نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375112
آیا توسعه سیاسی اقتضا نمی‌کند فاطمه حسینی از مجلس اخراج شود؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۱
فیاض زاهد نوشت:‌ سخنان خانم حسینی یک نمک‌نشناسی آشکار به جریان اصلاحات است. اگر فرآیند سیاست در ایران چارچوبی داشت و نماینده‌ها از احزاب می‌آمدند این خانم بلافاصله باید از پارلمان اخراج می‌شد.

مشرق – پس‌لرزه‌های اقدام خلاف قانون سید فاطمه حسینی در مجلس که با در اختیار گرفتن وقت دیگر نماینده پشت تریبون خانه ملت رفت و برخلاف دستور کار علنی مجلس که با حضور وزیر ارتباطات به موضوعات مربوط به این وزارتخانه اختصاص داشت، بیانیه‌ای را در حمایت از خانواده خود قرائت کرد هنوز ادامه دارد.[۱]

سید فاطمه حسینی فرزند سید صفدر حسینی، رئیس سابق صندوق توسعه ملی است که به سبب افشا شدن فیش نجومی‌اش استعفا کرد و گفته می‌شود که فاطمه حسینی با توصیه پدر به لیست اصلاح‌طلبان تهران (امید) اضافه شد تا اکنون بر صندلی سبز بهارستان تکیه زند.[۲]

فیاض زاهد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب که دست بر قضا از نزدیکان سید صفدر حسینی نیز هست نسبت به عدم برخورد با این اقدام غیرقانونی فاطمه حسینی انتقاد کرده و در صفحه اینستاگرام خود نوشت:‌ « این عکس به همراه سخنان فاطمه حسینی برای من و البته بسیاری از شما ارسال‌شده است. من با دکتر صفدر حسینی رفاقتی دیرینه دارم. به معدود ستادهایی که سرزدم ستاد این خانم جوان بود. پس از بحران فیش هم با دکتر صفدر تماس گرفتم. مرام من رفاقت با حاکم معزول است. اما سخنان خانم حسینی یک نمک‌نشناسی آشکار به جریان اصلاحات است. اگر فرآیند سیاست در ایران چارچوبی داشت و نماینده‌ها از احزاب می‌آمدند این خانم بلافاصله باید از پارلمان اخراج می‌شد.» پارلمان اخراج می‌شد.»

 

 

 

واکنش اصلاح‌طلبان به نمک‌نشناسی آقازاده صفدر حسینی چیست؟ 

وی افزوده است:‌ «بااین‌همه به دکتر صفدر عزیز توصیه می‌کنم به این دختر جوان خود توصیه نماید بابت سخنانشان عذرخواهی نمایند. آن‌ها و همه لیست امید باید بدانند از شانه چه کسی بالا رفته‌اند.»

 

واکنش اصلاح‌طلبان به نمک‌نشناسی آقازاده صفدر حسینی چیست؟البته اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه مسئولیت و هزینه چنین کارهایی را بر عهده نگرفتند گرچه همواره ادعای جامعه مدنی و حکومت دموکراسی را یدک می‌کشند. به‌طور خاص در موضوع سید فاطمه حسینی این مطالبه وجود دارد که محمدرضا عارف و یا یکی از اعضای شاخص فراکسیون اصلاح‌طلبی امید نسبت به اقدام وی واکنشی نشان دهند و ضمن تقبیح عمل غیرقانونی‌ عضو فراکسیون امید از مردم نسبت به بروز چنین رخدادی عذرخواهی کنند اما این موضوع با سکوت کامل و بعضاً حمایت‌های برخی از اعضای فراکسیون اصلاح‌طلب مجلس از فاطمه حسینی همراه بوده است.

 

البته این روند به پروژه «تکرار می‌کنم»‌ اصلاح‌طلبان لطمه زد و به‌عنوان یکی از آبروریزی‌های فراکسیون امید در مجلس دهم که حالا سیل انتقادات را به سمت این فراکسیون روانه کرده، تبدیل شد.

 

کسانی چون حسین مرعشی نیز در ابتدای تشکیل مجلس دهم پس‌ازاینکه در شهرستان‌ها اصلاح‌طلبان رأی نیاوردند اعلام کرد که در تهران مردم به توسعه سیاسی رسیده‌اند و به لیست مشخص رأی داده‌اند و این شاخص در شهرستان‌ها ضعیف است و بدین طریق نسبت به‌حق انتخاب طبیعی مردم شهرستانی توهین کرد. [3]اما اینک که یکی از همین افراد لیست امید در شهر تهران که مرعشی رأی به آنان را نشانه توسعه سیاسی عنوان کرده اقدام خلاف قانونی را انجام داده،‌ اصلاح‌طلبان به‌هیچ‌وجه توسعه‌مند رفتار نمی‌کنند و نسبت به اقدام غیرقابل‌قبول فاطمه حسینی در استفاده از میز خطابه خانه ملت برای حمایت از اشرافیت، واکنشی از خود نشان نداده‌اند.

 

این در حالی است که همین موارد در کشورهای دیگر با برخورد ویژه احزاب همراه می‌شود تا بدین‌وسیله جلوی آبروریزی و از بین رفتن اعتبار جریان سیاسی حامی فرد گرفته شود اما اصلاح‌طلبان ایران نشان داده‌اند که هیچ‌گاه توسعه‌مند رفتار نمی‌کنند و یک جریان را فدای یک خانواده و آقازاده آنان می‌کنند.

 

به‌هرحال سخنان زاهد نشان داد که این مطالبه از بدنه جریان اصلاحات برای برخورد با اقدام غیرقانونی فاطمه حسینی وجود دارد و وی در حالت طبیعی بایستی توامان از سمت خود استعفا و عذرخواهی کند اما در حالت مسامحه‌آمیز تری بایستی از ملت ایران عذرخواهی و طلب بخشش کند؛ مشابه اقدامی که پروانه سلحشوری، نماینده اصلاح‌طلب و رئیس فراکسیون زنان مجلس انجام داد و نسبت به سخنانی که با یک رسانه خارجی ضدحجاب انجام داده و آن‌هم با فشار افکارعمومی و رسانه‌ها عذرخواهی کرد اما به نظر می‌رسد که در مورد آقازاده صفدر حسینی این مطالبه از سران اصلاحات صورت نگرفته و وی بدون عقوبت عملش و با بی‌اعتنایی در حال فعالیت در روند گذشته خود است و با این اوصاف این سؤال به وجود می‌آید که آیا در آینده نیز بایستی شاهد رفتارهای به‌مراتب بدتر ازآنچه توسط وی رخ داد، باشیم؟

[۱] http://www.tasnimnews.com/fa/news/۱۳۹۵/۰۴/۱۳/۱۱۲۱۰۶۰

[۲] خبرگزاری ایلنا، کد خبر ۳۸۶۴۵۹

[۳] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/۵۴۱۷۵۸

 

 
 
کلمات کلیدی : فاطمه حسینی، صفدر حسینی، فیش حقوقی، حقوق میلیونی، صرافی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۰:۴۴:۰۷
ما رایمان را پس میگیریم.اخراج شود. (3841135) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۰:۵۱:۴۸
اصلاح طلبان هم نان سادگي عده اي از مردم را خورده و خود را بالا كشيدند ولي براي مردم هيچ كار مفيدي در امر مهم معيشت و ازدواج نكردند و فقط تعدادي شان جيبهاي خود را پر از پول كردند تا بقيه عمر را در رفاه مالي بسر ببرند ودعايش را به جان جان كري و عمو او باما بكنند (3841144) (alef-13)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۱:۰۳:۵۳
تکرار میکنم به اسامی هر دو فهرست رای بدهید (3841157) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۱:۱۷:۱۶
رد صلاحيت افراد فعال سياسي اصلاح طلب بوسيله شورا نگهبان باعث اين موارد شده است (3841177) (alef-13)
 
م.م
Austria
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۱:۲۴:۲۱
فعلا در زیر چتدر تزویر پنهان و سنگر گرفته اند (3841185) (alef-13)
 
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۱:۳۷:۲۸
متاسفانه لیست امید یکی از وضعیت ترین لیست هایی بود که تاحالا برای ورود به مجلس ارائه شده بود. به اصلاح طلب یا اصول گرا بودن اصلا کاری ندارم، ولی چرا اینقدر بدون فکر و تحقیق و متاسفانه چشم بسته تهرانیها به این لیست رای دادن. نفرات با کمترین رزومه و فعالیت های اجرایی وارد این لیست شدند و تنها بزند اصلاح طلبی بود که باعث پیروزیشان شد. خدا بخیر کند تا4 سال آینده با این افراد بی لیاقت چطور سر کنیم. (3841203) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۲:۰۰:۳۹
تا دلت بخواد تو مملکت تو پستهای حساس امثال ایشون هستند همه رو بریزید بیرون شاید درست بشه ولی اگه این یکی چون تو باندتون نیست هدف گرفتید وای بر ما (3841226) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۲:۱۱:۵۴
اخراج این نماینده فرصت طلب، مطالبه عمومی اصلاح طلبان است (3841240) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۲ ۲۲:۱۴:۳۶
اخراج، اخراج، اخراج
هرچند خودم بهش رای دادم (3841245) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۳ ۰۷:۳۰:۴۲
ایشان فرموده اند که سهمشان از سفره انقلاب بوده . کاری ندارم به این سهم خواهیها ولی خدایی بابات در قبل از انقلاب مبارزه داشت؟ زمان جنگ کجا بود؟ بعضیها از بس در دور مدیریت بودن توهم برشون داشته (3841626) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.