نظر منتشر شده
۲۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 271856
ان‌بی‌سی نیوز: ناوهای جنگی ایران و آمریکا وارد عمل شدند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۰
«یک کشتی جنگی آمریکا، تعقیب کشتی باربری ایران -که توسط دو کشتی جنگی این کشور اسکورت شده و به ساحل یمن نزدیک می شود- را آغاز کرده است ...».

به گزارش جام نیوز، با نزدیک شدن کشتی کمک های انسان دوستانه به سواحل یمن و اسکورت این کشتی توسط ناوهای جنگی ایران، رسانه های غربی از احتمال درگیری نظامی خبر می دهند. پایگاه اطلاع رسانی شبکه ان‌بی‌سی نیوز آمریکا (NBCNews) در گزارشی زیر عنوان "در حالی که کشتی باربری ایران به یمن نزدیک می شود، آمریکا گزینه های نظامی را می سنجد" به این موضوع پرداخته است.

ان‌بی‌سی نیوز به نقل از "مقامات وزارت دفاع ایالات متحده" می نویسد: یک کشتی جنگی آمریکا، تعقیب کشتی باربری ایران -که توسط دو کشتی جنگی این کشور اسکورت شده و به ساحل یمن نزدیک می شود- را آغاز کرده است.

این مقامات آمریکایی که نامی از آنان برده نشده، مدعی هستند حضور کشتی شاهد، نگرانی ها درباره تحویل سلاح به مبارزان حوثی را افزایش داده است. ان‌بی‌سی نیوز نوشت: ایران می گوید کشتی باربری "شاهد ایران" درحال انتقال کمک های انسان دوستانه به کشور جنگ زده یمن است. دو ناو جنگی ایران، کشتی شاهد را همراهی کرده و از آن حفاظت می کنند.

این گزارش با بیان اینکه "دولت ایران آشکارا اعلام کرده که کشتی باربری این کشور قصد دارد، محموله خود را مستقیما به یمن تحویل دهد" افزود: اما هنوز قطعی نیست که آیا آمریکا و دیگر کشتی های جنگی ائتلاف برای جلوگیری از ورود کشتی ایرانی به ساحل یمن تلاش خواهند کرد یا خیر. فعلا کشتی جنگی "ایووجیما"ی آمریکا درحال نظارت بر حرکت کشتی ایرانی است.

براساس این گزارش، مقامات رسمی گفته اند که هنوز تصمیم نهایی درمورد واکنش آمریکا به ارسال کمک های انسان دوستانه برای مردم یمن گرفته نشده است.

در همین حال هفته نامه آمریکایی تایم (Time) در گزارشی زیر عنوان "ایران با ارسال کشتی امدادرسانی به یمن، آمریکا و عربستان سعودی را به چالش کشیده" از تلاش همه جانبه تهران برای امدادرسانی به مردم یمن نوشته است.

در شرایطی که مردم یمن از کمبود مواد غذایی و دارویی رنج می برند، تایم با اشاره به کارشکنی های ایالات متحده و عربستان در مسیر امدادرسانی به این کشور نوشت: در ماه آوریل، یک کاروان از کشتی های کمک رسانی ایران به یمن پس از مسدود شدن مسیرشان توسط ناو جنگی روزولت آمریکا بازگشتند. چند روز بعد، هواپیمای امدادی ایران پس از بمباران فرودگاه صنعا توسط جنگنده های عربستانی مجبور به بازگشت شد.

تایم می افزاید: این بار ایران از ناوهای جنگی خود خواسته، حفاظت ویژه از کشتی امدادرسانی این کشور را به عهده بگیرند و ارتش ایران هشدار داده درصورت جلوگیری از رسیدن کشتی شاهد به یمن، این اقدام را تلافی خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : اونور ایر+بابک زنجانی
 
سعيد
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۱:۴۲:۲۹
در هر صورت جنگ رو نفي مي كنيم
ولي قلدري اين سعو دي ها و يانكي ها رو بايد يه طوري خوابوند. (2898743) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۲۲:۴۷:۰۷
داره اسکورتش می کنه تا سعودی ها به کشتی حمله نکن (2900239) (alef-13)
 
بهرام
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۲:۰۸:۵۵
باید طوری با وقار و مقتدر عمل کنیم که دشمن فکر جنگ را حتی به کله اش راه ندهد ، مثل عبور کردن و راه رفتن یک شیر از میان یک بیشه اما اگر کفتارها بخواهند فکر جنگ کردن را داشته باشند و کار به آنجا کشید باید استراتژی و تاتیکمان طوری باشد که شکستشان برای همیشه در جلوی چشمشان باشد و پی به حماقت خود ببرند که آن هم در دریا و آسمان و جنگ افزارهای زیر سطحی قوی و قدرتمندی را طلب میکند پس در مرحله اول باید از جنگ پرهیز کنیم و به فکر ساختن زیر بنای نظامی قدرتمند مثلاً ساخت ناو هواپیمابر و ناوشکن های سریع الیر رادار گریز و مجهز به سلاحهای مافوق صوت و رادارهای بسیار قدرمند که بر روی ناوشکن ها نصب شده باشند ، باشیم و این را تا وضعیت مطلوب ادامه دهیم ، در این صورت وزنه هرجنگی و با هر شدتی را به نفع خودمان تغییر داده ایم و میتوانیم آنرا مدیریت کنیم. (2898817) (alef-1)
 
ملت بزرگ
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۲:۴۹:۴۴
درود بر ارتش غیور ایران جای گه شیعه ای کمک بخاد ملت جونشون میدن برین نزاری ن شرمنده رسول و مولامون بشیم (2898925) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۳:۱۳
کشتی های ائتلاف غیر قانونی غلط می کنند کوچکترین تعرضی به کشتی کمکهای انسان دوستان ایران داشته باشد درخواست بازرسی از آن سرب داغ است. (2899148) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۴:۳۵:۳۷
اين كشتي راه قدس را باز خواهدكرد . (2899213) (alef-1)
 
جوادي
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۴:۴۵:۱۸
ظلم و تبعيض آشكار يعني همين كه ظالمين حق دارند به يكديگر سلاح كشنده در حد فراتر از نياز بدهند اما هيچكس حق ندارد به مظلوم حتي كمك دارويي و غذايي بكند . يابن الحسن عجل علي ظهورك . (2899247) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۵:۰۸:۳۸
کاملا موافقم مرگ یک بار شیون هم یک بار (2899303) (alef-1)
 
اذر
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۵:۱۱:۴۱
یعنی چی اونوقت ؟! یعنی باید خودمونو برای یک جنگ دیگه اماده کنیم (2899312) (alef-1)
 
مصلح
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۵:۳۱:۳۱
شک نکن امریکا ازترس داره کشتی رو همراه می کنه. (2899357) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۵:۵۸:۲۴
من آماده جنگیدن برای سرزمینم ایران هستم (2899421) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۶:۰۰:۰۱
خدا حافظشان باشد تا کمک ها به دست مردم مظلوم یمن برسد . (2899429) (alef-1)
 
دانشجو
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۶:۱۲:۲۳
با سلام ب شما طبق فرموده ی امام خمینی و مقام معظم رهبری دام ظله الشریف آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم. (2899461) (alef-1)
 
شهرام
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۶:۱۶:۳۸
درود خدا بر رهبر عزیزمان و شرافت پاسداران وارتش جمهوری اسلامی ایران که حامی مردم مظلوم دنیا هستند عاشقانه دوستداران دارم سید علی از طرف یکی از سربازانت (2899469) (alef-1)
 
سیدلارستان
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۶:۱۷:۳۱
به قول حضرت اباعبدالله الحسین ع اگردین نداری لا اقل ازاده باش ما ایرانیان پیرو این مرد تاریخی وخدایی یعنی سیدالشهدا هستیم که زیربار ظلم نرفت ما ایرانیان متمدن وباستانی ویکتاپرست مفتخریم که ازبازماندگان نسل کوروش وشیعه علی ابن ابیطالب ع وشاگردان مکتب حسینیم ومنتظران مهدی موعود عج انشاالله این کشتی به مقصد میراسنیم بدون دخالت بیگانگان (2899471) (alef-1)
 
ایران بزرگ
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۷:۱۰:۰۵
بخدا دست از پا خطا کنه احتیاجی به اقدام نظامی این دو ناو ایرانی نیست از ایران عزیز با موشک این ناو آمریکایی را نابود میکنیم اینجا ایرانه هیچوقت یادتون نره ما زاده ایرانیم . (2899591) (alef-1)
 
