توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426511
سفیر اسرائیل در آمریکا: انتقال سفارت واشنگتن به قدس "گامی بزرگ به سمت تحقق صلح" است!
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا ضمن تایید وعده انتخاباتی ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی مدعی شد که این اقدام "گامی بزرگ به سوی تحقق صلح" است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الیوم السابع، ران درمر، سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا در مراسمی که در سفارت این رژیم برگزار شد، در واکنش به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی وعده ترامپ را تایید کرد.

رئیس جمهور منتخب آمریکا کمتر از یک هفته قبل تعهد داد که سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس اشغالی منتقل خواهد شد و دیوید فردمن را به عنوان سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی معرفی کرد؛ اقدامی که در صروت تحقق به منزله بروز تحولی بزرگ در روند سیاست خارجه آمریکا طی سال‌های اخیر خواهد بود.

درمر در این رابطه گفت: فردمن یکی از حامیان پرو پا قرص اسرائیل است که از استمرار شهرک‌سازی‌ها و انتقال سفارت از تل‌آویو به قدس حمایت می‌کند.

وی در ادامه مدعی شد: این انتقال "گامی بزرگ به سوی تحقق صلح" است و آنگونه که منتقدان این طرح هشدار می‌دهند، هرگز باعث بروز خشم کشورهای عربی نخواهد شد!

دو طرف فلسطینی و اسرائیلی در خصوص شهر قدس با یکدیگر اختلاف دارند. دولت‌های آمریکا همواره بر اصل مذاکره در این خصوص تاکید داشته‌اند اما اگر رئیس جمهور آتی آمریکا وعده انتخاباتی خود را عملی سازد این سیاست آمریکا در مورد قدس پس از ده‌ها سال پایان یافته و موجب خشم جهان اسلام و محکومیت‌های بین‌المللی خواهد شد.

صائب عریقات، مسئول برجسته فلسطینی و دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) نیز هشدار داد که انتقال سفارت آمریکا به قدس موجب نابودی تمامی افق‌ های صلح با طرف اسرائیلی شده و مذاکرات صلح با حمایت آمریکا در خصوص تشکیل کشور فلسطین را متوقف می‌کند.
 
کلمات کلیدی : سفیر اسرائیل + آمریکا + انتقال سفارت واشنگتن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.