توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397055
محکومیت گسترده پیام تسلیت عباس به خاطر مرگ شیمون پرز
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱
ارسال پیام به خاطر مرگ شیمون پرز رئیس سابق رژیم صهیونیستی از سوی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، موجی از محکومیت در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت.

به گزارش العالم، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیروز(چهارشنبه) با ارسال پیامی به خانواده شیمون پرز رئیس سابق رژیم صهیونیستی، مرگ او را تسلیت گفت.

کاربران شبکه های اجتماعی به این اقدام ناشایست محمود عباس واکنش تند و شدید نشان دادند و آن را محکوم کردند.

هزاران تن از کاربران شبکه های اجتماعی از طریق "هشتاق# تسلیت خون آشام" خشم و انزجار خود را از این اقدام عباس اعلام کردند.

کاربران شبکه های اجتماعی های در واکنش به این اقدام عباس مطالب متنوعی را نوشتند. بخش اعظم آنان به یادآوری تجاوزات و جنایات شیمون پرز؛ به ویژه کشتار مردم شهرک قانا در لبنان در سال ۱۹۹۶ و کشتار مردم غزه و تجاوز سه جانبه به مصر در سال ۱۹۵۶ پرداختند.

محمود عباس رهبر جنبش فتح در این پیام ضمن ابراز غم و اندوه از مرگ پرز، افزود که پرز شریک صلح شجاعان با یاسر عرفات رئیس سابق تشکیلات رام الله و اسحاق رابین نخست وزیر پیشین اسرائیل بود.

در این پیام آمده است که شیمون پرز از زمان امضای توافقنامه اسلو تا آخرین لحظه زندگی خود به طور جدی برای رسیدن به صلح دائمی تلاش کرد.

شیمون پرز رئیس سابق رژیم صهیونیستی بامداد امروز چهارشنبه در سن ۹۳ سالگی مرد. او به تازگی دچار سکته و خونریزی مغزی شده بود.

پرز از دو هفته پیش به خاطر خونریزی مغزی در بیمارستان تل هشومیر بستری بود، اما تلاش های پزشکان هیچ نتیجه ای نداد و او بالاخره پس از عمری جنایت و کشتار فلسطینیان مرد و به آریل شارون جنایتکار ملحق شد.
 
کلمات کلیدی : شیمون پرز ، اسرائیل ، رژیم صهیونیستی ، دفن ، عکس ، فلسطین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.