ريسي
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۷:۳۶:۵۹
ايران دوستت داريم . چرا . چون ايراني اگه سرش برود حرفش نمي رود .
افتخار ميكنيم كه در چنيين كشوري زندگي مي كنيم (2899651) (alef-13)
 
كريم خليل زاده از مرز بازرگان
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۱۷:۵۶:۳۰
درود بر ارتش غیور ایران جای گه شیعه ای کمک بخاد ملت جونشون میدن برین نزاری ن شرمنده رسول و مولامون بشیم ) اين وهابي هاي لجن را بايد آدم كرد (2899690) (alef-13)
 
روناک
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۲۰:۵۴:۰۷
درود بر ایران و مردان غیور ایرانی. من شانزده سال از عمرمو تویی امارات گذروندم ولی بازم هیچ جا رو با ایران عو ص نمیکنم پرچم ایران همیشه بالاست و عرب.ها باید همیشه از اسم ایران و ایرانیان بترسن (2900038) (alef-13)
 
صدای سکوت
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۲۲:۲۴:۳۶
مطمئن باشید که اونها مثل سگ از ما میترسن..
هیچ غلطی نمیتونن بکنن...
اگه ما از حق دفاع نکنیم مطمئن باشید که دچار شر خواهیم شد...
واگر از حق دفاع کردیم خدا مارو یاری میکنه
ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم...
زمینی که در اون هیچ پایگاهی نیست که حق رو فریاد بزنه وعظمت خدا رو به شیاطین نشون بده همون بهتر که توی جنگی مثلا جهانی سوم سرتا سر نابود بشه...
خدا به امام خامنه ای عمر با عزت عنایت کنه به ما هم توفیق بده در مسیر اعتلای اسلام ناب که سردم دارش امام خامنه ای هست قدم برداریم ومقدار ناقابلی که خون در رگهای ماست نثار اسلام و قرآن کنیم.
لبیک یا حسین...لبیک یا حسین...لبیک یا حسین (2900192) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۲۲:۳۱:۲۲
درود بر ارتش پر قدرت ایران وسلام بر رهبر مسلمین جهان (2900208) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۲۳:۰۵:۱۰
انشاله کی عربستانو با خاک یکی میکنیم اه من دلم جنگ میخواد (2900269) (alef-13)
 
موسی
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۲۳:۰۷:۲۵
لباس رزمم جلوی چشمانم هس منتظر دستور رهبری هسم اقای ما لب تر کن (2900274) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۳۰ ۲۳:۲۹:۰۷
مرگ بر امریکا (2900305) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۳۱ ۰۲:۰۹:۰۸
اماده نبردم .منتظر فرمان رهبرم (2900505) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۳۱ ۱۱:۰۲:۵۳
درود خدابر روح پاک شهیدان و ایثارگران و همه ملت شریف ایران ما هرچه داریم از شهدا داریم این امنیت هدیه شهدا به ملت بزرگ ایران است به گفته امام عزیزمان آمریکا از ملت ما عصبانی باش و ازاین عصبانیت بمیر اگر مسئو لان ما با هوش باشند و در خدمت به این ملت شریف با تمام توان کار کنند و دست دزدان این مملکت را قطع کنند به قطع یقین مردم ما به گفته امام از مردم عربستان در دوره پیامبر خیلی بهترند در صورتی که مسولان با مردم صادق و بدون هماهنگی صحبت نکنند من رزمنده زمان جنگ هستم اگر خدا نکرده جنگی در گیر شود حاضرم تا آخرین قطره خونم را برای ایرا ن عزیز فدا کنم .پاینده باشی ایران عزیز در زیر سایه رهبری و فرزندان غیور و دلاورت . (2900906) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۲-۳۱ ۱۳:۰۵:۱۷
دست از پا خطا کنن خلیج فارس رو گورستان ناوهای آمریکای میکنیم (2901125) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۴-۰۳-۰۲ ۱۶:۳۷:۴۵
آمريکا هيچ غلطي نميکنه من يکي که آماده ام جانم فداي ميهنم کنم (2905620) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۷:۱۶:۰۷
من به رهبر خودم افتخار میکنم چرا که از مظلوم دفاع میکند ای کاش رهبرهای جهان هم مثل رهبر ما اینگونه از مظلوم دفاع میکردند جانگ فداز رهبر (3104712) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.