توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395714
گل‌محمدی جواب بیانیه ذوب‌آهن را داد/ باید هفته سوم می‌رفتم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۵
یحیی گل‌محمدی پاسخ بیانیه‌ای که امروز باشگاه ذوب‌آهن منتشر کرده بود را داد.

به گزارش خبرآنلاین؛ باشگاه ذوب آهن امروز بیانیه ای منتشر کرده بود که در بخشی از آن خواسته بود افراد، موفقیت های باشگاه را به نام خود نزنند. یحیی گل محمدی هم پاسخ این بیانیه را با بیانیه داد. او نوشت:
بنام خدا
باسلام و ادب
با توجه به بیانیه منتشر شده از سوی باشگاه ذوب آهن به منظور روشن شدن افکار عمومی لازم می دانم توضیحات ذیل را ارایه کنم.
۱-از بیانیه ای که باشگاه ذوب آهن امروز منتشر کرد بسیار تعجب کرده و غافلگیر شدم. وقتی مطلع شدم باشگاه بیانیه ای منتشر کرده تصور کردم پس از فسخ توافقی و آرزوی موفقیت بنده برای باشگاه و تیم و همچنین توفیقا تی که کسب شده از من تشکر کرده اند اما .... چنین بیانیه ای در حالی منتشر شده که در تمامی مصاحبه هایم به رغم مشکلات موجود و بسیاری مسایل برای شخص آقای آذری و مجموعه باشگاه و تیم ذوب آهن آرزوی موفقیت کرده و کوچکترین اشاره ای نیز به حاشیه ها و مشکلات موجود نکرده بودم.
۲-در این بیانیه عنوان شده که بنده ۱۵ روز پیش به آقای فقیهی معاون فنی باشگاه گفته ام حاضر قراردادم را فسخ کنید.
بله! در آن مقطع و پس از آنکه معدود تماشاگران خاص و لیدرها قبل از شروع بازی و هنگام گرم کردن اقدام به شعار علیه بنده، دستیارانم و بازیکنان تیم کردند به آقای فقیهی تاکید کردم با این شرایط و مشکلات موجود ادامه فعالیت سخت شده و اگر مشکلی هست حاضرم فسخ کنم تا به تیم آسیبی نرسد.
۳-بنده هرگز نگفته و تمایل ندارم به مشکلاتی که سرراهم ایجاد شد اشاره کنم. می توانستم بمانم و توافقی فسخ نکنم، اما وقتی دیدم مشکلات عدیده ای وجود دارد خاطر آسیب نرسیدن به تیم توافقی جدا شدم. اینجانب پس از پایان لیگ با پیشنهاد یک تیم خوب تهرانی و یک تیم مطرح خوزستانی (به خاطر جلوگیری از بروز حواشی برای این تیم ها از طرح نام آنها خودداری می کنم.) با پیشنهاداتی جدی و رسمی مواجه شدم اما چون در آسیا با العین و در فینال جام حذفی با استقلال بازی داشتیم، حتی حاضر به مذاکره تلفنی هم نشدم و عنوان داشتم اگر مربی خود را انتخاب نکردید پس از این دو بازی سرنوشت ساز مذاکره می کنیم. در واقع به خاطر حفظ تمرکز، پیشنهادات را رد کردم و وقتی همه تیم ها جز ذوب آهن و دو تیم بلاتکلیف دیگر مربی خود را معرفی کرده بودند با پیشنهاد تمدید قرارداد به شرط کاهش یک سوم مبلغ قرارداد مواجه شدم، درحالی که دو فصل متوالی با کمک مجموعه؛ تیم را قهرمان جام حذفی و مدعی قهرمانی لیگ کرده بودیم و در چنین شرایطی نه تنها برای تمدید قراردادم کلی شرط و شروط و حرف حدیث به وجود آمد بلکه مذاکراتی هم با سایر مربیان برای عقد قرارداد انجام شده بود.
۴-در بیانیه عنوان شده انتخاب مجتبی حسینی به عنوان سرمربی فعلی پیشنهاد بنده نبوده، این طبیعی است که باشگاه درباره انتخاب جانشین تصمیم بگیرد. البته باید متذکر شوم وقتی باشگاه به مجتبی حسینی پیشنهاد سرمربیگری موقت داد ایشان ادامه فعالیت را منوط به موافقت بنده دانسته و با من تماس گرفت. من هم به آقا مجتبی گفتم بمان و کمک کن تا تیم اموراتش پیش برود. در واقع اگر مخالفت می کردم بدون شک مجتبی حسینی حاضر به پذیرش مسئولیت سرمربیگری موقت نبود.
