نظر منتشر شده
۱۲۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463853
چرا مهندسی انتخابات در پروژه "رئیسی برای رهبری" ممکن نیست؟
محسن سجادی/30فروردین96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۳
زمان ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید و افراد زیادی از جریان‌های مختلف سیاسی نام‌نویسی کردند؛ با این وجود، تا زمان اعلام نتایج تأیید صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان به طور قطعی معلوم نیست رقابت بین کدام افراد شکل بگیرد؛ اما به نظر می‌رسد در مورد دو نفر می‌توان با اطمینان بیشتر صحبت کرد: یکی حسن روحانی به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان و اعتدالیون تا الآن و دیگری ابراهیم رئیسی .

بر همین اساس رقابت این دو نامزد احتمالاً روز به روز پررنگ تر خواهد شد؛ اما آن چیزی که اهمیت این رقابت را دوچندان می کند، آن است که در فضای رسانه‌های بیگانه این گمانه‌زنی مطرح می‌شود که رئیسی از مهم‌ترین گزینه‌ها یا مهم‌ترین گزینه ‌جایگزینی رهبری در ایران است.

به نظر می‌رسد این قابل پیش‌بینی است که همچون دوره‌های قبل، پروژه تقلب در انتخابات از آن سوی آب‌ها مطرح خواهد شد و به احتمال قوی، گمانه‌زنی فوق‌الذکر، چاشنی اصلی برای طرح این مدعا خواهد بود؛ به این ترتیب که خواهند گفت چون رئیسی گزینه رهبری آینده است، باید با هر قیمتی برنده انتخابات باشد؛ لذا مهندسی و تقلب در انتخابات برای جلوگیری از به دست آمدن هر نتیجه دیگری، مسلّم و حتمی است.

اما چند مانع جلوی باورپذیری این تحلیل قرار دارد. نکته اول آن است که اگر آنچنان که گفته می‌شود، رئیسی واقعاً گزینه احتمالی برای جانشینی آیت‌الله خامنه‌ای بود، نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری مطرح نمی‌شد؛ چرا که به‌هرحال، قرار دادن او در معرض آرای عمومی، یک ریسک بزرگ به شمار می‌رود و با تدبیر سیاسی در کشور همخوانی ندارد.

نکته دوم آنکه فرض کنیم حاکمیت این ریسک بزرگ را پذیرفته و تصمیم گرفته او را در معرض رأی مردم قرار دهد و از این طریق وجهه دموکراتیک رهبری آینده را در اذهان جابیندازد؛ طبق این سناریو برای اینکه آن وجاهت مورد نیاز برای رهبری تأمین شود، بایستی فاصله رأی رئیسی با نفر دوم، عدد قابل‌توجهی باشد؛ حتی اگر رئیسی 80% آراء را به خود اختصاص دهد، 20% میزان کسری رأی، از آن جهت که عدم رأی به گزینه‌ رهبری آینده تلقی می‌شود، برای او افت محسوب ‌شده و به این معنا است که جمعیت فراوانی با رهبری آینده همراه نخواهند بود.

بنابراین اگر قرار باشد پروژه تقلب تحقق یابد، دو کار اساسی باید صورت گیرد: اولاً باید رأی‌سازی گسترده‌ای برای رئیسی انجام شود تا آراء او به بیش از 80% برسد و ثانیاً بایستی یک رأی‌سوزی وسیع از روحانی انجام شود تا آراء او به کمتر از 20% برسد.

مهندسی دوبُعدی انتخابات که مستلزم رأی‌سازی و رأی‌سوزی به طور همزمان خواهد بود، حتی در دور اول یک دولت جدید، پروژه‌ای است محال، چه رسد به دور دوم دولت مستقر (که خود نیز برگزار کننده انتخابات است) تقریباً می‌توان گفت غیرقابل تصور است؛ بنابراین اگرچه می‌تواند "فرضیه‌ای" برای القای تقلب به نفع یک کاندیدای عادی باشد، اما به عنوان اقدامی در جهت "رهبرسازی" یک گزینه از کمترین تدبیر سیاسی عاری خواهد بود.
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۴:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۳:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۴:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۲:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۲:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۰۹:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۲ ۱۴:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۱ ۱۴:۵۰
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۶ ۱۵:۴۴
 
 
کلمات کلیدی : رییسی+رهبرآینده+انتخابات96
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۷:۴۵:۰۳
مقاله ات خوب بود ولی خیلی ساده ای (4267972) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۴۴:۵۹
یاد مرحوم کردان افتادم در مجلس با صدای بلند می گفت چون بی بی سی و صدای آمریکا مخالف من است پس به من (برای وزارت) رای دهید! چه استدلال مسخره ای! (4268369) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۵:۵۹:۲۷
حجه اسلام رییسی داماد آیت اله علم الهدی هستند. مردم متدین قطعا به ایشان رای میدهند چون ایشان از نظرات آیت الله علم در اداره کشور بهره‌مند خواهند بود (4269130) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۳:۰۹:۰۹
نظرات مدبرانه (4269757) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۰:۳۸:۲۵
دیگه بدتر! (4269864) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۰:۴۱:۱۴
تعصب با تدین فرق دارد !!! (4269866) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۷:۳۵:۵۹
را نشناخته ای.BBC (4269271) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۷:۴۸:۰۹
كافيه قبول كنيم كه BBC دشمن ماست و ببينيم BBC از راي آوردن كي خوشحال ميشه و كي ناراحت. اينجوري اگه ايران مون رو دوست داشته باشيم خيلي راحته متوجه شيم به كي بايد راي بديم. (4267976) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۱۳:۴۰
واقعا روش جالب ساده و زیبایی ارایه دادید (4268174) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۵۱:۴۱
روشهای ساده معمولا عاقلانه نیستن
سطحی ترین روش تشخیص دوست از دشمن همینه که دنبال مشابهت های رفتاری و گفتاری بگردیم در حالیکه از نیت اصلی دشمن و صداقت در جانبداری اش بی اطلاعیم. (4268270) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۵۲:۴۸
زیادی ساده!!!
اینکه دشمن دشمن من دوست منه کاملاً ساده اندیشانه است. ممکنه بی بی سی به دلیلی از حجه الاسلام رییسی خوشش نیاد من بدلیل دیگه ای. (4268272) (alef-3)
 
مقداد
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۵۹:۱۳
با این تفاسیر، bbc بر ضد شاه هم صحبت میکرد. پس بی بی سی اشتباه میکرد و ما باید شاه رو دوست میداشتیم و الان هم باید شاه رو برگردونیم.
واقعا این افکار شما خیلی بچه گانه هست.
من به اینو اون کار ندارم، واقعیت های کشورم رو نگاه میکنم.
بنظر من الان ایران نمیتونه تو این شرایط با یک شخص اصولگرای تند به جایی برسه. ایران نیاز به اصلاحات، نیاز به دوستی با سایر کشور ها و نیاز به آرامش و جذب سرمایه های خارجی داره. اینا تنها راه پیشرفته ایرانه، بنظر من! (4268693) (alef-3)
 
فرامرز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۰:۲۰:۰۳
اصولگرها و اصلاح طلب ها در این چند ده سال هرسال یکیشان انتخاب شدن و کشور چنان که باید پیشرفتی نداشته و ارزش پول ملی هم هرسال در دوره هر حزبی کمتر شده و ایندو حزب هیچکدام برنامه برای کشور ندارند تنها هدفشان پشت میز ریاست نشستن است پس باید بهکسی رایداد که مشتقل از این دو حزب باشند و برنامه داشته باشند و با شعار رای نخرند کاش در نامزدی رئیس جمهور شرط و تعهد هم میگنجاندن متاسف در کشور ما کارنامه ای از کسانی که در مسئولیتی هستند وجود ندارد (4269845) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۵۶:۵۹
احمدی نژاد و تورم 48% از یاد نبرده ایم پراید 5 میلیونی که 20 میلیون شد !!! (4268689) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۲۶:۱۸
بر اساس عقل باید به روحانی رای دهیم

نه بر اساس گفته های بیگانه (4268211) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۰۸:۵۰
بر اساس عقل بايد به بهترين انتخاب رأي داد ولي بعد از مناظره ها و شنيدن برنامه هاي همه كانديداها ، اينكه از الان ميگي به آقاي روحاني بايد رأي داد ،‌ فكر ميكنم كاملاً احساسي و حزبي و غيرمنطقيه . (4268727) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۳۲:۲۳
عقل می گوید به کسی که وعده های دروغ می دهد اعتماد نکنید و رای ندهید،

عقل می گوید به کلید سازی که به اقتصاد کشور قفل زد اعتماد نکنید.

عقل می گوید به کسی که وزیران قارونی و مدیران نجومی و پیر و خسته را دور خود جمع می کند رای ندهید چون برای مردم کاری نمی کنند و به مردم توهین می کنند و ناسزا می
گویند.

عقل می گوید: آزموده را دوباره آزمودن خطاست (4268779) (alef-3)
 
وحید
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۲۸:۱۴
اینطوری متوجه شدید که قبلا به احمدی نژاد رای دادید؟ (4268217) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۴۴:۲۱
آره به فتنه گر رای ندادیم (4268367) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۰۹:۰۸
اساس فتنه همان احمدي نژاد بود (4268729) (alef-3)
 
مهندس جنت شهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۰۸:۴۴
عزیز من ...رهبری نظام توسط مجلس خبرگان تعیین میشود نه بی بی سی...در زمان انقلاب هم بی بی سی از مردم حمایت میکرد پس شاه خوب بود...هرچه بی بی سی بگوید و خوشتان بیاید میشود وحی منزل و هر چه بدتان بیاید میشودبد دماسنج هم اینقدر بالا و پایین نمیرود... (4268295) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۵۹:۳۷
بی بی سی در زمان شاه با یک واقعیت روبرو بود روباه پیر خیلی زود فهمید سیل انقلاب رژیم شاهنشاهی را سریعا در هم میگوبد و نابود می کند، هدفش این بود که در نظام جمهوری اسلامی اهداف استعماریش محفوظ بماند، که با هشیاری و درایت امام و رهبری و مردم ، از رسیدن به اهدافش ناکام ماند، اما امروز بی بی سی در صدد ضربه زدن به ارکان جمهوری اسلامی است، غربگرایان بی عقل کانون اجرای برنامه های شوم و استعماری امریکا و انگلیس شده اند، در آنسوی آب ها فراری هایی ، بدفرجام با فتنه گران داخلی مثل خاتمی و موسوی و کروبی همصدایی دارند آنچه از حلقوم متعفن بی بی سی تراوش می کند عینا توسط مدعیان اصلاح طلبی و اعتدال و روزنامه های زنجیره ای ترویج و بانشر می شود و توسط اقلیت، هواداران متعصب بی فکر و لشکریان تخریب دولت اعتدال علیه رییسی تکرار می شود.

این مساله نیاز به برهان و استدلال ندارد که بی بی سی و انگلیس و امریکا از آمدن رییسی هراسان و ناخرسندند و از استمرار دولت روحانی حمایت می کنند،

ذره ای عقل کافی است که انسان بفهمد دشمن وقتی خرسند است که اقتصاد مملکت بدست همین وزرای قارونی و مدیران نجومی و چشم به دستان امریکا و انگلیس باشد، و رعیت های کدخدا باشد.

اما با آمدن رییسی ، با تحول در مدیریت و اقتصاد ، کام بی بی سی و انگلیس و امریکا و غربزدگان بی عقل ، مانند زهرمار تلخ خواهد شد انشاء الله. (4268865) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۱۹:۱۱
با همین تحلیلهای بی پایه یه مدت طرفدار اردوغان بودید و مدتی نیز شیفته احمدی نژاد. کمی به تحلیل خود بیندیشید (4268319) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۴۵:۲۸
قطعا در این صورت باید به احمدی نژاد رای داد (4268370) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۲۸:۰۹
منطق خیلی آبکی است، اینطوری آن ها به عمد می توانند سازماندهی انتخابات را انجام دهند. این حرف غیر منطقی است. (4268458) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۵۸:۲۷
یعنی شما به تشخیص بی بی سی اینقدر اطمینان داری؟!

گذشته از اون، شما ضمانت میکنی بی بی سی عواطف واقعی اش رو جلوی دوربین به ما نشون بده؟!!!! (4268568) (alef-3)
 
اشکان
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۰۶:۵۷
وای خدا چقدر بی منطق
وای همین اینا میرن رای میدن که امثال احمدی نژاد بیان بیرون
شما ها رفتین به فتنه رای دادین نه ماها
کی به خودتون میاین؟
یعنی بچه کلاس اولی مثل شما استدلال نمی کنه
ای کاش یکم سواد داشتید آدم دلش نمی سوخت (4268720) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۴۳:۴۸
با همین فرمون احمدی‌نژاد رای آورد و مملکت را به باد هسته‌ای داد (4268813) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۴۸:۲۵
اونوقت جناب باهوش، اگر مثلا بی‌بی‌سی با آن چهره سیاستمدارانه پیر انگلستانش بخواهد مثل همیشه نقش بازی کند که میکند. یک کاری میکند که شما باور کنید بی‌بی‌سی مثلا از فلان کاندید بدش می‌آید، و شما هم ساده انگارانه بروید به همان کاندید رای دهید.
به همین راحتی بازی میخورید! (4268827) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۰۰:۵۱
شاید هم هدفشون برعکس که از یکی حمایت بکنند و باعث بشه شما بهش رای ندید (4268867) (alef-3)
 
Thailand
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۱۴:۱۳
ساده اوحانه است.برعکسش باور پذیر تره. یعنی بی بی سی میگه خب من هر کی رو بخوام تخریب کنم تو ایران کافیه تزش حمایت کنم (4268906) (alef-3)
 
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۵:۰۴:۰۳
خوب بی بی سی هم این رو متوجه میشه و از کسی حمایت میکنه که میخواد رای نیاره.اونایی که فریب احمدی نژاد رو خوردند هم در همین حد ساده بودن. (4269018) (alef-3)
 
Pakistan
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۵:۴۳:۰۴
یعنی سیا ستمداران سیاس انگلیسی اینقدر احمقند که این حقیقت را نمی دانند و از کسی حمایت می کنند تا ما به اصطلاح به او رای ندهیم؟ یک آدم ساده هم می داند اگر بخواهد عنصر نفوذی خود را در یک حاکمیت رخنه دهد نباید بهیچ وجه در ظاهر از او حمایت کند و چه بسا به او هجمه هم نماید تا رد گم نماید. یاد یکی از سریالها افتادم که در آن یکی از دیپلماتهای انگلیسی در اتومبیلش به یکی از اراذل و اوباش دستور می داد که تا می توانند علیه ما شعار دهید.که به اصطلاح مردم گمان کنند این اراذل ارتباطی با انگلیس ندارند..
ای کاش کمی عاقل تر باشیم و اینقدر عوامانه تحلیل نکنیم. (4269102) (alef-3)
 
mm
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۷:۵۱:۳۰
برایش هیچ افتی نخواهد داشت حتی اگر 51 درصد رای بیاورد. پروسه ی انتخاب رهبری هم بصورت رای غیر مستقیم مردم است قرار نیست رهبر از طرف خدا منصوب شود بلکه نماینده های ما آن را انتخاب میکند لذا در این مملکت هر چه مقدس سازی و تقدسِ مسئولین بیشتر باشد مردم از آنها دورتر میشوند. (4267982) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۷:۵۵:۵۲
اصولگرایان و در راس انها اقای رئیسی هیچ شانسی در انتخابات 96 ندارند به نظر من احمدی نژاد یا روحانی برنده انتخابات هستند. (4267992) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۴۶:۱۵
چون احمدی نژاد رای رئیسی را می شکند قطعا توسط شورای نگهبان ردصلاحیت می شود (4268371) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۶:۱۵:۲۸
عجب دلیل جالبی برای رد صلاحیت اوردی (4269140) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۱۴:۱۸
چرا اصلاح طلبان در قبال این حمایت رسانه دولت خبیث انگلیس ، ساکت اند؟. امروز همه شبکه ها از سلطنت طلب و بهایی و وهابی ، رقبای اصلاح طلبان را می کوبند. (4268029) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۲۷:۱۱
بزرگوار همه تریبونهای داخلی که دست شما است و الان هم میفرمایید هر رسانه خارجی هم چیزی گفت اصلاح طلبها به حمایت از رقبای خود بپردازند این به نظر شما معقوله؟ بعد اصلا رو چه حسابی اصلاح طلبان باید پاسخ گویی کنند به مساله ای که در مورد اونها نیست؟ اصلا فرض کنیم به اونها هم مربوط باشه حالا هر کسی چیزی گفت باید اصلاح طلبها جوابش رو بدهند؟ یعنی به نظر شما اصلاح طلبان باید سازمان امور رسانه ها و پاسخگویی به رسانه ها تاسیس کنند و هر کسی چیزی گفت بهش جواب بدهند تا شما ناراحت نشوید؟
این دیگه چه استدلالی است (4268214) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۴۵:۴۹
علت این که اصلاح طلبان مرزبندی نمی کنند ، این است که نمی خواهند این حمایت خارجی رسانه ای را از دست بدهند. (4268254) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۰۰:۲۹
عزیز دل برادر فقط مشخص کنند که با آنها همفکر و همسو هستند ویا در مقابل دیدگاههای آنها در مسائل مهم داخلی و خارجی قرار خواهند گرفت و عملکرد آنها در آینده خواسته آنها ودر راستای اهداف آنها نخواهد بود. (4268576) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۵:۰۸:۴۲
طبیعی است که اصلاح طلبها یا هر گروه دیگه ای در داخل با تفکراتی که به ضرر کشور باشه مخالف هستند اینکه میفرمایید هر رسانه ای هر چیزی گفت اصلاح طلبها بیان و پاسخ بدهند صحبتی مردود است. رسانه های خارجی کارشناس هایی دارند که ممکن است برخی کارهای اصلاح طلبان را مثبت یا منفی ارزیابی کنند بدیهی است که اونها نظر خودشان را بیان می کنند قانون هم در این مورد روشن و واضح هست و در قاون اساسی هم اصل برائت است و تفتیش عقاید هم ممنوع شده و کسی هم مجبور نشده که بیاد در برابر هر حرف یک رسانه نظر بدهد. هیچ ادمی هم نمیاد به کسی که عملکردش رو مثبت تلقی کنه مثلا در مسائل اقصادی و...گیر بدهد که چرا از من تعریف کردی و...
شما دوستان اگر رسانه خارجی به تعریف از شما بپردازه میفرمایید ها ببینید حتی اونها هم پذیرفتن اگر از جناح مخالف شما تعریف کنه میفرمایید باید دید چرا داره از اینها تعریف میکنه و...او یک رسانه ای است برا خودش داره تحلیل میکنه نمیشه که کل کشور رو درگیر کرد که چرا اونها فلان حرف رو زدن یا نزدن و..
شما دوستان اولا که دارید میفرمایید صداوسیما حتی اخبار مربوط به روحانی رو نباید پوشش دهد و این تبلیعه!!! و از طرف دیگه هم همه تربیونهای نماز جمعه و صداوسیما و...رو برا خود میخواهید و میفرمایید رسانه خارجی هم باید چیزی رو بگه که ما میگوییم این که نمیشه کل تریبونها رو مصادره بفرمایید ببم جان
خلاصه صحبت شما اینه:
" همه تریبونها باید مال ما باشه هر تریبونی که داره از اطلاح طلبها حمایت میکنه هم باید تعطیل بشه و اصلاح طلبها باید به اون تریبون اعلان جنگ دهند" (4269025) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۲۵:۴۰
فكر ميكنم اين نظر شخص شماست و نظر تمام اصلاح طلبان نيست ، و اگر باشد كه بايد فاتحه مملكت رو خونده باشيم.
رسانه هاي خارجي دارن درباره رهبري و مسائل داخلي كشور ما صحبت ميكنن و اثر مثبت كه نداره ولي اثر منفي اونا براي تمام مملكته كه امثال من و شما هم توش هستيم و از اون تأثير ميگيريم . پس نبايد اصولگرايان و اصلاح طلبان نسبت به هم در برابر دشمن بي تفاوت باشن و اگر كسي باشه يعني منافقه ،‌ چه ميخواد اصولگرا باشه يا اصلاح طلب. (4268764) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۰:۰۵:۲۱
اگر نظر اصلاح طلبها را میدانید که دیگه چه اصراری دارید به موضع گیری اونها؟ (4269501) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۰۴:۰۷
شما دیگه چی می خواهید؟؟!!
صدا و سیما که شده ستاد تبلیغات روحانی
روزنامه های زنجیره ای که ۹۰٪ درصد روزنامه های کشور را تشکیل می دهد در خدمت روحانی هستند ، بیشتر سایت و شبکه های اجتماعی در خدمت روحانی است (4268877) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۳۴:۱۷
شما دیگه چرا؟؟؟
شما برای چی شبکه های دولت خبیث انگلیس(BBC) و شبکه های سلطنت طلب بهایی وهابی رادنبال میکنید؟؟؟
برای چی از رسانه ی ملی حمایت نمی کنید.!!!!!!!!! (4268232) (alef-3)
 
فرناز
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۵۶:۳۱
دوست عزیز شما نمی خواهید از انتخابات مجلس درس بگیرید؟ در اون انتخابات هم لیست انگلیسی را مطرح کردید و مردم هم به شما پشت کردند. با این حرف شما یعنی مردم همگی انگلیسی هستند. (4268276) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۵۰:۲۲
سکوت علامت رضاست (4268544) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۰۰:۲۵
شما کمتر تماشا کن تا یه موقع تحت تاثیر قرار نگیری! (4268575) (alef-3)
 
س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۰۴:۳۷
ساکت که نیستند خودتم بعدش گفتی که اونها هستند که رقبای اصلاحات را میکوبند البته این فقط مربوط به مخالفین اصلاحات نیست و درعینحال از دشمنان انتظار رفتار منطقی نمیرود ولی این سوالی تکراری ومهمترست که چرا سالهاست صداوسیمای ایران رسانه ی اصولگرایان است و تمام وقت اصلاحات را میکوبد (4268587) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۱۴:۵۸
گاهي اين انگليسيها با كسي كه موافق هستند در ظاهر مخالفت ميكنند ! و گاهي با كسي كه مخالف هستند در ظاهر موافقت و دوستي ميكنند ! سياست هزار لايه عجيب و غريب دارد كه استاد اين بازيها هم همون انگليسي ها هستند ، اي چه بسا از خدايشان هست يك كار نابلد و بي تجربه بر راس كار قرار گيرد تا راحت بتوانند منافعشان را ببرند ، نمونه اش با احمدي نژاد مخالفت ميكردند اما طي ٨ سال هركاري دلشان خواست كردند غرب و شرق تا همين هندوستان و تركيه
. عقل و منطق و انصاف حكم ميكند كه به روحاني راي دهيم كسي كه نقشه هاي قدرتها را البته
با هوشياري رهبري مبني بر نرمش قهرمانانه ابتر نمود . (4268748) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۱۵:۱۸
امیدواریم بی بی سی دروغ گفته باشد (4268032) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۱۵:۲۳
اگر رییسی پیروز شد ، می گویند تقلب شده ، اگر پیروز نشد ، می گویند ، نه به نظام بود!! (4268034) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۵۳:۵۰
خوب پس بهتره رئیسی انصراف بده (4268391) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۲۸:۵۲
شما ظاهراً منظور نويسنده اين نظر رو نفهميدي يا نميخواي بفهمي ، فكر ميكنم بيشتر احساسي هستي تا منطقي. (4268772) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۰۵:۱۱
سید می آید
ترسوها در مقابل دشمن باید صحنه را ترک کند و برود. (4268881) (alef-3)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۲۳:۱۸
دقیقا. نمیدونم ما تا کی باید چوب بیگانه پرستیمونو بخوریم. بابا به خدا ما ایرانیها فقط مدیریت نداریم. مرغ همسایه غاز نیست! (4268623) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۰:۵۷:۲۹
همان داشتن مدیریت درایت می خواهد ودرایت نشانه برتریست ! (4269887) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۵۹:۳۲
چون حقيقت همينه (4268696) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۱۸:۴۹
قابل توجه نویسنده محترم "مشروعیت الهی" و "مقبولیت مردمی" دو ویژگی رهبری است آیا جز در انتخاباتی سراسری راه دیگری برای مشخص شدن میزان"مقبولیت مردمی" کاندیداهای رهبری وجود دارد؟ (4268046) (alef-2)
 
زینب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۲۸:۴۴
مقام رهبری با رییس جمهوری فرق داره . زمین تا آسمونه! (4268339) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۳۴:۵۹
شما كه اطلاع كافي از شخصيت ها نداريد و هر چهار سال يكبار شورا و نماينده مجلس و رئيس جمهور انتخاب ميكنيد و بعدش ميگين توي انتخابمون اشتباه كرديم و هي دوباره اشتباه ميكنيد ، چطور انتظار داريد كه انتخاب رهبري رو مستقيم به شما بدن كه با اولين انتخاب اشتباه تمام ايران از دست ميره. شما همون غير مستقيم رهبر انتخاب كنيد بهتره. (4268785) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۲:۰۴:۴۳
وای بر شما .....حضرت علی بدون بیعت مردم حکومتو قبول نکرد . همون مردمی که یکی از بدترینها بودن . حالا با وقاحت میگین که مردم صلاحیت تعیین رهبر ندارن؟ (4269946) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۳۳:۱۸
واقعا بی بی سی خیلی احمق است،
بی بی سی تصور می کند ریاست جمهوری پلکان رهبری است، در حالی که هرگز چنین نیست، هرگز عنوان و پست ها و ریاستها فاکتور اول و اساسی رهبری نیست،
رهبری در ایران بر وزانت بالای علمی ، وسعت شخصیت، اشراف و احاطه فوق العاده، حکمت و درایت، هوشمندی و برخورداری از درجه تقوای بسیار بالا و مقبولیت بین نخبگان و مردم استوار است،

رهبری مانند یک چشمه زلال و پرآبی است که خود ، راه خویش در دل و جان ملت باز می کند نیازی هم به پلکان ندارد. (4268081) (alef-2)
 
حركت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۲۳:۱۸
حرف شما درست است ولي رهبري بايد فردي متدين ، فقيه و مجتهد جامع الشرايط ، سياستمدار و مقبول عموم باشد كه از شرايط سياسي و اجتماعي وفرهنگي و اقتصادي جامعه آشنايي كافي و وافي داشته باشد . زماني كه رهبر معظم انقلاب انتخاب شدند ، فقها و مجتهدين قديمي تر و سطح بالاتري هم وجود داشتند ولي رهبر معظم بخاطر داشتن پست رياست جمهوري و سابقه نمايندگي مجلس داراي شرايط كلي بودند . (4268204) (alef-2)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۴۰:۲۶
رهبري جمهوري اسلامي داراي شرايطي است كه همه توي كتابها خونديم ، اگر آقا خامنه اي رهبرمون شدند فقط به خاطر داشتن پست رياست جمهوري و نمايندگي مجلس نبود ، توي اون شرايط و موقعيت تنها كسي كه تمام شرايط رهبري رو كامل داشت فقط و فقط رهبر معظم آقا خامنه اي بود. (4268799) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۴۵:۳۰
گروه مخالف تز جانشینی رئیسی برای رهبری با جلو انداختن او در انتخابات رئیس جمهوری با علم به اینکه قطعا رای نخواهد آورد او را بدل به مهره سوخته کردند. (4268109) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۳۸:۱۹
دوست عزیز اگر جناح حاکمیت از معرفی ایشان برای انتخابات فقط در جهت شناسایی ایشان به مردم استفاده کرده باشد و در نهایت در اخرین روزها در صورتی که به این نتیجه برسد که ایشان شانس انتخاب شدن را ندارد به نفع یکی از کاندیداها ( شما بخوانید قالیباف) کنار برود این زیرکی و تیزهوشی جناح حاکم را نمیرساند؟
این بازی برای جناح حاکم دو سر برد خواهد بود!
لطفا منتشر کنید (4268641) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۴۸:۵۳
چون رای نمیاره (4268118) (alef-3)
 
