توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485714
استعفای یک لندنی به خاطر آتش سوزی برج گرنفل
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۷
یک مقام محلی لندن به خاطر آتش سوزی برج گرنفل استعفا داد[یک مقام محلی لندن به خاطر آتش سوزی برج گرنفل استعفا داد]رئیس اجرایی شورای محلی ناحیه کنزینگتون و چلسی در لندن از سمت خود استعفا داده و گفته است که این تصمیم را در ارتباط با آتش‌سوزی اخیر در یک برج مسکونی در این ناحیه اتخاذ کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، «نیکلاس هولگیت» در بیانیه‌ای ضمن اعلام استعفای خود گفته که این تصمیم به خواست رئیس شورای محلی اتخاذ شده و افزوده است که «سجاد جاوید» وزیر مسئول امور شوراهای محلی در دولت بریتانیا «به رئیس شورا گفته بود باید خواستار کناره‌گیری من شود.»

هفته گذشته برج مسکونی۲۴ طبقه گرنقل در غرب لندن آتش گرفت و تا کنون کشته شدن نزدیک به ۸۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۷۰ نفر دیگر در این حادثه تایید شده است. این برج شامل واحدهای مسکونی سازمانی برای افراد و خانواده‌های کم درآمد بود و به شورای محلی کنزینگتون و چلسی تعلق داشت.

در پی این آتش‌سوزی، نهادهای مختلف شورای محلی کنزینگتون و چلسی هدف انتقاد شدید قرار گرفتند. هدف این انتقادها عملکرد شورای محلی یا نیروهای امدادرسانی در جریان آتش‌سوزی و پس از آن نبود. انتقاد اصلی به کم‌توجهی ادارات محلی به شرایط عمومی ساختمان پس از نوسازی سال‌های اخیر و به خصوص نقص در امکانات مقابله با آتش‌سوزی ساختمان وارد شده است. کم کاری شورای محل در تامین گسترده‌تر «مسکن اجتماعی» یعنی واحدهای مسکونی برای استفاده خانواده‌های کم درآمد نیز در انتقاد از شورای محلی دخیل بوده است.
 
کلمات کلیدی : برج گرنفل+برج گرانفل+ آتش‌سوزی + لندن+استعفا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.