۵-در بیانیه باشگاه ذوب آهن عنوان شده چرا گفته ام هفته سوم تعلیق شده ام و جالب اینکه در ادامه بیانیه ادعای بنده تایید شده. بحث تعلیق بنده خبری است که همه رسانه ها به نقل از باشگاه و مسئولان منتشر کردند و چیزی غیر واقعی نیست. تا به امروز جایی نگفته بودم اما حال لازم می دانم بگویم که آقای آذری هفته سوم به محل تمرین آمده و وسط تمرین و در جمع بازیکنان عنوان داشتند گل محمدی به خاطر مصاحبه تعلیق شده و نمی تواند تیم را تمرین دهد. این مصداق بارز تضعیف جایگاه سرمربی است و یک اتفاق نادر در فوتبال است. هم از این جهت که یک مربی در اوایل کار تعلیق شود و هم اینکه خبر تصمیم گیری باشگاه مبنی بر ممنوع الفعالیت شدن مربی و سلب شدن اختیار تمرین دادن تیم از وی در جمع بازیکنان عنوان شود.
۵-معتقدم می بایست همان هفته سوم استعفا می دادم، یا همان روزی که لیدرها قبل از بازی علیه من و تیم فحاشی کردند، باید کنار می کشیدم. شاید هم روزی که مشخص شد تمایل قلبی به تمدید قرارداد بنده وجود ندارد.
۶- در بیانیه باشگاه عنوان شده کسی نمی تواند موفقیت ها را به نام خود مصادره کند. واقعا جای تعجب دارد که چنین مسایلی عنوان می شود. در تمامی مصاحبه ها بعد از فسخ قرارداد از مدیریت کارخانه، هیات مدیره، هواداران واقعی که حمایت کردند، پرسنل باشگاه، رسانه های سراسری و رسانه های اصفهان، بازیکنان باغیرت تیم، دستیارانم، کلیه عوامل تیم مدیریت باشگاه و شخص آذری تقدیر و تشکر کرده و تاکید داشته ام که با کمک این مجموعه، تیمی که دو فصل متوالی در خطر سقوط به لیگ یک بود و برای بقا می جنگید در دو فصل متوالی قهرمان جام حذفی شد، به عنوان قهرمانی سوپر کاپ و بهترین تیم مرحله گروهی شرق و غرب آسیا معرفی شد، در لیگ و در هر دو فصل مدعی قهرمانی بود. بردهای مکرر و پرتعداد مقابل تیم های پرطرفدار پایتخت را در لیگ و حذفی کسب کرد، جوانگرایی شد و بسیاری توفیقات دیگر رقم خورد.
۷- در پایان بار دیگر برای مجموعه باشگاه و تیم بهترین ها را آرزو می کنم و هرگز دوست ندارم مسایل درون خانوادگی را رسانه ای کرده و با حرف هایم برای تیم دوست داشتنی ذوب آهن کوچکترین حاشیه ای ایجاد کنم. امیدوارم باشگاه ذوب آهن نیز این جدایی دوستانه و مسالمت آمیز را قدر بداند، نه اینکه با انتشار بیانیه هایی غیرمنتظره و دور از انصاف علیه من موضع گیری کند. بنده می توانستم توافقی و با دریافت ۳۰ درصد قراردادم فسخ نکنم اما وقتی دیدم شرایط ادامه کار برایم سخت شده و قلبا تمایلی برای همکاری با من وجود ندارد، در نهایت آرامش و در فضایی دوستانه از تیم جدا شدم و در پایان نیز تاکید دارم که برایم روزهای خاطره انگیز قهرمانی و ان همدلی ها با ذوب اهن ملاک است نه مشکلات و اختلافاتش هفت ماه گذشته.به امید تکرار قهرمانی های ذوب اهن و حفظ اجترام متقابل به حرمت روزهای خوب گذشته.یا علی
 
کلمات کلیدی : یحیی گل‌محمدی+باشگاه ذوب آهن اصفهان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.