نظر منتشر شده
۴۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 206218
واکنش‌ها به توافق ژنو؛ لبخند دوستان و اخم دشمنان
بخش داخلی الف، 4 اذر 92
دور جدید مذاکرت هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ که از روز چهارشنبه ۲۹ آبان در ژنو آغاز شده بود بامداد دیروز با توافق طرفین و امضای توافقنامه «گام اول» به پایان رسید. این توافق بعد از یک دهه از اختلافات بر سر برنامه های هسته ای صلح آمیز ایران و اصرار تهران بر لزوم به رسمیت شناخته شدن حقوق هسته ای ملت ایران حاصل شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۰
به گزارش «الف»، دست یابی  به توافق هسته ای با استقبال کشورهای دوست ایران در عرصه بین الملل مواجه و در مقابل رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی نارضایتی خود را از این وضعییت نتوانستند پنهان کنند. در ادامه به برخی از این واکنش ها اشاره شده است.

بنیامین نتانیاهو: اسرائیل به توافق هسته ای پایبند نیست
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، دیروز به محض انتشار خبر توافق هسته ای، به منظور پیگیری آخرین تحولات در رابطه با پرونده هسته ای ایران دستور تشکیل جلسه فوق العاده کابینه را صادر کرد. همچنین در این ارتباط مقامات رژیم صهیونیستی اظهارنظرهای مختلفی بیان کردند و همگی از توافق ایجاد شده در این ارتباط ابراز ناراحتی نمودند.
 
نتانیاهو در واکنش به توافق هسته ای کشورمان با ۱+۵ اعلام کرد که تل آویو به این توافقنامه پایبند نیست. وی در راستای منحرف کردن افکارعمومی جهان از سلاحهای هسته ای رژیم صهیونیستی مدعی شد:« اسرائیل هرگز اجازه نخواهد داد ایران به سلاح هسته ای دست یابد. » به نظر نتانیاهو:« این یک توافق بد است چون ایران هر چه می خواست به دست آورد.»
 
به گفته نخست وزیر رژیم صهیونیستی، توافق حاصل شده یک اشتباه تاریخی است. نتانیاهو پیشتر نیز این توافق را بدترین توافق ممکن برای رژیم صهیونیستی و بهترین توافق قرن برای ایران خوانده بود.
 
رئیس رژیم صهیونیستی، شیمون پرز، نیز در واکنش به توافق اولیه، دولت ایران را از مردم این کشور جدا دانست و گفت: « من می خواهم به مردم ایران بگویم: شما دشمنان ما نیستید و ما نیز دشمنان شما نیستیم. احتمال رفع این موضوع (هسته ای) از طریق دیپلماتیک وجود دارد. این مسئله در دستان شما قرار دارد. تروریسم را رد کنید. برنامه هسته ای را متوقف کنید. توسعه موشک های دور برد را متوقف کنید.»
 
رئیس رژیم صهیونیستی همچنین گزینه نظامی علیه ایران را نادیده نگرفت و مدعی شد:« اسرائیل همچون بقیه در جامعه بین الملل راه حل دیپلماتیک را ترجیح می دهد اما من می خواهم به همه، آنچه که اوباما گفت و آنچه را که من شخصاً از رهبران دیگر شنیدم را یادآورم کنم که جامعه بین الملل یک ایران هسته ای را تاب نمی آورد. اگر مسیر دیپلماتیک با شکست روبرو شود، گزینه هسته ای از طرق دیگر منع می شود. جایگزین بدتر خواهد بود.»
 
آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی، در واکنش به اعلام خبر توافق هسته ای، نیز گفت که این رژیم باید از نو گزینه‌هایش در زمینه برنامه هسته ای ایران را ارزیابی کند.
 
لیبرمن گفت:« ما باید تصمیمات سرنوشت سازمان را خودمان به طور مستقل و برای محافظت از آینده مان اتخاذ کنیم. »

لیبرمن همچنین در این گفت وگو مدعی شد:« ما با یک وضعیت جدید روبرو شده ایم. همه گزینه ها روی میز قرار دارد، چه توافق حاصل شده باشد و چه نشده باشد ایران به یک پیروزی دیپلماتیک بزرگ دست یافته است. این یک توافق بد است.»

وی مدعی شد:« این فقط نگرانی اسرائیل نیست، بلکه جهان عرب را نیز نگران می کند.»
 
موشه یعلون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، هم با صدور بیانیه ای درباره توافق هسته ای ژنو اظهار داشت:« توافق هسته ای ایران با گروه ۵+۱ یک دستاورد غربی نیست٬ بلکه تسلیم شدن در برابر لبخندها٬ نرمش و فریبکاری ایرانی بود که با هدف خریدن وقت، آن هم بدون آنکه خدشه ای به برنامه هسته ای ایران وارد شود٬ صورت گرفت.»
 
یووال اشتاینیتز، وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی، نیز گفت که این رژیم نمی تواند در جشن و سرور بین المللی بر سر این توافق شرکت کند. وی مدعی شد: این توافق همچنان توافق بدی است.

اشتاینیتز با تکرار اتهامات غرب مبنی بر نظامی بودن برنامه هسته یی ایران، مدعی شد که جامعه بین المللی در حال پیمودن همان مسیری است که در نهایت به کره شمالی اجازه داد سلاح هسته ای تولید کند.

نوری المالکی: توافق هسته ای گام بزرگی در راستای تثبیت امنیت منطقه است
نوری مالکی، نخست وزیر عراق، نیز ضمن استقبال از توافق به دست آمده میان ایران و ۱+۵ آن را گامی بزرگ در راستای تثبیت امنیت منطقه دانست.

نخست وزیر عراق در ادامه می افزاید که:« ما امیدواریم که روند اعتماد سازی و فعال کردن گفتگو برای تحقق منافع طرفین در منع اشاعه هسته ای و اعتراف به حق ایران در برنامه هسته ای صلح آمیز ادامه پیدا کند و همچنین امیدواریم که این توافق مقدمه ای برای عاری شدن منطقه از سلاح کشتار جمعی باشد.»

نوری المالکی ضمن تبریک به تمام کشورهایی که در این موفقیت نقش داشته اند ابراز امیدواری کرد که این گام مرحله جدیدی از ثبات و توسعه را به دنبال داشته باشد و مقدمه ای برای حل بحرانهای دیگر باشد.

عمران الزعبی: اسرائیل و عربستان در پی توافق هسته ای منزوی تر خواهند شد
عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه، نیز اعلام کرد که رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی از توافق هسته ای ایران ضرر کردند و بیش از پیش منزوی خواهند شد.

الزعبی در ادامه اظهار داشت که:« توافق میان ایران و کشورهای ۱+۵ بیانگر پیروزی منطق گفتگو بر زبان تهدید و تحریم است. وی درباره واکنش رژیم صهیونیستی به توافق هسته ای ایران و غرب گفت: « موضع اسرائیل تعجب برانگیز نیست، زیرا منطق آن منطق تجاوزکارانه است.»

وزیر امور اطلاع رسانی سوریه همچنین تصریح کرد:« اسرائیل و عربستان از توافق هسته ای ایران و غرب ضرر کردند و اظهار نظرهای آنها بیانگر ترس و وحشتشان از این توافق است و این مسئله بیانگر سطح همکاری امنیتی ریاض و تل آویو در عراق و سوریه است.»

داود اوغلو: ترکیه بیش از هر کشوری خواهان حل پرونده هسته ای بود
احمد داوود اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، نیز پیش از سفر به قطر درباره مذاکرات هسته ای ژنو گفت: «ترکیه، ایران را یک همسایه ارزشمند و قدرتمند می داند و ما بیش از هر کشور دیگری خواهان حل پرونده هسته ای ایران هستیم. من هنوز هم معتقدم اگر اهمیت توافقات تهران درک می شد، مسئله هسته ای ایران خیلی زودتر حل می شد. با این حال هنوز هم امیدوار هستیم و با تمام توان از اقدامات سیاسی و دیپلماتیک برای حل این معضل حمایت می کنیم.»

همچنین وزارت خارجه ترکیه با صدور بیانیه ای از دستیابی به توافق هسته ای تقدیر کرد. در این بیانیه، توافق اخیر اولین گام عینی برداشته شده از سوی دو طرف بعد از سال ۲۰۱۰ خوانده شده است. در این بیانیه همچنین ذکر شده که طبیعتا این توافق شکل دهنده آغاز یک روند و اقداماتی است که اعتمادسازی را هر چه بیشتر خواهد کرد. ترکیه در این بیانیه اعلام کرده برای حمایت از این روند آماده هر گونه تلاشی است. در این بیانیه آمده ترکیه در عین حال که از حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای حمایت می کند خواستار رعایت مقررات NPT  نیز است.

رئیس کمیته خارجی مجلس مشورتی عربستان: خاورمیانه خواب ندارد
عبدالله العسکر، رئیس کمیته خارجی مجلس مشورتی عربستان سعودی، با ابراز ناخرسندی از توافق هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ ادعا کرد: «ساکنان منطقه پس از توافق هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ خواب ندارند.»

عبدالله العسکر افزود:« من از این بابت نگرانی دارم که ایران از یک موضوع دست بردارد تا به دستاورد دیگری در راستای سیاستهای منطقه ای و با کمک قدرتهای بزرگ دست یابد. من نگران هستم که به ایران فضای بیشتری در منطقه داده شود.»

واکنش این مقام سعودی در حالی مطرح شده که مقامات ریاض تاکنون واکنش رسمی به توافق ژنو نشان نداده اند و احتمالا وی برداشت شخصی خود را مطرح کرده است.

سفیر عربستان در لندن: هنوز همه گزینه‌ها در دسترس خواهد بود
روزنامه «تایمز اسرائیل» واکنش یک شاهزاده سعودی به توافق هسته‌ای ایران را مورد توجه قرار داده است.

به نوشته این روزنامه، شاهزاده «محمد بن نواف بن عبدالعزیز»، سفیر عربستان در لندن ضمن انتقاد از آنچه «عجله غیر قابل درک» آمریکا در توافق با ایران خوانده، اظهار داشته، عربستان سعودی در این زمینه بیکار نخواهد نشست. این شاهزاده سعودی در یک مصاحبه تند و نامتعارف، همزمان با‌ توافق میان ایران و ۱+۵، ایران را ‌مستقیم ‌تهدید کرده و گفته در صورتی که جامعه جهانی نتواند جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را بگیرد، «همه گزینه‌ها در دسترس خواهد بود».
استقبال گسترده مقامات لبنان و الجزایر
مقامات لبنانی نیز در اظهاراتی به صورت گسترده از توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ استقبال کردند. "عدنان منصور" وزیر خارجه لبنان طی اظهاراتی تاکید کرد: توافق هسته ای با ایران، به ضرر طرفهایی است که در نظر داشتند از اختلافات ایران و غرب سوء استفاده کنند.

وی این توافق را نقطه عطفی مهم در روابط ایران و غرب و تهران و واشنگتن پس از ۳۳ سال قطع بودن روابط این دو کشور دانست. وزیرخارجه لبنان این توافق را پیروزی مهمی در زمینه به رسمیت شناختن حق ایران برای استفاده از فناوری صلح آمیز هسته ای و حق غنی سازی اورانیوم در خاک ایران دانست که همواره توسط غربیها انکار می شد.

نبیه بری رئیس پارلمان لبنان نیز در اظهاراتی با استقبال از این توافق تاریخی تاکید کرد: چه کسی می گوید که در جهان سیاست تولدی وجود ندارد؟! هم اکنون ما شاهد تولد سیاست از ایران و در واقع از تهران پس از توافق ایجاد شده درباره برنامه هسته ای این کشور هستیم.

وزارت خارجه الجزایر نیز با صدور بیانیه ای تاکید کرد: روح همکاری اجازه داد که توافق میان ایران و گروه ۱+۵ به دست آید و باید همواره گفتگو و مذاکره به عنوان بهترین راه حل برای حل اختلافات بین المللی باقی بماند.
 
محمد
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۰:۵۵:۰۰
يه خبر مهم ،يه خبر مهم ، يه خبر مهم :ديروز همه صهيونيستها سكته كردند. (1797512) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۴:۳۲:۲۲
یه سوال مهم...
یعنی فقط نتانیاهم دشمنه ؟!...
پس آمریکا انگلیس و بقیه دشمنان که همه راضب بودند و لبخند میزدن چی؟...
واقعا برای شما مشخص نیست که این اخم نتانیاهو هم برنامه ریزی شده و تکه از پازل این کلاهبرداری بزرگه؟!... (1798219) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۷:۴۷:۴۷
برد - برد يعني همه خوشحال باشن ديگه!!! قرار بود اونا اشك بريزن ما بخنديم فقط! اونا هم از اطمينان سازي ايران خوشحالند! (1798904) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۲۱:۰۲:۰۴
جالبه که هم اسرائیل از این تفاهم نامه عصبانی شده و هم برخی آقایون داخلی !!! معنیش چی می تونه باشه جز اینکه تفکر آقایون به اون طرفیا نزدیک تره تا خودمون؟؟ (1799501) (alef-10)
 
رافضی
۱۳۹۲-۰۹-۰۹ ۱۸:۳۴:۰۷
آمریکا چی ؟ اون طرفی نیست؟
ما هنوز یادمون نرفته آمریکا شیطان بزرگ است نه اسراییل. (1810435) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۵ ۰۹:۰۲:۴۱
اینکه موضوع غتی سازی ایران به رسمیت شناخته شده یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران و یک بدبختی برای رژیم ضهیونیستی و یاران وفادارش است البته دلالان تحریم و کسانی که نانشان از روغن تحریم چرب و کلفت شده است نیز حق دارن از این حرف ها بزنند (1800345) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۲۰:۳۲:۳۳
بازیشونه (1799436) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۰:۵۷:۱۲
واقعا دوستان از توافق هسته ای خوشحال و دشمنان ناراحت شدند ببینید چه کسانی داخل کشور از این توافق ناراحتند. (1797522) (alef-1)
 
سلام
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۳:۴۶:۴۷
یعنی میگی آمریکا ناراحت بود (1798052) (alef-13)
 
واسلام
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۸:۲۰:۰۳
برو از جمهوری خواهان کنگره بپرس !!! (1799034) (alef-10)
 
مازندراني
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۱:۰۳:۰۷
من فكر ميكنم اين وسط تركيه واقعا حسن نيت داشتو اين را درعمل طي چندسال قبل به خصوص با وساطت در پرونده هسته اي ايران نشان داده بود ولي امان از دست عربستان و اسراييل....بزرگترين دشمنان اين توافق بودن.ايشالله فكر ميكنم كم كم نقش ايران در ثبات منطقه داره بر همگان اثبات ميشه.وقتي 6 قدرت بزرگ جهان و بخصوص ابرقدرت دنيا مياد با ما همتراز سر ميز مذاكره مينشينه و حقوق مارو به رسميت ميشناسه نشان دهنده اقتدار كشورمونه.قدر نظام و رهبر عزيزمون و همچنين رييس جمهور محترم و تيم مذاكره كننده كه خستگي ناپذير پنج شبانه روز بي خوابي كشيدن تا دستاوردي بزرگ رو برامون به ارمغان بيارن بدونيم.بنده به عنوان فرزند جانبازي كه پدرم به رحمت خدا رفته دست تك تك اين عزيزان رو ميبوسم و براشون آرزوي توفيق رو دارم و اين پيروزي رو به مقام معظم رهبري و ملت بزرگ ايران تبريك ميگم. (1797536) (alef-1)
 
بهلول
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۱:۰۴:۲۱
اسرائيل به لفظ ايران هسته اي جنجال و تبليغات گسترده اي را در سطح جهان مي نمايد . چرا همين سياست را مسئولين ما در مورد اسرائيل هسته اي با آن همه پلوتونيومي كه در اختياز دارد انجام نميدهند. اسرائيل چند بار ايران را تهديد به حمله نموده است . چرا در مورد اينكه اسرائيل هسته اي را جهان تحمل نمي كند هيچ صحبتي به ميان نمي آورند. در بازي فوتبال هم اگر همه اش دفاع كني بلاخره گل ميخوري . تبليغات سياسي هم همين طور است بايد جاهايي حمله كرد نه فقط دفاع. (1797541) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۱:۲۱:۳۴
همه رازی بجز عربستان اسراییل و برخی در ایران!!!علیرغم تشکر رهبر
نمی دونم حال که دشمن نارحته چرا کیهان هم ناراحته؟؟!!! (1797574) (alef-1)
 
شهروند
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۳:۵۷:۳۲
با سلام روزنامه کیهان هموار مدافع حقوق هسته ای بوده وهست ودر اول سنگر جنگ نرم قار دارد و همین امروز کیهان نوشت کری تنها 1 ساعت به قرارداد پایبند بود و با وقاحت گفت حق هسته ای برای ایران در نظر نگرفتیم ما باید عاقل وبا بصیرت باشیم (1798075) (alef-13)
 
صادقی
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۲۳:۰۴:۳۰
کری هم یک دیپلماته و این جمله را برای آرام کردن اسرائیل گفته. ته دل امریکایی ها توافق و ارتباطه. کری هم خوشحاله اما باید دم اسرائیل را هم ببینه.
کمی عمیق تر نگاه کنیم و به اطلاعات روز دسترسی داشته باشیم عالمانه نظر میدیم. بله. کیهان کارش دامن زدن به اختلاف هاست. اساسا سیاست کیهان ایستادن در مقابل تصمیمات انسانهای عاقل است. (1799808) (alef-10)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۱:۲۳:۰۱
خارج معلومه چرا مخالفت میشه داخل چرا ساز مخالف میزنن نمی فهمم. (1797578) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۴:۳۴:۱۲
الف در انعکاس نظرات مخالف افراط میکنی...
حداقل نظرات همه ی سلیقه ها رو انعکاس بده... (1798225) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۲:۰۹:۱۰
گزینه های عربستان چیه؟؟؟
کسی مگس کش من رو ندیده؟ (1797749) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۸:۲۲:۰۹
ببین احمدی نژاد و جلیلی کار مارو به کجا رسوندن که عرب ها هم میگن همه گزینه ها روی میز است !! (1799044) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۹:۱۴:۳۱
عربستان زر مفت زیاد می زند وگرنه تنها چیزی که عربستان دارد پول زیاد است! حتی اگر جنگ هم بشود باید به یک کشوری پول بدهند که به جای آنها بجنگد!!! (1799216) (alef-10)
 
محمدی
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۲:۱۸:۲۰
خیلی خوشحالم که دوستانمان در منطقه، نوری مالکی، نبیه بری و... این چنین خوشحال هستند.
از هر طرف که به تفاهم نامه نگاه می کنم واقعا دستاوری غیر قابل تصور بود.
دوستان به تعهداتی که ما از غرب گرفتیم توجه کنند، چه آنها پایبند باشند، چه نباشند ابتکار عمل دست ماست.
مهمتر از همه زمینه برای حل و فصل نهایی برنامه هسته مهیا می شود چون در آن گام های بعدی نیز پیش بینی شده است. (1797777) (alef-13)
 
مودی
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۲:۲۲:۵۶
شاهزاده سعودی:همه گزینه ها در دسترس خواهد بود

عرصه سیمرغ نه جولانگه توست ای مگس (1797789) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۲:۴۸:۴۹
همینکه عربستان و اسراییل بهشان فشار امده و ناراحت هستند نشان دهنده این است که ایران امتیازات خوبی گرفته . (1797867) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۲:۵۳:۵۴
اسرائیل سگ هار منطقه است
شما توافق بکنید که کلا همه چیز برچیده شود هم راضی نخواهد بود
فقط جنگ اسرائیل را آرام می کند
البته موضع شیمون پرز در تایید اوباما هم باید ذکر شود. (1797880) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۴:۰۰:۱۶
ما منتظر همه ی گزینه های عربستان هستیم. ایشالا حرمین شریفین رو هم به خاک ایران می افزاییم! (1798085) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۴:۰۵:۰۰
سوال اول من اینه که این آقای نتانیاهو توضیح نداد که در شرایطی که اسراییل از آلمان زیردریایی مجهز به قابلیت پرتاب موشک های هسته ای می خره ( اون هم به صورت اقساط ! )، مردم ایران برای چی باید دولتشون رو مجبور کنند که برنامه موشک های دوربردش رو متوقف کنه؟ یعنی مردم ایران، حالا با هر سلیقه ای، باید طوری برنامه ریزی کنند که شما بتونی به ما موشک بزنی ( اون هم از نوع هسته ای که همه دنیا می دونند شما داری ) اونوقت ما نتونیم؟ و این که مردم ایران باید از دولتشون بخواهند برنامه هسته اش رو متوقف کنه که جلوی تروریسم بیاستند؟ فارغ از این که اسراییل در فلسطین و لبنان برای بیشتر از نیم قرن چی کار می کنه و این که دانشمندهای بی گناه کشور ما رو تو کشورمون ترور می کنه، یکی محبت کنه به جای من از این آقا بپرسه خوب فرضا ما سلاح هسته ای نداشته باشیم، یعنی نمی تونیم همون کارهایی که شما به طور روزمره انجام می دی رو انجام بدیم ؟ یا اگه داشته باشیم، کمکی به داستان می کنه ؟ یعنی فرضا که ما قصد انجام کار تروریستی داشته باشیم تو این 35 سال که سلاح هسته ای نداشتیم شما چه کاری از دستت براومده که اگه ما سلاح هسته ای داشته باشیم نمی تونی انجام بدی؟

بعد هم این که برای من جای بسی تاسف هستش که نویسندگان کیهان که از بودجه بیت المال قلم می زنند، در موضع مذاکرات هسته ای موضعشون بیشتر شبیه این آقاست تا رهبری کشور. عجیب نیست که رییس جمهور و رهبری گفتند توافق به دست اومده یک موفقیت هستش و نتانیاهو و نویسندگان کیهان ازش ناراضی هستند ؟ (1798101) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۸:۵۴:۴۳
ما موشک دوربرد نمی خواهیم. آنها در 8 سال دفاع مقدس همه چیز داشتند و تا سه سال اولش ما هیچ نداشتیم، اما حریف ما نشدند. (1799154) (alef-10)
 
کیهانی
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۲۳:۴۴:۲۳
آقا به نتانیاهوی دیوانه اینقدر اهمیت ندهید. کسی که پوشیدن شلوار جین را نشانه آزادی میداند معلوم است تعبیر و تفسیرش نسبت به موضوعات چیست. حرفهایش هم بیشتر به واق واق شبیه است و خوابیده سروصدا میکند.
درمورد دوستان جریده خاص داخلی هم که موضوع روشن است. این که هنر نیست مقاله های ایشان دقیقا مثل پیش بینی های اداره هواشناسی در چند ده سال پیش است که تجهیزات ماهواره ای نبود. مثلا میگفت هوای فردا افتابی تا قسمتی ابری همراه با باران پراکنده در برخی نقاط کاهش شدید دما و احتمال ریزش برف و بروز کولاک و طوفان و سیل و بلایای طبیعی!!!!
خب بالاخره یکی از شرایط پیش میامد دیگه و بعد هم با افتخار به پیش بینی خودشان افتخار میکردند.
این جریده محترم هم اینگونه مقاله مینویسند بالاخره یکی از وقایع اتفاق میافتد و بعد هم میگویند ما که گفتیم!!!!!
رهبر عزیز، رئیس جمهور گرامی ، وزیر دوست داشتنی امور خارجه ، تیم مذاکره کننده محترم تشکر فراوان
اقای ظریف و تیم خود زحمت خود را کشیدند البته هنوز کار تمام نشده توکل بخدا و حمایت مردم و درایت ایشان بهترین نتیجه ممکن بدست خواهد آمد.
توکل به خداوند بخشنده و مهربان (1799912) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۴:۱۵:۳۴
مطلب بسیا جالبی بود
لطفا از لبخند ها و اخم های داخلی هم بنویسید تا دوستان و دشمنان داخلی هم شناسایی شوند (1798144) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۴:۳۲:۱۲
یعنی می خواهم سر به تن این رژیم صهیونیست ها و اون نخست وزیر احمق شون نباشه . (1798218) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۵:۱۳:۳۱
قابل توجه مخالفان توافق هسته ای داخل کشور
دوستان عزیز همین که اسرائیل و عربستان عصبانی هستند یعنی کار تیم ایرانی با هدایت رهبر معظم انقلاب درست بوده است
رهبر عزیز
رییس جمهور محترم
تیم مذاکره کننده هسته ای
آقای ظریف
متشکرم (1798394) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۵:۳۶:۵۰
عربستانيها و اماراتي ها و...بايد از غصه دق كنند و بميرند. (1798468) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۵:۴۱:۰۷
تعهدات ایران
1. 196 کیلوگرم مواد 20 درصد ایران کلا خنثی می شود با این تفاوت که نیمی از آن قابل غنی سازی مجدد است.
2. غنی سازی بالای 5 درصد کلا تعلیق می شود.
3. فعالیت در اراک و نطنز و فردو گسترش نمی یابد.
4. در نطنز ماشین جدید نصب نمی شود.
5. ماشین های جدید نصب شده ولی فعال نشده، فعال نمی شود.
6. ماشین های خراب در فردو و نطنز صرفا با ماشین هایی از همان نوع جایگزین می شود.
7. 4 آبشار در فردو اورانیوم را تا 5 درصد غنی می کند.
8. 12 آبشار دیگر در فردو فعال نمی شود.
9. در فردو ارتباطی بین آبشارها برقرار نمی شود.
10. در اراک آب سنگین به تاسیسات حمل نمی شود.
11. هیچ نوع فعالیت بازفرآوری انجام نمی شود.
12. هیچ نوع تاسیسات بازفرآوری ساخته نمی شود.
13. راکتور اراک سوخت گذاری نمی شود.
14. سوخت جدید برای راکتور اراک تولید نمی شود.
15. سوخت تولید شده برای راکتور اراک تست نمی شود.
16. مواد 5 درصد بیش از 10 هزارکیلوی فعلی که در آینده تولید می شود اکسید خواهد شد.
17. اطلاعات مربوط به طرح‌ و نقشه‌های ایران برای تأسیسات هسته‌ای به آژانس ارائه می شود.
18. توصیف و شرحی کامل از ساختمان هر یک از سایت‌های هسته‌ای ارائه می شود.
19. توصیف و شرحی کامل از گستره عملیات‌های هر یک از تأسیساتی که به طور خاص به فعالیت‌های هسته‌ای مشغول هستند ارائه می شود.
20. ارائه اطلاعات در مورد معادن
21. ارائه اطلاعات درباره شرکت‌های نورد اورانیوم
22. ارائه اطلاعات درباره منبع مواد
23. نهایی کردن توافق درباره پادمان ها در اراک
24. دسترسی به بایگانی دوربین های آفلاین
25. دسترسی به کارگاه های مونتاژ
26. دسترسی به تولید چرخنده های سانتریفیوژ
27. عدم تولید ماشین بیشتر در کارگاه ها جز برای جانشینی

