توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414956
کاهش دما در خوزستان و عراق
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱
شهرهای زیارتی نجف و کربلا با کاهش دما مواجه خواهند شد همچنین با بسته شدن مرز مهران هدایت زائرین به مرزهای چذابه و شلمچه پیشنهاد می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، یوسف شیخ الملوکی مدیر کل هواشناسی ایلام در خصوص وضعیت آب و هوای استان ایلام بیان کرد: در حال حاضر وضعیت آسمان ابری و همراه با وزش باد بوده همچنین گرد و خاک محلی بر منطقه حاکم می شود و انتظار می رود به تدریج شاهد کاهش دما به میزان 10 درجه سانتی گراد باشیم. 
 
وی افزود: این کاهش دما تا اواخر هفته آینده در منطقه غرب و شهر های زیارتی عراق، حاکم خواهد بود علاوه بر این احتمال وقوع رگبار و رعد و برق در ارتفاعات طی دو روز آینده وجود دارد. 
 
شیخ الملوکی در پایان با اشاره به کاهش دمای هوا عنوان کرد: این کاهش دما تا اواخر هفته آتی در منطقه غرب و شهرهای زیارتی عراق حاکم خواهد بود، به همین منظور به زائرین محترم توصیه می شود که توجه لازم را به وضعیت هواشناسی داشته باشند. 
 
**خوزستان میزبان هوای سرد 

کورش بهادری مدیر کل هواشناسی خوزستان در گفتگو با خبرنگار راه و شهر سازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وزش باد نسبتا شدید در مرز ایران، عنوان کرد: احتمال وقوع گرد و خاک با شدت کم در مرزهای ایران و عراق به ویژه مرز شلمچه، چذابه و دشت آزادگان وجود دارد، همچنین کاهش دما 7 الی 8 درجه سانتی گرادی تا روز سه شنبه در کشور عراق به ویژه شهرهای زیارتی نجف و کربلا ادامه خواهد داشت. 
 
وی اظهار داشت: به همین منظور به زائرین محترم توصیه می شود در زمان اوایل صبح و اواخر شب از پوشش مناسب استفاده نمایند؛ علاوه بر این کاهش دما از روز شنبه در استان خوزستان آغاز خواهد شد و دمای حداقل و حداکثر شهرهای زیارتی نجف و کربلا بین 27 و 11 درجه در نوسان بوده که با این رقم با کاهش دما به 5 درجه سانتی گراد، خواهد رسید.

**بسته شدن مرز مهران 

نور الله دلخواه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار راه و شهر سازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اذعان داشت: هم اکنون مرز مهران بسیار شلوغ بوده و شاهد ترافیک بسیار سنگین در این بخش از کشور هستیم. 
 
وی در ادامه افزود: کشور عراق این مرز را بسته به گونه ای که اجازه ورود زائرین به این کشور وجود داشته در حالیکه خروج از این کشور وجود ندارد به همین منظور هدایت مسافران به مرزهای چذابه و شلمچه توصیه می شود.  
 
گفتنی است که وضعیت ترافیک در مرزهای چذابه و شلمچه به صورت سنگین بوده و این در حالی است که این وضعیت در دیگر جاده ها به صورت آرام و روان ادامه دارد. 
 
کلمات کلیدی : هواشناسی + وضعیت هوا + کاهش دما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.