نظر منتشر شده
۶۷۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 191855
آقاي شريعتمداري بيدار شويد!
حجت‌الاسلام محمدحسن حائري شيرازي، 12 تیر 92
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۵
جناب آقاي شريعتمداري سرمقاله شما با عنوان «خوابي كه فتنه‌گران براي رئيس‌جمهور منتخب ديده‌اند» موجب نوشتن اين چند سطر گرديد. البته به نظر می‌رسد مقاله جنابعالی بيشتر نمايانگر خوابي باشد كه شما براي ايشان ديده‌ايد! شما نوشته‌ايد: «تشكر رئيس‌جمهور منتخب از آقاي خاتمي با توجه به نقش ويرانگري كه وي در فتنه ۸۸ داشته است به اين نگراني دامن مي‌زند كه مبادا دكتر روحاني از خطري كه سران فتنه ۸۸ مي‌تواند براي دولت ايشان پديد آورند غفلت كند.»

البته نگراني شما بجاست. چرا كه چهار سال تلاش جهت حذف يك جريان سياسي بي‌ثمر مانده است. از شما كه خود را مريد امام راحل و رهبری مي‌دانيد بايد سئوال كرد: اين رفتار حذفي با ده‌ها فرموده امام راحل كه وحدت كلمه را رمز بقا و پيروزي انقلاب مي‌دانستند، چه تناسبي دارد؟ وحدت كلمه با كساني كه مثل خود ما فكر مي‌كنند كه معني ندارد. درحالی که رهبر هوشیار انقلاب مخالفان نظام جمهوری اسلامی را به مشارکت دعوت می‌کنند و سران فتنه را بیگانگان می‌شمارند این طرد و نفی ریشه در کجا دارد؟

به همان معيار كه حمايت از آشوب‌طلبان و فتنه گران سال ۸۸ زشت و محکوم است، تلاش براي حذف يك جناح سياسي از صحنه رقابت با ابزار تهمت و افترا و سخنان اثبات نشده نيز فتنه است. قرار دادن دو جناح كه بايد به مثابه دو حزب قوي و دو بال عمل نمايند در مقابل يكديگر و پاشيدن تخم كينه بين ايشان و تبديل نمودن صحنه رقابت سياسي به صحنه جنگ و جدال و اهانت، هم فتنه است.

اكثريت مردم بصير و زمان شناس در انتخابات اخير راي به انزواي كساني دادند كه مي‌خواستند با انگ زدن، چهره رقيب سياسي را ملكوك و او را از صحنه حذف كنند. آقاي شريعتمداري! برخی از شخصیت‌هایی که شما متهمشان می کنید، جزء سرمايه‌هاي اين انقلاب هستند. مردم به حفظ سرمايه‌هايشان راي دادند. البته این سخن نگارنده به معنای تأیید کامل این شخصیت‌ها نیست بلکه انتقادات بسیاری هم وجود دارد. چنانکه بر شخصیت‌های جناح مقابلشان هم وجود دارد.

حذف منتقدين با شعار فتنه‌گر، ضد ولايت و ضد انقلاب در چهار سال اخير به غرور و يكه‌تازي اصولگرايان و پرغلط شدن كارنامه دولت انجاميد. از گذشته عبرت بگيريم و ورود منتقدين به قوه مجريه را خوش‌آمد بگوييم و حرمت ايشان را پاس داريم.
كينه توزي صحنه سياسي آرام و منطقي فعلي را به صحنه جنگ خياباني سوق مي‌دهد و بعيد نيست كساني كه در روش قانونمند انتخابات منزوي شده‌اند، بخواهند صحنه بازي را عوض نمايند. تهديد آن آقاي غوغاسالار به تظاهرات خياباني در راستاي خط مشي امثال شماست.

بگذاريد بعد از این توفیق بزرگ ملی که رهبری آن را به حق حماسه سیاسی نامیدند و در زماني كه تحريم‌هاي كمرشكن و ظالمانه استکبار آرامش اقتصادي جامعه را مختل نموده است. مردم از هر سليقه سياسي با برادري و هم افزايي به حل مشكلات كمك نمايند و حماسه اقتصادی محقق شود نه آنكه با نوشتن مطالب توهين آميز شيريني انتخابات را به كام ملت تلخ و صحنه جنگ سياسي را پيش روي ايشان بياوريد.

در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد.
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۱۶:۴۸
منظور نویسنده از آقای غوغاسالار همون حاج حسین الله کرم خودمونه که چند روز پیش تهدید به تظاهرات خیابانی علیه دولت روحانی کرد و الف هم درباره اش مطلب نوشت. (1488050) (alef-1)
 
مزدك
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۱:۰۷
كل دنيا و همچنين اكثر شخصيتهاي داخل نظام به صراحت گفتند كه پيام مردم ايران در انتخابات را شنيديم.اما بعضيها از جمله سران روزنامه كيهان اين پيام مردم در انتخابات را شفاف نشنيدند. (1488234) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۷:۳۶
کيهان تنها روزنامه اي است که هميشه خدمات دولت را به طور چشمگير پوشش مي دهد و تنها روزنامه اي است که در کنار انتقادهاي خود به دولت، دستاوردهاي آن را هم مطرح مي کند و در يادداشت اخير مدير مسئول کيهان حتي به نامزدهاي اصولگراي رياست جمهوري انتقاد شديد شده بود که چرا در کنار انتقادات خود به خدمات برجسته و کم نظير دولت اشاره نکرده اند. ولي روزنامه ها و سايت هاي تحت امر حلقه انحرافي، کيهان را به سياه نمايي متهم مي کنند. به نظر من از اين مي ترسند که آقاي احمدي نژاد با مشاهده انصاف کيهان به نفوذي بودن حلقه انحرافي پي ببرد. (1488273) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۹:۳۷
بعضي از افراد و شخصيت ها که نزد مردم جايي ندارند با پيروزي آقاي روحاني آنچنان هيجان زده شده و پيام تبريک ارسال کردند که گويي مردم دوران پريشان حکومت آنان را فراموش کرده اند. بنويسيد اين ملت هوشيار اجازه تکرار فتنه مجدد را به آنها نخواهد داد. (1488382) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۱:۱۰
به آقاي روحاني رئيس جمهور منتخب کشور عرض مي کنيم ما پيروزي ها و موقعيت ممتاز منطقه اي خويش را با تهديدزدايي بدست آورده ايم. توصيه مي کنيم ايشان تهديدزدايي را سرلوحه سياست خارجي قرار بدهد. چون تنش زدايي که مطرح مي شود امتحان خودش را در دوره حکومت اصلاح طلبان داده و جز عقب نشيني نتيجه اي در بر نداشته است. (1488396) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۱:۴۱
فردي از دوستش حال و احوال پدر و مادرش را پرسيد جواب شنيد که هر دو عمرشان را داده اند به شما. پاسخ داد اگر عمري داشتند خودشان بهره مند مي شدند. حال حکايت اصلاح طلبان زمان ما شده که مطرح مي کنند در انتخابات رياست جمهوري موفق به جلب آراء مردم شده اند. بايد پاسخ بدهيم اگر راي داشتيد در صحنه انتخابات مي مانديد و جا خالي نمي کرديد يعني اينکه آقاي عارف را مجبور به کنار کشيدن نمي کرديد. (1488399) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۲:۱۹
در سخنراني اخير آقاي حسن روحاني رئيس جمهور منتخب کشور خوشحال شديم که ايشان دست رد به سينه اصلاح طلبان زد در ضمن به عنوان يک برادر کوچکتر به ايشان توصيه مي کنيم غير از رهبري که از ارکان نظام محسوب مي شود خود را مديون هيچ فرد ديگري نداند و مستقل باقي بماند اين رمز استمرار محبوبيت حقيقي بين مردم است. (1488403) (alef-13)
 
سید حسام
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۳۲:۲۲
حیف که منفی نداره! (1488447) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۷:۱۵
هر جا به نفع باشه جای منفی گذاشتن میگذارن .کیهان روزنامه منطقی ومنصفی است حتی در انتقاد کردن و دشمن بشدت از شریعتمداری هراس دارد .حکایت اینه که تا چوب رو برمیدارن گربه دزده حساب کار خودشو میکنه البته انتظار عدم انتشار هم داریم. (1491805) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۱۸:۵۷:۴۷
عمو جان چرا حیف که منفی نداره این همه از نویسنده مقاله تعریف وتمجید کرده اند تایید اونها یعنی منفی وتعدادی هم از کیهان دفاع کردند تایید اونها یعنی مثبت. ضمنا ناراحت نباش اون پلیس اینتر پل هست که خطرناکه پلیس اینترنت دنبال موضوعاتی دیگریست .راحت باش. حتی با صدها هزار امار وارقام وامضا وکامنت....کیهان بید نیست از این بادهای مجازی بترسه.کل اخباری که من وتو میخونیم ومیدونیم اخبار سوخته شده وهدایت شده است .یعنی به ما القا میکنند ایطوری فکر کن تا ما به پست ومقام خودمون برسیم.مثل فوتبال تا حالا کدام فوتبالیست یک شاهی از اموالش را به تماشاچی ها داده فقط دست بگیر دارند بعد من تو سرخ وآبی باید توی سر همدیگه بزنیم تا اونها حالش رو ببرند. (1493136) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۸:۳۰
خداییش وقتی میبینیم کسانی با این تفکر وجود دارن کلی به خودم امیدوار میشم (; (1488523) (alef-13)
 
vahid
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۵:۰۳:۴۵
واقعا درود بر اقای حایری من که شخصا عاشقش شدم که بالاخره یکی پیدا شد در مقابل یاوه گویی های اقای ش ر ی ع ت م د ا ر ی بایستد .درود برتو خیلی مردی اقای حایری (1490314) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۸:۵۶
مواظب باش از عشقش دیونه نشی. راست میگه منطقی و مستند جواب شریعتمداری رو بده تخریب که کاری نداره (1491809) (alef-13)
 
FARHAD
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۷:۵۸
يعني ما با اينا شديم 75 ميليون (1491744) (alef-13)
 
معصومه
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۰۰:۰۳:۳۶
سلام
ببخشید کاش نظرم درج بشه.
نمی خوام درباره کسی قضاوت کنم
فقط برویم به مواضع آقای حائری در چهار و پنج سال گذشته مخصوصا بعد از 88 سری بزنیم. ببینیم آن کسی که این و آن را به اعدام و... محکوم میکرد همان حائری است؟
یا جهت باد مثلا عوض شده است؟
یا شاید هم واقعا در اندیشه برخی افراد اعتدالی بوجود آمده؟ (1492169) (alef-13)
 
امیدوار به فردا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۹:۳۶
برادر یا خواهر گرامی کلی از این جمله ات خنده ام گرفت: "آقاي احمدي نژاد با مشاهده انصاف کيهان به نفوذي بودن حلقه انحرافي پي ببرد."!!

آخی دلم واسه محمود سوخت.... (1488526) (alef-13)
 
قزل
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۱۶:۲۱:۰۳
بااين حرفها نمي توان ضربه اي كه درسال 84 فتنه گران به اقتصادايران را زدند وهيچوقت هم ازآن عذرخواهي نكردندفراموش كرد وحالا همانهاهمه مشكلات را به دوش دولت مياندازند وبعضي اصول گرايان بي انصاف نيزبه آن دامن ميزنند (1494319) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۴۲:۲۵
من که تابحال یک نکته مثبت در حرف های این آقای شریتعتمداری پیدا نکرده ام. اگر هم بگوید بع چنان طرف را می کوبد که انگار با همه خصومت دارد. (1488742) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۲۲:۱۳
انصاف کیهان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1488878) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۷:۵۷
دوست عزیز مطمئنی تو ایران زندگی می کنی (1489093) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۵۶:۴۸
اگر قرار باشد فقط به خوبی های دولت قبل برگردیم پس چه نیازی به انتخابات داریم؟ انتخابات برای تغییر فضای روانی و بهبود نقاط ضعف دولت هاست و کاندیداها هم بر همین اساس به نقد دولت پرداختند . مگر در این 8 سال کم به خدمات و به اصطلاح نقاط قوت دولت پرداخته شده بود که کاندیداها هم مجبور باشند این کار را بکنند؟شما از انتخاب تصور درستی ندارید . مردم نشان دادند که همه ی کاندیداها به خوبی اشکالات را تبیین کرده اند و آن کس که موشکافانه تر به نقاط ضعف پرداخت بیشترین رای را آورد . دوست عزیز 8 سال از دولت تعریف کردند حالا در 2 یا 3 برنامه انتقاداتی شد چرا شما تحمل شنیدن واقعیت ها را ندارید؟ (1489328) (alef-13)
 
پیام
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۵۵:۳۴
شما بحث دیگری رو باز کردید.حاج آقا حائری درست میگن.منم از دست آقای شریعتمداری شاکیم!!دیگه دوره تیترهای جنجالی و تخریب کننده تموم شده جناب شریعتمداری!!شما هم به رای ملت تمکین کنید و مثل بقیه سیاسیون از دولت جدید حمایت کنید تا از شر این همه مشکل با کمک وحدت خلاص بشیم ولی انگار شما بازم رویکرد تقریبا 6 سال گذشته خودتون رو دارید تکرار می کنید.لطفا درس بگیرید جناب رییس کیهان (1489493) (alef-13)
 
حسین نداف
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۰:۳۷:۲۹
دوست عزیز و برادر گرامی ناشناس در پایان دفاع خود از کیهان و به نوعی حمایت از حملات شدید و بی حد و مرز و بی پایه و اساس جناب شریعتمداری به شخصیت ها ی نظام و انقلاب که نشان از عمق دشمنی و عداوت ایشان به یاران صدیق امام ره دارد و همه روزه در قالب تحلیل هایی معروف به تحلیل های شریعتمداریسم رواج پیدا نموده آورده اید که :( به نظر من از این می ترسند که آقای احمدی نژاد با مشاهده انصاف کیهان به نفوذی بودن حلقه انحرافی پی ببرند ) سوال اینجاست که آیا به نظر شما احمدی نژاد به عنوان رئیس دولت از مطالعه روزنامه های کشور و اخبار منتشره در آن غافل بوده و زمانی برای مطالعه اخبار و تحلیل های نشریات صرف نمی نماید ؟ اگر غیر از این است که چون هشت سال گذشته وای بر مردمی که چنین رئیس دولتی داشته باشند !! و چنانچه زمانی را برای مطالعه اخبار روزنامه ها و نشریات کشور می گذارند چگونه است تا کنون به آن نتیجه ای که شما اشاره نموده اید نرسیده اند ؟؟ یا شاید ایشان چون غالب و اکثر مردم شریف ایران روزنامه کیهان را مطالعه نمی کنند ؟؟ (1490775) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۳۰:۴۴
انصاف ؟ اون هم کیهان ، اقا یکم اگه میشه تکون بخورید بد انتن ... (1491092) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۵۹:۴۹
مشکل شما اینه که فقط کیهان میخونید و جناب شریعتمداری با این حرفا مغز شما رو شستشو داده. دوست عزیز
آقای شریعتمداری فکر میکنن فقط خودشونن که دلشون واسه نظام میسوزه و هرکه با ایشون همفکر نباشه یا منحرفه یا فتنه گر و یا منافق و یابی بصیرت
متاسفانه توصیه های آقای حائری هم فردا با یه جوابیه تند از طرف ایشون مواجه خواهد شد و ایشون رو هم مثل علی مطهریها و خاتمیها و.. از دایره نظام بیرون میدونن و کلی انگ بهشون خواهند چسبوند که مثلا شما چقدر ساده انگارین و بی بصیرتینو از اینجور حرفا. (1491184) (alef-13)
 
عالیجناب
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۵۴:۱۶
ای کاش جناب شریعتمداری در این انتخابات نامزد می شدند ، مابقی را دیگران حدس بزنند.... (1491310) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۴:۳۴:۲۷
اگه پی برده بود که انگونه از مشائی حمایت نمی کرد تا حدی که هنگام ثبت نام هم همرهیش کرد (1491385) (alef-13)
 
م
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۹:۰۰:۱۳
نظر خوانندگان محترم را به آمار بسیار بسیار مستند طرفداران کیهان و کیهانیان را در امر انتخابات به شرح زیر جلب می نمایم :
مخالفان کیهان و کیهانیان
کسانی که در انتخابات شرکت نکردند حدود 30 درصد
کسانی که به جناب روحانی رأی دادند حدود 36 درصد
کسانی که (با عنوان اصول گرا )در مخالفت با
کیهانیان کاندیدای واحد معرفی نکردند حدود 30 درصد
کسانی که هیچ رابطه ای باکیهان ندارند حدود 4 درصد
موافقان کیهان و کیهانیان
ظاهرا به یک درصد هم نمی رسند !!!
خفته را می توان بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده هرگز
ولی با تمام اینها و به احترام سایت الف به قول سعدی گرانسنگ :
آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت با دشمنان مدارا (1491828) (alef-13)
 
سمیر زند
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۲۲:۲۷:۲۸
چرامنفی نداره؟؟ (1492080) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۸ ۱۵:۲۸:۴۵
الف چرا منفی را حذف کرده ای؟ (1499656) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۴-۲۰ ۱۵:۳۵:۳۱
مخلص کلام اینجاست : پيشنهاد سفر به برادران کیهانی علی الخصوص برادر شریعتمداری به دور دنيا! تا قدري دنيا ديده‌تر شوند. باشد كه تحمل و شرح‌صدرشان افزون گردد.
پیشنهاد می کنم از دوستان معتدل نزدیک به آقای شریعتمداری تا در قالب یک برنامه چند منظوره ایشان را همراه خود به چند کشور برای جهانگردی ببرند. (1503316) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۸:۴۶
مرگ برآمريکا و مرگ بر اسرائيل شعار ملي و هميشگي ما مردم انقلابي ايران است فلذا با آمدن و رفتن هيچ کدام از دولت ها کم رنگ نخواهد شد. (1488280) (alef-6)
 
مردم
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۸:۵۸
یادم میاد تا همین چندی پیش شعار مرگ بر شوروی هم شعار همیشگیمون بود ولی امروز کیهان داره از خدمات شوروی حرف میزنه. انگار ایران از هیچ کشوری خدمات نگرفته تا حالا. اونم شوروری که معلوم الحاله (1488433) (alef-13)
 
تقی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۵:۳۲:۴۶
عزیزان سر و کله خویش را نشکنید چه برادرحاج محمود چه روحانیت مبارز حاج حسن هر کدامیک از عزیزان که ریس جمهور شوند یکی از دیگر برای ما بهتر فقط این وسط سر شکستن برای شما که به جون هم افتاد ه اید می ماند خدا خیرتان بده با همین روزنامه ها مشغول شوید خدا ارحم وراحمین است (1491497) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۸:۵۱:۰۴
با دقت مطالب کیهان رو بخون .اونا فقط انچه خدمت بوده گفته اند در جای خودش مقابل روسیه هم قرار میگیرند. (1491814) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۹:۴۹:۵۷
تا جایی که یادم میاد شوروی سوسیالیستی از هم پاید و حالا روسیه است. شما یادتون میاد؟
مثلا اگه آمریکا از هم پاشید و ایالتها از هم جدا شدند و سیاستهاشون هم عوض شد باز هم باید بگیم مرگ بر آمریکا؟ (1491899) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۰۵:۳۴:۱۷
کجا کیهان از خدمات شوروی گفت ؟
لطفا سند ارائه کنید (1492316) (alef-13)
 
داش قلی
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۰۴:۰۳:۳۹
بابا امریکا دشمن دیگه شکی توش نیس رهبرم میگه وتازمانی که ایشون بگه دشمنه پس مرگ بهش ولی خو ایشونم فرمودن خصومت با امریکا همیشگی نیس امیدوارم یه ذره فضولیشو کم کنه تا ماهم به ارامش اقتصادی برسیم امادر مورد اسراییل که تا صبح قیامت بر اسراییلی اسراییل بخواه لعنت از بس لجنن قوم عجوج مجوج اسمش حال آدمو بد میکنه (1493607) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۴-۲۰ ۱۹:۵۱:۲۴
منظورش از ما ۲ نفر بود خودش و حاج حسین (1503555) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۴:۰۴
ما!!
دقیقاً چند نفرید؟ (1488553) (alef-13)
 
ما
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۱۱:۲۲
سلام
دوست عزیز!
شما دقیقا چند نفرید؟!
ای کاش عدد ملاک نشود که آنگاه مجبوریم امام عدل (ع) را کنار بگذاریم و ظالمان را برگزینیم! سخن حضرت را به یاد می آورم که فرمودند اگر تمام عرب یک سو باشند و ...
ای کاش به جای تأکید بر نفرات و قدرت نمایی از مثبت و منفی مجازی! قدرت منطق خود را به رخ می کشیدیم.
ای کاش ...! (1489904) (alef-13)
 
lماندنی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۸:۲۵:۰۷
ما
به اندازه وسعت درد کشیده هایی هستیم که دیدیم تا قبل از انقلاب اسلامی سگ آمریکایی به یک ایرانی شرف داشت. اگه تو آمریکا را منجی خودت میدونی(که میدونی) بهتره کمی به خاطرات گذشتگان رجوع کنی متوجه میشی استعمار گر هرگز از خوی استعماری خود کوتاه نمیاد.
مرگ بر آمریکا شعار نیست یه مکتبه که امام اون رو برای ما آموخت. (1490459) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۴:۲۳
هفتاد میلیون منهای سه میلیون طرفدار فتنه (1493326) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۱:۱۵
این کلمه مرگ چی داره که شما ولش نمی کنید. دنیا را از زاوینه این شعار ها دیدن نتیجش میشه مثل چها ر سال گذشته. دوره ی تحجر تمام شده است. پیشنهاد میشود در تامل به مسائل روز از تعصب و عصبیت دوری کنید و سعی کنید به گفتمان در تمام مسائل اعتقاد پیدا کنید. از خداوند برای شما بینش و بصیرت مسالت دارم. (1488581) (alef-13)
 
خسته از نفاق و دو رویی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۱۵:۰۷
راست میگه چه قدر بدون بینش و متحجر هستند کسانی که اعتقاد به کلمه مرگ دارند
چقدر متعصب و متحجر بودند کسانی که می گفتند مرگ بر روسیه مرگ بر سوریه و...
البته یادم رفته بود کارهای غلط رو اگر اصولگرایان انجام بدن غلطه ولی اصلاح طلبها اگر انجام بدن درسته
مثل خشونت که اگر از جنس بسیجی کشتن و سطل آشغال و اتوبوس آتش زدن و شیشه بانک خورد کردن و اغتشاش و ایجاد آشوب و نا امنی در جامعه باشه اسمش اعتراض مدنیه اما اگر نصف همین کارهای غلط از طرف اصولگرایان باشه اسمش خوشونته اگه انتخابات کاندیداتون رإی بیاره نظام میشه به قول هاشمی دمکراتیک ترین نظام جهان ؛اما اگر کاندیداتون رإی نیاره نظام میشه متقلب ترین نظام جهان (1490022) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۱:۴۵:۳۲
آقا مرتضي عزيز من هم به افراطي گري در كاربرد كلمه مرگ اعتقاد ندارم وليكن اين مرگ خصوصا در سال روز حمله ناجوانمردانه ناو هواپيما بر وينسنتس آمريكا به هواپيماي مسافربري ايران كه موجب كشته شدن مردان و زنان و كودكان بيگناه هموطن من و جناب عالي گرديده كاملا بجا است (1490197) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۵۱:۲۳
اگه اینطور باشه باید بسیار مرگ بر ها بگوییم!
مثلا مرگ بر مغولستان به خاطر چنگیز خان
مرگ بر روسیه به خاطر جنگ هایش با ایران
مرگ بر اعراب
مرگ بر پرتغال ( حمله به جزایر ایران)
مرگ بر عراق
مرگ بر ...
آمریکا نا حقی های بسیاری کرده و خواهد کرد اما با شعار دادن چیزی عوض نمی شود!
ضمنا شعار مرگ بر شاید برای یک دولت انقلابی و نوپا عادی باشد اما کشوری که 30 سال از انقلاب آن گذشته دیگر وقت این گونه حرف ها نیست
وگرنه آمریکا و انگلیس باید دشمن خونی باشند زیرا آمریکا زمانی مستعمره انگلیس بود! اما الان قدرت آمریکا از انگلیس بیشتر است (1491157) (alef-13)
 
بي طرف
۱۳۹۲-۰۴-۱۸ ۱۰:۰۰:۴۲
نتيجه جنگ طلبي و مرگ مرگ گفتن چيزي بجز كينه و نفرت نخواهد بود. توي دعوا حلوا كه پخش نميكنند. با مرگ بر گفتن چيزي عايد ما نمي شود بهترين روش براي مقابله با دشمن و دفاع از اين مرزو بوم و مردم ، ساختن و آبادي كشور و رشد و توسعه همه جانبه سياسي و اقتصادي و اجتماعي است. (1498889) (alef-13)
 
لال
۱۳۹۲-۰۴-۱۸ ۲۳:۱۲:۵۱
آقا مجتبی یادمان باشد که آمریکا همان آمریکاست چون اسرائیل همان اسرائیل است.انگلیس همان انگلیس است وشوروی همان شوروی است.پس نه شرقی نه غربی وفقط وفقط جمهوری اسلامی که این نه عصبیت است ونه تعصب.ومن از خداوند برای شما وتمام کسانیکه مثل شما فکر میکنند از خداوند طلب بصیرت وبینش میکنم (1500342) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۴۱:۲۴
تمومش کنید این دشمنی و لجاجت ها را . (1489603) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۸:۵۳:۳۷
شما دشمنی با دشمنت رو رها کن ببین دشمن باهات دوست میشه؟ (1491818) (alef-13)
 
پارسا
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۱۲:۴۶:۰۸
ادم حسابی ماباکسی دشمنی نداریم این امریکاوایادی ان هستندکه دست ازدشمنی بامابرنمی دارن (1494046) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۰:۱۸:۴۵
معلوم نیست چرا یک عده نمی خواهند باور کنن آمریکا واقعا با ایران دشمن است ...نه فقط ایران بلکه با سایر ملتها و حتی ملت خودش...فهرست جنایات آمریکا دهها کتاب را پر می کند...حمایت از صدام و گروه های تروریستی در ایران و حمله به طبس و حمله به هواپیمای مسافر بری ایران وحمله به سکوهای نفتی ایران و مسدود سازی حسابهای کشور و تحریمهای سنگین اقتصادی با دلایل واهی و سعی در ایجاد جنگ داخلی در ایران با حمایت از فتنه های 78 و 82و 88 و سعی در کودتا در ایران مثل کودتای نوژه و حمایت از گروهک های تجزیه طلب داخلی و جنگ نرم و فرهنگی با مردم ایران و کارشکنی در ماجرای هسته ای و ترور مقامات و دانشمندان ایرانی و تهید به حمله ی نظامی و پرونده سازی دروغین علیه ایران مثل پرونده ی آمیا و قضیه ی میکونوس و ایران هراسی و اسلام هراسی با کمک رسانه هاو دهها جنایت دیگر در حق ایرانیان...حالا چند جنایت بین المللی آمریکا ...حمله اتمی به ژاپن و حمله به کره و حمله به ویتنام و حمله به افغانستان و حمله به عراق که میلیونها کشته بر جا گذاشت... دخالت در لیبی و یمن و پاکستان و یو گوسلاوی و دهها مورد جنگ کوچک که دهها هزار کشته بر جا گذاشت... دخالت غیر مستقیم در سوریه و مصر و خاور میانه که باعث آتش افروزی بیشتر شد...حمایت از اسراییل که که خود چندین جنگ دیگر را انجام داد و حمایت ازدیکتاتور ها در سراسر جهان از صدام و آل سعود گرفته تا افرادی مثل پینوشه در شیلی ...رواج الکلیسم و مواد مخدر و ایجاد شبکه ی جهانی پورنو گرافی و وارد کردن ربا و قمار به اقتصاد جهانی و گسترش افکار پوچ و تهی در میان انسانها و گسترش مادی گری و دین گریزی و ایجاد برده داری نوین و فریب انسانها با شعار آزادی و دهها مورد دیگر...دیگه خسته شدم فقط از شمردن اینها و بقیه ی مسائل موند...میرم بخوابم تا بعد... (1489677) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۸:۲۳:۵۶
کشورهای دنیا همه بدنبال منافع خود هستند. کمبود منابع و اصل تنازع بقا همیشه باعث درگیری بین کشورهاست . اما شما نمیتوانید با همه درگیر شوید دنیا یک شبکه گسترده با بیش از 200 عضو است . مهمترین اصل در تنازع بقا شناخت توانایی ها و نقاط ضعف خود و دیگران است. متاسفانه در 8 سال گذشته ما از این نکته غافل بودیم و فقط دشمنان بالقوۀ خود را به تحرک وا داشته ایم و در شرایطی قرار گرفته ایم که با همۀ دنیا درگیر شده ایم در صورتی که توانش ا نداشته ایم. شاید بگویید برای ما بقا مهم نیست ما به دنبال تعالی و ... هستیم عر میکنم شما اول باید باشی تا تعالی و ... را بدست آوری. حتی شهدای رفتند تا شما باشی هیچکس با این هدف که همه برویم شهید شویم به میدان جنگ نرفت چون اگر جامعه ای نباشد شهید معنا ندارد (1490456) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۹:۴۳:۲۲
تمام اینا رو ضربدر 10 بکن میشه شوروی و روسیه ضربدر 100 بکن میشه عراق در 8 سال دفاع مقدس و ..... (1490636) (alef-13)
 
جعفر
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۳۸:۵۳
احسنت بر شما که خیلی خوب جنایات امریکا و اسرائیل رو برشمردید
ولی خوب اونا که نخوان قبول کنن خودشونو به نفهمی میزنند (1491121) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۵۸:۵۷
شبیه نویسنده های برنامه سیاسی صدا و سیما حرف میزنی (1491180) (alef-13)
 
وطن دوست
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۵۷:۲۷
جناب رضا! كسي نگفت كه آمريكا دشمن نيست. اعتقاد هم نداريم كه چين و روسيه دوست ما هستند. برادر گرامي! بحث بر سر اين است كه تعامل با همه دنيا به نفع ملت ما هست. اگر اين تعامل يكسره با چين و روسيه انجام شود آن وقت هست كه اين دو كشور هم باجگيريها را شروع ميكنند وهرچه بخواهند بايد انجام دهيم. چون ما تنها مانده ايم و چاره اي نداريم. دقت كنيد كه شعار نه شرقي نه غربي مرحوم امام وقتي محقق ميشود كه يا با هيچكدام تعامل نداشته باشيم ويا با هردو. يعني قدرت چانه زني و مانور داشتن. حتما متوجه مي شويد.
حالا شما مقايسه كنيد آزاديهاي مذهبي كه در غرب است با چين و روسيه. روسيه مشهور به خنجر از پشت زدن و خيانت در دقيقه 90 هست. دولت چين بصورت مستمر با نشر مذهب و دين مخالفت علني ميكند. آيا دولت هاي غربي هم اينگونه اند؟
آقاي رضا! شرايط پيش آمده فعلي كه شامل تحريم و انزواي ايران است كاملا مفيد حال روسيه و چين شده است. پس تعامل با همه دنيا هست كه منافع ما را در بر دارد. (1491314) (alef-13)
 
صادقی
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۰۱:۵۲:۳۳
شما از خوباش بهره ببر بقیه اش رو بنداز دور
دشمن را گاهی ما می تراشیم.... یعنی دشمن تراشی می کنیم بجای گفتگو و تعامل برای منافع ملی. در ضمن این جناب شریعتمداری میدونه که بابت بقا و دوام کیهان باید چیزی بگه. و خب چون چیزی نداره بگ گیر داده به سوژه هایی که اساسا فتنه انگیز هستند. یعنی همین حرفایی که میزنه. حالا مگه چند تا در روز کیهان فروش میره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بنویس تا بنویسیم (1492261) (alef-13)
 
ناصح
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۰۸:۴۰:۰۶
یک توصیه به شما دارم ضرر نمیکنی
من البته اهل ماهواره نیستم الحمد لله
ولی اینقدر پای رسانه ضرغامی ننشینید
اگر هم مینشینید چندان جدی نگیرید
و چندان باور نکنید
و چندان جو گیر نشوید
قدرت تحلیل خودتان استفاده کنید و آنرا تقویت کنید
تحلیلهای رسانه ضرغامی باعث شعار زدگی و عوامزدگی میشه (1492345) (alef-13)
 
حسن یوسفی
۱۳۹۲-۰۴-۱۹ ۱۱:۰۴:۳۹
آقا رضا از شما تشکر می کنم که بصیرت داری و با استنادات خود چشم مارا هم به واقیتها روشن می کنی
آقای شریعتمداری هم می خواهند جامعه دچار بی بصیرتی از نوع بی بصیرتی خواص فتنه 88 نگردد ایشان به تکلیف عمل می کند اگر دولت دهم به راهنمایی های کیهان توجه می کرد و همان راه دولت نهم را ادامه می داد الان چقدر کشور جلو تر بود؟
و الآن چقدر آقای احمدی نژاد محبوب تر بود . من معتقد هستم شما که اینطور اشراف بر امور دارید با اظهارنظر بیشتر نگذارید ارزشها کم رنگ شود . ودر نتیجه دشمن طمع بورزد (1501048) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۰۹:۱۴
شعار شعار شعار...
مرگ مرگ مرگ...
یه کم فکر کن لطفا... (1489901) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۴:۳۳:۱۱
منفي (1491384) (alef-13)
 
غضنفر
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۶:۰۱:۳۳
ای که الا واگفتی یانی چه ؟ (1491562) (alef-13)
 
یاسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۵:۱۴
با توجه به مطالب سطور بالایی باید با امریکا و اسرائیل هم وحدت داشته باشیم چون "وحدت با کسانی که مثل خود ما فکر میکنند که معنی ندارد" پس من به طبعیت به آقای حائری دیگه مرگ بر امریکا واسرائیل نمیگم!!!!!!!!
عزیز دل برادر! چطور از کسی که حامی شعار دهندگان "مرگ بر اصل ولایت فقیه" بود دفاع میکنید و ...؟؟؟؟؟؟ (1491800) (alef-13)
 
سلیم دانا
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۱۲:۰۰:۰۴
درود بر زندگی
بس کنید ترا بخدا دشمن سازی تا کی !
بهتر است بجای اینکه مرگ را به دیگران نسبت دهیم به دشمان واقعی ایران را بشناسیم
مدیریت ضعیف ٰ، فقر و بیکاری و بی عدالتی و فساد اینها دشمن واقعی هستند. دشمنانی که خیلی بیشتر امنیت ملی را از دشمن خارجی تهدید می کنند . (1492593) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۱۶:۳۱:۵۳
برو داد بزن تا حلقومت پارشه (1494332) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۱۸:۳۷:۰۹
انشاالله روی برسه که فقط شعار مرگ بر روسیه تو فضای این کشور طنین انداز بشه...یادتونه چطور اقای احمدی نژاد از اقشار مستضعف و ضعیف و کم درامد برای رسیدن به اهداف سیاسیش سوء استفاده کرد و با وعده های دروغ از اونها پلی ساخت برای رسیدن خودش به مناسبات بالای سیاسی؟!!این دقیقا همون کاریه که الان روسیه داره با ملتهای مستضعف و کم درامد دنیا میکنه..با شعار حمایت از اونها و گرفتن ژست دفاع از حقوقوشون در مجامع بین المللی؛تا اونجایی که توان داشته باشه اون کشورها رو میچاپه و پشت پرده هم به جای دفاع از اونها با ابرقدرتها کنار هم مینشینند...همین کار رو با ایران و سوریه داره انجام میده...پرونده موشکهای اس300 رو یادتون هست؟؟!!میدونید چند میلیارد دلار تسلیحات تو همین شورشهای اخیر به سوریه فروخته و جیب خودش رو از پول ملت بدبخت و فقیر سوریه پر کرده؟!! (1494459) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۶ ۰۹:۲۲:۴۹
بازم حیف که منفی نداره (1494907) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۹:۰۴
تحريم تازه آمريکايي ها عليه ايران آن هم پس از انتخابات باشکوهي که ملت پاي نظام کرد نشان داد که منتخب مردم همسو با استکبار جهاني نيست و برخي از مواضع او در روزهاي اخير گويا همچون تيري است بر چشم آنها. برخي مدعيان اصلاح طلب همسو با آمريکا (که بايد از فتنه 88 عرق شرم بر پيشاني داشته باشند و هنوز پرونده آنها مفتوح است) منتخب مردم را وامدار خود مي دانند و قصد تحميل افراد خاصي را در دولت وي دارند اما فراموش نکنند که منتخب مردم به کرات اعلام کرده وامدار هيچ حزب و گروهي نيست و اگر قرار است اين افراد خود را به او ملحق کنند بايد به طور صريح و شفاف از فتنه و فتنه گران برائت بجويند. (1488281) (alef-6)
 
فرهاد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۷:۲۰
دوست عزیز: فتنه گرانی که می گویی هم هم وطن تو هستند. آنها هم زیر تحریمند آنها هم زیر بمب و موشک بودندد و همه سختی ها را می کشند. چطور خود را برتر و محق میدانی؟؟؟ (1488562) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۴۲:۵۴
بله هم وطنی که به تمام مقدسات اسلامی نوهین کرد!
هم وطنی که روز عاشورا ...
هم وطنی که بینظمی و اغتشاش ایجاد کرد!
هم وطنی که دیگر هم وطنان را آزرد و به جان و مال و آبروی مردم خسارت زد!

حس ناسیونالیستی و هم وطنی را بگذار برای جایی که در دینش نگفته باشد:

إِنَّ أَكْرَمَكمُ‏ْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَئكُم

گرامی‏ترين شما نزد خدا، پرهيزگارترين شماست.

سوره حجرات - آیه ۱۳ (1489607) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۹:۱۱:۳۱
آقافرهاد
اشخاصی که درخلاف جهت نظام وانقلاب ودرمخالفت با قانون اساسی جمهوری اسلامی ودرمخالفت با رهبری معظم ودر راستای جهتگیریهای دشمنان، باعث شدندکه ارزشهای ملت عزیزکشوردرسال 88 نادیده گرفته شود ،جایگاهی برای حفظ وبقاء نظام اسلامی ندارند حتی اگردرگذشته سختی کشیده باشند. (1490559) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۳۶:۳۷
چه ربطی داره (1491112) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۵:۴۸:۳۹
هم وطن هستند ، اما از مشكلات اقتصادى هم وطنانشان رنج نمى برند ! كجا درآمد آنان مثل ماست ، كجا موقعيت كار و ... براى فرزندانشان مثل ماست ؟! كجا سختى مى كشند ؟! اين نظام چى كم گذاشته براى اين مردم كه در نه دى نشان دادند و در ٢٤ خرداد كه همين نظام را مى خواهند حتى كاستى هايش را جبران مى كنند نه اين كه نابودش كنند ، كه اين افراد قصد براندازى آن را داشتند يا در بهترين حالت كه بعيد مى دانم باشد ، ندانسته آب به آسياب دشمن ريختند؟! كم هزينه داديم ؟ تمام اين اطلاعيه هاى حقوق بشرى و تحريم هاى مربوط به آن تقصير اين افراد است كه ... زدند به مشاركت بالاى ٨٠ درصد مردم در سال ٨٨ ، همين ها دشمن را به طمع انداختند ، و تا به اشتباه خود اعتراف نكنند ، همچنان از دايره خودى بيرون هستند ، مگر اينكه به اشتباه خود اعتراف كنند ، من هم به احمدى نژاد منتقد هستم اما يك تار موى اين نظام را با صد تاى اين ها عوض نمى كنم ، عذر خواهى كنند ، آغوش ما باز است ، اعتراض با فتنه و براندازى و دشمن شاد كردن فرق دارد ! (1491541) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۶:۲۳:۲۱
با این همه دشمنی آمریکا باز هم دم از مذاکره حقارت بار با آمریکا می زنند ؟ آقایان بیدار شوید آمریکا شما را به حساب هم نمی آورد حالا شما برایش پیغام بفرستید !
ضمناً آقایان خاتمی و کروبی و موسوی و هاشمی رفسنجانی یک کد بیاورند که در فتنه 88 به آمریکاییها و غربیها گفته باشند دعوای ما داخلی است و به شما ربطی ندارد . شما دوستان سران فتنه هم اگر کدی دارید لطفاً رو کنید تا وطن پرستی و دشمن گریزی تان را دریابیم . دوستان اعتدالی لطفاً عجله کنید ! (1491590) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۸:۵۷:۵۳
خوب اگه اونا هم مثل ما در تحریم همراه ما رنج دیده اند پس در مقابله با امریکا وایادش با ما همدردوهم جبهه هستندپس فتنه گر نمیشن .فتنه گران اب به اسیاب دشمن میریزند و به ملت خیانت میکنند (1491823) (alef-13)
 
شهید گمنام
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۱۴:۱۰:۵۱
چشم حق با شماست!!!
فقط یه سوال معنی هم وطن چیه؟!
کسایی که اردوکشی خیابانی کردن و بانک ومسجد آتیش زدن رو میشه نگفت آشوبگر یا فتنه گر؟؟
این ظلم نیست آقا فرهاد؟!
مگه حضرت نگفتند که کل یوم عاشورا و کل الارض کربلا.............؟
روز عاشورا رو یادتون نیست که بعضی از همین فتنه گرا که شما میگید هم وطن ما هستند روزی که پسر فاطمه غرق خون شد زدن و رقصیدن؟!
و لیدرشون اون ها رو مردم خداجو نامید؟؟؟؟؟؟
اینه هم وطن اگه میشه جواب بدید نه به من به امام زمان که از کسانی دفاع کردید که روز عاشورا بی حرمتی کرد......... (1494160) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۲۰:۲۲
یک بار نشد وارد سایت شما بشویم و با این کامنت های شعاری روبرو نشویم
متن های تکراری از پیش آماده که به کرات زیر مطالب مختلف باربط و بیربط ظاهر می شود.
لااقل برای حفظ ظاهر هم که شده این کامنت ها را منتشر نکنید (1489244) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۲:۳۰:۵۱
آمریکا از مخالفت با ایران آنچنان منفعت می برد که هیچ تمایلی برای پایان دادن به این دشمنی از خود نشان نمی دهد . هیچ کس به اندازه آمریکا از شعار مرگ بر آمریکای ما لذت نمی برد !! تحریم ما و به دنبال آن از دست دادن بازار های جهانی سود بسیاری برای آمریکا داشته ودیوانه است اگر از این سود چشم پوشی کند ! (1489847) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۰۷:۰۳:۵۲
منفعت هنگفتی از بابت تحریم ایران نصیب روسیه و چین در درجه اول و ترکیه قطر امارات عربی متحده هند عراق عربستان کویت و دهها کشور در درجه دوم میگردد .بازنده هم ملت ایران و اقتصاد و فرهنگ و اخلاق و تمدن کشور ایران است . (1492322) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۱۲:۲۳
خداییش خیلی رو داری صد رحمت به سنگ پای قزوین
در ضمن آقای روحانی منتخب اصلاح طلبان بوده و هست و اون مردمی که میگی یعنی خود شماها کاندیداتون کس دیگه ای بود که شکست خورد و شکست خوردید.آخی طفلکی دلم براتون میسوزه شکست خیلی سخته نه؟ هنوزم میسوزه؟؟؟:):):):):):):):):):):):):):):):):):):) (1491028) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۱۴:۲۲
شما اگر به روحانی رای داده بودید می‌دانستید که این تحلیلتان اشتباه است. سرتان را در برف فرو کرده اید و واقعیات را نمی‌بینید. اکثر کسانی که به روحانی رای دادند به خاطر حمایت هاشمی و خاتمی این کار را کردند وگرنه خود روحانی را کسی زیاد نمی شناخت. هاشمی و خاتمی هم کسانی هستند که شما فنته‌گر می‌خوانیدشان... (1491213) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۴-۱۹ ۰۰:۳۵:۵۶
سلام
اشتباه نکن برادر
اون آقایونی که توی کاخ سفید نشستند و تحریم وضع می کنند به این نتیجه رسیدند که مردن با انتخاب گفتمان سازش در برابر تحریم ها سر خم کرده و این یعنی که تحریم ها جواب داده پس باید تحریم ها را شدیدتر کنند تا مردم به کلی از انقلاب نا امید بشن
هر موقع جلوی رقیب پا عقب بذاری بیش از اونی که تو پا عقب گذاشتی به تو نزدیک خواهد شد (1500442) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۹:۴۰
بيشتر راي دهندگان به آقاي روحاني ناراضيان اقتصادي هستند و از رئيس جمهور منتخب حل مشکلات اقتصادي را مي خواهند. (1488284) (alef-6)
 
احد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۱:۱۲
به کساني که مي گويند آقاي روحاني مديون جريان اصلاح طلب و حامي فتنه گران است بايد گفت خير، آقاي روحاني رئيس جمهور منتخب همه مردم و يک اعتدال گراست.

از آقاي روحاني که با راي ملت به عنوان رئيس جمهور همه مردم ايران انتخاب شده است خواهش مي کنيم هيچ گاه از عوامل فتنه حمايت نکند. (1488346) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۵۲:۰۶
تمامی مواضع آقای روحانی در جریانات تبلیغات انتخاباتی کاملا روشن است و در مورد حصرها و زندانیان سیاسی مواضع خود را اعلام داشته اند حالا برخی بعد از انتخابات هر روز به نحوی میخواهند بگویند که آقای روحانی باید این کار انجام بدهد این کار را انجام ندهد. من با اینکه گرایش سیاسی اطلاح طلبانه دارم اما دوست دارم همیشه دولتی که روی کار می آید همه گرایش های سیاسی را در نظر بگیرد ولی رویکرد اصلی دولت رای اکثریت باشد، یعنی رویکرد اصلی این دولت باید اصلاح طلبانه ی همراه با اعتدال باشد ولی در نظر داشته باشد که حدودا 11 یا 12 درصد آقای جلیلی رای آورده یا آقای قالیباف و دیگران هم درصد از آرای جامعه را به خود اختصاص دادند، دقیقا بر عکس کاری که آقای احمدی نژاد در این دوره انجام داد و برای 14 میلیون رای جریان منتقد هیچ ارزشی را قائل نشدند و همه را حذف کردند دموکراسی یعنی حق همه مردم به وسیله جریانی که حائز اکثریت آرا شده رعایت شود کاری که اصلاحات به آن معتقد است ولی جریانی نظیر کیهان و اکثر دوستان اصولگرا اعتقادی به آن ندارند و اگر بتوانند همه را حذف میکنند در کل از انتشار مقاله آقای حائری تشکر میکنم که نظر جامعی بود.
درود بر همه آزاداندیشان (1488968) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۱۴:۳۷
اونی که شما میگی قالیبافه دو رویی و پستی هم حدی داره روحانی اصلاح طلبه واصلاح طلبی یعنی اعتدال نکنه شمام پایداری !!! هستی
اگه اینکارو میکرد که مث جلیلی 8درصد بود (1489042) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۴۹:۵۵
روحانی اصلاح طلب نیست ، اعتدالگراست
عارف اصلاح طلب بود که تو نظر سنجی ها دو سه درصد بیشتر رأی نداشت
و با غرضی رقابت می کرد.
اصلاح طلبی یعنی افراط گرایی
مردم به اعتدال رأی دادن اعتدال (1489165) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۲۳:۱۳:۳۴
تو همین نظر سنجی های الف 9 درصد رای داشت برادر من! شما دیگه ترکوندین اصلا! (1493392) (alef-13)
 
اکبر
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۴:۳۸
یادت رفته رای معین رو ( از اصلاح طلبان سال 84 ) با حمایت خاتمی که چقد زیاد بود!!!!!!!!!!!!1
همچنین یادت رفته سال 88 که موسوی و کروبی که چه آرایی در برابر اصولگرایی آوردن؟؟؟ (1489206) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۱۴:۰۲
عزیز دل برادر خود اقای روحانی رییس جمهور منتخب و محبوب همه ملت ایران ( نه فقط یک حزبی که شما ازش دم میزنید) از بس گفت به هیچ حزبی باج نمیدم زبونش مو درآورد.
به گمونم دفعه دیگه روحانی چند تا چیز(!) را نصیبتون کنه.
به راستی کسی که خواب است را میشه بیدار کرد ولی شما که خودتون رو به خواب زدید را چگونه میشود؟؟ (1489536) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۴:۳۲:۳۳
شما با چه سندی ایشون رو اصلاح طلب میدونید. خود اقای روحانی که گفتند نه اصلاح طلب اند و نه اصولگرا. یا بهتره بگم هردو هستند.
اگر اقای روحانی رو اصلاح طلب میدانید چرا اقای عارف همواره در صحبت های انتخاباتی میگفتند که ایشون اصلاح طلب نیستند. و به زور انصراف داد. اون هم تازه حاضر نشد بگه که به نفع اقای روحانی کنار میرم. میگن که شکست یه پدر داره و پیروزی هزارتا. حال و روز این اصلاح طلبان عزیزه که بعد از اینکه فهمیدن رای کمی دارند. از ترس شکست پشت اقای هاشمی (یعنی اقای روحانی) رفتن و قایم شدن (1491382) (alef-13)
 
احمد مقدم
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۲۱:۲۲:۵۴
آقای روحانی هیچگاه اصلاح طلب نبوده .
5 دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی دارد که همه کاندید جامعه روحانیت مبارز تهران بود.

