توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470954
کاخ سفید درباره سفر اردوغان به واشنگتن بیانیه داد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۴
کاخ سفید درباره سفر 26 اردیبهشت رئیس‌جمهور ترکیه به واشنگتن اعلام کرد که او و دونالد ترامپ درباره روابط دوجانبه و تعمیق همکاری برای مقابله با تروریسم، رایزنی می‌کنند.

به گزارش فارس، رئیس‌جمهور ترکیه در حالی که مخالفت خود را با تجهیز کردهای سوری توسط آمریکا را اعلام کرده، کاخ سفید بیانیه‌ای درباره سفر آتی رجب طیب اردوغان و محور رایزنی‌های دونالد ترامپ با او منتشر کرده است.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) سه شنبه (دیروز) از توافق دولت این کشور با تجهیز گروه‌های شبه نظامی کرد سوری مانند نیروهای دموکراتیک سوریه و یگان‌های مدافع خلق به سلاح‌های سنگین خبر داد.

آمریکا می‌گوید این اقدام را با هدف حمایت از کردها برای باز پس گیری شهر رقه، مرکز داعش در سوریه انجام می‌دهد اما ترکیه، این گروه‌ها را تروریستی و بخشی از گروه «پ‌ک‌ک» می‌داند.

بر همین اساس، رئیس جمهور ترکیه از آمریکا خواست از تصمیم خود مبنی بر تجهیز کردهای سوریه به سلاح‌ صرف نظر کند.

اردوغان در انتقاد از این تصمیم واشنگتن گفته بود: «امیدوارم که این اشتباه، فورا به عقب رانده شود. ما می‌خواهیم اعتقاد داشته باشیم که متحدانمان به جای اینکه در کنار گروه‌های تروریستی قرار بگیرند، ترجیحشان در کنار ما قرار گرفتن باشد».

این اظهارات در آستانه سفر 26 اردیبهشت رئیس‌جمهور ترکیه به واشنگتن و دیدار با دونالد ترامپ مطرح شده است.

کاخ سفید در بیانیه‌ای در خصوص سفر اردوغان و دیدارش با ترامپ اعلام کرد: «دو رهبر درباره نحوه تقویت روابط دوجانبه و تعمیق همکاریمان برای مقابله با تروریسم در همه اشکال آن، صحبت خواهند کرد».
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا + کردهای سوری + ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.