خود ریسک‌ها را مورد پذیرش قرار دهند. البته آیین‌نامه هنوز به مرحله نهایی نرسیده و همچنان در دست بررسی است.

وی به دیگر نکته مهم آیین‌نامه مذکور که رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه است اشاره کرد و گفت: در رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه، بیمه مرکزی با ایجاد چند شرکت ارزیابی فعالیت شرکت‌های بیمه را رتبه‌بندی می‌کند که البته یکی از معیارهای اساسی رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه میزان رضایت مشتریان است.

کریمی اضافه کرد: امیدواریم ظرف شش ماه آینده بحث رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه به مراحل نهایی برسد.

* میزان دیه سال آینده را اسفندماه به شرکت‌های بیمه اعلام می‌کنیم
رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص میزان دیه سال آینده که براساس توافقات مقرر شده در انتهای سال اعلام شود گفت: بعد از اعلام رسمی میزان دیه امسال از جانب سه قوه قضائیه، ما از این نهاد قضایی درخواست نمودیم برنامه‌ها را و نظرات مشورتی خود را با صنعت بیمه به گونه‌ای تنظیم کند که ما بتوانیم نرخ دیه را در انتهای بهمن‌ماه از این نهاد دریافت و اسفندماه به شرکت‌های بیمه ابلاغ کنیم تا به واسطه آن مردم مشکلی در سال آینده نداشته باشند.

به گفته وی البته در این بازده زمانی تقریباً نظرات مشورتی خود را به ریاست قوه قضائیه اعلام می‌کنیم تا به واسطه آن نرخ مناسبی برای سال آینده در حوزه دیه مشخص شود.

کریمی در ادامه ضمن خودداری از اعلام رقم دقیق در نرخ دیه سال آینده گفت: بنده اختیار اعلام این نرخ را ندارم، چرا که قوه قضائیه با توجه به وضعیت بازار این وظیفه را برعهده دارد به نحوی که نمی‌توانیم رقمی دقیقی را در این لحظه اعلام نماییم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر اینکه بیمه مرکزی با ابلاغ ارائه بیمه درمان تکمیلی به صورت خانوادگی و انفرادی شرکت‌ها را با ضرر در این حوزه مواجه خواهد کرد گفت: ما تحت هیچ شرایطی این بهانه‌ها را که شرکت‌های بیمه با ارائه بیمه درمان تکمیلی انفرادی و خانوادگی با ضرر مواجه می‌شوند را قبول نداریم، چرا که در حال حاضر چندین شرکت بیمه‌ای خواستار ورود به صنعت بیمه هستند و هر شرکتی که قادر به فعالیت در بازار نیست می‌تواند جای خود را به آنها ارائه نماید.

وی با اشاره به اینکه بیمه مرکزی هیچ شرکت بیمه‌ای را به اجبار در فروش بیمه درمانی تکمیلی انفرادی و خانوادگی قرار نداده است گفت: هر شرکت بیمه‌ای می‌تواند با تقویت سبد کالای خود به تقویت سایر رشته های بیمه‌ای پرداخته و تا حدودی ضریب خسارت بیمه درمانی خود را در کشور کاهش دهد تا با ضرر مواجه نشود.

به گفته وی صنعت بیمه با اعداد کلان سر و کار داشته و هر کس که توانایی فعالیت در آن را ندارد می‌تواند از این بازار خارج شود.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته