نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 177158
هواپیماهای خریده شده در راه ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۲
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که چند فروند هواپیمای خریداری شده در راه ایران است، درباره آزادسازی نرخ بلیت این بخش از ناوگان حمل و نقل اعلام کرد: سال آینده آزادسازی نرخ بلیت هواپیما متناسب با مجموعه اقلامی که نرخ آن‌ها آزاد می‌شود، اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، علی نیکزاد امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پنج فروند هواپیمای فوکر ۱۰۰ و ایرباس ۳۱۰ و ۳۲۰ خریداری شده که و وارد کشور شده‌اند را طی ۱۰ روز آینده و با پذیرش مسافر افتتاح خواهیم کرد.

وی با بیان این‌که هواپیماهای جدید دیگری که خریده‌ایم در راه است گفت: تعداد آن‌ها را اعلام نمی‌کنیم اما تا آنجایی که می‌توانیم ناوگان را نوسازی خواهیم کرد. نیکزاد ادامه داد: صندوق توسعه ملی را به کمک بخش خصوصی می‌آوریم تا بتوانیم در بخش حمل ونقل هوایی به نوسازی لازم برسیم؛ غیر از شرکت هواپیمایی هما که دولتی بود و به تامین اجتماعی واگذار شد، هیچ ایرلاین دولتی نداریم. وی خاطرنشان کرد: نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی طی جلسات هفتگی انجام می‌شود تا خدماتی چون ایمنی، هدایت پرواز و مقررات نشست و برخاست که شوخی‌بردار نیست و کسی حق عدول از آن را ندارد، کنترل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که افزایش ۶۵ درصدی نرخ بلیت هواپیما در راستای افزایش کیفیت پروازها نبود گفت: نرخ بلیت افزایش یافت چون قیمت سوخت از ۲۰۰ به ۷۰۰ تومان رسید و نرخ دلار از ۱۲۲۶ تومان به ۲۴۵۰ تومان افزایش یافت اما ما وظیفه بالا بردن کترینگ را برای خدمت‌رسانی بهتر به مسافران داریم و اگر دراین زمینه ایرلاینی کم‌کاری کند، حتما تذکر می دهیم.

وی درباره آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در سال آینده طبق برنامه پنجم توسعه به ایسنا گفت: امسال نرخ بنزین به عدد فوب خلیج فارس می‌رسد و در سال آینده متناسب با مجموعه اقلامی که آزادسازی می‌شوند، آزادسازی نرخ بلیت هواپیما را پیش می‌بریم. نیکزاد از افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس برای نوروز ۹۲ خبر داد و گفت: از ۲۳ بهمن‌ماه تا ابتدای اسفند بلیت روزهای ۲۴ اسفند سال جاری تا شانزدهم فروردین ماه ۹۲ به صورت اینترنتی و از ۲۳ بهمن ماه به صورت حضوری و اینترنتی به فروش می‌رسد. وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد از ۱۸ هزار و ۶۰۰ اتوبوس ناوگان حمل ونقل عمومی جاده‌ای که در نوروز به مسافران خدمت می‌دهندVIP یا ویژه هستند.
 
کلمات کلیدی : هواپیما+ناوگان هوایی+نیکزاد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۱۱ ۱۹:۵۶:۱۰
فوکر100وارباس 310 جز هواپیماهای از رده خارج بوده ودر هیچ ایرلاینی از انها جز مصارف باربری استفاده نمیشود . قطعا 320 ها هم بیش از 15 سال عمر دارند!!! (1109981) (alef-10)