توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437050
افزایش نیروهای ارتش اردن در مرز با عراق و سوریه
تاریخ انتشار : جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
ارتش اردن در راستای ممانعت از ورود داعشی‌ها به مرزهای این کشور نیروهای خود را در مرزهای مشترکش با سوریه و عراق افزایش داد. از سوی دیگر استان الکرک شاهد تیراندازی هوایی دو ناشناس بود.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه الیوم السابع مصر، سرهنگ سامی الکفاوین، فرمانده نیروهای گارد مرزی اردن در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد که ارتش این کشور در راستای مقابله با مساله فرار داعشی‌ها و نفوذ آنها از سوریه و عراق به این کشور نیروهای خود را در مرزهای شمالی و شمال شرقی خود افزایش داد.

الکفاوین افزود: پیش‌بینی می‌شود با تشدید درگیری‌ها و عملیات علیه گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق، برخی از آنان به سمت مرزهای اردن بگریزند و طبق اطلاعات موجود احتما آغاز موج جدیدی از مهاجرتت تروریست‌ها به سمت جنوب سوریه وجود دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: اما ارتش اردن برای مقابله با تمامی خطرات احتمالی ناشی از آغاز عملیات آزادسازی شهر رقه در آمادگی کامل قرار دارد.

فرمانده نیروهای گارد مرزی اردن با اشاره به وجود تفاوتی بزرگ در سطح خطرات علیه مرزهای این کشور طی سه سال اخیر از اختصاص نیمی از نیروها و تجهیزات نظامی کشور برای کنترل و حفظ امنیت مرزهای مشترک اردن با عراق و سوریه خبر داد.

همچنین برخی رسانه‌های اردنی از تیراندازی در مقابل ساختمان استانداری الکرک در جنوب این کشور خبر دادند.

به گفته برخی منابع داخلی دو شخص ناشناس عصر روز پنج‌شنبه در نزدیکی ساختمان استانداری شروع به تیراندازی هوایی کرده و سپس گریختند.

طبق اظهارات این منابع تیراندازی مذکور هیچ‌گونه خسارت مالی و یا تلفات انسانی نداشت و به دنبال آن نیروهای امنیتی در مقابل ساختمان استانداری مستقر شدند.

استان الکرک در جنوب اردن در تاریخ ۱۸ دسامبر شاهد حمله‌ای بود که گروه تروریستی القاعده مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

در حمله مذکور ۱۰ تن از جمله هفت نیروی امنیتی اردن و یک گردشگر کانادایی کشته شده و ۳۴ تن دیگر از جمله چند تبعه خارجی زخمی شدند.
 
کلمات کلیدی : اردن+عراق+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.