توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440056
واکنش توییتری «نرگس کلباسی» به پیام وزیر خارجه هند
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۰
 


نرگس کلباسی، بانوی نیکوکار ایرانی که به اتهام قتل غیرعمد یک کودک هندی در این کشور به سر می‌برد، به پیام توییتری وزیر امور خارجه هند مبنی بر ایجاد تسهیلاتی برای خروج ۷۳ کارگر هندی فعال مجتمع فولاد صنعت تجارت آذربایجان و انتقال آن‌ها به هندوستان پاسخ داد.
به گزارش ایسنا، «سوشما سوارج»، وزیر امور خارجه هند ماه پیش در پیام توییتری از درخواستش از دولت ایالت اودیسا برای ارائه گزارش درباره پرونده نرگس کلباسی نوشته بود که چندساعت بعد در توییت دیگری اعلام کرد که پرونده نرگس کلباسی در حال حاضر تحت بررسی و قضاوت قرار دارد و از این رو، وی نمی‌تواند کمکی به حل این پرونده کند.
امروز (شنبه) توییت جدیدی از وزیر امور خارجه هندوستان منتشر شد که در آن از  ایجاد تسهیلاتی برای خروج ۷۳ کارگر هندی فعال مجتمع فولاد صنعت تجارت آذربایجان و انتقال آن‌ها به هندوستان خبر داده بود.توییت نرگس کلباسی
نرگس کلباسی در واکنش در کانال تلگرامی خود نوشت:
امروز توییتی از وزیر امور خارجه هندوستان دیدم که احساسات متفاوتی در من ایجاد کرد، حس افتخار و ناراحتی.
افتخار به مهربانی کشورم نسبت به مردمان دیگر کشورهای دنیا و کمک بر اساس اهداف انسان دوستانه و ناراحت شدم به دلایل متفاوت.
ناراحتم برای ۱۳۰ دانشجوی ایرانی که بدون کوچکترین کمکی از سوی دولت هند گیر افتاده‌اند. ناراحتم برای خودم که متهم به بدترین جرم شده‌ام، بی‌آنکه به سابقه ۶ سال گذشته من در کمک به کودکان و مردم توجه کنند. ناراحتم برای بسیاری از ایرانیانی که با مشکلات بی‌شماری در هند مواجه می‌شوند و هیچ کمکی از سوی دولت هند به آنها نمی‌شود.
چرا دولت هند همچون دولت ایران با ایرانیانِ گرفتار در هند مشفقانه برخورد نمی‌کند؟ آیا ما قرن‌ها همسایه نبوده‌ایم؟ آیا قرن‌ها روابط مختلف نداشته و نداریم؟
تمام دنیا شاهد است که دولت هند هیچ اهمیتی به راحتی ما نمی‌دهد. تا کی باید منتظر پاسخ باشیم؟ تا کی باید در زندانی به اسم هندوستان باشم؟
می‌خواهم دانشجویان ایرانی به خواسته‌شان برسند. آنها پیش از ورود به هند تمام شهریه‌شان را پرداخت کرده بودند به همراه کلیه مدارک. اما الان محروم از حضور در دانشگاه هستند و هیچ کمک و حمایتی از سوی دولت هند به آنها نمی‌شود.
می‌خواهم آزادی‌ام را به دست بیاورم. می خواهم به خواست دانشجویان ایرانی گرفتار در هند پاسخ داده شود. تا زمانی که دولت هند ازخود مهربانی نشان دهد روزها را می‌شمارم.
لطفا برای دانشجویان ایرانی گرفتار در هند، همه ایرانیان گرفتار در هند و خواهر کوچک‌تان دعا کنید.
 
کلمات کلیدی : نرگس کلباسی+وزیر خارجه هند
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.