نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485516
شناسنامه های فعلی از رده خارج می شوند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۰
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت:مدارک هویتی که امروزه برای احراز هویت و شناسایی در دسترس افراد است مانند گواهینامه، کارت پایان خدمت، دفترچه بیمه و غیره در صورت ایجاد برنامه های نرم افزاری شبکه محور، جایگزین کارت  ملی می شوند.

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: اکثر مدارک هویتی که امروزه برای احراز هویت و شناسایی در دسترس افراد است مانند گواهینامه، کارت پایان خدمت، دفترچه بیمه و غیره در صورت ایجاد برنامه های نرم افزاری شبکه محور، جایگزین کارت  ملی می شوند.

وی در ادامه بیان کرد: کارت های هوشمند ملی در آینده از طریق تجمیع مدارک شناسایی طبق بند «د» ماده 46 ثبت احوال از مهم ترین برنامه های این سازمان است که می تواند جایگزین بسیاری از مدارک هویتی مردم باشد، ولی در حال حاضر مشخص نیست که به جای کدام کارت ها تجمیع شده است. 

ابوترابی تصریح کرد: حذف شناسنامه ها نیاز به تکمیل پایگاه های سببی و نسبی در بخش ازدواج و طلاق در صفحه دوم شناسنامه دارد که به محض تکمیل این پایگاه ها در سال های آینده به تدریج شناسنامه های فعلی از رده خارج می شوند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور تاکیدکرد: در حال حاضر صفحه دوم شناسنامه ها مورد استفاده است و با توجه به اینکه در کارت های هوشمند ملی محلی برای ثبت ازدواج و طلاق درج نشده و  هنوز همه افراد صاحب کارت نشده اند، تصمیمی برای حذف شناسنامه ها نداریم.

ابوترابی در پایان گفت: حذف شناسنامه ها در گام اول  برای افراد زیر 15 سال و در مراحل بعدی برای افراد بالای 15 سال انجام می شود.
 
کلمات کلیدی : ثبت احوال ، شناسنامه ، کارت هوشمند ملی ، ازدواج ، طلاق
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۰۹:۱۸:۵۷
چرا مدام مردم باید هزینه های غیرقابل توضیح را برای تغییر مدارک شناسایی را تحمل کنند و وقت بگذارند با بی ادبی و کارشکنی و رفار نادرست ماموران دولت این طرف و ان طرف بدوند تا هر چند سال مدارک را تغییر بدهند؟ (4437374) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۰:۲۱:۲۶
میتونین یه تصمیم بگیرین که حداقل 10 سال دوام داشته باشه? (4437464) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۰:۲۲:۱۹
قرار بود کارت ملی بیاید که کارها آسان شود اما کارمان دو برابر شد و هر جایی می رویم هم باید شناسنامه ببریم و هم کارت ملی و کپی هر دو را هم بدهیم. (4437466) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۰:۲۷:۰۰
اومدیم اطلاعات پاک شد ! چند میلیون نفر بدون هویت می شوند ؟ اینجور مدارک باید فیزیکی باشه عمو جون (4437475) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۱:۰۸:۱۵
تو تغییر یک کارت ملی مانده اند 6 ماه طول می کشد! (4437551) (alef-11)
 
امين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۲:۴۶:۴۵
يعني ميشه روزي برسه كه مسئولين در اين كشور تصميمي بگيرند كه حداقل بيست سال آينده را جواب بده ... سازمان هاي محترم اگه پول ميخواهيد بياييد و رك و راست به مردم بگيد ديگه اين همه كار براي گرفتن پول چيه..؟؟؟ (4437710) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.