فرهنگ پرور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۵۳:۲۳
همه چیز همیشه ممکن است. (4268128) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۵۳:۳۴
ریسی گزینه جانشینی رهبری نیست وبه دلیل به تجربگی در همه حوزه های مدیریت کلان از اقبال عمومی برخوردار نیست و روحانی دوباره انتخاب میشود (4268129) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۴۶:۲۶
اصل رو گذاشتين كنار و دارين سر چيز بيخودي كه رسانه هاي غربي و مغرضان نظام توي افكار شما گذاشتن بحث ميكنيد ، شما بيايد و بهترين انتخاب براي رياست جمهوري رو از بين كانديداها بعد از شنيدن برنامه ها و سابقه كاري و عملكرد انتخاب كنيد كه نتيجه رو بتونيد توي سفره زندگي و رفاه خودتون ببينيد نه با اما و اگر و شايد و ... كه براي من و تو نون و آب نميشه. هر كسي رو براي كاري ساختن ، شما رئيس جمهور خودتو انتخاب كن ، و انشا ا... بعد از 120 سال ديگه مجلس خبرگان ، رهبري آينده رو انتخاب ميكنه. (4268821) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۰۷:۵۴
رییسی رییس جمهوری لایق و توانمند است به کوری چشم بی بی سی. (4268885) (alef-3)
 
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۵۷:۲۵
مشکل تحلیل شما این هست که تاریخ ایران رو و تحلیل جامعه ایران رو خوب نمی خونی. ایران جامعه‌ای است با حافظه کوتاه مدت. بنابراین این مواردی که شما گفتی خیلی مهم نیست. (4268137) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۰۹:۳۱
احسنت
نهایت حافظه جامعه ما دو ساله (4268597) (alef-3)
 
حمید
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۰۹:۲۲
بنظر من کاندیدای رهبری آینده، حنماً بایستی خود را در معرض رای عموم قرار دهد (4268159) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۲۹:۱۳
واقعا جای تاسف است که کشوری بزرگ بلحاض وسعت و جمعیت شبکه خبزی BBCرا تاثیر گزار در روند تحولات سیاسی خود بداند . یعنی پذیرفته ایم که این شبکه توان تاثیر گزاردن روی تک تک مردمان ما دارد . الته این مطلب ناشی از واقعیتی استکه نفوذ این شبکه هارا در میان مردم نشان میده . (4268220) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۱۳:۲۹
به هرحال مردم به بى بى سى بيشتر ار صداوسيما اعتماد دارند (4268743) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۳۳:۴۸
البته در این که آقای رئیسی رای مردم را نخواهد داشت شکی نیست ولی تجربه نشان داده که درست کردن اختلاف رای 11 میلیونی هم برای نامزدی که در اقلیت رای مردم بوده، کار سختی نیست!!!!!! (4268230) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۹:۴۸:۵۵
بی بی سی خوب یاد گرفته چطور مردم را برای رای دادن منحرف کند این ما هستیم که نمی دونیم باید چیکار کنیم در انتخابات گذشته بی بی سی از اینکارش جواب گرفت حالا مردم از رای هاشون مخصوصا در مجلس پشیمونند (4268261) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۰:۴۲:۰۳
«چرا که به‌هرحال، قرار دادن او در معرض آرای عمومی، یک ریسک بزرگ به شمار می‌رود و با تدبیر سیاسی در کشور همخوانی ندارد» اگر قرار بر مهندسی باشه، این استدلال درست نیست. پس باقی استدلال های شما هم لغو میشه (4268361) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۱۰:۴۴
الان تمام‌رسانه های بیگانه مثل بی بی سی، منوتو(خواهر خوانده بی بی سی) و صدای شیطان بزرگ در حال حمایت یکجانبه از یکی از کاندیداها و کوبیدن دیگری هستند. باید دید منفعت اونها از این کار چیست؟ (4268422) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۲۹:۰۲
انگلیسی وقتی میخواهند کسی به قدرت برسانند از اون حمایت نمیکنند. پیر استعمار خیلی باهوش تره

انها گزینه خودشان را مزمت میکنند (4268461) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۲۹:۳۲
کاش ریسی در استان قدس می ماند (4268463) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۳۵:۰۰
برای کاهش تنش با دنیا و کاهش تحریم ها ، فقط روحانی (4268482) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۳۶:۴۵
تحریم؟؟؟
کدوم تحریم؟؟ اقای روحانی فرمودند هیچ توافقی رو امضا نمیکنیم مگر همه تحریم ها همان روز و بالمره برداشته بشه؟!!
اصلا تحریم چیه؟؟ (4268638) (alef-3)
 
