توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504451
رویترز: روسیه سهام یک مشتری نفت ایران را خرید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۶
شرکت «روسنفت» روسیه به همراه شریکان خود، دیروز (دوشنبه) توافق خرید سهام شرکت «اسار اویل» هند را به ارزش 12 میلیارد و 900 میلیون دلار نهایی کرد.

به گزارش ایرنا، اسار اویل از جمله هفت شرکت هندی است که از ایران نفت وارد می کند. 
به گزارش سه شنبه وزارت نفت از خبرگزاری رویترز، در توافق روسنفت و اسار اویل که در ماه اکتبر سال 2016 میلادی (مهر- آبان سال 1395) رسانه ای شده بود، شرکت روسنفت به همراه شرکت سوییسی «ترافیگورا» و شرکت روسی «یو.سی.پی»، 98.26 درصد از سهام اسار اویل را خریدند.
شرکت های هندی در ماه ژوئیه (تیر-مرداد) حدود 502 هزار بشکه نفت خام از ایران خریدند.
میانگین صادرات نفت خام ایران به هند از آغاز سال 2017 (یازدهم دی 1395) تاکنون نیز 438 هزار بشکه در روز بوده است. هنوز مشخص نشده است که فروش سهام این پالایشگاه به روسیه، می تواند در صادرات نفت ایران به هند چه تاثیری داشته باشد.
بررسی آمار صادرات نفت ایران به هند از سال 2015، روند افزایشی خرید نفت خام این کشور را نشان می دهد؛ ایران در سال 2015 و 2016 به طور متوسط روزانه 189 هزار و 451 هزار بشکه به هند نفت خام صادر کرد.
پس از رفع تحریم ها در پی اجرای توافق هسته ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک)، مشتریان هندی نفت ایران از سه شرکت به هفت شرکت افزایش یافتند.
میزان صادرات نفت خام ایران در ماه گذشته میلادی به 2 میلیون و 600 هزار بشکه رسید.
 
کلمات کلیدی : روسیه+مشتری نفت ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.