توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498116
معمای مرموز کشف ۲ سر در پایتخت
بخش حوادث الف، 12 مرداد 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۵
با پیدا شدن سرهای ‌بریده زن و مردی جوان در زمین خاکی در خیابان شیخ بهایی، ‌تیم جنایی در برابر یک معمای پیچیده قرار گرفته است.ساعت 8صبح 11 مرداد ماه رهگذري در حال عبور از خيابان شيخ بهايي بود كه داخل يك زمين خاكي، صحنه هولناكي ديد. سرهاي بريده زن و مردي روي زمين افتاده و فردي تلاش كرده بود آنها را بسوزاند.او با داد و فرياد افرادي را كه از خيابان عبور مي‌كردند خبر كرد و ماجرا به پليس گزارش شد.

طولي نكشيد كه مأموران كلانتري 125يوسف آباد در محل حاضر شدند و همزمان گزارش اين حادثه به قاضي سيدسجاد منافي آذر بازپرس جنايي تهران مخابره و او به همراه تيمي از كارآگاهان تجسس راهي محل شد.سرها متعلق به زن و مردي بود كه داخل زمين خاكي كه دورتا دور آن فنس كشيده شده افتاده بود؛ درست روبه‌روي برج‌هاي آ.اس‌.پ. آنطور كه مشخص بود قاتل يا قاتلان پس از رها كردن سرها در آنجا تلاش كرده بودند آنها را بسوزانند و سپس محل را ترك كرده بودند اما به‌نظر مي‌رسيد خيلي زود آتش خاموش شده و چهره‌ها قابل شناسايي بود.

هردو قرباني جوان بودند و حدود 30تا 35سال سن داشتند. از سوي ديگر زمان زيادي از مرگشان نمي‌گذشت و احتمالا در نيمه‌هاي شب به قتل رسيده و قاتل يا قاتلان پس از مثله كردن اجساد، سرها را در زمين خاكي رها كرده بودند.اين در حالي بود كه در كنار سرها، قسمتي از لباس زنانه و يك لنگه كفش زنانه مشكي رنگ ديده مي‌شد كه به‌نظر مي‌رسيد متعلق به زن جواني بوده كه به قتل رسيده است.

كارآگاهان در نخستين فرضيه احتمال دادند كه بقاياي ديگر اجساد در همان حوالي باشد اما جست و جوي يك ساعته آنها در اطراف منطقه بي‌نتيجه ماند. در چنين شرايطي، با دستور قاضي جنايي، سرهاي كشف شده به پزشكي قانوني منتقل شد تا هم هويت آنها شناسايي و هم با پيدا شدن بقاياي اجساد، معماي اين جنايت هولناك آشكار شود.

جنايت مرموز
خبرنگار همشهري ديروز با حضور در محل حادثه به گفت‌وگو با افرادي پرداخت كه پليس را خبر كرده بودند. يكي از آنها گفت: زمين خاكي حدود 2هزار متر است كه شنيده‌ايم صاحبش در خارج از كشور است. براي همين فقط دورتادور زمين راحصار كشيده بود اما قسمتي از فنس‌ها را مدتي قبل تخريب كرده و برداشته بودند. نمي‌دانيم چه كساني فنس‌ها را برداشته بودند اما خيلي راحت مي‌شد از خيابان شيخ بهايي وارد زمين خاكي شد.

وي ادامه داد: ساعت 8صبح بود كه صداي فريادهاي مردي را شنيدم، وقتي از آن طرف خيابان خودم را به او رساندم متوجه شدم كه رهگذر است و هنگام عبور از آنجا سرهاي بريده را ديده است. خيلي وحشت‌زده بود. راستش من جرأت نمي‌كردم نگاه كنم اما همكارم گفت قربانيان زن و مردي جوان هستند.

من در همين حوالي كار مي‌كنم اما قبل از آن هيچ مورد مشكوكي نديده بودم. شخص ديگري نيز كه محل كارش در نزديكي زمين خاكي بود، گفت: اين اطراف دوربين مداربسته وجود ندارد و احتمالا قاتل يا قاتلان از اين موضوع خبر داشته‌اند كه اجساد را احتمالا شبانه در اين زمين خاكي رها كرده و قصد سوزاندن آنها را داشتند اما به‌احتمال زياد آتش خيلي گر نگرفته و زود خاموش شده بود. وي ادامه داد:هيچ‌كس شب حادثه قاتل يا قاتلان را نديده، چون اين منطقه بسيار خلوت است و آنها احتمالا از قبل اين منطقه را شناسايي كرده بودند. براساس اين گزارش، تحقيقات در اين پرونده در حالي ادامه دارد كه هنوز بقاياي اجساد قربانيان پيدا نشده و معلوم نيست آنها با چه انگيزه‌اي به قتل رسيده‌اند.
 
کلمات کلیدی : کشف جسد + سر بریده + اتوبان شیخ بهایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.