تعهدات 1+5
1. فراهم کردن امکان ماندن صادرات نفت ایران در حد فعلی و توقف روند کم کردن 20 درصد از آن هر 6 ماه و دریافت مقدار مورد توافقی از پول نفتی که از این پس فروخته می شود.
2. برقراری بیمه حمل و نقل برای ثادرات نفت ایران با میزان فعلی
3. تعلیق تحریم صادرات پتروشمی ایران
4. تعلیق طلا و فلزات گرانبها
5. تعلیق تحریم خودرو
6. تعلیق تحریم قطعات هواپیما
7. تعلیق تحریم خطوط هوایی بویژه ایران ایر
8. عدم اعمال تحریم جدید در شورای امنیت
9. عدم اعمال تحریم جدید در اروپا
10. عدم اعمال تحریم جدید در امریکا
11. ایجاد یک کانال مالی با استفاده از عواید نفتی خود ایران که در خارج از این کشور مسدود شده برای خرید محصولات خوراکی و کشاورزی، دارو، ادوات پزشکی و خسارات پزشکی که در خارج بر ایران تحمیل شده است. (1798488) (alef-10)
 
هفت دهک آخر درآمدی
۱۳۹۲-۰۹-۰۵ ۰۶:۳۱:۴۸
احسنت بر شما

البته بعید میدونم با اجرای اون 27 تای اول تو زندگی من تفاوتی ایجاد بشه
اما مطمئنم با اجرای 11 تای دوم وضعیت اقتصادی نه تنها در زندگی من بلکه در زندگی اکثریت هفت دهک آخر درآمدی مردم بهتر بشه (1800174) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۵ ۱۳:۰۵:۴۵
آقاي عزيز موارد 2و 3و 4و 5 و8 همگي يكي هستند مورد شش تعهد ايران نيست بلكه حقي است كه به ايران داده شده موارد 13و 14و 15 هم در مورد 3 وجود دارند ضمن اينكه ارائه اطلاعات هيچ گونه بله هيچ گونه محدوديتي براي ايران ايجاد نمي كند يعني موارد 17 الي 27 كلا فقط و فقط شفاف سازي صرف هستند و هيچ گونه امتيازي به طرف مقابل محسوب نمي شوند
اما مثل اينكه جنابعالي هم بدتان نمي آيد موفقيت به دست آمده را هر جور شده لوث نماييد (1800959) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۹:۲۴:۳۴
اسرائیل و عربستان حقشونه. اونقدر داد بزنن تا گلوشون پاره شه (1799238) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۲۰:۰۹:۳۱
کلا معلوم شد که با همه دشمنی هایی که 1+5 طی 30 سال با ما کرده، اما بالاخره آومدند و روی میز مذاکره نشستند. خوب این کشور ها یک تفاوت اساسی با اسراییل دارند و آن هم هویتشان است که نشان می دهد کشورشان جعلی نیست. اما اسراییل یک کشور قصبی است یک رژیم جعلی است. اسراییل بقایش در جنگ با دیگران است نه صلح
مرگ بر اسراییل غاصب و غده سرطانی (1799362) (alef-10)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۹-۰۵ ۰۰:۲۶:۰۳
بایدببینیم دراثربرداشتن تحریم چه کسانی درواردکردن کالاهای قاچاق سودمی بردند


