نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496613
این چهار آقازاده !
اکبرنبوی/7 مرداد96
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۹
در لغت نامه ی مرحوم دهخدا در باره ی معنای آقازاده چنین نوشته شده: آقازاده . [ دَ / دِ ] (ص مرکب ، اِ مرکب ) زاده ٔ آقا. فرزند مردی بزرگ ، و بیشتر فرزندان سادات علوی و مجتهدین . در فرهنگ لغت زنده یاد دکتر معین هم اینگونه آمده است: آقا، فرزند مردی بزرگ ، فرزند سید، فرزند مجتهد.

با این حال به نظر می رسد که آقازاده و  آقازادگی در فرهنگ اجتماعی این سالهای ایران، معنای جدیدی پیدا کرده است: بهره بردن سیری ناپذیر از ویژه خواری (رانت) و امتیاز های اقتصادی و اجتماعی و سیاسی. طلبکاری مداوم از مردم، تکبر و نخوت و فخرفروشی، خودحق پنداری و ... این معنای جدید از دلِ رفتار و منشِ فرزندان برخی از مسوولان سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و دینی متولد شده است.

بسا مسوولانی که از صفت آقایی و بزرگی برخوردار نبوده اند، ولی فرزندان شان، با بهره بردن از نام و عنوان پدران خویش، مدال امتیازات ناحق بر گردن آویخته و تا توانسته اند به چپاول ثروت و کسب قدرت اجتماعی و سیاسی پرداخته اند.

در چنین فضایی، چهارتن وجود دارند که آبروی هرچه آقازاده و آقازادگی است برده اند. این چهار تن عبارتند از : مصطفی، مجتبی، مسعود و میثم خامنه ای.
 
این چهار آقازاده، نه به دنبال ویژه خواری و امتیازهای اقتصادی و اجتماعی هستند و نه به دنبال موقعیت ها و فرصت های سیاسی.

صاحب منصبان و سرمایه داران بسیار زیادی در کشور وجود دارند که فقط منتظرند تا این آقازاده ها لب تر کنند تا هرچه بخواهند در اختیارشان قرار دهند، اما سالهاست که این چهار اقازاده، هیچ لبی تر نکرده اند و انگار آداب لب تر کردن را نمی دانند و اصلا در باغ آقازادگی و تغییرات شگفتی که در ارتباط با پدیده ی آقازادگی بوجود آمده، نیستند.

من نمی دانم که چرا آنها از زندگی خوب و رفاه و حساب های بانکی چاق و چله و سفرهای دور ودراز به دور دنیا و ... گریزان اند و حکایت شان با اینهمه چیزهای خوب!!! شده است جن و بسم الله.

از آنجا که این چهار تن فرزندان رهبر انقلاب اسلامی هستند، بی اعتنایی شان به انواع امتیازطلبی ها را باید به عنوان یک خسارت بزرگ ملی به حساب آورد!!! و لاجرم باید از سوی آقازاده های ویژه خوار به آنها هشدار و ضرب العجل داده شود تا دست از عادت ناپسند خود بردارند.

آنها باید همانند بسیاری از آقازاده های نازنین که قدر ژن خوب و خون خوب و موقعیت های خوب و ... را می دانند، رفتار کنند، با سرمایه داران طرح دوستی بریزند، بیت المال را بیت الحال بدانند، از فرصت های طلایی برای چپاول و زد و بند بهترین بهره ها را ببرند و... در غیراینصورت باید در مجمع عمومی آقازاده های ویژه خواراز مقام آقازادگی خلع شوند و در کوی و برزن و در فضای رسانه ها جار بزنند که احدی حق ندارد که آنها را آقازاده بداند و بخواند.
 
کلمات کلیدی : ژن خوب+پسر عارف+رانت+آقازادگی+فرزندان رهبر
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۴:۱۵:۳۷
اين اقازاده پدر عزيز و بزرگوارشان اقا ي واقعي هستند و سر سفره ايشان بزرگ شدند مرام و منش را از پدر گرانقدر آموختند (4493536) (alef-2)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۳۵:۳۵
اعتراف بی سابقه مهاجرانی درباره زندگی آیت الله خامنه ای/ حتما ببینیدhttp://www.aparat.com/v/k320s/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%81_%D8%A8%DB%8C_%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87_%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87_%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C_%D8%A2%DB%8C%D8%AA_%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87_%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87_%D8%A7%DB%8C (4493758) (alef-2)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۱۵:۲۳
باقیات الصالحات حقیقی هستند این بزرگواران و باعث افتخار ملتند . (4494618) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۴۲:۵۲
عطا الله مهاجرانی وزیر دولت اصلاحات:من آیت‌الله خامنه‌ای را خوب می‌شناسم و می‌دانم که در تمام کارنامه‌ اقتصادی خود و اقوامش، نقطه سیاه که هیچ، حتی یک نقطه خاکستری هم نمی‌توان یافت.» (4493769) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۴۶:۲۲
تلاش برای بازگشت به ایران (4494184) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۴:۳۵:۱۶
سالها قبل آقا میثم رابه خاطر رابطه دور فامیلی دیدم و می شناسم و حرفهایی که در این صفحه گفته شده در مورد اش تصدیق می کنم (4493582) (alef-2)
 
آزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۵:۳۳:۰۶
این موضوع را دوست و دشمن تایید کرده و می کنند. (4493660) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۵۱:۴۳
ولی گروهای طرفدار اقازادهای معلوم الحال هر چن وقت یدفعه دروغهای عجیب وغریب از این عزیزان نشر میدن (4493786) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۲:۲۳:۳۷
آقا زاده رو اینجا باید بکار برد از بس در مورد یک مشت .. بکار بردند کلا معناش جعل شده (4494227) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۵:۴۴:۵۸
آقازاده های اصولا آقا زاده اند، مثل (به تعبیر حضرت امام ره) در مورد فرزندان آیت الله حائری موسس حوزه علمیه قم که فرمودند: روزی که آقای حائری از دنیا رفت آقازاده های ایشان شام نداشتند که بخورند.
برخی دیگر اصولا آقا زاده نیستند، پول زاده اند، تکبر زاده اند، و ... (4494409) (alef-11)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۹:۰۱:۲۱
فرزندان مسئولین به عنوان مهمترین تصمیم سازان ، می توانند در جهت نو گرایی و اشاعه اندیشه های خلاق متناسب به خواسته های نسل جوان ، در تصمیم گیری های مقامات بسیار موثر و باعث تغییر و اصلاحات فراوان شوند .
به نحویی که کشورمان انقدر پیشرفته و عالی و با امنیت باشد که نه تنها فرزندان ایران برای تحصیل و یا تفریح به خارج از کشور نروند، بلکه خارجی ها نیز برای امدن به ایران با هم رقابت کنند . (4494589) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۰:۳۹:۴۸
برای همین است که عاشقان رهبری تنها ارزویشان فدا کردن جان به خاطر چنین جانانی است. (4494822) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.