در مجلس ششم چه کسانی هاشمی ، روحانی؛ احمدی نژاد ؛ حداد عادل که نماینده جامعه روحانیت مبارز بودند را قلع وقمع نمودند به نحوی که فقط حداد عادل به عنوان نفر 28 وارد مجلس گردید.

حیثیت اصلاح طلبان در گرو حمایت از آقای روحانی بود و الا این هشتمین شکست پیاپی آنها در انتخابات مختلف می گردید.

اکنون اصلاح طلبان می گویند ما هم نقش داشتیم در حالی که محبوبیت آقای هاشمی به حسن روحانی منتقل شد و دکتر محمد رضا عارف شاید برابر قالیباف هم رای نداشت / پس انتخابات دو مرحله ای میشد و باز جناب روحانی رای برتر می گشت. (1492009) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۱۵:۳۲
باشه بهش میگم:):)))))))))))))))))))) (1491036) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۴:۵۹:۰۳
برای دادن منفی به این نظر ، مثبت بدهید (1491418) (alef-13)
 
یکی
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۰۳:۴۵:۵۲
متاسفانه درد باعص چنین صحبت هایی شده (1492305) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۰:۱۸
یعنی منظورت اینه که با سیاست و تفکرات اصول گراها مشکل نداشتند و تنها به خاطر مشکلات اقتصادی به وجود اومده و حل این مشکلات به روحانی رای داده اند؟؟

زهی خیال باطل

دوست عزیز

با رد صلاحیت هاشمی و جلوگیری و فشار دوستان از ثبت نام خاتمی مردم مجبور به رای دادن به آقای روحانی شدند و گرنه هاشمی یا خاتمی با اکثریت قاطع آرا پیروز انتخابات می شدند و دیگر جای داستان سرایی و توجیه را برای اصول گرایان و رفقایشان باقی نمی گذاشتند

حال که آقای روحانی با همان تفکرات و حمایت آن بزرگان جلو آمدند مردم به ایشان و حامیانشان اعتماد کردند (1488387) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۱:۲۷
نه لزومن ناراضیان اقتصادی؛ اگر فقط ناراضیان اقتصادی بودند که بهتر بود به محسن رضایی رأی بدهند که بهترین و جامع‌ترین برنامه‌ی اقتصادی را داشت. حتا شاید برنامه‌ی آقای قالیباف هم برای اقتصاد به خوبی برنامه‌ی آقای روحانی بود (اگر نگوییم بهتر؛ مخصوصن در بحث صنعت خودرو) اما پیام مردم در رأی به آقای روحانی چیز دیگری بود (1488398) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۶:۰۰
اين فرمايش استدلالي!! شما بزرگوار از كجا منتج شده ؟ (1490943) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۲:۴۸
آقاي روحاني رئيس جمهور منتخب کشور با تجربه بيش از سه دهه اي از انقلاب و جمهوري اسلامي مي داند که بايد بيش از پيش مراقب دام هاي شياطين بود. راهش هم اين است که در مسير اصلي انقلاب حرکت بکند و از رهبري اطاعت داشته باشد. (1488304) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۳:۱۱
به نظر مي رسد آقاي روحاني رئيس جمهور منتخب کشور منظورش از اين بيان که نبايد به هيچ کشوري توهين شود شعار مرگ بر آمريکا و انگليس و اسرائيل نيست. چرا که اعلام نفرت از دشمنان جزء آموزه هاي دين اسلام است و همه مسلمانان به ويژه ايرانيان بايد روي مواضع دشمن شناسانه خود بايستند. (1488308) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۴:۰۷
کوچکترين اشاره کيهان به مسائل سياسي جناح ها، در روزنامه هاي زنجيره اي پاسخ داده مي شود اين نشان از آن دارد که شديدا به خبر کيهان حساس هستند و ترس از آينده باعث شده تا به اين رقابت ها ادامه دهند. تاکنون مواضع و روشنگري هاي کيهان باعث سردرگمي بعضي شده است. (1488314) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۴:۲۳
در سخنراني اخير آقاي حسن روحاني رئيس جمهور منتخب کشور خوشحال شديم که ايشان دست رد به سينه اصلاح طلبان زد در ضمن به عنوان يک برادر کوچکتر به ايشان توصيه مي کنيم غير از رهبري که از ارکان نظام محسوب مي شود خود را مديون هيچ فرد ديگري نداند و مستقل باقي بماند اين رمز استمرار محبوبيت حقيقي بين مردم است. (1488315) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۶:۴۵
يکي از شعارهاي مطرح شده دولت يازدهم و حاميان آن شعار اعتدال است. خوب است حاميان اين گفتمان اين شعار را تبيين کنند و مرز خود را با فتنه گران 88 نيز روشن و شفاف اعلام نمايند. (1488325) (alef-13)
 
فرشاد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۵:۵۴
انکس که نداند و نداند که نداند / تا ابد الدهر در جهل مرکب بماند (1488365) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۳۶:۱۱
آنکس که نداند و نداند که نداند/در جهل مرکب ، ابد الدهر بماند (1488915) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۲:۰۲
کوچکترين اشاره کيهان به مسائل سياسي جناح ها، در روزنامه هاي زنجيره اي پاسخ داده مي شود اين نشان از آن دارد که شديدا به خبر کيهان حساس هستند و ترس از آينده باعث شده تا به اين رقابت ها ادامه دهند. تاکنون مواضع و روشنگري هاي کيهان باعث سردرگمي بعضي شده است. (1488402) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۲:۲۲
چرا شریعتمداری ساکت نمی شه؟ فعلا که تندروها در امریکا هر روز تحریم را علیه ایران شدیدتر می کنند، اقلا در کشور مانع این تندروها شوند. (1488587) (alef-13)
 
sadegh
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۵۹:۴۲
حکایت بعضیا مثل حکایتی دوستی که وسط دعوا جای اینکه پشتیبانت باشند، محکم می چسبنت تا دعوا رو خاتمه بدن، که تنها با این کارشان باعث میشن کتک مفصل تری نوش جان کنی...
وقتی از اولین نشست خبری بوی سازش آمد،زمینه برای تشدید تحریم آماده شد،ادامه این روند به جنگ نیانجامد جای تعجب ندارد..... (1489642) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۱۰:۴۱
وقتی زورت به طرف مقابل نمی رسه باید سیاست به خرج بدی نه اینکه قلدرم قلدرم کنی همش کتک بخوری. (1491206) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۹:۰۳:۲۷
خداوند قلمش را پر برکت تر کنه. (1491834) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۱۰:۲۴:۴۸
چرا ایشان ساکت شوند مگر مثل ما مردم عادی محتاج هستند مگر مثل ما با بدبختی و هزاران گرفتاری زندگی میکنند . (1492472) (alef-13)
 
صدر
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۲:۳۷
بنظر من اقاى شريعتمدارى و روزنامه كيهان دچار بيمارى توهم دشمنان هستند ، هر شخص و هر كسى كه خلاف جريان فكرى انان باشد بنوعى دشمن است و انقدر تفحص و جستجو و تخيل و اسمان و ريسمان ميبافند تا اثبات كنند به انكه ما ميگفتيم دشمن است ! دشمن است !!!!!!
اقاى شريعتمدارى بايد فكرتان و ذهنتان را وسعت دهيد انطور نباشد كه وقتى ولى الله الاعظم ظهور و حضور فرمودند ذهن بيمارتان ايشان را نيز خداى ناكرده دشمن پندارد . زيرا مطمئن باشيد كه ايشان هم افكارشان چيز ديگرى شايد باشد و توصيه ميكنم از دسايس شيطان حذر و مراقبت فرماييد . شما نشريه اى بدست داريد. كه بايد براى وحدت كلمه و اتحاد ملى و امنيت ملى كشور و رفاه و اسايش و ارتزاق ملت تلاش نماييد ، بايد كارشناسانتان را بفرستيد بجاى عيب يابى افراد ، عيب يابى كارها را بيابند ، كارشناسانتان را بفرستيد كه تحقيق كنند و اين جواب را به مردم ايران بدهند كه چرا دولتى با ان همه درامدهاى ارزى باور نكردنى در همه زمينه ها عقب گرد داشته است ؟؟؟!!!! اقاى خاتمى در دوران رياست جمهورى شان كه حتما خالى از اشكال هم نبوده همچون همه مقامات كشور و همچون خود شما ،، اما توانستند چهره بين المللى ايران را با انهمه هزينه ها و تبليغاتى كه جهان استكبار برعليه اش انجام داده بود را مثبت نمايد و از چهره تروريست نشان دادن ايران با گفتمان تمدنها و ووووو چهره يك كشور مسلمان واقعى معتدل و انسان دوستانه نشان دهد ،، اقاى خاتمى با نفت ٨ دلارى و مطالبات بزرگ ملى سر كار امد و با كارشكنى هاى شما و امثال شما نيز اين كشور را با تورم اندك و تقريبا اقتصاد با ثبات به فردى كه مورد حمايتهاى ١٠٠ درصدى شما و رفقايتان بود داد ،، و اين چيزى كه الان اتفاق افتاده را تحويل رييس جمهور منتخب مردم اقاى دكتر روحانى داريد ميدهيد ، اگر متقى هستيد و منافع ملى كشور را در نظر داريد و زندگى روزانه. مردم برايتان مهم است سعى كنيد بدرستى و پاكى و بدور از ريب و شك و توهماتتان دولت ايشان را به امر حضرت اقا حمايت نماييد و بدنبال بهانه و طلبكارى پيش از موقع نباشيد !! زيرا خودتان خراب ميشويد . والسلام (1488588) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۹:۰۵:۴۴
اتفاقا ایشان از همان روز پیروزی روحانی همواره از عقاید و سخنان ایشان در جهت مثبت استفاده نموده و خواهان موفقیت ایشان بوده (1491838) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۳:۵۳
به نظر بنده، خود آقای شریعتمداری الآن وضعیت و جایگاه خود را در افکار عمومی کاملا مطلع هستند،لیکن بجای آنکه در گوشه ای نشسته و بر آنچه که قبلا گفته و بافته بیندیشد ، صد البته بهتر دیده که گوشه نشینی موقتی را هم رها کرده و از روز ازل مجددا معرکه گردانی کرده و بر سر زبانها در محافل و مجالس باشد! ایشان و آقای احمدی نژاد دو روی یک سکه هستند.این نوع تفکر،فقط خودش را قبول دارد و هیچ موقع هم خطا و اشتباهی نداشته -ندارد-و نخواهد داشت!! (1488597) (alef-13)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۸:۰۱
چرا اتفاقا خيلي هم خوب پيام انتخابات را شنيده اند منتها در پي حفظ قدرت خودشان هستند.بزعم اين آقايان مملكت ملك طلق خودشان است و انگار كشور را خريده اند و مال خود كرده اند. بسيار بسيار متاسفم كه سايت وزين "الف" به جاي درج يكايك كامنت هاي رسيده براي همين يادداشت مورد اشاره جناب آقاي حائري شيرازي در روز دوشنبه در سايت "الف" و اطلاع و آگاهي مدير مسئول روزنامه كيهان از بازخورد نوع موضعگيري ها و ديدگاه هاي ايشان در ميان افكار عمومي جامعه(كه قطعا نظرات بينندگان سايت "الف" نيز بخشي از اين افكار عمومي را نمايندگي ميكنند) سايت "الف" ترجيح داد با حداقل تعداد كامنت ها ي درج شده خيلي سريع ستون نظرات ذيل مطلب مرتبط به يادداشت روز دوشنبه آقاي شريعتمداري در كيهان را ببندد.سئوال اساسي اين است به فرض كه با اين مصلحت انديشي ها و يا خودسانسوري ها سايت "الف" مانع انتشار كامنت هاي دوستان بيننده "الف" شديد با ديگران و كل افكار عمومي جامعه درباره اينگونه موضعگيري هاي كيهان و مدير مسئول آن چه خواهيد كرد؟! لازم به تذكر است: لب كلام اين حقير در آن كامنت حذف شده و درج نشده در دو روز گذشته اين بود كه اگر خداوند به بنده و جناب آقاي شريعتمداري عمر نوح عطا كند و آقاي شريعتمداري همچنان به ايراد اتهام و تهمت و انگ زدن به شخصيتي بسان جناب آقاي خاتمي ادامه دهند امكان ندارد حتي ذره اي از ميزان ارادت اينجانب نسبت به جناب آقاي خاتمي كم شود و بالعكس هر بار با خواندن يا ديدن و شنيدن اينگونه ديدگاه هاي مدير مسئول محترم كيهان به مراتب بيش از پيش بر ميزان علاقه و ارادتم به جناب آقاي خاتمي افزوده ميگردد و بيشتر و بيشتر به صداقت و خلوص و بزرگواري و انسانيت اين شخصيت كاملا شناخته شده و مورد احترام در داخل و در خارج از كشور پي ميبرم.الف لطفا و حتما درج كن!!! (1488643) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۵۵:۵۸
احسنت ........ (1489984) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۳۲:۳۹
مرغ پخته هم این پیام را درک کرده ولی شریعتمداری به نفعش است که آنرا وارونه تفسیر کند (1488909) (alef-13)
 
shahab
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۰۸:۱۵:۵۸
بايد ديد از چه موادي استفاده ميكنه كه اينطوري تفسير ميكنه (1493664) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۴:۰۱
خدا پدر و مادر شما و بالاخص حجت الاسلام حایری شیرازی رو بیامرزد که واقعا حرف حساب زدید. (1489203) (alef-13)
 
آرمان
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۲۷:۰۷
ایول الف
توپ بود
این آقای شریعتمداری شب میخوابه صبح پامیشه شروع میکنه به دروغ و تهمت
.
واقعا زشته،این آقا حقیقتا دنیا ندیده است،اصلا اخلاق نداره،شب و روز خواب خاتمی و کروبی ومیرحسین رو میبینه،شده یه کابوس براش
.
الانم خیلی دوست داره یه کاری کنن که به مذاق آقا(شریعتمداری)خوش نیاد
اصلا آسایش نداره از دست اینا،بابا دنیا قشنگ تر از فحش و تهمت
.
والا امثال روح الله حسینیان هم با این قضیه دارن کنار میان
.
فکر کنم تا خاتمی رو بالای دار نبینه راحت نمیشه (1489405) (alef-13)
 
قلاوند
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۳۰:۲۵
غرور وتكبر وخودخواهي وخود شيفتگي سران سلاطين دنيا چنان نمود كه فقط موقع سقوط حتمي واز روي ترس گفتند صداي ملت را شنيده اند اما ديگر دير شده بود برادر حسين صداي اين ملت را پس كي بايد شنيد بيدار شو هنوز در خواب توهمات خودت موندي ببخشيد جسارت كردم (1489414) (alef-13)
 
بهارانچی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۰:۴۶:۱۲
من از این شرمنده ام که خیلی از خوانندگان این مقاله مطلب آقای شریعتمداری تنخوانده اند و قضاوت میکنند. از نویسنده بی انصاف بالا که با گزینش یک جمله یک طرفه به قاضی رفته هم می خواهم که بداند دوره بریده بریده حرف زدن به اتمام رسیده است. (1490798) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۵:۴۱:۵۳
من متاسفانه همه مقاله هاشو خوندم و آقای حائری واقعیت رو گفتن (1491525) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۶:۱۷:۲۲
شخصا بدون هیچ نفعی سالها از طرفداران ایشون بودم ولی زمانی فهمیدم که اگه بخوام از ایشون طرفداری کنم باید چشممو رو حق ببندم و پس از یک نگاه بدون تعصب به واقعیت قضیه در مورد ایشون پی بردم.
مطالب آقای شریعتمداری سالهاست که باعث تفرقه و عقب افتادن این نظام شده - ایشون برای تهمت ها توهین های خود به اشخاص محترم جانب کدوم انصاف را رعایت کردند که حالا شما شرمنده شدید؟؟؟ (1491581) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۰۹:۰۸:۰۴
من مطلب ایشان را خوانده ام و با در نظر گرفتن همه چیز به نظر میرسد شما بیخودی شرمنده اید. (1493754) (alef-13)
 
شهرونددرجه2
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۰۷:۵۵:۱۲
آقای شریعتمداری اگر دشمن انقلاب نباشد قطعا دوست انقلاب نبوده ودرک انقلاب مردم از حد فهم ایشان خارج است (1493644) (alef-13)
 
بي نياز
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۳:۴۴
نشد يكبار روزنامه كيهان در وصف همدلي و همراهي و متحد بودن مردم قلم بزنه و هميشه هر موقع مملكت به سمت آرامش پيش ميره فضا رو غبار آلود و به سمت استرس و فشار پيش مي بره. (1488249) (alef-6)
 
بابک
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۲۹:۰۶
از آقای روحانی میخواهم که بودجه بیت المال را از روزنامه کیهان بگیرد. ایشان می توانند حرفشان را بزنند اما نه با بودجه عمومی و از بیت المال. بنده به عنوان یک ایرانی از این موضوع بسیار ناراحتم و حلال نمیکنم.باز هم حرف دارم اما فعلا زمان سخن گفتن ما نرسیده کمی که فضا بازتر شد ما هم حرف خواهیم زد. (1488895) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۴۲:۱۱
با نويسنده موافقم (1488930) (alef-13)
 
نیازمند آرامش
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۰:۵۹
شاید حیاتشان در این است!!!!!! (1489072) (alef-2)
 
اکبر
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۸:۴۵
آنوقتی که شما خواب بودید اینکار ها رو کرده.
متاسفانه شما هم از آندسته افرادی هستید که از روی سایتهای مخالف ایشان اینگونه مقالات را به صورت گلچین می بینید و اینچنین تصمیم میگیرید.
قول میدهم شما بیش به تعداد انگشتان دست هم روزنامه کیهان هم نخوانده اید و از روی چنین مقالاتی اندیشه می کنید.
وقتی انتقادهای بسیاری که همین آقای شریعتمداری در سرمقاله کیهان از احمدی نژاد و برخی کردند شما کجا بودید؟!!!
لابد روزنامه شرق و آرمان و آفتاب یزد و اعتماد می خواندید...!!!!! (1489214) (alef-13)
 
مرتضي
۱۳۹۲-۰۴-۱۶ ۱۱:۲۷:۱۵
انتقادات آقاي شريعتمداري هميشه به مسائل حلقه به اصطلاح انحرافي بوده و نه به مشكلات جامعه. نگراني هاي آقاي حسين آقا با نگراني هاي جامعه هميشه فاصله داشته... (1495115) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۰۲:۱۹
نشد؟؟؟ تا حالا چند بار کیهان را دستت گرفته ای و خوانده ای؟ (1489344) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۱۰:۵۲:۱۵
مگر روزنامه كيهان ارزش خواندن داره كه انسان وقت خود را تلف كند .روزنامه وقتي روزنامه است ،كه بر اساس عدالت مطلب بنگارد. (1493892) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۳۲:۵۵
بی انصاف یکبار هم نشد ؟
برو روزنامه کیهان روز بعد انتخابات رو بخون بعد از اعلام نتایج رو هم بخون
چرا تهمت میزنید (1489427) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۹:۲۳:۱۷
خوب دوست عزیز با یک گل که بهار نمیشه برای اینکه دل شما نشکند می گوییم کیهان یکبار هم با ملت همدل و همراستا شد البته توفیق اجباری (1490589) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۹:۱۰:۵۴
ایکاش الکی قضاوت نمیکردید کاری نداره روزنامه زمان انتخابات رو سرچ کن بخون بفهمی مواضع کیهان کجاش غلط بوده شماها خوابید دشمن با قلم شریعتمداری تنش میلرزه و مواظبند بهانه دست شریعتمداری ندن تا دربارشون ننویسه. (1491850) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۰۷:۴۸
احسنت
اصولا كيهان شريعتمداري بدون غبارآلود كردن فضا زنده نمي ماند. حيات اين شخص و روزنامه اش به التهاب و ناآرامي است چرا مسئولين مملكت كه دم از فضاي آرام و دوري از تنش و تفرقه ميزنند با اين آدم كاري ندارند و او را بركنار نميكنند؟ (1491016) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۳:۲۹
به آقاي روحاني رئيس جمهور منتخب کشور عرض مي کنيم ما پيروزي ها و موقعيت ممتاز منطقه اي خويش را با تهديدزدايي بدست آورده ايم. توصيه مي کنيم ايشان تهديدزدايي را سرلوحه سياست خارجي قرار بدهد. چون تنش زدايي که مطرح مي شود امتحان خودش را در دوره حکومت اصلاح طلبان داده و جز عقب نشيني نتيجه اي در بر نداشته است. (1488311) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۷:۰۵
طبق فرمايشات رهبر معظم انقلاب، دولت آينده بايد نقاط قوت دولت فعلي را داشته باشد. و نيز فاقد نقاط ضعف دولت فعلي باشد. نه اين که خداي ناکرده به خاطر آن که دولت از يک جناح و گروه ديگر است پس از يک مدت که مستقر شد خشک و تر را با هم بسوزاند. اين کار به کشور لطمه مي زند و دشمن را شاد مي کند لذا دلسوزان بايد اين مسائل را مورد توجه قرار دهند و عناصر معلوم الحالي که در گذشته چوب حراج به ثروت کشور زدند خداي ناکرده اجازه ورود پيدا نکنند. (1488327) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۸:۴۲
رهبري معظم بعد از ماجراي انتخابات 88 فرمودند که ظلم بزرگ در حق مردم شد.
اولا "و لعنت الله علي القوم الظالمين."
ثانيا " اين آقا ي نويسنده در زمان فتنه کجا بودند .آن زمان که انتخابات عظيم ايران در سال 88 به کام ملت تلخ شد.
آن زمان خودکار نداشتند تا نامه بنويسند يا اينکه فرصت جاه طلبي نبود...


و البته که مي دانم مردانگي انتشار نداريد... (1488378) (alef-13)
 
حزب اللهی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۳۲:۴۳
امت حزب الله دیگر به غوغا سالاران اجازه اظهار وجود نخواهند داد (1488448) (alef-13)
 
حسام
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۶:۱۲
احسنت! آقای شریعت مداری خواهش میکنم اینقدر آتش کینه نیفروزید!! آن دنیایی هم هست! حساب و کتابی هم هست (1488512) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۵:۳۸:۱۲
احسنت اقا حسام.
كينه ها رو از نفرت خالي كنيد تا نور ايمان و نور خدا در ان راه بيدا كنه.
اقاي حسين اقا به رحمت خداوند اميدوار باش.... (1491513) (alef-13)
 
سید حسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۲:۴۴
الف خوب رنگ عوض کرده ای.
خوبه که فیلتر نکنی تا ببینم نظر دیگران چیه؟
آخه اینقدر دنیا ارزش نداره که اینجوری روزنامه وزین کیهان رو که واقعا طبق عقیده عمل میکنه و فرصت طلب و نامرد نیست رو تخریب کنی.
انصاف کیهان و شخص آقای شریعتمداری در مدیریت آن بینظیرند. اصلا حزبی عمل نمیکنند.
حتی اگر خود آقای خاتمی عمل مثبتی انجام دهند کیهان استقبال میکند و این بارها ثابت شده است.
با اینحال من هم معتقدم اگر از مردم کسی خطایی بکند خیلی راحت قابل اغماض است لکن حساب آنهایی که در سطوح عالی هستند با مردم متفاوت است.
نباید مملکت دست نا محرمانی که نانمحرمی خود را اثبات کرده اند بیافتد مگر آنکه ثابت کنند محرمند و توبه کرده اند.
فتنه 88 اگر در زمان امام عظیم الشان اتفاق افتاده بود چه بسا محکومانش الان در قید حیات نبودند لکن اینها از صبر رهبری سوء استفاده میکنند و با نا بخردب برخی ضعیف النفسان سعی میکنند موضوع را تغییر دهند.
خداوند این مملکت ومردم عزیزش را حفظ کند و تمامی بد خواهان و انحصار طلبان دروغگو را نزد مردم رسوا کند. (1488707) (alef-13)
 
سید حسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۵۴:۱۲
عجب نویسنده ی فرهیخته ای!!
وای که چقدر باهوشه!
فکر کنم الان کامنتها رو ببینه کیف میکنه!
...
ولی عرض من به نویسنده اینه که :
صادق باش و با تقوا (1488794) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۱۷:۵۷:۰۲
ایضا شما هم "صادق باش و با تقوا " دوست عزیز (1493050) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۱۸:۰۱
این دومین نوشته از خانواده حائری است در این اوان و چه زیبا و چه نیکو!(اولی مربوط به خیر احتمال رد صلاحیت هاشمی بود)
از صمیم قلب از خداوند خواستارم او را عاقبت به خیر و سعادتمند بگرداند و همچنین تمام منادیان و حدت را. (1488863) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۰۳:۱۳
ضمن تشكر به خدا قسم بايد تيتر پاياني مطلب شما را با آب طلا مزين كرد. شما را به خدا به ايشان بگوييد مدتي سكوت كنند چرا كه هيچ جاي دنيا تحمل انسان مخلي همچون ايشان را ندارد چون صبر ملت ايران را هيچ جا ندارد. (1489000) (alef-2)
 
میم
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۲۷:۵۱
من که حاضرم سهم خودم را از هزینه سفر به دور دنیای ایشان بدهم. هر وقت به آلمان رسید در خدمت هستم! (1489260) (alef-13)
 
منطقی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۳۶:۲۵
چه قدر این اصلاح طلب ها عاشق خفه کردن صدای مخالف هستن!!!!!!!!!!!!!!!
شاید حرف های شریعتمداری غلط باشه شاید هم درست باشه اما از نظر شما غلط باشه اما بابا لا اقل در ظاهر به شعار زنده باد مخالف من پایبند باشین (1490071) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۰۹:۴۸:۵۴
كافي است عكسهاي آقاي شريعتمداري را با عكس هاي آقايان خاتمي و روحاني مقايسه كنيد تا حقايق را متوجه بشويد. باور كنيد حتي زماني ايشان كه مي خندد در وجودم احساس آرامش نمي كنم. (1492424) (alef-13)
 
اکبر
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۱:۳۰
گفته اید :
"كثريت مردم بصير و زمان شناس در انتخابات اخير راي به انزواي كساني دادند كه مي‌خواستند با انگ زدن، چهره رقيب سياسي را ملكوك و او را از صحنه حذف كنند."
یادتان باشد که 50 درصد مردم هم به آقای روحانی رای نداده اند. پس بی خود نگویید که اکثریت اکثریت. بله اکثریت هم هست و ما تابع رای مردم و قانون هستیم و احترام می گذاریم به رئیس جمهور منتخب.
سعی نکنید وانمود کنید که ایشان با کمک اصلاح طلبان آمد. رای مردم به تغییر بود نه به اصلاح طلبان. تغییر به وضعیت کنونی. چه اینکه اگر مردم اقبالی به اصلاح طلبان داشتند سالهای 84 و 88 به افرادی از این گروه رای داده بودند.

گفته اید:
"بعد از این توفیق بزرگ ملی که رهبری آن را به حق حماسه سیاسی نامیدند..."
یادتان رفته که در سال 88 هم حماسه بس بزرگتر داشتیم. میزان مشارکت 85 درصدی بیسابقه در ریاست جمهوری. چه شد و چه کسانی این را در کام ملت تلخ و زهرمار کردند و آبروی جمهوری اسلامی عزیز را بردند. چه کسانی بودند که از آقا و صحبت های ایشان مبنی بر تمکین پیروی نکردند.و .....
قصه دراز است....
ودر آخر اینکه :
"در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد. "
اینکار را باید همان کسان زمان انتخابات قبل می کردند و آتش افروزی های خیابانی راه نمی انداختند. (1489199) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۰۹:۲۰:۴۱
اکبر آقا ظاهرا حضرتعالی یک فرد بیکار هستید که علیرغم بیکاری حقوق خوبی از جایی دریافت میکنید. همیشه در این سایت جنابعالی از صدر تا ذیل اخبار مختلف به گذاشتن کامنت های شعاری و وارونه جلوه دادن همه حقایق مشغولید که توفیق برایتان میطلبم. لطفا دست از سفسطه بردارید و نگاهی به سابقه همفکرانتان بیاندازید که از سیاهی با آب زمزم هم پاک نمیشود و جای سالم در هیچ عرصه ای، از فرهنگ و دانش و علم گرفته تا دین، رابطه جهانی و بالاخص اقتصاد باقی نگذاشته اند. اگر حقوقتان در گرو کامنت باران کردن سایت الف و دیگر سایت ها نیست بی زحمت قلمفرسایی نفرمایید و فشار خون خودتان و دیگران را بیهوده بالا نبرید. (1493769) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۱۴:۳۱
خداااااااا

چرا اونایی که دم از قانون و قانون گرایی و احترام به رای مردم میزنن چهار سال پیش از این حرف ها بلد نبودند؟ (1489229) (alef-13)
 
حسن از بم
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۵۹:۲۳
در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد.

شخصا به این پیشنهاد رای مثبت می دهم و از هیچ کمک مالی دریغ نمی کنم (1489334) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۰:۲۹:۴۴
من یه کارگر ساده هستم
ولی در حد خودم پول میدم این اقا از مملکت بره (1489697) (alef-6)
 
منتقد الف
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۱۹:۲۰
كارگر عزيز وجودت همه خير و بركت است.آقاي شريعتمداري لااقل از پيام اين كارگر زحمتكش بزرگوار خجالت بكش و خودت را بازنشسته كن!!! "الف" بدان و آگاه باش هر يك كامنتي را كه حذف كني و درج نكني به همان نسبت شريك جرم حرف هاي بي ارزش و ياوه آقاي شريعتمداري و عواقب زيانبار آنها براي كشور و نظام خواهي بود. به نظر مي رسد امروز يك روز بزرگ امتحان الهي براي "الف" و دست اندركاران "الف" باشد.فردا دير است. بدون هيچ عذري تمام و تاكيد ميكنم تمام كامنت ها را بايد درج كني تا اين بي انصافاني كه هنوز فهمشان در حد خواندن و تكرار مطالب كيهان است بلكه به خود آيند و دست از لجاجت در مقابل اكثريت مردم بردارند. اگر درج نكني اين آخرين كامنتي است كه براي الف ارسال كرده ام.من آنچه شرط بلاغ است با تو مي گويم/ تو خواه از سخنم پند گير و خواه ملال. (1489922) (alef-13)
 
سعید یه طلبه
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۰۰:۲۱
همه بدانند که ما در کشور خود کم داریم افرادی مثل شریعتمداری را که آبروی خود را برای نظام اسلامی در دست گرفته.
جای تعجب است که کسی که این همه معارضان شناسنامه دار انقلاب ازش بد میگن بعضی دوستان هم در داخل همان را تکرار میکنند.
آقای شریعتمداری مصداق بارز " لا یخافون لومة لائم" هستند که از هیچ سرزنشی در راه مبارزه با انحراف و فتنه هراسی ندارند.
در ضمن به آقای حائری پیشنهاد میکنم که اطلاعات خودشون در مورد آقای شریعتمداری رو تصحیح کنن. جای تاسف دارد که ایشون بدون اطلاع درست پیشنهاد سفر به دور دنیا به ایشون میدن. (1489890) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۰۱:۰۴
آخه این آقای شریعتمداری بگن که کی واسه ریاست جمهوری خوبن ملت به اون رای بدن اون فکر کنم خودشم قبول نداره (1489893) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۰۷:۲۷
سلام،
حاج آقا مطمئن هستید شماره حساب لازمه،این چهارسال که از شما چیزی نشنیده بودیم،کاش شماره حساب پیشنهاد می دادید برای مسافرت بعضی زمین خواران فارس....
فاعتبروا یا اولی الابصار (1490012) (alef-13)
 
صالحی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۱:۳۲:۲۷
بهتر است دوستان پولی را صرف سفر آقای توکلی نمایند، توکلی بفرماید کدام دولت خوب است چون ایشان با همه دولتها مخالف است. واقعا حزب باد هستید . شریعتمداری اونوقت که خیلی ها سکوت پیشه کردند شجاعانه در صحنه ماندند. نان به نرخ روز خور هستید (1490909) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۰۰:۴۸
من از وزیر محترم ارشاد دولت آینده تقاضا دارم تمنا دارم خواهش دارم استدعا دارم اولین قدمش یا روزنامه فتنه انگیز کیهان تخته کند یا شریعتمداری را برکنار کند (1490993) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۱۵:۱۵:۲۰
من شیفته ی این شعارای ازادی بیانم که دوستان اصلاحات چی میدن..............نمونشم که اینجا زیاده.مردم از این همه ازادی (1492864) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۳۲:۲۲
مقاله خوبی بود -صحبت های پخته و قابل تاملی را نویسنده محترم بیان کردند باشد که بعضی از آقایان از خواب بیدارشوند و دائم از طرف مردم سخن نگویند -این مردمی که جناب شریعتمداری می فرمانید همی هائی هستند که هنوز یکماه نشده علی رغم تبلیغات شدید همین اقایان به جناب اقای روحانی رای دادند خداوند انشاء الله عاقبت امور مارا ختم به خیر نماید و سایه کشتیبان انقلاب را مستدام بدارد تا ظهور دولت یار (1491099) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۴۳:۱۱
ذربين

باسلام

پاراگراف اخر مطلب اقاي شيرازي خود نماشگر صعه صدر ايشان است ومن حرفي در اين باره ندارم و در جواب ان دوستمان كه فرموده بودن ترس اقاي شريعتمداري از دست دادن قدرت است دوست عزيز مگر قدرت كيهان از رييسجمهور است كه اگر چنين بود اقاي خاتمي حتما خلع يد كرده بودند ونوبت به اقاي روحاني جامعه روحانيتي اصول گرا نميرسيد واما در باره مطلب اقاي شريعتمداري بهعنوان يك نفري كه مطالب سياسي اغلب مطبوعات را پيگيرم

بايد بگويم كه در 16 سال گذشته اغلب تحليلهاي ايشان درست بوده است وبه نظرم كيهان با همه كاستيهايش در مسير ولايت است (1491137) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۴۶:۴۹
به نظرم نویسنده محترم که مقاله اقای شریعتمداری رو نقد کرده فقط تیتر ش رو خونده
شما در دو مقاله اخیری که نوشته اید فقط به موضوع حذف یک جریان و انتقاد از این رفتار پرداخته اید سوال اینجاست که جریانی که بر علیه اصل نظام جمهوری اسلامی اقدام میکند مردم را دعوت به حضور در خیابان میکند جریانی که با همکاری با غرب و امریکا انقلاب مخملی در ایران را طرح ریزی میکند چگونه میتواند فعالیت داشته باشد شمایید که خود را به خواب زده اید که این اقدامات را نمی بینید
کسانی این اقدامات را انجام میدهند خود دست به حذف خود زده اند (1491292) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۴:۵۷:۲۳
جالبه! خیلی هم جالبه! یه برادری یه روزی روی یه آتشی که در کشور روشن شده بود مدام نفت می ریخت! الان یه عده می گن همه چیز و همه کارهایی رو که کردی فراموش می کنیم فقط شما معضرت خواهی کن از ملت! بعد رفقای شما در الف شدن وکیل مدافع آقایان آتش افروز! برادر عزیز به کارها و گفتار آقای خاتمی در سال 88 دوباره دقت کن! سخنان آقا در نمازجمعه بعد از انتخابات رو دوباره گوش کن! ان شاالله تاثیر گزار باشه! (1491415) (alef-13)
 
سیدامیرطاهری
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۵:۵۴:۳۱
جناب اقای شیرازی عزیز این گونه ادبیات ,منطق و انصاف از سوی جنابعالی که معمم هستید بعید است.چرا و به چه دلیل انتخاب اقای روحانی را نه مردم به تفکر جلیلی دانسته اید پس بفرمایید مردم به ساخت سازهای قالیباف و تءوری های اقتصادی رضایی و.. . نیز نه گفته اند .جناب اقای روحانی رای اورده و هم اکنون منتخب ملت می باشد و همکاری با ایشان واجب است ولی روی سخن اینجانب با امثال جنابعالی است که به جرم قصد حذف یک تفکر از سوی شخصی( به زعم خودتان ) قصد حذف این تفکر را دارید تفکری که همچون مولایش.احتمالاان امام علی و امام حسین بر ارمانشان پایدار وند و حاضر به معامله نیستند (1491551) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۶:۰۳:۱۷
آقای الله کرم این 8 سال کجا بودن که فتوای تطاهرات خیابانی میدن!!!!
فقط تو دوره هایی که هم فکراشون زمام دار نیستن پیداشون میشه!!!!
بعدشم تظاهرات خیابانی از کی تا حالا به این آسونیا مجوز میگیره!!!!!
ایشون بهتره برن واسه همبازیاشون تو کوچشون شاخو شونه بکشن اگه هوس دعوا دارن.ما پشت آقای روحانی وایسادیم و امثال الله کرم هم برای همیشه خاموش میکنیم (1491564) (alef-13)
 
سید محسن
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۹:۱۶:۵۵
ببین حسین جونم....
حرفای خودتو فقط خودت قبول داری....
تیراژ و خریداران خاص ( ارگانهای دولتی وحکومتی) نشانگر همین ادعاست... (1491860) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۱۳:۱۰:۴۵
همانطور كه معناي اصلاحات را در آن هشت سال فهميديم در اين هشت سال معناي اعتدال را ،،، آقاياني كه دم از اخلاق و اعتدال ميزنند چرا اينهمه تهمت و افترا و ناسزاگويي به آقاي شريعتمداري ، شايد اين تفسير اعتدال است و زنده باد مخالف (1492710) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۱۸:۴۴:۵۶
متاسفانه افراطی ها کارهایی میکنند که عقلای نظام را به چالش میکشند .
این اقای ح ش حتی حرف های اقا که حماسه سیاسی را مطرح مردند را قبول نمیکند .
ان یکی که خود را از افراد درون نظام مینامد!!؟؟ تحدید به امدن به کف خیابان میکند.
منافقین کینه جو هم چنین توهینی به این مملکت نکردند.
خدا به خیر کند خیلی ها با رفتن این دولت بیکار میشوند وکفن هم گران !!!!؟؟؟؟ (1493115) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۱۹:۵۶
مقاله خوبی بود. با اینحال گمان نمی کنم آقای شریعتمداری خواب باشند، بلکه ایشان خود را به خواب زده اند. با این اوصاف بعید است ایشان به این زودی بیدار شوند. (1488062) (alef-1)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۷:۵۵
چندیی چراغ دارد و بیراهه می رود
بگذار بیفتد و بیند سزای خویش

متاسفانه ما مردم دل رحمی هستیم و می خوایم شریعتمداری را به راه راست هدایت کنیم ، وگرنه ولش می کردیم تا در جهل مرکب ابد دهر بماند! (1488276) (alef-13)
 
اکبر
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۱۲:۴۶
مشکل شما با شریعتمداری چیه؟
ایشان گفته اند از کسانی که در فتنه 88 نقش داشتند در کابینه استفاده نشود. حرف بدی زده اند؟؟؟؟
چقدر از همین به اصطلاح اصلاح طلبان در فتنه 88 دستگیر شدند؟؟؟
نمی گویم حالا اصلاح طلبان همه بد!!! ولی قبول کنید که نباید به کسانی که در 88 نقش ضد نظام ایفا کردند در دولت راه داد. به اینکار نمی گویند فراجناحی.
منظور آقای روحانی استفاده از شخصیت های معتدل و کارا و معتقد به نظام بوده است( به نظر بنده.) (1489224) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۱۰:۵۷:۲۸
يكي از فتنه گران انقلاب از زمان حضور در كيهان ،آقاي شريعتمداري است واين نقش ادامه دارد چه فتنه ها از زمان دولت خاتمي تا كنون در كشور به پا نكرده اند؟ (1493903) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۱۱:۲۹
مثبتو داشته باش (1489357) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۳۹:۵۹
با سلام. اقای روحانی نیاز به آرامش جامعه وپشتیبانی کلیه جناح های کشور برای انتخاب کابینه کارا و هم جناحی را دارد .برخورد زود هنگام وشتاب زپه آقای شریعتمداری در جهت خلاف خواست اکثریت مردم فهیم ایران است .نیاز است بزرگان ما جلو این آقا را بگیره و او را از این خواب طولانی بیدار کنند و گر نه مردم بایک اشاره او را بیدار خواهند کرد همان گونه که هواداران ایشان را در انتخابات ۲۴ خرداد بیدار کردند! (1489449) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۱:۴۷:۱۰
یه توصیه به آقای حائری شیرازی که فرق توهین و نقد را بفهمید و بعد اظهار نظر کنید.
اگر نقدی نسبت به آقای شریعتمداری دارید مردانه نقد کنید ولی وقتی توهین می کنید به ما حق دهید که فکر کنیم شما خودتان را به خواب زدید. (1489798) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۲۲:۲۱
فشار از پایین
چانه زنی از بالا

این تنها راه خلاصی از دست کینه های شریعتمداری است.
وقتی عقلای قوم همزبان و همرأی به تخریبی و مضر بودن اندیشه شریعتمداری نظر داشته باشند، میشه امیدوار بود با چانه زنی و درخواست از مقامات عالیه، مقدمات حذف چنین اندیشه ای رو پیگیری کرد. (1488072) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۳۴:۱۸
من موندم این درامدش از کجاست و برای کدوم فعالیت مفید؟!
از مضراتش میگذریم برای سادگی!!! (1488457) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۶:۳۲
دقیقا همینطوره ایشالا که شاهد چنین امری باشیم (1488558) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۷:۵۹
به نظر من هیچ اندیشه ای نباید حذف شود.
فقط مشکل اینجاست که مقاله های کیهان گاهی اوقات مستندات قضایی قرار میگیرد که این خود باعث تاسف است. (1488565) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۹:۱۴:۰۵
اگه مستند نبود مورد قبول نمیشد.دشمن ایشان رو از شما بهتر شناخته ازش حساب میبرن.انوقت خود ما بیدلیل ایشان را تخریب میکنیم (1491855) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۱۸:۳۲:۰۸
چون مستند هم هست البته قبلا هم کامنت گذاشته بودم اما مقبول نیفتاده و منتشر نشد .در ضمن حالا که وضع اقتصادی همه شما خوب است لطفا تور دور دنیا بگذارید اقای حایری را هم ببرید شاید کمی دنیا را دیده ودشمن را بهتر بشناسند و از قلم سردار قلم نهراسند که این قلم فقط برای اسلام و اعتلای ایران مینویسد. (1493095) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۲۲:۳۳
بسیار زیبا نوشتید متشکرم (1488073) (alef-1)
 
21
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۲۲:۴۱
صحبتهاش همیشه افراطی و تفرقه افکنانه است (1488074) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۲۸:۰۱
خیلی خوب بود (1488094) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۲۸:۴۸
بعد از مدتی نوشته ای گذاشتید که الحق به دلم نشست. (1488099) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۲۹:۰۵
احسنت به این متن بخصوص پارگراف آخر. بهتره که این فرد بره دور دنیا رو بگرده و اصلا" دیگه بر نگرده. (1488101) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۳:۵۵
مطمعن باشید اگر بتواند برود ودنیایی غیر از تاری که دور خود تنیده ببیند از ان سوی بام خواهد افتاد وبا اراده خود هرگز باز نخواهد گشت (1488502) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۱۲:۰۸
فک نکنم هیچ جا نگهش دارند (1489359) (alef-13)
 
مجد
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۲۱:۳۲:۳۰
اصلا بره بمونه، هر ماه براش مقرری میفرستیم
هر چقدر بخواد/ قول میدم خیلی ها کمک میکنن!
اینجوری کلا جهاندیده میشه و ما هم میتونیم در آرامش جهان رو ببینیم! (1492015) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۴:۲۳
خائن به انقلاب و ملت کسی است که منتخب مردم را خائن می داند!
البته مایه افتخار هست که آقای خاتمی مایه عصبانیت شما برادران تمامیت خواه باشد.
اگر غیر از این بود سید مظلوم محبوب مردم نمی شد.
خدا رو شکر که معلوم شد که تمام اصول گرایان شریعتمداری مسلک بیش از 15 درصد مردم را تشکیل نمی دهند و جایگاهشان در بین مردم کاملا هویدا شد.
آقای خاتمی تا زمانی در راه درست قدم می گذارد که شما ها و امثال شما ها عصبانی باشید. من روزی بر اهداف بلند و مردم سالار آقای خاتمی شک می کنم که امثال شما به ایشان لبخند بزنند.
درود بر خاتمی. درود بر هاشمی. درود بر همه ی طرفداران مردم سالاری. (1488253) (alef-13)
 
دیده بان
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۵:۱۵
دوستِ عزیز ، از کجا معلوم نسرین ستوده و امثال او بسیار دلسوز تر از دلسوزنمایان برای این کشور نباشند؟
آقای خاتمی خوب کاری میکند که به دیدار ایشان و همفکرانشان می‌روند ، چون از این طریق روز به روز نزدِ قاطبه ی مردم عزیزتر از قبل می شوند و مهمتر اینکه با اینکار موجب نابودی و از هم پاشیدگی هر چه بیشتر شما و الگوهایتان (آقای شریعتمداری و دوستان...) می شوند.
مردم خیلی خوب نشان دادند که سرمایه ی آنها چه کسانی هستند و چه کسانی در واقع عوض شدند و کمر به نابودی این کشور بستند... (1488257) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۲۹:۳۴
حائري حائري حائري خدا نگه دار تو..... (1488103) (alef-1)
 
سهیلا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۲۹:۵۹
نرود میخ آهنی در سنگ
خوابیده رو میشود بیدار کرد اما به خواب زده رو هرگز
کسی سعی کند اقای شریعتمداری افمارش عوض شود مثل انست که آب در هاون میکوبد(با عرض پوزش از اقی حائری) (1488104) (alef-1)
 
آشنای پیر
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۰:۰۴
"اعلام شماره حساب" واقعا عالی بود! (1488105) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۴۸:۰۳
آقای شریعتمداری لطفا شماره کارت بدهید تا اینترنتی یا از طریق خودپردازها براتون واریز کنیم به دو خاطر هم نریم بانک و اذیت بشیم هم زودتر پول دستت برسه و ما از دستت راحت بشیم
ترجیحا حساب بانک ملت (1488761) (alef-13)
 
شمس
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۶:۵۵:۰۸
توهین آمیز بود . برادر عزیز آقای حاج محمد حسن حائری شیرازی شما وقتی سنی نداشتید آقای شریعتمداری هرسال سخنران اتحادیه انجمنهای اسلامی در جای جای اروپا بودند و حتما بیش از شما دنیا را دیده اند. به نظرم حضرتعالی که تا بحال نامتان در عرصه سیاست مطرح نبود خواسته اید تا بردن نام بزرگان شناخته شوید ولی برادر من شناخته شدن مهم نیست اخلاق داشته باشید. (1491629) (alef-13)
 
سمیه
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۰:۱۵
جانا سخن از زبان ما می گویی (1488106) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۰:۱۹
خدا رحمت کند دست و زبان و قلمی که منادی وحدت است. وخدا امثال الله کرم را که پرچم انقلابی گریش گاه افراشته و گاه در مسیر بادهای خاصی در اهتزاز است هدایت کند. (1488109) (alef-1)
 
آرش
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۰:۳۲
بالاخره یکی در این مورد مطلب نوشت یا شاید هم نوشته بودند و بالاخره یکیش منتشر شد .
این آقای شریعتمداری درست مثل بچه مدرسه ای هایی که سر کوچه باهم گلاویز می شوند از روز بعد از انتخابات شروع کرده به بد و بیراه گفتن به همه . التبه معلوم است چرا اینقدر بغض و حرص دارند ایشان و کاملا در نوشته هایشان مشخص است این آتش درونی .
واقعا کسی نیست این آدم .... رو بشونه سر جاش . (1488111) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۱:۲۶
فقط كافي است به او بي توجهي كنيم.
همين.

اين اخلاق هاي تند دوره اش گذشته. (1488697) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۰:۵۹
آفرين حرف حساب زديد خدا ميداند از اين شريعتمداري و تحليل هاي كاملا غلط ايشان وافعا خسته شده ايم (1488113) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۲۴:۲۴
یعنی وافعا تحلیل های کیهان رو می خونی شما؟ (1488883) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۱۶:۴۴
شما نخونید تا خسته نشید

خیلیا میگن خسته شدیم ولی بازم نمی تونن جلو خودشونو بگیرن و اول سرمقاله های کیهان رو می خونن.

چون از دل برآید بر دل نشیند. (1489050) (alef-2)
 
جوان
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۳۰:۱۶
عجب ؟؟!!! مطمئنی از دل برآید .. (1489264) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۲۲:۵۵:۴۶
از نفس برآید.
ان النفس لأمّارة بالسوء الا ما رحم ربی (1493372) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۰:۰۷:۲۵
سرمقاله يا فحش نامه؟؟؟؟ (1489655) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۱:۴۹:۰۵
ﺗﺎ ﻭﻗﺘﻲ اﺯ ﭘﻮﻝ ﺑﻴﺖ اﻟﻤﺎﻝ ﭼﺎﭖ ﻣﻴﺸﻪ و ﺑﻪ ﺷﺮﻳﻌﺘﻤﺪاﺭﻱ ﭘﻮﻝ ﺑﻲ ﺯﺑﺎﻥ ﻣﻠﺖ ﺩاﺩﻩ ﻣﻴﺸﻪ ﺷﻤﺎ. و اﻳﺸﻮﻥ ﺣﻖ ﻧﺪاﺭﻳﺪ ﺑﻪ ﻣﻦ و اﻣﺜﺎﻝ ﻣﻦ ﺑﮕﻴﺪ ﻧﺘﻮﻧﺴﺘﻢ و ﻳﺎ اﻋﺘﺮاﺽ ﻧﻜﻦ اﮔﺮ اﺯ ﭘﻮﻝ ﺧﻮﺩﺵ ﺑﻮﺩ ﻳﻚ ﺣﺮﻓﻲ (1489803) (alef-6)
 
یوسف
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۸:۰۴
من 6سال نماینده مطبوعات بودم تو شهرستان روزی نامه کیهان 98.2%برگشتی داشت همیشه. کلافه شده بودیم! (1491436) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۸:۳۲:۲۱
شما رو به خدا به اندازه كافي شريعتمداري مارو ميخندونه شما ديگه نخندون . يه نگاه بكن ببين چند تا موافق داري (1490474) (alef-13)
 
ايمان
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۳:۰۴
" در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد. "
اين پيشنهاد را براي پيشرفت و اعتدال در كشور به فال نيك ميگيريم. (1488127) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۳:۲۰
امام هیچوقت توصیه به وحدت با عناصر ضد انقلاب نکردند. لطفا اینهارا با هم قاطی نکنید.
آیا شما تنها یک مورد موضع گیری از آقای خاتمی علیه فتنه سراغ دارید؟ معنای این سکوت چیست؟! (1488128) (alef-1)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۷:۵۷
آقا حیف پول نیست به این بابا بدیم بره سفر. بیایید تو این ماه رمضان سر سفره های صحر و افطار دعا کنیم خدا ما را از شر ایشان نجات دهد. آمین یا رب العالمین (1488331) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۹:۲۹
ببخشید معنای ضدانقلاب چیه! والا انقلاب رو در کنار امام خمینی (ره) امثال هاشمی و خیلی از اصلاح طلب ها کردند. نقش شریعمتداری تو انقلاب یا دوران پس از انقلاب دقیقا کجا هست؟ دکتر قالیباف خوب حرفی زد، بعضی ها که رزومه از انقلاب و جنگ ندارند شدند کاسه داغ تر از آش تا از ماجرای سال 88 کاسبی کنند و برای خودشون سابقه انقلابی بسازند! نیت برای انقلابی بودن موقعی که زندان و ساواک جلوت هست به مراتب از وقتی که قراره تشویقت کنند ارزشش بیشتره (1488336) (alef-13)
 
دریا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۷:۰۰
کاشکی الف منفی رو حذف نمی کرد (1488369) (alef-13)
 
alii
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۸:۰۸
مطمئنم این نظرو خودت نوشتی آقای شریعتمداری. چون بعید می دونم تو کل دنیا یک نفر باشه که مثل تو فکر کنه. (1488375) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۳۴:۰۶
مثل اینکه یه شماره حساب هم باید برای شما اعلام بشه :)) (1488454) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۳:۵۵
برادر یا خواهر محترم : اگر سومین مناظره کاندایداها را در صداوسیما ملاحظه فرمودید ، نحوه پاسخگویی رئیس جمهور منتخب به نوع عملکرد وقایع کوی دانشگاه و حواشیی آن و یا دعوت کارشناس سیاسی کاخ الیزه از مشاور ارشد مقام معظم رهبری در مورد 1700 سانتیریفوژها و ... ، همچنین تکمیل چرخه سوخت در سالهای 83 و 84 که صراحتاً در گزارش ویژه خبری شبکه 2 سیما توسط رئیس جمهور منتخب بدان اشاره شد ، این ذهنیت را ایجاد کرد که نمی توان افراد و شخصیتها و جناحهای سیاسی را بایکوت خبری کرد و با زدن تهمت و افترا و بداخلاقی سیاسی و ... تا مرز حذف و نابودی آنها قدم گذاشت ، شاید یکی از پیامهای انتخابات همین بود و نگارنده محترم این مقاله با تیزبینی ماه عسل این موضوعات را مطرح نموده تا آگاهی لازم را به مخاطبان نشان دهد . امید است که عینکهای بدبینی را از روی چشمانمان برداریم و به آینده ی همرا ه با موفقیت و سرافرازی نظام جمهوری اسلامی بیاندیشیم . (1488599) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۲:۴۴:۵۵
با حرفات موافقم اما ماه عسل نه، ماحصل (آنچه که حاصل می شود) (1489866) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۴۸:۲۳
دوست عزیز اگر اقای خاتمی کاندید می شد و تایید صلاحیت می شد بیشتر از 20 میلیون رای می اورد
یعنی مردم مثل شما فکر نمی کنند و یا مردم هم همه فتنه گرند
حال که اکثریت فتنه هستند شما باید به رای اکثریت تمکین کنید
تنها کسی که علیه سران فتنه زیاد موضع گرفت آقای حداد عادل بود که خودتان هم خوب می دانید در حد اقای غرضی هم رای نداشت والا صحنه را ترک نمی کرد (1488951) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۳۱:۴۵
وحدت آقاي خاتمي بهترين تصميم دربهترين زمان راگرفت اگر امام ميشد تنها از ليشان حمايت ميكرد كورشود كساني كه ياران امام را نمي توانند تحمل كنند (1489114) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۱۹:۳۰
دوست عزیز هر کس که نظرش با ما یکی نبود که نباید سریع بهش انگ زد ، ایکاش میتونستیم خدمات بزرگ آقای خاتمی رو تو 8 سال بشماریم و با سایرین مقایسه کنیم ((( البته بدون غرض ))) (1489243) (alef-13)
 
a-yaghoubi
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۲۲:۱۵
اي بنده خدا اگرنام خاتمي پشت روحاني نبود مطمئنا" روحاني اينقدرراي نمي آورد يااگر خود خاتمي مي آمد مطمئنا" بيشتر راي مياورد (1489389) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۶:۵۸:۰۱
درود بر خاتمی (1491632) (alef-13)
 
محمود امیری
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۲۳:۴۷:۱۳
آقای عزیز همین فتنه ای هایی که شما میگویید دیدید که حماسه خلق کردند اما شما تنها 9/7 درصد واجدین شرایط رأی داشتید؟ (1492159) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۱۱:۰۴:۰۰
مگر شما از 4سال پيش تا كنون به امثال خاتمي وهاشمي وساير شخصيت هاي ديگر اجازه صحبت كردن ويا تريبوني در اختيار ايشان قرار داده ايد كه سكوت خود رابشكنند.وحرف بزنند (1493916) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۳:۳۰
خدایا ازت میخوام. یه خورده دید ما و بعضیا رو باز تر کنی و یه خورده از کینه توزی و فتنه و نبعضیا کم بشه. من اولین کسی هستم که پول به حساب شریعمتداری بریزم برای جهانگردی ایشون.ودر اخر بگم.واقعا متاسفم برا ایشون
که فکر کرده فقط خودش میفهمه (1488130) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۳:۳۵
درود بر شما روحانیت آزاداندیش، دارای سعه صدر و اعتدال گرا. (1488131) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۳:۴۷
بابا این شریعتمداری اصلاح شدنی نیست ولش کنید. (1488133) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۵:۱۷
"در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد." خیلی زیبا و به جا بود! من از همین الان حاضرم یک ماه حقوق کارمندی خودم رو به ایشون بدم تا شاید خلقی بیاسایند! (1488142) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۵:۵۳
احسنت به این نامه ونویسنده محترم ومنصف ان متاسفانه بعید میدانم گوش شنوایی در مخاطب نامه باشد (1488144) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۶:۰۲
ایشان حتی دکتر عارف که شورای نگهبان او را تایید کرده فتنه گر می نامند !!!!؟؟؟ (1488145) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۱۸:۳۶:۲۷
اصلا اینطر نیست در ضمن احترام به اقای عارف گفته اند ایشان هنوز به فتنه فتنه گران پی نبرده اند اگه خواستی روزنامه های بعد انتخابت رو سرچ کن (1493102) (alef-13)
 
سید ابراهیم کراماتی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۶:۰۷
خوشحالم که تجربه هرچند تلخ 4 سال گذشته که هنوز هم آثارش بر فعالین مدنی باقی است ؛ موجب بروز واقع بینی در اردوگاه اصولگرایی شده به گونه ای که در پی نقد درون سازمانی می باشند و این رخ داد مهم را باید به فال نیک گرفت و انتخاب مبارک آقای دکتر روحانی که موجب همگرایی میانه روها و خردگرایان نحله های سیاسی شده است و اصلاحات و منتقد و معترض و اصولگرا را بر یک میز نشانده است را باید پاس بداریم و برای آبادی ایران و سربلندی ایرانیان بکوشیم. (1488146) (alef-1)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۶:۲۱
آدمی که خود را بخواب زده نمیشود بیدار کرد . آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند (1488147) (alef-1)
 
اسماعیل
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۶:۴۲
جانا سخن از زبان ما می گویی. احسنت (1488148) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۸:۴۰
خدایش من حاضرم به نوبه خودم کمک کنم ایشون تا اخر عمرش دور دنیا بگرده (1488158) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۸:۴۸
گوش شنوا کو ؟ ایشان بدون تهمت وافتر به دیگران چه بنویسد؟ از کوزه همان طراوت که در اوست. (1488160) (alef-6)
 
فرشاد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۳۹:۴۶
جمله آخرتون فوق العاده بود! واقعاً این جمله تحسین برانگیز بود! درود بر سایت الف. (1488167) (alef-6)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۰:۳۳
حیف ایران عزیز که مسولینی چون رحیمی دارد و روزنامه نگارانی!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟ چون شریعتمداری، حیف. (1488173) (alef-6)
 
م.م
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۰:۳۵
دمت گرم که حال این حسین رو گرفتی! بخدا خستمون کرده با این حرفای بی ربطش! (1488174) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۰۸:۰۴
و البته کار های بی ربطش (1489350) (alef-13)
 
lمهدی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۲:۰۵
کاش این مطالب جناب شریعتمداری بخواندودرآن تامل کند ودست از سر این مردم ومملکت بردارد (1488179) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۰۷:۰۷
به نظرتون ايشون جز مطالبي كه خودش با اون ديدگاه عجيبش مينويسه چيزديگه اي هم مطالعه ميفرمايند؟؟؟ (1489897) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۲:۱۱
پیشنهاد اخر شما محشر بود ! (1488181) (alef-6)
 
ali
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۳:۰۹
سطح نوشته خیلی پایینه و اصلا هم جوابگوی استدلال های آقای شریعتمداری نیست .
اصلا همین که رو به توهین آورده یعنی اصلا از ادبیات نقد چیزی نمیدونه برای مثال نقد های عسگر اولادی به شریعتمداری رو شاهد میارم که چقدر در نهایت ادب به هم نقد میکردن
احتمالا نویسنده با جواب نوشتن به شریعتمداری فقط قصد گنده شدن داره
نمایش بدید لطفا (1488187) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۸:۵۹
دقیقا همینطوره
الف هم سنگ تموم گذاشته و نظر مخالفو نمایش نمیده (1488730) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۲۰:۰۶
فامیل شما شریعتمداری نیست؟؟ (1488874) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۰۵:۴۰
لطفا" آقای علی شما هم شماره حساب اعلام فرمایید تا آقای شریعتنداری هم همسفرهای مثل شما داشته باشند (1489010) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۵۳:۳۹
کاملا موافقم. آقای شریعتمداری بسیار نکته بین و حقیقت گو هستند. اینان از حقیقت فراری اند ولی باید قبول کنند که حقیقت مانند گل سرخ خار دارد. (1489621) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۲۴:۵۳
شما هم هوس سفر خارج کرده اید؟ (1490044) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۰:۱۹:۳۱
برخی هنوز به بافته های شریعتمداری و امثال او اعتقاد دارند. یکه تازی ایشان در میدان بی رقیب این تصور را ایجاد کرده که حرفهایشان از جنس استدلال است. چون هنوز در مورد جریانات بعد از انتخابات 88 تک صدایی حکمفرماست هر چه ایشان بگویند درست تلقی می شود. در موضوع هسته ای در مناظره ها دیدیم که اگر تک صدایی قدری برطرف شود همه بافته های اینان پنبه می شود. چهار سال مدام بر طبل فتنه کوبیدند و جریان مقابل هیچ فرصتی برای پاسخ و اظهارنظر نداشت و هنوز هم ندارد. بی دلیل نبود که در مناظره ها موضوع فتنه چندان مطرح نشد تا مبادا پرده تک صدایی پاره شود. (1489680) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۳:۴۸
درود بر این بینش و این توصیه های ناب امیدوارم آقای شریعتمداری بشنوند
و بیدار شوند البته کسی که خودش را به خواب زده را هرگز نمی توان بیدار کرد
تنها رنج من از این است چه کسانی از او حمایت می کنند که اینگونه به هرکس دلش خواست می تازد و تهمت می زند و کسی هم جلو دارش نیست این مساله از همه عذاب آورتر است
آیا در این مملکت واقعاً کسانی هستند که سپر آهنین دارند
آیا این مطالب اگر در روزنامه ای مانند شرق یا اعتماد بر علیه یکی از یاران حسین آقا هم چاپ میشد همینگونه راحت بودند و توقیف نمی شد
کسی به آنان کاری نداشت؟؟؟؟ (1488191) (alef-6)
 
فرهاد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۴:۲۸
جناب شریعت مداری! وقتی رهبری از افرادی که نظام را قبول ندارند دعوت به شرکت در انتخابات میکنند شما و امثال شما شمشیر بر روی آنان میکشید. این است ولایت مداری؟؟؟ (1488195) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۰:۰۶:۴۲
آقا نفرمودند فتنه گر ها کاندید شوند فرمودند مخافین هم دررای گیری شرکت کنند لطفا نسبت به فرمایشات حضرت آقا بادقت اظهارنظرکنید (1489652) (alef-6)
 
منتقد الف
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۰۳:۲۳
شما خجالت نمي كشي اسم حضرت آقا را به كار ميبري و كانديداها را فتنه گر مي نامي. كداميك از 8 كانديدا فتنه گر هستند؟ بنازم به اين همه دقتي كه به خيال خودت به خرج دادي!جالب است ديگران را هم به دقت كردن دعوت ميكني! (1490003) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۵۷:۴۶
کسانی که رای می دهند مطالبات حداقلی دارند که وقتی از آنها دعوت به شرکت می شود باید به این مطالبات هم توجه نمود، دیگران نباید رای آنها را مصادره کنند! (1491176) (alef-13)
 
فرهاد
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۵:۳۸:۵۹
منظور بنده هم شرکت در انتخابات بود. ولی سوال اینجاست معیار کجاست؟ کدام قانون و تبصره معنی فتنه گر را مشخص کرده؟ آیا معیار شمایید؟ لطفا" قانونی اظهار نظر کنید. (1491516) (alef-13)
 
اقبال
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۴:۳۳
آخ که حرف دل و زبان خیلی ها را بر زبان آوردید واقعا بوی فتنه از بعضی رفتارها به مشام می رسد انگار که آرامش و شادی ملت به کامشان تلخ می نشیند /در ضمن ایشان دنیا دیده هستند اما خودشان را به خواب زده اند و البته بی آنکه نگاهی به تیراژ روزنامه ی شان بیاندازند همه را خواب می پندارد ای کاش ایشان هم جایی کاندید می شدند تا از این رویاهای کاذب بیدار می شدند ...... (1488197) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۰۲:۵۶
فعلا که دیدید فتنه گرها رای 18 میلیونی آوردند (1491190) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۹:۲۰:۰۱
اتفاقا ایشان از شما بیدارترند و وظیفه خودشون رو میدونن شماهم برو توی تور دور دنیا بگرد راحت باش (1491866) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۵:۲۳
الهی که خدا بر طول عمر افرادفهیم و حق طلب و مهربانی چون شما بفزاید. وخدابه به قول دکتر شریعتی خفته گان ما ا بیدا رونادانان ما را دانایی عطا فرماید. (1488201) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۵:۳۲
دورود خداوند بر صالحان وخیراندیشان درحق ملت و مملکت.چقدر منصفانه نگاشته اید.توصیه های رهبری همواره بر این مبنا بوده است (1488202) (alef-6)
 
صبا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۵:۵۰
فکر میکنم اگر این دو نفر جناب شریعتمداری و اله کرم مملکت را ترک کنند این کشور تا حدود زیادی به آرامش و ثبات میرسد. (1488206) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۱۵:۴۲
شما لياقت امثال آقاي شريعت مداري رانداريد (1491216) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۵:۵۰
درود بر اقای حائری (1488207) (alef-6)
 
امار
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۲۴:۰۵
اقای حائری .کیهان رو شاید بتوان محکوم کرد اما نه با این ادبیات سخیف و بی منطق (1489935) (alef-13)
 
سامان
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۶:۲۱
(در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد.) پیشنهاد بسیار خوبیه من حاظرم کمک کنم. (1488212) (alef-6)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۶:۲۹
کو گوش شنوا؟ (1488213) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۶:۲۹
شریعتمداری بعد از انتخابات بارها تلاش کرد که بگه کسانی که به روحانی رای دادن اصلاح طلب نیستند ولی بعد از تشکر روحانی از خاتمی تمام نقشه هاش نقش براب شده حالا به تخریب روحانی روی اورده . کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو به خواب زده رو هرگز !! (1488215) (alef-6)
 
رحیمی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۵۷:۵۰
اینکه اصلاح طالبان هم به ایشان رای داده اند شکی نیست و همچنین بعضی از
اصولگرایان اما اینکه ایشان ،رییس جمهور محترم جناب دکتر روحانی را منتسب
به اصلاح طالبان و یا اصولگرایان بدانیم نیز صحیح نمی باشد.
ایشان قبل از اینکه تناسبی با این دو جریان داشته باشند ار سالها قبل مورد حمایت حزب اعتدال و توسعه به دبیر کلی جناب دکتر نوبخت بوده اند و از سخنان ایشان
هم که در این چند روز بیان داشته اند اعلام نموده اند که وامدار هیچ حزب جناحی
نیستند و همینقدر که ایشان درخط ولایت و رهبری و حافظ آرمانهای امام راحل
و مقام معظم و خون شهدا هستند خدا را سپاس گذاریم انشاءا... ایشان را
حمایت نموده تا در حل بقیه مشکلات نیز موفق شوند چرا که موفقیت ایشان
موفقیت نظام می باشد . به امید سربلندی اسلام و ایران عزیز (1489632) (alef-13)
 
amiran
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۷:۵۶
خدا پدرت رو بیامرزه ! چقدر خوشحال شدم یکی به این متعصب فی الارض جواب دندان شکن داد. (1488221) (alef-6)
 
رضاي حقجو
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۸:۲۵
خدا جد و آباي شما را بيامرزد ايشان بدجوري جوانان اين مرز وبوم را عصبي ميكنند خدا ميداند اين رفتار كينه توزانه بسياري را از صف اسلام وانقلاب جدا كرده روزي مي ايد كه ايشان توان پاسخگويي به اين همه توليد نفرت ونقار و كينه توزي را نمي تواند بدهد شايد رسانه ايشان مشتري وخريداري نداشته باشد اما از آنجا كه ديگران براي پاسخگويي مطالب اينچنيني را پوشش مي دهند به افزايش بدبيني ها كمك مي شود جماعتي كه براي آقايان هاشمي و خاتمي و برخي بزرگان احترام ويژه اي قايل اند از آحاد مردم تا بزرگان كم نيستند و آنها معمولا كمتر پاسخ اين تهمت ها را مي دهند كمي فكر كنيد وكلاه خود را قاضي كنيد و با اين همه مشكلاتي كه در چهار سال گذشته پيش آمد باز مردم آمدند وحماسه آفريدند و پيام روشن خود را به برخي دوستان دادند باز عده اي بي اطلاع از شرايط زمانه همچنان بر طبل خودمي كوبند .اگر منتشر كنيد متشكر مي شود. (1488224) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۸:۴۱
ایشان تریبون اعلام یک سری افکار خاص است که حمایت شدیدی را پشت سر دارند و حرف هایی را می زنند که بعضی از افراد به خاطر بعضی از مصلحت ها نمی توانند بزنند

پس حرف های ایشان صرفا بازتاب افکار خودشان نیست بلکه بازتاب یک گروه و جریان است که به ایشان القابی همچون سردار قلم!؟!؟!؟ و ... می دهند و حرف های خود را از دهان ایشان و روزنامه ی کیهان بیان می کنند

این حرف ها و مطالب افرادی چون جناب حائری و ... نیز چیزی را عوض نمی کند
چون هدف این افراد از بیان این حرف ها رو به رو کردن مردم با این افراد است تا با حذف این گونه افراد کمی سنگینی موازنه قدرت از اصول گرایان افراطی به
اصلاح طلبان و اعتدالیون جابه جا شود (1488332) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۹:۳۴
ما ملت تا کی باید نظاره گر این گروههای تفرقه انداز باشیم که نه به ایران نه به اسلام نه به رهبری و نه به .. پایبند نیستند و تنها فکر منافع خود می باشند (1488228) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۱۷:۲۴
حقيقت براي شما هميشه تلخه (1491224) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۰:۰۹
برای جلوگیری از فتنه شریعتمداری و همفکرانش بنده حاضرم به این پیشنهاد کمک کنم . شاید مردم یک مدتی نفس راحت از دست این دوستان دشمن نما داشته باشند . نه گفتم که دشمنان دوست نما چرا که هنوز هم برای این آقایان راه باز گشتی هست تا به صف مردم پیوسته خودشان را از این دایره تنگی که بدور خود کشیده اند خارج کنند . یاران انقلاب کسانی هستند که اشدا و رحما شان درست باشد نه اشتباهی . وحدت و وفاق ملی تنها حافظ پیروزی انقلاب و ادامه آن بوده و می باشد . مردم همه باید بهوش و بگوش ولایت باشند . نه جلوتر از آن گام بردارند و نه عقب بمانند . ظاهرا با این مقدمه ای که دارند می چینند بنا دارند در کار دولت آینده سنگ اندازی نمایند آنهم سنگهای بزرک و ویران کننده . این حسادت و کینه ای که در دل آقایان شعله می کشید از لانه شیطان است و خدا نکند دنیا و آخرتشان به این یکجا نابود شود . پناه به خدا (1488229) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۱:۵۱
کی شما از خواب بیدار میشید (1488238) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۲:۰۶
من حاضرم 3 ماه حقوقم رو بدم
لطفا شماره حساب رو اعلام کنید (1488241) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۲:۳۵
ایشان بیدار بشو نیست هیچ راهی هم برای بیدار کردن شان وجود ندارد


منتقدان ایشان هم به نوعی دشمن نظام و مهره ی استکبار هستند که باید بی هیچ قید و شرطی از تمامی صحنه ها حذف شوند

جناب حائری مواظب خود باشید که به زودی اعوان و انصار سردار قلم!! به سراغ شما که با نوشتن این مطلب قصد تخریب پیشتاز جنگ نرم علیه فتنه را داشتید خواهند آمد!!!!! (1488244) (alef-6)
 
مصظفی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۴:۱۱
برو بمیر الف. جریان متبوع خاتمی رو مردم در حماسه 9 تیر جارو کردند و نیازی به حذف دوبارشون نیست روحانی هم هرچی تلاش کنند خاتمی و اصلاح طلب نیست راستیه اونم از نوع سنتیش تا الان هم نشون داده که خیلی خوش نداره پیروزیش رو مدیون اصلاح طلبها و عارف و ..اینها بدونه و حق هم داره اصلاح طلبا اگر امیدی به پیروزی داشتند نه تحریم می کردند و نه کنار می کشیدند (1488251) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۵:۵۰
کسانی امروز حرف از وحدت میزنند که سال 88 اون پشتوانه بزرگ رو که میتونست جلو اکثر این مشکلاتی که غربی ها برای ما درست کردند رو بگیره امروز حرف از وحدت و جلوگیری از تفرقه افکنی میزنند.

این موقع است که ادمی در برابر شما احساس میکند کثیف ترین اقوام روی زمین هم محترمند.

من که میدونم نظر رو نمیذاری. ولی تاریخ نشون داده یزید میره و حسین میمونه. (1488261) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۷:۰۲
فکر کنم ایشون بیشتر به درد فیلنامه نویسی بخورند تا سردبیری کیهان! (1488268) (alef-6)
 
[op
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۲:۵۷:۲۲
مرحبا خوب نوشتید (1488271) (alef-6)
 
رامين
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۲:۴۱
لطفا بفرماييد. به. كدام. حساب. پول واريز كنيم
مخواهم جزء اولين. نفرات باشم (1488303) (alef-6)
 
دور دنیا رفته
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۳:۲۷
امثال شریعتمداری اگه هزار بار بوند دور دنیا بازم همین هستند .فکر . تحجر بودن ایشان که عوض نمیشه ...اصلا این اقا صاف خودشو زده به اون در .کسهم نیست جلوش را بگیره (1488309) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۴:۴۶
اولیش من ؛ حاضرم 50 تومن وازیز کنم . فقط تو رو خدا برو حال کن بذار فکر مردم آلوده نباشه (1488316) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۶:۰۴
"در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد."

این جمله ش چند تا لایک داره؟
اگه ازش خوشت اومد بکو لایکو (مثبتو) !!! :))))) (1488319) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۶:۱۸
آفرین به این متن زیبا، باور کنید تحلیل های غلط و باور به توطئه مدام دشمن ، دشمن سازی و دشمن بینی همه ایشان و امثال ایشان مسیر کشور را به این سو آورده و به نظر تحلیل های امثال ایشان در بین رده های بالای نظام خریدار هم دارد (1488321) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۰۶:۳۵
کسی که خواب باشه را میشه بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده باشه هرگز (1488322) (alef-13)
 
ايراني
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۱:۴۰
يكي بگه كه آقاي شريعتمداري چكاره اين انقلاب هستند كه كسي را جز خود قبول ندارند. همه شدن فتنه گر و عامل بيگانه جز ايشان و چند نفر كه فقط خودشون رو ميبينن و گمان مي كنند كه زمين بايد دور اونا بچرخه. بس كن تور و رو خدا به هر چي كه اعتقاد داري بذار اين ملت با مشكلات اقتصادي خود بسوزن و بسازن. شما آقاي شريعتمداري مطمئني اگر جزو طبقه فقير بودي بازهم همين اعتقادات رو داشتي؟ (1488348) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۱:۴۲
آقای شریعتمداری بعد از 15 سال زندگی مشترک میخوام یه خونه بخرم اونم 80 متری صابخونه میگه 300 میلیون تومان،(در کرمان)عمرا بتونم بخرمش
لطفا شما به این مسائل که دست آورد شما عزیزان برای مردم هست بپردازید.... (1488702) (alef-13)
 
ناشناس3
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۰۹:۴۶:۳۷
آقای شریعتمداری نظر خودشو گفته مپه شما با آزادی بیان مخالفین؟؟ (1492419) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۲:۵۷
ماباید ممنون شریعتمداری باشم که بااین تحلیل های غلط باعث شدکه امثال من به اقای روحانی واطلاح طلبان رای بدهم امیدوارهستم اقای شریعتمداری این بخش رابخواند وجواب دهد که چرا از زبان چند ملیون انسان حرف میزند رای ما نه بزرگی بود به امثال شریعتمداری وکسانیکه تاب دیدن خاتمی وهاشمی راندارند خواهش میکنم به مردم وبزرگان مردم اگر احترام نمی گزارید حداقل بی احترامی نکنید (1488354) (alef-6)
 
سیدمهدی موسوی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۷:۱۵
جناب شریعمداری !!!

من به رسول الله به قالیباف رای دادم و هنوز هم ایشان را اصلح می دانم

اما !!!!

جناب روحانی با ساز و کار قانونی و روش عادلانه و منطقی برنده انتخابات شده و احدی حق ندارد انتخابات و ایشان را زیر سئوال ببرد

مطمئن باش اگر بخواهید در مقابل منتخب مردم یعنی آقای روحانی لشکرکشی کنید قسم به تمام مقدسات جزو اولین نفراتی خواهم بود که مقابلتان می ایستم ولو اینکه خودم به روحانی رای نداده ام و هنوز هم طرف دار قالیباف هستم. (1488370) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۷:۴۴
باد از کدام سو می وزد؟ تنظیم کنید بادبانها را... (1488374) (alef-13)
 
اصغری
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۸:۱۱
با تشکر از مقاله منصفانه تان
من سالهای زیادی است که نظرات آقای شریعتمداری را رصد می کنم.در تمام مطالبشان عصبانیت زایدالوصفی موجود است.اعتقادشان به حذف حداکثری است.مدتها است که به خاتمی وطن فروش و جاسوس نسبت می دادند حال آن که هیچ نهاد و سازمان اطلاعاتی برداشت ایشان را ندارند.وجالب این که هیچ گاه هم مورد مواخذه قرار نمی گیرند.اگر خاتمی از کنار جرج سورس رد شده باشد به زعم ایشان یعنی وطن فروشی.البته خاتمی که به ایشان هم نقد وارد است با نجابت خود هیچ جوابی به تهمت های ایشان ندادند.اما گریبان پاره کردن جناب شریعتمداری پایانی ندارد.در تحلیل انتخاباتی خودشان هم کاملا اشتباه کردند اما به روی خود نیاوردند.بهتر است ایشان نفرت - بدبینی و سایر خصال منفی را از خود دور کنند.و به اسیب شناسی این نکته بپردازند که تیراژ پایین روزنامه شان به خوبی مقبولیت افکار ایشان را نشان می دهد.مومن همواره حسن ظن دارد.اما از نظر ایشان یعنی این که اصلاح طلب و هرکسی که تمایلات اصلاح طلبانه دارد جاسوس است مگر این که خلافش ثابت شود.بهتر است ایشان کمی از اسب توهم پایین بیایند و تصویر زیباتری از خود در بین مردم ارایه کنند. (1488376) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۱۹:۰۸
اگه مملکت آروم باشه خیلیها به اهدافشون نمیرسند.جهت نیل به اهداف بعضیها آقای شریعتمداری وهمفکراشون وظیفه متشنج کردن اوضاع رو دارند (1488380) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۱:۱۲
دلم خنك شد قربون اون قلمت !
""در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد."" (1488397) (alef-13)
 
سیدمحمود
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۲:۳۲
باسلام خدمتجناب حایری واقعا دمت گرم با این بیان پر معنی عالی بود. (1488404) (alef-13)
 
مهدی عسلو
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۴:۰۴
آقایون تو خوابن یا خودشونو به خواب زدن؟ خوب نوشتی الف...دست مریزاد (1488411) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۵:۰۰
هرچي ميكشيم از امثال اين تندروهاست.پيشنهاد آخر نويسنده هم در نوع خودش جالب بود. (1488417) (alef-13)
 
امیر عباس
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۶:۵۳
به اعتقاد من پس از انتخابات گفتمان اعتدال در حال همگانی شدن است.مقام معظم رهبری هم مثل همیشه بر آن صحه گذاشته اند .نمونه برخورد با تصمیمات افراطی را می توان در حکم اخیر قوه قضاییه در مورد انفصال از خدمت آقای مرتضوی مشاهده کرد که امید است ادامه داشته باشد.در همین راستا از دلسوزان نظام خواستاریم پی گیر باشند تا این شعله توسط بد خواهان و افراطیون از هر طیف یا گرایشی خاموش نشود.امید است صلاحیت آقای شریعتمداری برای منصب فعلی مورد بازنگری قرار گیرد. (1488423) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۷:۳۳
مقاله عالی بود (1488425) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۲۸:۳۷
جناب آقای حائری
ای کاش شما هم بدون هیچ گونه غل و غشی نظر میدادید. مگر آقای شریعتمداری چی گفته که شما خیلی آشفته شدید؟ ایشان بیست ساله همان حرفی را میزنه که الان هم رو حرفش ایستاده. آقایونی که علیه اش تو دادگاه شکایت کردند دیدند که چطور با دفاعیات ایشان رسوا شدند. خداوند برای ایشان طول عمر باعزت و استقامت عنایت فرماید و افرادی را که با نام امام و رهبری قصد تحریف سخنان ایشان را دارند( یحرفون الکلم عن مواضعه هستند) را هدایت فرماید.حالا ببینیم آقایون چگونه تاب تحمل یک مخالف را دارند! (1488427) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۲۵:۰۸
احسنت احسنت (1491247) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۳۷:۴۳
اين اقاي شريعت مداري هرچند فرد حقيقي و حقوقي است، اما بايد بدانيم كه اين اشخاص همين طوري حرف نمي زنند ،اينها حتما از كساني هم دستور مي گيرند ،هم پشتشان به آنها گرم است. حتي مي خواهم سريع تر بگويم كه اين افراد تندرو و بد اخلاق فرمانبر هستند. هرچند خودشان اين ظرفيت بد اخلاقي و تند روي را دارند. تنه درخت باورهاي اين افراد تُنك و شكننده نيستند. اينها از آبشخورهايي آب و تغذيه مي شوند كه سالهاست كارشان اين است. و تند روي اينها به حدي است كه گاهي سياه را سفيد و سفيد را خاكستري القا مي كنند، كه اگر هوشياري و آگاهي مردم نباشد،خيلي خوب به اهدافشان مي رسند.كما اين كه ادامه همين خط مشي اين آقايون همين تند روي هاست .خدا كنه مردم هوشيار باشن تا فريب اين افراط و تفريط ها را نخورند. (1488470) (alef-13)
 
سوتک
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۳۸:۵۴
من از همین الان دارم پول اندک دانشجویی خود رو پس انداز می کنم برای روز اعلام حساب. هر چند که میدونم جناب آقای شریعتمداری محترم(به جبر قافیه البته) پاشون که برسه اون ور سریعا و به شدت از منتقدین کل نظام و همه ی اصولش می شوند چون اونجا نون اون نرخیه و کار افراطی جماعت هم معلومه ، نون به نرخ روز خوردن. اما اشکال نداره ، ایشون فقط قبول کنه بره ، من حاضرم تا آخر عمر بخشی از درآمدم رو براشون بفرستم ، فقط بره (1488475) (alef-13)
 
jonica
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۳۹:۲۲
آقای شریعتمداری خدایی دل ملت ایران رو خون کردی به نظر این حقیر مقصر اصلی آقای ضرغامی ست که با دعوت از این افراد افراطی و بی بصیرت کمک به بزرگنمایی و شهرت این افراد کوچک نزد ملت بزرگ وروشنفکر ایران شده اند آقای شریعتمداری مردم با نتیجه انتخابات چه چیزی رو ثابت کردند؟
پس شما چه چیزی رو از نتایج انتخابات برداشت کردی؟آیا بهتر نیست دیگه سکوت کنی
من هم آمادگی خود را برای پرداخت یک ماه از حقوق خود جهت سفر بدون برگشت ایشان اعلام میدارم. (1488479) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۲۷:۵۱
امثال شما در حد وانداززه اي نيستيد كه درباره ي آقاي شريعت مداري صحبت كنيدبرو دهنتو آب بكش (1491254) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۰:۴۸
خدايا. آيا روزي مي رسه كه شاهد استعفا يا بركناري يا محاكمه اين آقاي تندروي منشا نفاق و كدورت و كينه و بداخلاقي در فضاي سياسي كشور باشيم؟! آيا روزي مي رسد كه اين افراطيون متحجر دست از سر مردم و مملكت بردارند؟ (1488489) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۰:۵۴
آيا وقت آن نرسيده كه كيهان به خاتمي برگردد؟ (1488490) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۳۰:۰۵
خاتمي نه فتنه گر (1491265) (alef-13)
 
hadi
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۱:۲۴
امثال شريعتمداري كاملا ميدونند كه حرفشون در بين مردم خريداري نداره ولي انها نمايندگي گروهي رو دارند كه قصدشون اززدن اين حرفها پايين اوردن سطح مطالبات اكثريت مردم است (1488491) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۱۵:۳۷
تمام داستان در همین کامنت کوتاه آمده است. آفرین. آفرین. شیر مادر حلالت. (1490025) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۹:۲۵:۴۹
راست گفتی اینکه حرفش خریدار نداره رو میشه از واکنش ضد انقلاب خارجی و ایادیش میشه فهمید که حتی قبل از تو کیهان رو میخونن تا ببینن حالا چه گلی به سرشون بگیرن (1491872) (alef-13)
 
ams
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۲:۳۴
الف نون به نرخ روز خور
اقای شریعتمداری اصولگراست مثل شما حزب باد نیست (1488495) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۳۵:۳۶
آقاي توكلي حتما سال 1380را فراموش كرده است كه درانتخابات چه توهينهايي از سوي اصلاحات به ايشان شد ونزديك بود به گريه بيافتد (1491273) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۹:۱۹:۳۹
درود بر الف. و آقای توکلی.

الف و آقای توکلی حزب باد نیستند . اعتدال گراهستند. حقایق را دیدند. اوضاع منظقه را می بینند که همه مردم مردم دنبال اعتدال هستند. دیگه همه از تندروی خسته شدند. دوران شریعت مداری ها هم گذاشته . ان شاالله. (1491865) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۱۸:۱۰:۲۷
اگه "فقط" ایشون اصولگرا هستند، پس بیدار شو عزیز، 24 خرداد نه به اصولگرایی بود... (1493064) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۶:۲۵
شرم آوره با این کارنامه « درخشان اصولگرایانه » با زهم می تازند و بی بصیرت و فتنه گر میخوانند.. اگر یک جو تدبیر از سوی همین افراد تند رو بود اتفاقات نم یافتاد و خونی هم نمی ریخت..کسانی که مردم را خش و خاشاک نا میدند فتنه گر نبودند؟ کسانی که تمام منافع ملی را برای خودشان تصاحب کردندفتنه گر نبودند.. خاتمی چه کرده جز این که با اصلاحات نگذارد مملکت به این روز بیفتد.. دیر نباشد که شما هم جواب پس دهید...اگرچه در دادگاه کهریزک دیدیم که به اجرای عدالت برای قدرتمندان در این سرزمین امیدی نیست و جان انسان ها در برابر مصلحت قدرتمندان پشیزی نمی ارزد.. اما دادگاه الهی هست و دنیا دار مکافات است .. (1488513) (alef-13)
 
سبحان
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۴۹:۵۶
ندیدم شریعتمداری تحلیل غلط داشته باشد. (1488528) (alef-13)
 
رضا بارانی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۱:۱۴
آفرین جناب حائری، اگرچه این نوشتار درد و اندوه تازه‌ای نیست اما نفس انتشار آن در الف قابل تحسین است. درود بر شرافت همگی تان. باشد که این بلوغ و پختگی سیاسی که بعد از انتخابات در ایران وزیدن گرفته جاودان بماند. (1488534) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۱:۲۸
درودبه شرف شرافتمندان اي كاش دردوران خفقان هم قلم ميزديد تاكار براي درست كرداران وراست گفتاران همچومطهري اينقدر سخت نباشد ولي باز هم درود به قلم دقيق به جا وموقرتان...شماره حساب رو اعلمكنه من نفر اولم كه كمك ميكنم (1488535) (alef-13)
 
مهرابي
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۱:۴۰
شريعت مداري بر دار اون عينك بدبيني رو.با خوش بيني به دنيا نگاه كن چرا كه خوش بيني از صفات مومن مسلمانه (1488536) (alef-13)
 
سید حسام
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۱:۴۴
حالا که آقای شریعتمداری داره میره سفر بهتره با ماشین خال نره! اصلا تردد ماشین تک سرنشین خوب نیست! خوبه سر راهش آقای الله کرم و آقای 1 و آقای 2 و آقای 3 رو هم سوار کنه، ببره تا هم در مصرف سوخت صرفه جویی بشه، و هم محیط زیست مردم بیش از این آلوده نشه!
توضیح: شماره گذاری اسامی به علت امکان نشر مطلب است. الف جان نترس بعد این همه مطلب که نوشتم بالاخره یکیشو منتشر کن. راه دوری نمیره به خدا! (1488537) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۲:۱۹
آقای شریعتمداری و شخصیت ایشان همان چیزی است که بیان میکند و انتظاری غیر از این نیست ولی کسانی که این تریبون را بدست ایشان داده اند باید پاسخگو باشند و اینکه چرا اموال بیت المال در دست ایشان قرار گرفته است برای انتشار بذر نفاق در کشور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1488542) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۳:۴۵
فقط یک کلام!

برای آقایان شریعتمدار در مورد رفتارشان

خَتَم‌َ اللَّه‌ُ عَلَي‌َ قُلُوبِهِم‌ْ وَ عَلَي‌َ سَمْعِهِم‌ْ وَ عَلَي‌َ أَبْصَـَرِهِم‌ْ غِشَـَوَه‌ٌ وَ لَهُم‌ْ عَذَاب‌ٌ عَظِيم‌ٌ ؛(بقره‌،7). (1488551) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۵:۱۵
پیسنهاد آخرتان برای تامین هزینه سفر آقای شریعتمداری به دور دنیا (البته اگر این سفر مادام العمر باشد) بسیار جالب است. من به سهم خود حاضرم یک هفتاد و پنج ملیونیم مخارج این سفر را تامین کنم! (1488556) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۸:۵۰
اگر برود کره شمالی خرجش به ما تا طول حیاتشان (1488568) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۹:۰۸
آقای حائری اولا:شما خودت به آن چیزی که می گویی عمل نمی کنی چون پارگراف آخرشمابوی تمسخر واهانت می دهد پس اول خودت کمی ادب بیاموز
ثانیا:اگر شماوتمام خانواده ات 30 سال ازجان ومال مایه بگذاری تا خانواده ات سرافراز باشند بعد یک عده ای به بهانه ای دروغین تمام زحمات شما رابخواهند به یغما ببرندوضربه هم بزنند شما بعد از پیروزی بر آن افراد ،دوباره می روی با آنها دست دوستی می دهی ومی گویی من همه را فراموش کردم شرط عقل این است که اعتماد نکنی چون او اولا ظالم ثانیا دروغگو است پس چطور توقع دارید امثال حاج حسین شریعتمداری با بصیرت از گناه بزرگی که به خانواده بزرگ نظام رواداشته اند بگذرند.ویک سوال اگر خدای ناکرده سال 88فتنه گران پیروز می شدند الان شما چه می کردید.اقای حائری اگر فتنه گران را محاکمه نمی کنند لااقل امثال شما آنها راقهرمان نکنید .خدا به همه ی ما بصیرت بدهد .البته بعید می دانم الف این کامنت رو رو صفحه بگذاره (1488569) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۰:۱۴
پیشنهاد می کنم بررسی شود شریعتمداری به پشتوانه چه کس یا کسان ویا جریانی به خودش اجازه می دهد بی پروا سخن بگوید .بهتراست ریشه خشکانده شود .به نظر می رسد ایشان شاخه است (1488576) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۰:۱۶:۵۵
متاسفانه اصلاح طلبان به محض اینکه به قدرت برسند آماده خشکاندن ریشه مخالفانشان میشوند وبارها تجربه شده وخواهدشد گرچه میدانم الف فعلا در جریان باد حرکت میکند وچنین مطلبی را نمیگذارد (1489672) (alef-6)
 
مهرابي
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۰:۴۱
من مي خواهم بدانم كه اين سپر مصونيتي كه دست شريعت مداري وجود دارد را بايد از كجا تهيه نمود؟ به چه قيمتي مي توان آن را تهيه كرد؟ (1488579) (alef-13)
 
س.ح
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۱:۳۲
متاسفانه بیت المال تیر و کمانی شده است در دست مست زنگی که به هر سو که بخواهد تیر را رها میکند (1488584) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۱:۳۸
باید آقای الله کرم و آقای شریعتمداری رو درک کنید !!! ... تمام تلاش های چندین ساله آنها نتیجه عکس داده است .. کسانی که مثل بنده زمان جنگ را درک کرده اند و حتی یادگاری هایی هم در بدن دارند، خوب می دانند که تخریب سازه های دشمن مفروض، هر چند فعالیتی سریع ودر ظاهر آسان می باشد ولی زحمات و خطرات خود را دارد ... آن هم تخریب و انتقام از یاران امام (ره) و ستون های نظام .. ولی یادشان رفته که بعضی از بنا ها و سازه ها با تخریب های معمول از بین نمی رود چون ریشه وپی محکمی دارند ، چون به خواست و اراده خدا ریشه و محبتشان در قلب مردم است .. آقای شریعتمداری و الله کرم بهتر است همان درآمدهایشان را از مراکز گرفته و بازنشست شده و گوشه ای به اعمال چند ساله خود فکر کننند بلکه توفیق توبه برایشان میسر شود... و مکرو و مکرالله ان الله خیروالماکرین (1488586) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۲:۴۹
فتنه گر _ ساکتین فتنه _ کم گویان در مورد فتنه _از ته دل موضع نگیران فتنه و ...
بر چسب دیگری هست آقای شریعتمداری !!!؟؟؟؟؟ (1488590) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۳:۱۱
در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد. (1488592) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۳:۴۵
نظرات نشون میده که تحلیلهای شریعتمداری خوانندگان زیادی دارد و بسیار تاثیر گذار هم میباشد (1488595) (alef-6)
 
منتقد الف
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۱۰:۱۰
اگر آقاي شريعتمداري مدير يك روزنامه خصوصي بود ابدا كسي اعتنايي به آن نداشت و ايشان هم كاملا آزاد بود هر چه مي خواهد بنويسند اما افسوس كه ايشان و روزنامه كيهان در جايگاهي قرار گرفته است كه اظهار اين نظرات نميتواند از نگاه همگان مغفول بماند.دشمن دانا بلندت ميكند / بر زمينت مي زند نادان دوست. (1488841) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۳۰:۳۷
خداییش راست می گی اگر حرفهاش نبود خیلی ها 24 خرداد به شیخ حسن رای نمیدادند . تاثیر عجیبی داره . پیش بینی هاش رو که نگو. (1488904) (alef-13)
 
سید احمدرضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۸:۱۷
هیچ تاثیر گذار نیست فتنه انگیز است ما گفته حضرت اقای حائری را تایید کردیم خداوند به ایشان بابت تذکرشان سلامتی بدهد. (1489095) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۳۰:۳۳
از شمارگان کیهان معلوم است (1489107) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۵۹:۴۵
برای بالا بردن حس انزجار خود از این گروه بنده که حتما همه تحلیلها را می خوانم
می خوانیم تا بدانیم کشور به این بزرگی چگونه است که این همه مشکل دارد
تا بدانیم شریعتمداری و کیهان در راس همه ناکامی ها هستند
می خوانیم تا دشمنان مردم و انقلاب را بشناسیم
می خوانیم تا اگر روزی محاکمه شدند نگوییم برای چه؟! (1489336) (alef-13)
 
farzad
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۹:۳۵:۰۹
یک انسان عاقل، نظرات دشمن را هم مطالعه مکند. این لزوما به معنای موافقت با نظرات دشمن نیست. (1490616) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۹:۳۰:۱۵
پس چرا گفته میشه طرفدار نداره اگه مستند ومنطقی نباشه که ارزش خوندن نداره (1491879) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۳:۴۶
حسین جان خوب مگه بده بذار یکم بره اونجا پناهنده بشه تا یکم یقه فتنه کرای اونورم بگیره.بابا این آقای روحانی هم یه اشتباهی کرد گفت دولت فراجناحی من از طرف ایشون معذرت میخوام حالا تهدید میکنین که اگه فرا جناحی نباشه وا مصیبتا...
این آقای شریعت مداری رو هم اذیت نکنید بابا بذارید بنویسه حالا مقاله،داستان،فیلمنامه،و......شعر (1488596) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۵:۲۴
من چند سئوال داشتم؟

ایجاد تنش در شرایطی که دل ملت از برگزاری یک انتخابات خوب شاد شده، چه کم از فتنه دارد؟

آیا وقت آن نرسیده که برخی به اصول دین خود و مرتبه اول آن یعنی توحید پایبندی بیشتری نشان دهند؟

مگر پروردگار عالم نفرموده "واعتصموا به جبل الله جمیعا ولا تفرقوا" ؟ مگر خداوند کریم ما را به دوستی با یکدیگر فرمان نداده "محمد رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاء بَيْنَهُمْ "؟

آیا برخی سر ستیز با خدای خود دارند؟؟؟

اگر امروز روز بیدلری نیست، پس کی؟؟؟؟؟؟ (1488607) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۲:۰۴
کسی که در خواب است بیدار کردنش آسان است کسانی همچون شریعت مداری و دیگر تندروها خودشان را به خواب زده اند لذا بیدارکردن آنها دشوار است (1488623) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۴:۴۲
دوستان از شما تقاضایی دارم
گاهی می شود که من و شما برای نقد فرد یا متنی اشکالات در ذهنمان نسبت به فرد سومی را دلیل نفی آن فرد و متن می گیریم مثلا برای نقد متن بنده چون گمان می کنید مدافع آقای شریعتمداری هستم اشکالاتتان را نسبت به ایشان ذکر می کنید مانند آنکه من در نقد نوشته آقای حائری شروع به بیان سلسله وار مستندات علیه آقای خاتمی بکنم این شیوه نه منطقیست و نه عالمانه و به همین دو دلیل باعث رشد و کشف حقیقت نمی شود برای نقد یک متن باید دلائل آن متن را یافت و دید که به چه میزان بنیان آن با منطق صحیح و استدلال های بی عیب استوار شده است پس لطفا با اشکالات به روش هشت ساله گذشته برخی، ناجوانمردانه این متن را نفی نفرمایید البته نقد منطقی عین جوانمردی است

جناب آقای حائری

با عرض سلام و آرزوی توفیق برای شما

طبق عنوانی که برای خویش زده اید روحانی هستید و با منطق و اصول إن شاء الله آشنایید. شاید از دیگران انتظار نباشد لکن از شما با خاندانی که به آن منتسبید این توقع بیجایی نیست که از راه تحلیل عالمانه خارج نگردید.
حتما مطلعید که اخذ به بخشی از یک عبارت و رها کردن سایر عبارت های متنی که تحلیل می شود شیوه منطقی و عالمانه در نقد نیست.

میدانید که اشکال تقطیع باعث شد که مرحوم آیت الله بوجردی به جای وسائل الشیعه شروع به جمع آوری روایات در جامعی کنند و روایات را از تقطیع نجات دهند چرا که سیاق کلام با برش عبارت نابودگشته و حقیقت معنایی که گوینده و نویسنده در نظر داشته بدین صورت از بین می رود

حال از جنابتان سؤال دارم، شما که بر سر تاج افتخار شاگردی مکتب امام صادق علیه السلام را دارید چرا در مقام نقد

اولا: فقط به نقد برشی کوچک از آن سرمقاله پرداخته اید، إن شاء الله چنین نبوده که مجموع آن یادداشت بطلان پندار شما را در پی داشته و برای آنکه غرضتان حاصل گردد به چنین روشی تمسک جسته باشید که البته از شما هم بدور است

ثانیا: استدلال های آقای شریعتمداری را ذکر نفرموده و فقط نتیجه را به نقد نشسته اید آیا در منطق نخوانده اید که برای زدن پنبه یک استدلال به سراغ مواد و هیئت قیاس می روند؟ طبعا اجازه می دهید که شیوه ی نقدتان این اندیشه را بیافریند که چون خدشه ای به آن استدلال ها نبوده این چنین عمل کرده اید

هر چند ملاحظاتم نسبت به نقدتان بیش از این است اما برای اینکه وجیزه ام طولانی تر نشود به دعای خیر برایتان تمامش می کنم (1488629) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۱:۴۵:۰۹
سرمقاله كيهان همه جا منتشر شده و از جمله در همين سايت الف بازنشر شده، عصر اطلاعات و ارتباطات است گرامي.
شما كه به اين خرده مسائل گير مي‌دهيد و دنبال منطق در گفتار و نوشتار هستيد، يك ذره به اين فكر كنيد كه چرا آقاي شريعتمداري مدام در حال نشر دروغ است؟
شما دنبال شيوه منطقي استدلاليد طرف حرف دروغ ميزنه. لطفا اگه ايرادهاي شريعتمداري را حل كرديد بعد به منتقدين او گير بدهيد. اصلا تا حالا جرئت كرديد به شريعتمداري انتقاد كنيد؟ نه اصلا كمتر از آن تا حالا به خود اجازه داديد صحت و سقم حرفهاي شريعتمداري را بررسي كنيد؟ (1490195) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۴:۳۸:۱۶
در تکمیل فرمایشات این دوست عزیز اضافه میکنم که:
در نقد علمی توهین و استهزاء هیج جایی ندارند
آقای حائری شما که روحانی هستید و مردم را به عمل به قران فرامیخوانید میدانید که قران اجازه توهین و استهزا را به مومنان نداده حتی درمورد مخالفین خدا (1490309) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۴:۴۷
ای کاش شریعتمداری کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری این دوره می شد و بعد می فهمید پس از 35 سال رفتار و افکارش در جامعه کنونی چقدر اهمیت دارد.چرا همیشه می خواهید خودرا بر جامعه تحمیل کنید؟ (1488630) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۷:۱۷
برای بنده همیشه سوال است چگونه می توان حسین شریعت مدار را نماینده حضرت آقا در کیهان دونست. (1488638) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۹:۵۶
هر موقع سخنان آقای شریعتمداری رو میخونم به یاد جنگ و تفرقه و نزاع میفتم
واقعا این جور افراد هدفشون چیه؟؟؟؟؟؟؟!!!!! (1488651) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۲۰:۱۷
واقعا برای شما متاسفم،هیچ کسی به اندازه حاج حسین شریعتمداری پایگاه دشمن را در ایران اسلامی نمی شناسد و به راستی سردار اهل قلم لقبی بسیار زیبا برای حاج حسین عزیز است.
فتنه گرا و شخص خاتمی بداند که دیگر هیچ راه بازگشتی برای او و سران فتنه وجود ندارند الا اینکه اول در دادگاه محاکمه شوند و سپس به دامان ملت باز گردند.
حاج حسین عزیز با این نقدهای آبکی برخی روحانی نما از میدان بیرون نمی شود که این امر نیز آروزی چندین ساله مخالفان جمهوری اسلامی است.
درود بر سردار اهل قلم و بصیرت حاج حسین شریعتمداری.
الف این نظر رو نمایش بده لطفا (1488653) (alef-13)
 
ع ر
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۰۱:۱۹
آقای طرفدار سردار اهل قلم . براتون از خداوند هدایت به راه راست و درست را خواهنم . کمی بیشتر چشم خود را باز کنید تا شاید بصیرت پیدا کنید. (1489998) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۲۱:۵۳
خاوری هم خيلی وا اسلاما! می کرد.الان در کانادا پناهنده شده و با اموال اين ملت داردخوش می گذراند.آقای شريعتمدار! شما هم فرقی با اونداری. (1488660) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۲۳:۰۰
خاتمی همه هویت اصلاح طلبان نیست و شریعتمداری اصلاح طلبان رو مخاطب قرار نداد بلکه شخص خاتمی رو خطاب قرار داد که فتنه گر بودنش برای دوست و دشمن محرزه . پیشنهاد میکنم جناب شیرازی هم همراه آقای شریعتمداری به سفر بروند . (1488664) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۲۴:۰۶
بزرگترین معضل برای هر انسانی در هر سطی نپزیرفتن اشتباهاتش ، اگر این مسئله در جامعه ما مفهوم پیدا می کرد شاید ما اکنون وضعیت بهتری داشتیم متاسفانه ما ایرانیها در این امر پیشتازیم وهیچ موقع نمی خواهیم دست از تفکرات اشتباه خود برداریم و به نظرات دیگران احترام بگذاریم و در بعضی مواقع اسرار بر تحمیل کردن عقاید ،رفتارهای وروشهای غلط خود داریم .
امثال آقای شریتمداری نمی خواهد بپزیرد آقای روحانی 19 میلیون رای آورده
بعلاوه اون 19 میلیون که رای ندادن ............ (1488668) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۲۴:۲۰
این آخرشو خوب اومدی "در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد." (1488671) (alef-13)
 
پرهام
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۲۵:۱۳
ممنون مقاله بسيار پخته ودور ازغرض ورزي بود اميدست همه ما باشعور وافزايش قدرت تحمل يكديگر به سربلندي ميهن كمك كنيم. (1488674) (alef-13)
 
برزگر
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۲۷:۵۳
سلام این آقای شریعتمادری مگر وصی و قیوم همه مردم است دیگه بسه این همه اشکالتراشی در طول تاریخ انقلاب به فردای قیامت نیز فکر کنید (1488684) (alef-13)
 
یک بوشهری
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۱:۳۴
برای اینکه شریعتمداری سر عقل بیاید، یک راه بیشتر وجود ندارد: از رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای عاجزانه درخواست داریم آقای شریعتمداری را از کیهان عزل فرمایند تا با حذف تندروها، زمینه برای محیطی آرام و بی تنش فراهم شود. انشاءالله. ضمن اینکه متاسفانه و هزار افسوس، تمام عملکرد شریعتمداری در کیهان و حتی زیر شاخه های آن در شهرستانها نیز به پای رهبر معظم انقلاب نوشته می شود که جفای به ایشان است. لذا مجدداً از رهبر معظم انقلاب درخواست داریم برای اعلام برائت از رفتارهای ناپسند و قلم تند و خارج از منطق اقای شریعتمداری و فراهم ساختن زمینه برای جامعه ای آرام، دستور فرمایند آقای شریعتمداری در مکانی دیگر و به دور از روزنامه کیهان فعالیت نماید. با تشکر (1488700) (alef-13)
 
فرزان
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۱:۳۶
دمت گرم حائري .دلم خنك شد. واقعا اين شريعتمداري بايد درباره همه چي نظر بده؟ نظر نده كار دنيا لنگ مي مونه؟ اگه نوشتن اين يادداشت ها از سوي ادم هاي استخوان دار باب شودشايد خدا لطفي كند و شريعتمداري رام شود. (1488701) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۸:۴۵
خدا کند کیهان، برای مقابله و تخریب دولت دوباره کفن پوشان و انصار حزب ا... راه نیندازد. (1488728) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۳۹:۵۱
احسنت (1488735) (alef-13)
 
تهراني
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۴۵:۴۸
خدا روحاني را حفظ كنه وهمينطور حا جا اقا حائري را كه ابروي روحانيت هستد
وخيلي خوب نوشتين وممنون از شما وان شاالله كه. اين اقاي سردبير مادام العمر ،بشنود وعمل كند وبه دور دنيا هم سفر كند واز تفرقه بپرهيزد كه فقط اسرائيل از اين تفرقه وسخنان سود ميبرد (1488751) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۵۰:۱۳
پول آب جدا پول برق جدا
پول گاز جدا.....
فیش موبایل ماهانه شد
مخابرات یه طرف دیگر
نان به نرخ روز الان چند؟
گوشت مرغ کیلویی چند گوشت گوسفند
...
تخم مرغ دانه ای 250!
سیب زمینی ها رو کی خورد
نان مردم را خدا می دهد وبس
نان‌برها را خدا جزا می دهد.....
حاج حسین جون فقط به عشق آقا سید علی هستیم و بس..
حسین جون یه کم به خودمون بیاییم
برادر .....پ.ن: اینو تو قسمت نظر ات جهان نیوز گذاشته بودم جایی که همین مقاله حاج حسین عزیز رو زده بودند (1488769) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۵۱:۴۱
افرین بر نویسنده این مقاله. برادر ارجمند جناب اقای توکلی عزیز و همکاران محترم ایشان به خدا قسم محتوای نوشته این اقا درد دل بسیاری از دوستداران انقلاب است. رهبری را از دست این اقای شریعتمدار و این نوع تفکر نجات دهید. مگر نمیگفتید جریان انحراف درکنار رئیس جمهور رخنه کرده است. بسم الله چه جریانی منحرف تر از این اقای شریعتمدار در کشور وجود دارد. بروید کیهان را تحلیل محتوا کنید ببینید چه اسیب هایی این اقا و تیمش به سپهر سیاسی و اخلاقی ایران وارد کرده است. جناب اقای توکلی تاختن به منتقدان و مظلومان ومحکومان هنر نیست هنر نواختن برارباب قدرت است. براستی چه کسی بر کار اقای شریعتمدار و همکارانش نظارت دارد. ایشان حقدارد هرکس و ناکسی را لگد مال کند انهم به نام رهبری ولی کسی حق ندارد بگوید روی چشم ایشان ابروست. این عدالت است؟ چرا ایشان بدون اثبات با پرونده سازی های کذایی فرزندان انقلاب را ملکوک می کند؟ چه کسی پاسخگوی این خسارت عظماست. به خدا قسم اگر امروز رهبر معظم انقلاب ایشان را برکنار کنند بهترین جایگاه را برای خود ایجاد کرده اند. بروید در جامعه نظر سنجی کنید ببینید شریعتمدار چقدر با نفرت مردم مواجه است. اصلح کنید اری اصلاح کنید. به ارزو مردیم این کیهان یکبار از صلح و صفا و برادری سخن براند دائم بر طبل اختلاف میکوبد. این تذهبون! اقی توکلی جز امثال شما کسی نمیتواند بر این جریان افراطی مهارزند. مهارش کنید تا تتمه ابرو را نبرده است. (1488778) (alef-13)
 
وارث
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۵۱:۴۶
صبور باش شریعتمداری جان. از این به بعد بیشتر متهم خواهی شد
متاسفم که آدم بی انصافی چون حائری شما را به انصاف میخواند
صبور باش شریعتمداری جان. امیدوارم همینطور که هستی بمانی (1488779) (alef-13)
 
دهاتی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۵۲:۰۶
مقاله جالبی بود. اگر گذاشتند ملت در آرامش باشند! (1488780) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۵۲:۱۸
دمت گرم الف مواضعت عالیه (1488781) (alef-13)
 
سروش
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۵۲:۵۳
بسیار متاسفم برای نویسنده که علی القاعده بایستی در نظراتشون بایستی عمیق باشند، بسیار متاسفم برای مدیران الف که بی انصافی را در انتشار سخن بی پشتوانه و ناسزا علیه بزرگترین و شریفترین و اصیل ترین سرمایه رسانه ای کشور اینگونه به حد اعلا رسانده اند ، به جناب حائری عرض می کنم بسیاری از آنها که شما ازشان جانانه دفاع کرده اید نه با پول جمع شده از سر میل مردم در حسابی خاص بلکه با پول بیت المال به سفر فرنگ رفتند و بقول شما دنیا دیده شدند و با یک صف از زنان پیر و جوان دست دوستی و مصافحه دادند و در ادامه جهانگردی و پختگی به دیدار جورج سوروس پدر انقلابات رنگی در آمریکا رفتند و بدلیل همین دنیا دیدگی و پختگی بود که علیرغم خواست مردم در نهم دی برای خاتمه فتنه 8 ماهه سال 88 هنوز بر طبل تقلب می کوبند و هنوز از مواضع خیانتکارانه اشان در دمیدن در آتش فتنه ابراز ندامت نکرده اند، در پایان اگر نویسنده محترم به دنبال جایگاه جدیدی در دولت تازه هستند به نظر می رسد راه را اشتباه رفته اند چون جناب آقای روحانی در زمان فتنه 88 به صراحت برائت خود را از ایشان اعلام کرده اند. (1488784) (alef-13)
 
احمدي
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۴:۵۷:۵۵
لطفا تمام مقالات شريعت مداري را پاسخ دهيد تا دل مردم شاد شود . مديريت خاتمي در پيروزي روحاني خواب بي بصيرتان را آشفته تر كرد . روزنامه كيهان جز هتاكي و دروغ تا چند سال كار ديگري ندارد . (1488808) (alef-13)
 
فتنه گرآمریکایی مزدور
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۰۰:۰۳
دوران اقای شریعتمداری تموم شد!جایگاه اينا همون 4 ميليون رای از 36 ميليونه (1488816) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۰۲:۵۹
با توجه به اینکه آقای شریعتمداری نماینده رهبری در کیهان هستند باید مقام معظم رهبری ایشان را در مداخله امور و افراطی گری منع کنند . با این کار میزان ولایت پذیری حاج حسین شریعتمداری هم مشخص و محک زده خواهد شد . در مورد الله کرم هم همینطور که تو این 8 سال کلا سکوت کرده بودند و انگار تو 8 سال گذشته اسلام در خطر نبوده و ایشان احساس مسئولیت نکرده و احتمالا از این ببعد اسلام در خطر میافتد چون زمان مطابق میل الله کرم پیش نمیرود . (1488823) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۰۵:۰۷
جمله آخرش محشره ! (1488830) (alef-13)
 
اهل کاشان
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۱۳:۲۵
در حالی که کشور نیاز به آرامش دارد تادر پناه آن مسئولین به حل مشکلات بپردازند افراد صاحب رسانه مئولیت سنگینی به عهده دارند لذا آقای شریعتمداری با مباحث تفرقه انگیز مسئولیت دیکته شده خود رابه خوبی انجام می دهد راستی مدت هشت سال است کفن ها ی کفن پوشان خیابانی خاک می خورد ...... (1488849) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۱۴:۲۱
زنده باد آقای توکلی.اگر دو نفر مثل شما در برابر امثال شریعتمداری بایستد کسی به خودش اجازه نمی دهد در هر زمینه ای اظهار نظر کند. (1488852) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۲۰:۰۵
خدایش این آقای شریعتمداری آدم خوبی نیست چون نه منافع کشور نه مردم نه رهبری ونه انقلاب را در نظر نمیگرند !!! اصلا شما چکاره این مملکت هستی به افرادی توهین وافترا وبی ادبی میکنی چه شخص یا ...یه شما اجازه میدهد ایگونه رفتار نمائید خدا خیر ندهد بشما... من بعنوان یه رزمنده جنگ تحمیلی از شما به درگاه خداوند شکایت میبرم ( خدا اهلت کند بی عقل ) (1488873) (alef-13)
 