وحالاحتماًناراحت خواهندبود.بنابراین نتیجه میگیریم کیهان هم دراین وسط دراثر دامن


زدن به این ناراحتی هابه سودکی قلم فرسائی می کند. (1799997) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۹-۰۵ ۰۰:۵۰:۴۱
این عربها چشونه؟؟؟ مثل مرگ همیشه از ما می ترسن! (1800034) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۵ ۰۴:۰۴:۳۳
دوستان یه مقدار سعی کنن ظاهر بین نباشن فکر میکنید چرا باید آمریکا بگه حق غنی سازی رو برای هیچ کشوری به رسمیت نمیشناسه ؟ جواب خیلی روشنه چون اگه بیاد خیلی واضح بگه حق غنی سازی برای همه کشورا یکسانه از فردا همه کشورا راه میفتن دنبال غنی سازی فکرشو بکنید عربستان ترکیه قطر امارات و... میان میگن خوب شما که تو توافقنامتون با ایران به صراحت گفتین غنی سازی حق هر کشوریه حالا ما هم میخوایم فردا هر کسی راه میفته دنبال واردات اورانیوم و غنی سازی تو کشورش حتی اونایی هم که اصلا تو خاکشون اورانیوم ندارن اون موقع دیگه سنگ رو سنگم بند نمیشه پس باید بیاد غیر مستقیم این مسئلرو بپذیره که همین کار رو هم کرده . در واقع با پذیرش برنامه غنی سازی محدود حق غنی سازی صلح آمیز فقط برای ایران پذیرفته شده نه برای کس دیگری. (1800139) (alef-10)
 
ساسان
۱۳۹۲-۰۹-۰۵ ۱۱:۳۹:۰۹
سلام
اين هياهو و كولي بازي اسرائيل و نقش مصلحانه انگليس براي اينه كه ما رو به غلط بندازه و فكر كنيم كه كار خيلي بزرگ و برد خيلي شيريني كرديم!!!! (1800655) (alef-10)
 
ر
۱۳۹۲-۰۹-۰۵ ۱۲:۱۹:۲۷
ما اگر ذره اي براي خودمان حق امتياز بگيريم اسرائيل كه به مانند گرگ مي ماند ان را امتياز بزرگي مي داند! (1800753) (alef-10)
 
sadegh
۱۳۹۲-۰۹-۰۵ ۲۲:۴۰:۲۹
فکر نمی کنید دنیا خیلی غیر قابل اعتماد تر از آن شده که در آن بتوان خنده دوستان و اخم دشمنان را باور کرد؟؟؟؟؟ (1802341) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۰:۵۰:۲۷
چرا عده ای بی دلیل از افراد گناهکار حمایت میکنند :
چرا احمدی نژاد دولت را اینگونه واژگون کوچک کرد
چرا احمدی نژاد منابع ملی و درآمد آن را سرمایه گذاری نکرد
چرا احمدی نژاد دنیا ستیزی کرد
چرا احمدی نژاد به قولهی دروغینش عمل نکرد
چرا احمدی نژاد هرکاری را که نکرد مسئولش دیگران بودند و گفت نمیگذارند
چرا احمدی نژاد در مقابل مجلس و... ایستاد
چرا احمدی نژاد صنعت را به بحران کشید
چرا احمدی نژاد نه تنها نفت نیاورد بلکه لبخند را از سفره هایمان برد
چرا احمدی نژاد عوام فریبی کرد
چرا احمدینژاد هولوکاست را جهانی کرد
و ده ها چرای دیگر (1805947) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۱۴:۲۶:۰۱
دشمنی یا دوستی آمریکا و انگلیس و غرب با ایران بر مبنای منافع اقتصادیشونه ولی دشمنی اعراب دشمنی دینی و خونی و تاریخی و نژادیه که غیر قابل رفع هست . حتی حضرت امام نیز بارها در این خصوص تاکید داشتند. پس بهتره ما هم بر اساس منافع ملیمون با اونا ارتباط داشته باشیم. (1806427) (alef-6)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.