توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 310555
موضع جدید آمریکا درباره پناهجویان سوری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۴۵
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که پناهجویان سوری پس از سپری کردن بالاترین سطح بازرسی‌های امنیتی، اجازه ورود به خاک آمریکا را خواهند یافت.

«جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، امشب به سوالاتی چالشی در خصوص پذیرش پناهجویان سوری پاسخ داد.

به گزارش فارس کربی ابتدا گفت که این پناهجویان پس از رد کردن مراحل مربوط به بالاترین سطح بازرسی‌های امنیتی حق ورود به خاک آمریکا را خواهند داشت.

یکی از خبرنگاران به اخبار مربوط به مخالفت برخی فرمانداران ایالتی با ورود پناهجویان سوری به ایالت‌هایشان از سخنگو پرسید و از وی جویا شد که آیا فرمانداران حق قانونی انجام چنین کاری را دارند یا خیر؟ خبرنگار برای مثال گفت که فرماندار محل تولد وزیر خارجه «جان کری» هم با حضور سوری‌ها در این ایالت مخالفت کرده است.

سخنگو پاسخ داد: «در روزهای خیر، بدفهمی‌های زیادی در خصوص پناهجویان سوری اتفاق افتاده؛ امروز رئیس‌جمهور (اوباما) با صراحت در خصوص این مسئله توضیح داد.»

اوباما امشب (به وقت آنتالیا) مخالفان آمریکایی حضور پناهجویان سوری در کشورش را به مخالفت با ارزش‌های آمریکایی متهم کرده بود.

جان کربی ادامه داد: «ما آمادگی داریم نگرانی‌های مقامات محلی و ایالتی را برطرف کنیم و حتی به آنها مشاروه بدهیم.»

خبرنگار مجدداً پرسید که آیا فرمانداران اختیار قانونی جلوگیری از حضور پناهجویان در خاک ایالت خودشان را خواهند داشت؟

سخنگو پاسخ داد: «جوابی برای شما ندارم. این مورد را بررسی می‌کنم.»

خبرنگار گفت: «بگذارید سوال را شفاف‌تر بپرسم، یک فرماندار چگونه می‌خواهد از حضور پناهجویان سوری در خاک ایالتش جلوگیری کند و واکنش شما چه خواهد بود.»

جان کربی در مقام پاسخ گفت: «جواب روشنی ندارم.»

کربی گفت که از ابتدای درگیری‌ها در سوریه، حدود ۳ تا ۴ هزار سوری وارد خاک آمریکا شده‌اند و برنامه دولت این است که این تعداد تا پایان سال مالی ۲۰۱۶ به ۱۰ هزار نفر برسد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+پناه جویان+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.