نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505612
قطر در صدد خرید «اس-»400 و «پنتسیر- اس» از روسیه
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲
وزیر دفاع قطر نسبت به کسب فن آوری سامانه‌های دفاع هوایی پیشرفته روسیه ابراز تمایل کرده است.

به گزارش فارس، در حالی‌که در روسیه نمایشگاه عرضه دستاوردهای دفاعی برگزار شده است، هئیت قطر عازم این نمایشگاه با وزیر دفاع روسیه دیدار خواهند کرد.

وزارت دفاع روسیه در وبگاه خود آورده است که «خالد بن محمد العطیه» وزیر دفاع قطر با ژنرال «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه دیدار می‌نماید.

وبگاه وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که ژنرال شویگو قصد دارد در این دیدار قابلیت‌های سامانه‌های دفاع موشکی «اس-400 » و «پنتسیر اس» را به هئیت قطری معرفی نماید.

به گفته وزیر دفاع روسیه، مشارکت قطر برای توسعه ارتباط بین نیروهای مسلح و همچنین تقویت روابط نزدیک‌تر بین روسیه و قطر در زمینه مبارزه با تروریسم مفید خواهد بود زیرا قطر نقشی مهم در جهان عرب دارد.

خالد بن محمد العطیه به نوبه خود اظهار داشت که قطر قصد دارد فن آوری تولید سامانه‌های دفاع هوایی روسیه را کسب کند.

وزیر امور خارجه قطر با اشاره به مسئله سوریه تاکید کرد که قطر تمایلی به حضور  در سوریه ندارد. در عین حال از ابتکار عمل روسیه، ایالات متحده و ترکیه برای برقراری صلح و امنیت در سوریه حمایت می کند.

پنتسیر-اس که ناتو آن را «سام-22 » نام‌گذاری کرده‌است، یک سامانه دفاع هوایی است که از ترکیب موشک زمین‌به‌هوا میان‌برد و توپ ضد هوایی تشکیل شده و توسط دفتر طراحی تجهیزات کابی‌پی روسیه تولید شده‌است. این سامانه از توسعه و ارتقای سامانه 9کا22 تونگوسکا پدید آمده‌است. اکتشاف و همچنین رهگیری هدف در این سامانه توسط رادارهای آرایه فازی انجام می‌گیرد.
 
کلمات کلیدی : قطر+اس ۴۰۰+روسیه+سامانه نظامی+خرید تسلیحات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۹:۵۹:۵۱
روسیه دو سوته خواهد فروخت اما نوبت ایران که میشه پانزده سال طول میکشه تازه سیستم قدیمی شده رو میده (4535199) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.