نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441857
آیت الله خاتمی: نتیجه بدگویی از دولت قبل جز اجماع مرکب دشمن نیست/ رزمایش موشکی جلوه اقتدار ماست/ دوستداران ‌آیت‌الله هاشمی در مقابل حرکت‌های تفرقه‌افکنانه بایستند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۷
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: رزمایش موشکی جلوه اقتدار ماست و هیهات که در دنیایی با وجود دولت استکباری آمریکا ما سلاح نداشته باشیم و آمریکا هر غلطی خواست بکند.

به گزارش فارس، آیت‌الله احمد خاتمی خطیب موقت این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: این انقلاب در عرصه داخلی یک ملت را از اسارت رژیم سیاه 57 ساله به درآورد، رژیمی که دین‌ستیزی، عفت‌ستیزی، استقلال ستیزی، مردم‌ستیزی و آزادی ستیزی 5 ماموریتش بود.

وی افزود: صاحبان رسانه‌ها، سایت‌ها و ... جوری حرف نزنند که مردم ناامید و آزادگان دنیا که دل به این انقلاب اسلامی دارند مایوس شوند. این گناه بزرگی است. ما نمی‌گوییم نقاط ضعف را نگویید اما این نقاط را منصفانه و در کنار آن قله‌های انقلاب را هم بگویید. از پیشرفت‌های ایران در حوزه‌های مختلف مثل پزشکی، هسته‌ای، نانو و ... هم بگویید. امروز ایران از معدود کشورهای مستقل مستقل جهان است.

خاتمی تاکید کرد: نباید جوری حرف زد که دشمن به اجماع مرکب برسد. مثلا این دولت بگوید دولت قبل کشور را ویرانه کرد و دولت بعدی هم از این دولت بد بگوید. خروجی این کار اجماع مرکب دشمن است.

وی ادامه داد: انتقاد از مسئولین درست است اما برخی طوری انتقاد می‌کنند که خروجی‌اش می‌شود زیر سؤال بردن نظام. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال با حضور خود دنیا را به تعجب وا خواهند داشت و امیدواریم فرودگاه نهایی انقلاب اسلامی ظهور بقیه‌الله (ص) باشد.

خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن تبریک ولادت حضرت زینب و روز پرستار گفت: مسئولان همان گونه که به همه اقشار عنایت دارند عنایت ویژه‌ای هم به پرستاران کشور داشته باشند.

وی با اشاره به فرمان رئیس‌جمهور آمریکا در منع صدور ویزا برای 7 کشور مسمان اظهار داشت: این مسئله هنوز مسئله روز است و شاهد اعتراضاتی از خود آمریکا گرفته تا دیگر کشورهای اروپایی هستیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: سخنگوی کاخ سفید گفته است که انگار برخی‌ها پیام این انتخابات (آمریکا) را نگرفته‌اند. ما به او می‌گوییم که اگر مرادتان ایران است ایران 38 سال است پیام شما را گرفته. پیام شما مبارزه با دین و اسلام و پیام بسیار کهنه‌ای است.

خاتمی افزود: شما از روز اول پیروزی انقلاب با اسلام ناب محمدی (ص) حاکم  بر ایران در تضاد بوده و هستید و دموکرات و جمهوری‌خواهتان یکی است. 

وی اظهار داشت: قابل توجه است عربستان که اردوگاه تروریست در جهان است و یک مشت جاهل تروریست‌پرور در آن حکومت می‌کنند هزاران آمریکایی در حکومت و زیرمجموعه‌هایش ترور شدند ولی در ایران هم یک نفر از آمریکا ترور نشده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: آمریکا برای انسانیت کمترین احترامی قائل و پایبند به قراردادهایش نیست.شما عهدشکن بوده و هستید. لکن واکنشی که مردم ایران داشته‌اند این است که ما مثل کوه مقاوم و استوار بر آرمان‌هایمان ایستاده‌ایم و خسته نشده‌ایم اما شما را خسته می‌کنیم.

خاتمی تصریح کرد: از اول انقلاب رؤسای جمهور دموکرات و جمهوری‌خواه آمدند و ناکام رفتند اما ایران اسلامی مثل سرو قامت کشیده ایستاده و ایستاده خواهد ماند و این پیام ملت ماست.

وی تاکید کرد: در راستای همین پیام است که ما رزمایش موشکی داریم و این جلوه اقتدار ماست. ما در دنیای گرگ‌ها زندگی می‌کنیم. گرگ‌هایی مثل دولت استکباری آمریکا. حال در این دنیای گرگ‌ها ما سلاح نداشته باشیم و به آمریکا هر غلطی خواست بکند. هیهات

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: اگر می‌خواهید دنبال نقض برجام باشید به آمریکا نگاه کنید. تجدید تحریم اخیر 10 ساله نقض عهد برجام بود.

خاتمی با اشاره به حادثه پلاسکو گفت: شهدای آتش‌نشان به حق قهرمانان ملی کشور هستند و در این عرصه انصافا همه نهادها از دولت محترم تا شهرداری، آتش‌نشانان، ناجا، سپاه، ارتش، هلال و احمر و صدا و سیما سنگ تمام گذاشتند و آنچه مهم است حضور پرشور مردم از استان‌های مختلف برای کمک به آسیب‌دیدگان و شرکت در تشییع شهدا بود.

وی تاکید کرد: نکته دیگر قابل توجه پیام‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری بود که بسیار کارگشا بودند. هنوز عزیزان در زیر آوار بودند که برخی دنبال مقصر می‌گشتند اما حضرت آقا فرمودند بگذارید اول این عزیزان خارج شوند و بعد به دنبال مقصر بگردید و تجزیه و تحلیل کنید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه مسئولان باید توجه کنند تا بافت‌های فرسوده تجدید بنا شوند و دیگر شاهد این چنین حوادث تلخی نباشیم، گفت: رذیلانه‌ترین کاری که در طول این 10 روز انجام شد نشر شایعات و اکاذیب در فضای مجازی و استفاده ابزاری، جناحی و سیاسی از مسئله‌ای بود که باید به آن نگاه ملی داشت.

خاتمی با گرامیداشت یاد خطیب محترم و گرانقدر نماز جمعه مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: خاطرات فراوانی از ایشان گفته شده و خاطرات فراوان دیگری را از شخصیتی که تمام عمرش دغدغه انقلاب بوده خواهید شنید. مردم ما در تجلیل از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سنگ تمام گذاشتند و عناصر سبقت در انقلاب خدمتگزاری، ارادت به ولایت، استکبارستیزی و ایستادن در قبال بدخواهان انقلاب از عناصر شخصیت آقای هاشمی رفسنجانی بود.

وی افزود: صحنه تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مانور وحدت و ستودنی بود اما برخی‌ها این مانور وحدت را تبدیل به مانور تفرقه نکنند. استفاده ابزاری از آقای هاشمی یعنی مانور وحدت را تبدیل به تفرقه کردن آنچنان که استفاده ابزاری از امام و رهبری و شخصیت‌های ملی غلط است. آنها که واقعا دوست آقای هاشمی هستند باید در مقابل حرکت‌های تفرقه‌افکنانه بایستند.
 
کلمات کلیدی : نماز جمعه تهران+آیت الله سید احمد خاتمی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۴:۰۲:۴۹
نتیجه بدگویی از دولت اصلاحات چیست؟ (4149052) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۴:۰۸:۲۸
دولت قبل همه چیز رو نابود کرد . (4149062) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۴:۰۹:۴۶
چرا زمانی که احمدی نژاد تمام عملکرد دو رییس جمهور قبل از خود را زیر سوال برده بود بفکر وحدت نبودید (4149066) (alef-13)
 
France
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۴:۱۳:۱۸
بنده داشتم خطبه هارا از رادیو گوش میدادم..ایشان نگفت بدگویی از دولت قبل یعنی اجماع مرکب..بلکه گفت "این دولت از دولت قبل بدگویی کنه و دولت بعدی هم بیاد و دولت فعلی رو هوا کنه آیا این اجماع مرکب نیست؟" (4149071) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۴:۲۴:۵۴
این حرف ها یعنی چه ؟
یعنی ما نباید از دولت گذشته که مسبب این همه رانت و فساد و دزدی بود حتی یک انتقاد بکنیم .
محاکمه پیش کش
چرا ؟
ایا این حرف صحیحی است ؟
این حرفها با سیره کدام یک از انبیاء و ائمه سازگار است .
در دولت امام علی وقتی امام فهمید که حاکم مصر بر سر سفره ثروتمندان نشسته با او برخورد نکرد .
انتقاد نکنیم چون دشمن سوء استفاده می کند ولی مجاز هستیم که رانت و فساد و دزدی انجام دهیم
متاسفانه آن روحیه عدالت خواهی که در اول انقلاب بنی صدر را از کار برکنار کرد در روح مسئولین مرده است (4149078) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۴:۲۶:۰۲
جناب خاتمی نتیجه بدگویی از دولت فعلی چه خواهد شد؟؟؟؟؟؟ (4149080) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۴:۳۸:۳۴
دشمن فقط با زیر سوال بردن دولت سابق که اتفاقا مورد الطاف حضرت آیت الله هم هستند، به اجماع مرکب میرسد؟ زیر سوال بردن دولت اسبق چطور؟ آیا آن از مستحبات موکد است؟ (4149093) (alef-13)
 
پیراسته فر
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۱۵ ۱۵:۲۹:۱۱
آیت الله خاتمی : بدگویی ازدولت قبلی ،نتیجه اش، اجماع مرکب دشمن است.
چگونه بدگویی"دولت قبل"ازدولت قبلش بی اشکال بوده،بلکه لازم اماازحالابدگویی موجب اجماع دشمن می شود !یااینکه دشمنان تازه این فرمول راکشف کرده اند،آنموقع حواسشان نبود! (4149149) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.