55
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۵۲:۱۴
همه تحریم هایی که به آقای روحانی اجازه مذاکره درباره آنها داده شده بود لغو شده است.مثال بیاورید کدام تحریم اتمی لغو نشده؟! (4268674) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۵۸:۵۴
ظاهراً توي باغ نيستي ، خود دولت ميگه توي تحريم ها كارشكني شده و آمريكا روي كاغذ تحريم رو برداشته ولي توي عمل انجام نشده و حالا شما دنبال مثالي!! (4268862) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۱:۳۱:۰۷
روحانی مدعی بود ، مشکل ما با امریکا مشکل هسته ای است اگر در هسته ای به توافق برسیم همه تحریم ها برداشته می شود ، مقام معظم رهبری بارها فرمودند مشکل امریکا با ما اصل نظام است ، مشکل هسته ای بهانه است، اگر هسته ای را حل کنید می گویند سلاح موشکی اگر موشکی هم عقب نشینی کنید می گویند مشکل حقوق بشر و ....
روحانی مدعی بود با توافق هسته ای همه تحریم ها بارها تکرار کرد همه تحریم ها را بر می دارند
مقام معظم رهبری فرمودند مذاکرات هسته ای هیچ فایده ای ندارد اما برای اینکه برشما ثابت شود که مذاکرات بی نتیجه است و امریکا قابل اعتماد نیست با شرایط و رعایت خطوط قرمزی که به مملکت آسیبی وارد نشود بروید مذاکره کنید ،مذاکره کردند، در وسط مذاکره فهمیدند با مذاکره هسته ای همه تحریم ها برداشته نمی شود شروع کردند به عقب نشینی و امتیاز دادن، تا جایی که شرایط و خطو ط قرمز رهبری را نقض کردند، دنبال برجام و ۲ و ۳ و ۴ بودند که همه چیز را مثل هسته ای تحویل کدخدا بدهند، که مقام معظم رهبری در مقابل این رویه قاجاری آنها ایستاد ،
در واقع روحانی دبه کرد اول گفت مشکل ما با امریکا مشکل هسته ای است اگر این مشکل حل شود همه تحریم ها برداشته می شود اما بعد از مذاکرات می گوید من نگفته همه تحریم ها برداشته می شود، من گفته ام تحریم های هسته ای برداشته می شود
اما روحانی باید بداند که مردم به آدم درغگو رای نمی دهند. (4269920) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۵۲:۰۵
آقاي روحاني 4 سال وقت داشتند ولي فقط يه برجام رو دارن كه اونم به فرجام نرسيد و شد پرجام . ما رئيس جمهوري ميخوايم كه گوش به فرمان رهنمودهاي رهبري باشه نه اينكه وقتي كارش درست از آب در نمياد ميگه من نبودم من نگفتم و تقصير اون يكي بود !! (4268845) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۸:۵۷
همه حرفتان درست جز اینکه برنامه های بزرگ بریا آینده رئیسی گمانه زنی های داخلی است و نه خارجی ،
که البته با تولیت حرم و اقدامات گسترده اقتصادی همخوانی دارد ،
حال اینکه حضور در انتخابات یک بی تدبیری بود هم واضح است ، (4268536) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۰۳:۰۹
رییسی در دور دوم انتخابات نفسگیر امسال رای خواهد آورد. (4268583) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۰۹:۱۵
در همان دور اول رای می آورد تا بی بی سی دق کند. (4268890) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۵:۳۱:۲۶
رئيسي در بهترين حالت ٣-٤ ميليون راي دارد (4269079) (alef-3)
 
بیژن
Italy
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۳۰:۴۰
به نظر من این ادله جناب نویسنده اصلاً قابل قبول نیست. یا شما دارید با این مقاله خودتان علاج قبل از وقوع می کنید یا می خواهید به خواننده القاء کنید که اگر به جناب رئیسی رأی ندهید مشروعیت نظام و رهبری دچار اشکال می شود. مردم مختارند به هر کسی که لایق می دانند رأی دهند. در ضمن شرایط انتخاب رئیس جمهور و رهبر متفاوت است چرا که شرایط، اختیارات و وظایف و روش انتخاب آنها متفاوت است. شاید فردی شرایط رهبری را داشته باشد ولی شرایط انتخاب شدن برای ریاست جمهوری را نداشته باشد و بالعکس. ضمناً بی بی سی ارگان خبری یک کشور بیگانه است چرا شما انتظار دارید به نفع منمافع کشورمان حرف بزند. اتفاقاً بنده هر روز بی بی سی و اخبارش را گوش میدهم و با عقل سلیمم تصمیم می گیرم نه با القای این رسانه یا هر رسانه بیگانه دیگر (4268631) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۳۰:۵۶
فقط روحانی (4268632) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۳۷:۰۰
من نمی دونم چرا کسانی که در این سایت ها قلم فرسایی می کنند فکر می کنند همه ملت وابسته به جناح های سیاسی کشورند باور کنید بخش زیادی از مردم خیلی درگیر این مسایل نیستند و بیشتر دغدغه اقتصادی دارند تا سیاسی . اتفاقا" همین امروز یکی از آشناهامون که از ارادتمندان رهبری هم هستند با صراحت می گفت به ریسی رای نمی ده چون شناخته شده نیست و توجهی به این مسئله که آیا رهبری گزینه ای دارند یا ندارند هم نداره ، منظورم اینه که بیشتر مردم انتخابات را با محبوبیت رهبری قیاس نمی کنند الا یه عده تهران نشین و چند شهر بزرگ . (4268639) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۴۰:۰۲
با یک مهندسی شبیه دولت دهم به راحتی قابل حله ... قبلا امتحان شده خوب جواب داده .... (4268643) (alef-3)
 
جابری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۶:۵۷:۴۱
فقط محمود احمدی نژاد (4269199) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۲:۵۰:۲۷
فقط رئیسی می تونه دولت اخلاق و کارآمدی رو تشکیل بده. (4268669) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۰۷:۵۳
که چی بشه با کل دنیا دشمن بشیم و راه هسته ای رو دوباره پیش بگیریم بشویم کره شمالی دوم ؟ (4268723) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۴۴:۲۵
نخواهیم گذاشت دوستان و وزیران مورد علاقه بابک زنجانی باز گردند (4268815) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۴۵:۰۵
مهمترین کار روحانی = دور کردن سایه جنگ بود (4268818) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۱:۳۹:۳۷
روحانی که از دشمن می ترسد بترسد، ولی از طرف مردم نترسد ، مردم از دشمن نمی ترسند که دشمن برای حمله شیر شود (4269924) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۱:۴۱:۰۰
روحانی سایه ترس را از خودش دور کند ، مردم خودشان سایه جنگ را دور می کنند ایشان زحمت نکشد. (4269925) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۰۳:۲۴
بی بی سی وصدای امریکا و الجزیره که دشمن هستندواز اصلاح طلب های فتنه گرحمایت میکنند و ما باید بر خلافشان رای دهیم.میشه بگید دوستان ما که اصولگراها را تایید میکندد چه کشورهایی هستند تا ما حرفشان را گوش کنیم؟البته غیر ازسوریه ویمن (4268711) (alef-3)
 
