توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454853
همراه داشتن داروهای کدئین دار در سفرهای خارجی جرم است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۳
مدیرکل دفتر همکاری های بین المللی وزارت دادگستری: همراه داشتن داروهای کدئین دار در سفرهای خارجی جرم است.

محمدعلی مهران فر در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما افزود: داروهای کدئین دار ‏‌قرص سرماخوردگی, داروهای مسکن و برخی قرص های ترک اعتیاد در برخی کشورها مواد مخدر محسوب می شوند و همراه داشتن آنها جرم است.

وی گفت: در بسیاری از کشورهای خارجی این داروها بدون نسخه و تجویز پزشک عرضه نمی شود.

مهران فر با اشاره به اینکه برخی ایرانیان به علت همراه داشتن دلار دستگیر می شوند، افزود: برخی ایرانیان دستگیر شده در خارج کشور، در قسمتی از لباس خود یک جیب مخفی برای نگهداری دلار تهیه کرده بودند که در بدو ورود به فرودگاه به عنوان قاچاقچی دلار دستگیر شدند.

مدیرکل دفتر همکاری های بین المللی وزارت دادگستری تصریح کرد: آگاهی از قوانین کشورهای خارجی یکی از مهمترین راهکارهای کاهش آمار دستگیری ایرانیان در سفرهای خارجی است.

وی گفت: در حال حاضر، در همه سایت های وزارت خارجه کشورهای مختلف بخشی با عنوان توصیه های سفر طراحی شده است که مسافر قبل از سفر با قوانین حقوقی کشوری که به آن سفر می کند آشنا شود.

مدیرکل دفتر همکاری‌های بین‌المللی وزارت دادگستری تاکید کرد: هموطنان ما باید پیش از سفر به کشورهای خارجی با قوانین آن کشورها آشنا باشند تا با مشکلات کمتری مواجه شوند.

مهران فر در پاسخ به این پرسش که اگر هموطنان ما در سفرهای نوروزی با چنین مشکلی مواجه شوند باید به کجا مراجعه کنند، افزود: اگر فرصت مراجعه داشته باشند باید مشکل خود را با نمایندگی های ایران در کشورهای خارجی در میان بگذارند و در صورت گرفتاری طبق مراودات بین المللی، اتباع خارجی می توانند درخواست دسترسی کنسولی بدهند تا مساله به اطلاع مقامات کشورمان برسد.
 
 
کلمات کلیدی : مسافرت، جرم، داروی کدئین دار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته