توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415216
خدمت به زائران باید اولویت اصلی مسئولان و مردم عراق باشد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۹
امام جمعه کربلا با بیان اینکه مردم عراق در خدمت و اکرام زائران از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند، تأکید کرد: خدمت به زائران باید اولویت اصلی مسئولان و مردم عراق باشد.

به گزارش مهر، شیخ مهدی کربلایی در خطبه‌های این هفته کربلا که در حرم مطهر اباعبدالله الحسین(ع) برگزار شد، با اشاره به اهمیت زیارت اربعین حسینی(ع) گفت: برای زیارت اربعین در روایات ما توصیه بسیاری شده است.

وی بیان داشت: زائران بسیاری، از زن و مرد، پیر و جوان و حتی افراد معلول و بیمار برای حضور در کربلا در ایام اربعین حسینی(ع) به عراق سفر کرده‌اند و در حقیقت آنان را امام حسین(ع) طلبیده است.

امام جمعه کربلا افزود: مردم عراق در خدمت و اکرام زائران از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

امروز همه نقاط کربلا در خدمت به زائران است

مقام عالی عتبه حسینی بیان داشت: امروز همه نقاط کربلا در اختیار و خدمت به زائران قرار دارد تا زائران حسینی(ع) به زیارت مشرف شوند و به سلامت بازگردند.

وی در توصیه به مردم عراق به خصوص شهرهای کربلا و نجف بیان داشت: مردم باید در معاشرت با زائران اخلاق اسلامی را مراعات کنند که همواره همین‌گونه بوده است تا زائران در بازگشت از شیرینی سفر و اخلاق نیکوی میزبانان تمجید کنند و نباید زائری را رنجاند.

شیخ مهدی کربلایی عنوان کرد: سفر به عراق و رسیدن به کربلا در اربعین سیدالشهدا(ع) مشقت‌های فراوانی دارد اما زائران به عشق امام حسین(ع) این سختی‌ها را تحمل می‌کنند و اجر و مزد آنان را در دنیا و آخرت اباعبدالله(ع) خواهد داد.

خدمت به زائران توفیق بسیار بزرگی است

وی تصریح کرد: خدمت به زائران باید اولویت اصلی و اول این روزهای مسئولان و مردم عراق باشد و خدمت به زوار حسین بن علی و قمر بنی‌هاشم(ع) و عتبات توفیق بسیار بزرگی است.

امام جمعه کربلا ضمن تقدیر از تلاش مسئولان نظامی برای ایجاد امنیت بیان داشت: در این ایام نیروهای نظامی و مردمی تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا امنیت و آرامش را برای زائران فراهم کنند و امیدواریم همه زائران به سلامت به وطن خود بازگردند.
 
کلمات کلیدی : زائران اربعین + اربعین حسینی + کربلا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.