سید رضوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۴۰:۲۰
سلام
مشکل کار کجاست که آقای رییسی رهبر آینده باشد در همین زمان هم یعنی حال حاضر آگر خبرگان تشخیص دهد میتواند ایشان را جایگزین حضرت آقا کند پس محدودیتی برای ایشان نیست چه در حال حاضر چه آینده مطابق قانون انتخاب رهبر به عهده خبرگان هست و لا غیر و همه هم موظف به پذیرش هستند بلاشک
واما آگر ایشان در مسند ریاست جمهوری قرار گیرد و موفق شود یکی دیگر از آزمون های مسئولیت پذیری را با سر بلندی طی کرده و اگر هم موفق نشود ولی با مردم رو راست باشد و علل مشکلات و عدم موفقیت خوب تشریح و تو ضیح دهد باز هم موفق شده است
مسئله اساسی همه ماها بایست ساخت این مملکت باشد حالا رییسی و روحانی ندارد
به نظر من رییسی یک روحانی هست و روحانی هم برای این مملکت یک رییسی بوده وهست. خداوند به هردو قوت دهد تا کارهایشان در هر مکان هستند درست انجام دهند
آن را که فضل و دانش و تقوی مسلم است هرجا قدم نهد قدمش خیر مقدم است
سید رضوی (4268797) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۵۰:۱۵
شاید رییسی تا جایی بماند که مردم اورا بشناسند و قبل از انتخابات کنار می رود (4268837) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۵۶:۵۵
زن و بچه ام فدای سید خراسان (4268858) (alef-3)
 
هما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۶:۲۶:۵۵
انشاالله!!!!!!!!!!!!!!!! (4269158) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۱:۳۸:۱۵
از خودت مايه بذار داداش (4269624) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۳:۵۸:۳۵
اصلا هم دلایل این گمانه زنی قوی و مستدل و منطقی نبود (4268861) (alef-3)
 
بسیجی مخلص
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۰۸:۲۸
صلوات الله علیک یا سلاله زهرا. روحی فداک. (4268887) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۴:۱۴:۳۲
دولت ترامپ داره صراحتا از روحانی حمایت می کنه. اون از حمله به سوریه و افغانستان و لشکرکشی به کره شمالی برای اثبات اینکه روحانی خطر جنگ را دور کرده. اون از امضای شتابزده قرارداد بوئینگ. اون از تعویق تحریم ایران در کنگره و این هم از تمدید تعویق تحریمهای ایران. مردم باید هشیار باشند و اجازه ندند دولت به دست نوکران آمریکا بیفته. من مطمئنم اگه روحانی دوباره انتخاب بشه حتما لانه جاسوسی آمریکا در تهران باز میشه. (4268909) (alef-3)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۵:۱۵:۳۱
پرچم اين نظام انشاءالله با امام خامنه اي به دستان مبارك امام زمان(عج) داده مي شود و اين قدر حدس و گمان نزنيد و خودتان را خسته نكنيد (4269040) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۵:۵۵:۲۶
آقای رئیسی این واقعیت را جدی بگیرید
از روزیکه خبر داوطلبی شما مطرح شده جامعه فرهنگی بخصوص هنر مندان
در نگرانی بسر میبرند چون تجربه آنچه در خراسان عمل شده و روحانیان دیگری در برخی از شهرها هم به حمایت از آن برخواسته اند برای این قشر از جامعه بشدت نگران کننده است . تنها راهی که پیش رو دارند خضور فعال در صحنه تبلیقات کاندیداها است و استمداد از مردم تا همین فضای محدود هم از دست نرود . (4269124) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۵:۵۹:۱۷
رهبری علاوه بر شرایط فوق دارای محبوبیت فوق العاده در ایران و حتی جهان بود (4269129) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۵:۵۹:۳۵
جانم فدای رهبر عزیزمان (4269131) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۶:۳۸:۳۵
درودبرخامنه ای رهبر هیچکس بعدازامام ره جای سیدعلی آقارادردلهانخواهدگرفت سایه شان برسرمامستدام باد. (4269181) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۷:۰۰:۱۵
اینی که شما می گی درسته.

اما حالا فرض کن روحانی توسط شورای نگهبان رد صلاحیت بشه. در این صورت رییسی همون 80 درصد رای رو میاره. البته 80 درصد از مجموع کل ده میلیون رای. چون بیشتر از ده میلیون در انتخابات شرکت نمی کنند اگر روحانی رد صلاحیت شود.

با همین دید هم هست که اصلاح طلب ها جهانگیری رو جلو انداخته اند. (4269204) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۷:۱۶:۳۸
گر کسی در ایران کاندیدا شود و بگوید اگر یرنده شوم به کشورهایِ همسایه اعلام جنگ می‌کنم، پوشیه را برایِ زنان اجباری می‌کنم، و همه‌یِ اقلیت‌هایِ مذهبی را از کشور اخراج می‌کنم، رسانه‌هایِ خارجی با او مخالفت می‌کنند. آیا باید به علتِ همین مخالفت به چنین کسی رای داد؟ (4269236) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۱:۴۴:۰۰
خواب دیدی خیرباشد آقای متوهم (4269927) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته