توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445015
احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های فارس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۱
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس گفت: با توجه به بارش شدید پیش‌رو تا پایان روز جاری برای تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های برخی یا تمام شهرستان‌های استان تصمیم لازم اتخاذ می‌شود.

به گزارش فارس، خلیل رضاییان بعد‌از‌ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران فارس اظهار داشت: تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌ها، ادارات خدمت‌رسان، عشایر و شهروندان فارس به هشدارهای اعلام شده در رسانه‌ها از سوی این ستاد و اداره‌کل هواشناسی پیرامون مسائل ناشی از بارش مستمر روزهای آتی توجه کنند.

وی افزود: طی هفته آتی تمام مرخصی‌ها، جلسات، ماموریت‌ها و ... غیر از جلسات ستاد بحران، لغو می‌شود و به منظور پیشگیری، بدبینانه‌ترین سناریوی بحران در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رضاییان بیان کرد: مسؤولان و متولیان مرتبط با بحران باید کشیک تعیین کنند و همچنین نیاز است دستگاه‌ها،‌ تجهیزات، ماشین‌آلات و مصالح کارگاه‌های سدسازی، ساختمان‌سازی، آبخوان‌داری، از محل‌های خطر دور شوند.

وی یادآور شد: در گذشته هم بارندگی نظیر پیش‌بینی بارش دوشنبه و سه‌شنبه در فارس و شیراز وجود داشته و در فرصت باقی مانده باید نقاط آسیب رفع شود.

رضاییان ابراز داشت: رسانه‌ها در صورت بروز یک اتفاق کوچک، به سرعت به دنبال مقصریابی نباشند و اجازه دهند تا مسؤولان با تمرکز به‌دنبال رفع مشکل باشند تا در شرایط عادی علل بروز مشکلات بررسی کارشناسی شود.

معاون استاندار فارس خواستار آمادگی برای استفاده از تجهیزات احتمالی مورد نیاز در اختیار بخش خصوصی شد و افزود: برای تخلیه ساکنان واحدهای مسکونی که در مسیر سیلاب رودخانه‌ها احداث شده و کاهش تردد و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرستان‌ها تصمیم لازم اتخاذ خواهد شد تا خدای ناکرده مسائلی مانند سیل خرم آباد تکرار نشود.

وی بیان کرد: با هماهنگی شهرداری و پلیس راهور انسداد برخی معابر و کنارگذرها و محدوده بعضی پل‌ها و تونل‌ها در دستور کار قرار گرفته و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رضائیان خواستار پیش‌بینی برق اضطراری برای اماکنی نظیر بیمارستان‌، نانوایی‌ و اورژانس شد و افزود: مسؤولان برای پیشگیری از بروز شایعات باید پاسخگوی رسانه‌ها باشند اما در چهارچوب پروتکل مربوطه تنها در حوزه مسؤولیتی خود مطالب را تشریح کنند.

به گزارش فارس، برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری بارش شدید در فارس پیش‌بینی شده که احتمال دارد تا پایان هفته استمرار یابد.
 
کلمات کلیدی : آب و هوا + سامانه بارشی + تعطیلی مدارس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.