توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453656
هیات مذاکره‌کننده دمشق راهی آستانه شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸
هیات اعزامی دمشق برای شرکت در دور جدید مذاکرات آستانه، به قزاقستان رفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، با وجود درخواست‌های مکرر هیئت نظامی مخالفان سوریه برای به تأخیر انداختن دور جدید مذاکرات آستانه، غیرت عبدالرحمانف، وزیر خارجه قزاقستان اعلام کرد که این مذاکرات در موعد مقرر خود یعنی ۱۴ و ۱۵ مارس جاری(۲۴ و ۲۵ اسفند) برگزار می‌شود.

هیات اعزامی دولت سوریه نیز به ریاست بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل برای شرکت در این مذاکرات به آستانه رفت.

یک منبع در این هیات اعلام کرد که هیچ گونه تغییراتی در هیات اعزامی دمشق صورت نگرفته است.

هیات نظامی مخالفان سوریه با اینکه دعوتنامه‌ای را برای شرکت در این مذاکرات دریافت کرده‌اند اما مشارکتشان را به اجرای چند خواسته از جمله پایبندی به آتش‌بس و "پایان دادن به مهاجرت اجباری سوری‌ها" در مناطق تحت سیطره مخالفان مشروط کرده‌اند.

وزارت خارجه قزاقستان اعلام کرده بود که روسیه، ترکیه و ایران در مذاکرات آتی آستانه شرکت خواهند کرد.

نشست نخست آستانه ژانویه گذشته با نظارت ترکیه و روسیه و مشارکت ایران، آمریکا و حضور دولت دمشق و مخالفان سوری برای بررسی تثبیت آتش‌بس برگزار شد. آتش‌بس در سوریه از ۲۹ دسامبر گذشته با تلاش‌های روسیه و ترکیه اجرایی شد. از جمله نتایج این نشست‌ها توافق روسیه، ایران و ترکیه با ایجاد مکانیسمی جدی برای نظارت بر آتش‌بس سوریه است.
 
کلمات کلیدی : مذاکرات آستانه + نشست سه جانیه + سوریه + قزاقستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.