توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470756
افراد لاغر مستعد ابتلا به آلزایمر نیستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۴
بررسی روی ۱۰۰ هزار نفر نشان داد که لاغر بودن نمی‌تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، مطالعه انجام گرفته روی نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر این باور را تغییر داده که لاغر بودن تا حدودی احتمال ابتلای فرد به بیماری آلزایمر را افزایش می‌دهد.

در واقع متخصصان دانمارکی دریافتند افرادی که در مراحل اولیه ابتلا به بیماری آلزایمر هستند اشتهای کمی دارند و وزن خود را از دست می‌دهند بنابراین، این بیماری موجب لاغر شدن می‌شود اما تاثیر عکس آن صحیح نیست.

دکتر "روت فریک" نویسنده ارشد این مطالعه گفت: اگرچه مطالعات پیشین نشان دهنده رابطه بین بیماری آلزایمر و لاغری است یافته‌های جدید حاکی از آن است که رابطه علت معلولی در این خصوص وجود ندارد.

به گفته متخصصان در مورد ارتباط بین شاخص توده بدنی فرد و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر  قطعیت وجود نداشته و به همین دلیل برای رفع این مشکل نمونه DNA و خون ۱۰۰ هزار نفر بررسی شد. از این میان بیماری آلزایمر در ۶۴۵ نفر از آنان تشخیص داده شد. همچنین DNA این افراد به لحاظ نشانه‌های پنج نوع ژن مرتبط با شاخص توده بدنی مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش هلث دی نیوز، تحقیقات نشان می‌دهد نوع ژن مرتبط با پایین بودن شاخص توده بدنی با افزایش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر مرتبط نیست.
 
کلمات کلیدی : آلزایمر + لاغری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.