بختیاری
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۲۴:۲۷
خدا پدر ومادرت را بیامرزد با این نوشتن مگه شریتمداری از رو میره (1488884) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۲۵:۴۳
من نمی دونم تا کی باید اصولگرایان چوب این افراطیها را بخورند. مطمئتا یکی از دلایل شکست اصولگرایان حمایت یا سکوت در برابر این تندرویهاست. به امید روزی که اصولگرایان این افراد را از جمع خود دور کنند. (1488885) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۳۰:۲۵
با سلام
موافقم. عالی بود. (1488902) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۳۹:۲۳
آقای حائری عزیز
وجود امثال این آقا در کیهان خودش نوعی هدر دادن امکانات ملی است. حالا شما پیشنهاد میدید ایشون با هزینه مردم برود دنیادیده شود؟ اونهم تو دهه 7ام زندگیش که باید به فکر آخرتش باشد که نیست؟! (1488921) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۳۹:۴۲
آقای حائری خیلی موجه نوشتی دمت گرم فقط شما رو به خدا اون حرفایی که چند سال پیش در تریبون نمازجمعه در باره اختصاص دادن شبکه ی تلویزیونی جداگانه برای زنان زده بودی و مردم را به هم ریخته بود یه جوری از اذهان عمومی حذف کنی چون یه عده ای شما رو با اون حرفا می شناسن. (1488923) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۴۰:۵۹
جناب آقاي توکلي عزيز دل برادر ما مردم کوچه و خيابان دسترسي به مقامات نداريم و صدامون و پياممون به حضور مسئولين و خصوصا مقام معظم رهبري نميرسه ولي از شما و مقامات کشوري توقع داريم برادر من ما به عنوان شهروند اين مملکت که به کشور و نظاممون علاقه منديم حق گله از مدير مسئول کيهان به عنوان عامل فتنه و تفرقه در مملکت رو به حق داريم يا نه؟ ما ميخواهيم در آرامش و اعتدال و امنيت زندگي کنيم آيا وقت اون نشده اين حضرت آقاي شريعتمداري که دل جمعيت عظيمي از دست توهين ها و تهمتها و لاف زدنهاي ايشون خون شده از مدير مسئولي روزنامه کيهان کنار گذاشته بشه؟ مقاله ها و يادداشتهاي ايشون ملت رو عصبي ميکنه ما از حضور بزرگواران و مقامهاي محترم کشور تقاضاي برکناري و قرار گرفتن انساني با اخلاق معتدل و منطقي در جايگاه مديريت اين روزنامه هستيم اگر نياز است از سايتهاي خبري تقاضاي برگزاري نظر سنجي در اين رابطه داريم و من الله توفيق، يا علي. (1488924) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۴۶:۲۳
با سلام به همه ی دوستان
من نمیدانم که آقای شریعتمداری از کدام خط مش پیروی میکنند که هنوز در تفکرات انتقادی و بدون راهکار و مخرب در حال سیر کردن هستند.ایشان بی هیچ دلیل و منطقی شروع به تخریب شخصیت های مختلف میکنند که عملا رهبری خلاف آنرا بیان فرموده و هیچگاه این رفتار و واکنش های سیاسی اجتماعی ناهنجار در شخصیت عرفانی و متینشان راهی نداشته و ندارند همانطور که ایشان فرمودند این خاک متعلق به همه ی ایرانیان است و حکومت نیز همینطور، که خود نشان دهنده ی اوج رافت ایشان است حال چگونه آقای شریعتمداری و شخصیتهای مانند الله کرم اینقدر سرخود هستند که حتی تهدید به قیام خیابانی می کنند. کدام مردمند که از این روش پیروی کنند از این رفتار چیزی بر نمی آید جز اینکه آقایان خود دنبال فتنه و آشوبند زیرا سخنان رهبری بعد از 8 سال تحمل همه ی اشتباهات جریانات تندرو بهترین سند بر اشتباهات ایشان و طرفدارانشان است بنابراین بهتر است که هرچه زودتر از این خواب خرگوشی خارج شوید و راه اعتدال در پیش گیرید قبل از اینکه .... (1488944) (alef-13)
 
آریا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۴۷:۰۴
آخه الف جان چرا گزنه منفی در نظر نمیگیری آخه!
بخدا آدم لجش میگره بعضی از این نظرات رو میخونه شما هم هیچ راهی برای اعتراض این دسته آدما د نظر نگرفتید.
فقط میخام به اون آدمایی که کامنتاشون به زور 10 15تا مثبت خورده بگم که شکست سنگین در انتخابات 92 که در اون افراطیون زیر10 درصد رای آودرن نشان ای از اینه که کامنتهای این آدمها19میلیون منفی خورده همین. (1488945) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۴۸:۰۳
با سفر ایشان به دور دنیا موافقم. لطفا شماره حساب اعلام فرمائید تا اقدام شود (1488950) (alef-13)
 
کامران
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۴۹:۰۲
البته در متوهم بودن جناب کیهان (بازجوی سابق)شکی نیست و این رفتار بی منطق و غیر عقلانی به دلیل نتیجه ای است که از دل انتخابات بیرون امده ... بله توقع جناب شریعتمدار از انتخابات 92 کسی غیر از جناب روحانی بود و با توجه تفاوت فاحش مشی اعتدال گرای جناب روحانی از مشی افراطی و رادیکال اردوگاه رقیب ،ایشان سخت نگران این موضوع هستند که نکند یک وقت کسی از اصلاح طلب ها وارد دولت شود... البته جناب کیهان در طی این همه سال فعالیت کاری همیشه بر سه اصل تخریب ،تهمت،توهین وفادار بوده اند و هشدار و اولتیماتوم فردی معلوم الحال چون حسین الله کرم که در قشون کشی های وحشیانه خیابانی و به تشنج و خشونت کشیدن جامعه شهره آفاق است از همین رویه تبعیت میکند ، لذا انتظار غیر از این از ایشان غیر ممکن است ... ولی امیدوارم قوه قضائیه و دستگاه امنیتی کشور یکبار برای همیشه و با زبان قانون اما قاطعانه با عناصر خشونت طلب برخورد کرده تا این ملت خسته و مظلوم و محروم طعم ارامش را چشیده و نفس راحتی بکشند (1488956) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۴۹:۵۵
4 سال بعد هم ببینیم اقای حائری این گونه جرات دفاع خواهد داشت یا نه (1488958) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۵۲:۵۶
ظاهرا روحانیت که در دوران احمدی نژاد کنار زده شدن بود کم کم دارد به بطن جامعه برمیگردد و جامعه هم با اغوش باز با توجه به جنس حرفهایشان که حرف مردم است استقبال می کند
از روحانیت انتظار این است که در هیچ دوره ای سکوت نکنند. اقای احمدی نژاد این سکوت را در این 8 ساله به معنای تایید کارهای خود یافتند
ایا ایت الله های عظام سخنان اقای شریعتمداری را تایید می کنند؟
اگر نه پس چرا این سکوت را نمی شکنند و در حد تذکر مطلبی بیان نمی نمایند؟ (1488972) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۵۴:۴۷
نویسنده محترم واقعا حرف میلیونها ایرانی رو زدند.احسنت بر الف (1488977) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۵۸:۲۳
درود بر شرف جناب اقای حسین شریعتمداری.سردار قلم ایران.زنده باشی. (1488988) (alef-13)
 
یاشا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۵۸:۲۵
واقعا میشه با عنوان اعتدالگرایی زیاده خواهان و دیکتاتور منشان فتنه رو تبرئه کرد؟ البته شاید خیلی از دوستان 8 سال اصطلاحات رو به درستی به خاطر نداشته باشند. البته این دوستانی که میخواهند دست ودلبازی کنند و برای شریعتمداری پول سفر جمع کنند برن پول برگشت نورچشمی های خاتمی رو از جمله مهاجرانی و گنجی و ... رو پرداخت کنند که ظاهرا جهانگردیشون با رقاصه ها و ضد انقلاب خیلی بهشون چسبیده. اگر این اقایون از پیله وادادگی نسبت به غرب کمی بیرون بیان راحت میتونن نقش امثال خاتمی رو در به یغما بردن سرمایه های این مملکت رو ببینند.ولی ظاهرا توهم خودبرتر بینی این اقایون خیلی سنگینه. سنگ پا هم ه کیلویی یک قرون.... (1488989) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۵:۵۸:۵۷
لطفا یکی جواب سوال ما را بدهد
حامی اقای شریعتمداری کیست که هرچه دلش می خواهد می گوید و اگر هر روزنامه دیگری مانند ایشان به همه توهین کند تا حالا صد بار توقیف شده بود
ما هم جزو شهروندان این کشور هستیم و حق داریم بدانیم به پشتوانه چه کسی این همه هتاکی می کند و کسی هم پاسخگو نیست؟
باور کنید آن مساله شماره حساب که به مزاح اعلام کردند بنده به شخصه اگر چنین شماره حسابی اعلام شود قطعا کمک خواهم کرد خسته شدیم از این همه سخنان منفی و حذف همه
یا لااقل یک شهری چیزی را برای ایشان و دوستانشان خالی کنید که همه به انجا بروند و همه شان یک شکل باشند و به بقیه مردم کاری نداشته باشند و بگذارند مردم زندگیشان را بکنند (1488992) (alef-13)
 
سید مصطفی ضیایی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۰۲:۴۵
همه می دانند کارگردان سناریوی سال 88 کسی نبود جز خاتمی و میر حسین و کروبی فقط سیاهی لشگر بودند (1488998) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۰۴:۱۳
چرا روزنامه ملی یک کشورباید دست یک گروه کوچک و خاص برای مدت نا مشخصی باشه؟ (1489002) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۹:۲۰
عزیزم روزنامه های اطلاعات و کیهان هردو این وضعیت را دارند و مدیرمسئول هردو نماینده رهبری هستند یکی از اصولگرایان (کیهان) و دیگری اصلاح طلب(اطلاعات)

ضمنا یک زمانی همین کیهان را خاتمی اداره می کرده ! (1489217) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۰۹:۲۱
یارب این نوگل خندان که سپردی به منش میسپارم به تو از چشم حسود چمنش (1489021) (alef-2)
 
عزیز جمالی دلفان
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۰:۱۹:۵۹
پیشنهاد میکنم که اقای شریعتمداری بیشتر از این دنبال جریان سال 88
رانگیرند به فکر مردم باشند و باهمت رییس جمهور منتخب مشکلا ت معیشتی مردم را حل کنند مگر اصلا ح طلبان از یاران خمینی کبیر نیستند (1489683) (alef-6)
 
رضایی
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۰۰:۲۴:۳۶
ما پس از 1400 سال پیگیر فتنه ها در زمان علی (ع) هستیم تا چه رسد به سال 888 (1492186) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۱۱:۵۵
با سلام و خسته نباشيد
از نويسنده تيترهاي خبري اين خبرگزاري تقاضا دارم مردم را با لحن فرياد گونه ً آقاي فلاني ً
خطاب نكند. توهين آميزبودن و لحن غرغرو مأبانه اي كه در اين نوع خطابه هويداست در شأن خبرگزاري شما نيست
با تشكر (1489032) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۱۸:۴۲
lk هر وقت تحلیل های شریعتمداری را می خوانم سخت مبحوت می شوم که چگونه دانسته یا ندانسته تیشه به ریشه انقلاب میزند. (1489060) (alef-2)
 
شکوه
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۱۹:۰۴
پیشنهاد شماره حساب خیلی خوب بود عالی فکر کنم خیلیها ازش استقبال کنند. (1489062) (alef-2)
 
تقی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۱۹:۳۳
زمان بازنشست شدن حسین شریعت مداری فرا رسیده است (1489064) (alef-2)
 
استاد دانشگاه
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۰:۰۲
با عرض سلام بر شما اقای شریعت مداری


در این مدت 8سال بارها بر این جمله تاکید نمودید که حجت الاسلام سید محمد خاتمی که خود نظریه گفتگوی تمدن ها را بیان نمود جاسوس اسراییل است چطور امکاان دارد کسی که کشورش با نظریه گفتگوی تمدن ها به دنیا معرفی نموده است جاسوس بیگانه واز همه بدتر اسراییل باشد با این حال
شخصیت های بزرگ نظام جمهوری اسلامی که سالها به این مملکت بزرگ چندین هزار ساله خدمت کردند وبه عنوان پدر یا عموی خوانده سیاسی خانواده بزرگ ایرانیان سرافراز هستند چطور می توانند به این مملکت خیانت کنند البته قابل ذکر است شاید اشکالاتی بر انان باشد اما با روحیه همدلی ووحدت کلمه می توانید جذب کننده خودشان وطرفداران انها باشید نه دفع کننده که این منش ورفتار در دین مبین اسلام بسیار سفارش شده است .موفق وپیروزی برای همه ایرانیان نه برای تنها موافقان ما (1489068) (alef-2)
 
بهرام
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۱:۱۹
ر آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد
باتشکر فراوان ازحضرت ایت الله اگر همین اتفاق بالا رخ دهد مردم وجامعه نفس راحتی خواهد کشید. (1489073) (alef-2)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۳:۲۸
اقا من حقوقم 650 هزار تومانه نصفش رو میدم
دست کم اعصابمون سر جاست
خداوکیلی میدم (1489079) (alef-13)
 
هاشم
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۳:۴۰
دوستـــــــــــــــــــــان دوستــــــــــــــــــــان خواهش میکنم!
اگر آقای شریعتمداری نمیبودند چه مثلث ها چه فتنه و سرانشان و چه سورس ها را که نمیشناختیم! از ایشان ابتدا به ساکن بابت آشنایی ما با این اشخاص مهم و کلیدی و تاثیرگذار (هی میخوام تعریف کن کلمه مهروز هم میاد دیگه چه کنم عادته!) در صحنه ملی و فرا ملی و شواری امنیتی و فرا شورای امنیتی تشکر میکنیم.
از یک سطر در این مقاله بشدت خوشمان آمد. آنجایی که گفتند چرا اجازه به همدلی و جذب حداکثری نمیدهید. هیچگاه اینگونه به مسئله شریعتمداری نمینگریستم چرا که ایشان همیشه چنین ادعایی داشنتد. الان فهمیدم که ایشان منظورشان وحدت و همدلی بین همفکرانشان است و ولاغیر.
ضمنا آقای شریعتمداری گفته بودند آقای روحانی معنای اعتدال را بخوبی روشن کند که بعدا آقایان فتنه گر (بخوانید ... بگذریم) سوء استفاده نکنند! (گویا همه منتظرند) آقای عزیز بهترین و شیوا ترین معنای اعتدال دوری از خط مشی جنابعالی و همفکرانتان چه اینور و چه آنور (البته همینور چرا که اونوریاشان همگی یا در زندان آب خنک میخورند یا زیر خاک خاک).
بگذریم و بگداریم جناب آقای روحانی کار خویش آغاز کند، یکسالی به او فرصت بدهیم و بعد آغاز کنیم تا آن موقع جناب شریعتمداری هم از سفر دور دنیا بازگشته اند.
آقای روحانی طوری صحبت و عمل میکنند که جای هیچ انتقادی از هیچ جناحی باقی نمیگذارند و ایشان خود بهترین نماد اعتدال و خرما نخورده ی منع کننده از خرما هستند.
والسلام. (خیلی طولانی شد شرمنده) (1489081) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۵:۳۳
با تشکر ازدیدگاه نویسنده محترم. به نظربنده شماخیلی بشتر به سفرهای دوردنیا نیازدارید. (1489083) (alef-13)
 
سید احمدرضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۵:۳۸
درود بر حضرت آیت اله حائری ...
ای کاش از بزرگان دیگر هم واکنش نشان دهند... (1489084) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۲۶:۴۶
تفکر و راه آقای شریعتمداری خاریست در چشمان دشمنان داخلی و خارجی نظام جمهوری اسلامی ایران . انشا الله همیشه پایدار باشید....... (1489089) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۲۰ ۰۰:۴۵:۰۸
آخه چرا منفی رو برداشتین؟ (1502643) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۳۱:۰۰
چرا کسی نیست به خاطر این مطالب و تفرقه افکنی های آقای شریعتمداری روزنامه کیهان رو بازخواست کند؟ آزاد است و هرچه دلش میخواهد و به مغز کوچکش هرچی میرسد مینویسد. آیا این نوع مطالب را اگر مطبوعات دیگری بجز کیهان چاپ میکردند باز به آن بی تفاوت بودند؟ اگر آزادی قلم و اندیشه هست برای همه باشد اگر نیست برای کیهان هم ... (1489108) (alef-13)
 
قاسم
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۳۲:۲۹
اصل مطلب، حرف خوبی است که نباید بر طبل اختلافات کوبید. اما به این آقای حائری باید گفت که مطلف آخرتان بسیار بی ادبانه تر از اشتبهات آقای شریعتمدار است . چرا که ایشان انقدر سرد و گرم زندگی را چشیده که نیاز به سفر به دور دنیا نداشته باشد. به نظر می آید آقازاده محترم بیشتر به این سفر نیازمند باشد. (1489115) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۰۰:۳۶:۱۹
عزیز مودب!!!!

شما که این مطلب را بی ادبانه میدانید، آیا مطالب و ادبیات آقای شریعتمداری و دیگر

عزیزان سوپراصولگرا را هم اینجوری قضاوت میفرمائید؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

نظر مبارکتون در مورد ان جناب عزیز تر از جان!!!!! که مخالفین خودشون را به بزغاله

تشبیه و در مورد قطعنامه و قطعنامه دون!!!! و ریختن آب به......!!!!!! و ..... را میشه بفرمایید؟؟؟؟؟؟

دیدی عزیز مودب؟؟!!!! شما طرفدار چه ادمای با ادبی هستی؟!!!

البته حق کاملا به جانب شما است!!!!!

همه این عزیزان سوپر اصولگرا و خیلی با بصیرت که به ملت ما " ادب آموخته اند"

فوق العاده ای هستند!!! و ما از این " ادب آموزان " عزیز تا ابد سپاسگذاریم!!!! (1493500) (alef-13)
 
دارابي- فرزند شهيد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۳۷:۲۴
جناب شريعتمداري ، دنبال چه چيزي ميگردي ؟ تو را به خدا دست از ايجاد التهاب ، نفاق و . . . برداريد . روزنامه تحت امر شما كه به ندرت مطالب اميدوار كننده و سازنده در آن ديده ميشود دنبال چيست ؟ و اگر بگوئيد دنبال منافع مردم ، انقلاب ، نظام و . . هستيد !! گزاف گفته ايد .
خيانت به نظام و ايران عزيز منحصر به تجاوز به آب وخاك و جنگ افروزي نيست . و بعضا" نظرات و قضاوتهاي برخي مانند ابومسي اشعري ها بيشترين صدمه را به مردم وارد كرده .
راستي شما برادرتان ، خواهرتان ، پدرتان ، فرزندانتان در جبهه جنگ حضور داشته و يا افتخار شهادت و جانبازي نصيبشان شده ؟؟ ويا شايد بگوئيد قسمت نشده ، سعادت نداشتيم و . . .
اين انقلاب و نظام با نثار خونهاي گرانقدر شهدا ، فداكاري رزمندگان ، ايثارگري جانبازان ، صبر مادران و پدران شهيد ، بغض فرزندان شهدا كه هنوز در گلو دارند ، چشم انتظاري خانواده هاي مفقود الاثر ، زجر و شكيبايي آزادگان سرافراز ، پشتيباني حمايت آحاد مردم عزير ايران و درايت رهبر كبير انقلاب و مقام معظم رهبري ، به ثمر نشسته و اجازه نخواهيم داد به آرامش و امنيت و اقتدار مردم و نظام به بهانه هاي مختلف توسط افرادي چون شما خدشه اي وارد شود (1489133) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۳۷:۴۱
دور دنیا گشتن ایشان واقعا" به دلم نشست (1489136) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۳۷:۵۲
والله عظیم اگر یک روز زودتر شر امثال ایشان از سر ملت رنج دیده ایران کم شود غنیمت است
بنده به نوبه خودم ناموسا حاضرم خرج یک روز سفر ایشان را بدهم

شق دوم هم اینست که اگر راست میگین و مردیناسلحه دست بگیرین و بیان توی خیابون..

و شق اخر اینه که من حاضرم و از جان گذشتگی کنم و با یک عملیات انتحاری شر ایشون را از سر ملت ایران کم کنم... (1489138) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۰۰:۴۶:۵۶
عباس جان

اگه قرار باشه از این افکار ،حرفها و ادبیات استفاده کنی، فرق زیادی با شریعتمداری

نداری!!پس خودت رو راحت کن و اون وری بشو!!!!

آقای روحانی و همه کسانی که مثل او فکر میکنند نیازی به اینگونه طرفداری ها و

ایضا طرفدار ها ندارند و این ادبیات و افکار شما را از خودشان نمیدانند.

این حرفها هیچ سنخیتی با اعتدال و اعتدال گرائی ندارد (1493514) (alef-13)
 
سیدعلی میرفخرایی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۳۸:۴۳
برای این نویسنده محترم متاسفم.البته اگر این مطلب منتشر شود،توجه خوانندگان محترم و نویسنده محترمی که نتوانسته عصبانیت خودرا از جناب شریعتمداری در این سطور مخفی کند به این نکته جلب میکنم که مقام معظم رهبری در طول چهار سال پس از فتنه و حتی پس از انتخابات هیچگاه اجازه ندادند که موضوع فتنه و فتنه گران 88 در اذهان به فراموشی سپرده شود .کمی دقت و انصاف نشان میدهد که هشدار آقای شریعتمداری بسیار بجاست کمااینکه هشدارهای ایشان در دوره اصلاحات وسپس در دوره دکتر احمدی نژاد به تمامی صحیح و بجا بود (1489140) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۳۹:۲۰
به خدا این شریعتمداری والله گرم و......دست از سر این نظام بردارند مملکت ما از اغتشاشها به دور میماند .یک بسیجی از میلیون بسیجی (1489141) (alef-13)
 
بهمن
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۴۱:۲۸
چندین سال متمادی منتظرم که یه نفر پیدا بشه جواب آقای شریعتمتداری رو بده، نمیدونم چرا جوابی رو که مردم به ایشون دادن قبول ندارن! و سعی به مصادره اون به نفع خودشون دارن؟! فقط به مخالفین برچسب فتنه گر و ضد اتقلاب میزنن!
کار به جایی رسیده که ایشون برای دولت، مجلس، حتی ملت و البته برای شورای نگهبان نیز تعیین تکلیف میکنن!!! (1489145) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۴۱:۴۵
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله): آن انسانی که جامعه از زبانش (قلمش) آرامش نداشته باشند و مردم از شر زبانش (قلمش)در امان نباشند ، این چنین آدمی از اهل آتش است. کِتابُ المَواعِظ شیخ صدوق صفحه 3 الی 49 (1489146) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۴۷:۱۳
جناب آقای شیرازی
این سیب باز هم خواهد چرخید
اگر باور جناب آقای شریعتمداری نسبت به جناب آقای خاتمی درست باشد، نتیجه گیری ایشان هم درست خواهد بود. پس لطفا در باره غلط بودن باور آقای شریعتمداری توضیح دهید. به نتیجه گرفتن از مقدمات حمله نکنید. (1489161) (alef-13)
 
v
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۴۹:۱۹
سایت کیهان اگه میتونست نظرات خواننده ها رو در پایان ر خبر بذاره جالب میشد (1489163) (alef-13)
 
ایران
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۵۴:۳۴
اون وری ها خودشونو با این جمله که روحانی اصلاح طلب نیست گول میزنن ...روحانی اگه رای آورد چون حمایت خاتمی و هاشمی را داشت ... آقای شریعتمداری سوخته حالا طفلی نمیدونه چه جوری خنکش کنه :)) نکنه ملت باید میومدن به جلیلی رای میداده اند تا این آقای رو خوشحال کنن !!!!!!!!! یعنی هر گامی که به سمت بهتر شدن اوضاع مردم بدبخت ایران گذاشته میشه این آقایون مخالفن ...فقط میگن ما باشیم ...هیچ کسی دیگه تو دنیا نظر نده ....فقط ما ...نظره ما ...دین ما...آخه چقدر تنگ نظری و کوتاه بینی ... (1489181) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۶:۵۷:۲۸
آقای حائری کسی که خواب است می توان بیدارش کرد اما کسی که خودش را به خواب زده باشد نه. بنظر من آقای شریعتمداری از شدت نگرانی که برای ....دارد مدتهاست که نخوابیده و اگر در این چند هفته اخیر در نوشته های ایشان تناقضاتی دیده میشود از فرط بیخوابی است و مسافرت دور دنیا برایشان مضر و خطرناک است.لذا من پشنهاد میکنم ایشان یک مدت بخوابند تاهمخودشان سرحال بیایند هم جامعه متدینین از شرش راحت شوند. (1489187) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۱:۰۰
شما فکر میکنید شریعتمداری این نظرات رو میخونه

شاید فردا کیهان همه کسانی که اینجا مطلب نوشتند را فتنه گر جاسوس و عوامل صهیونیست خوانده و بگوید فقط کسانی که به کیهان زنگ میزنند (حتی اگر وجود خارجی نداشته باشند) ایرانی مسلمان هستند
شریعتمداری اگر بنا بود بیدار شود وضعیت تیراژ کیهان این نبود (1489198) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۲:۲۴
این که تصور شود ایشان خواب هستند یا نمیفهمند بسیار تصور خامی است برعکس ایشان بسیار هم باهوش هستند .اما مشکل این جاست که بسیاری هنوز به این نکته نرسیده اند که جناب آقای شریعتمداری و مانند ایشان نماینده گروه هایی هستند که منافع اقتصادی و قدرتی ایشان در گرو ایجاد جو امنیتی و فشار و مه آلود و غیر شفاف کردن فضای سیاسی کشور است اینان به جز کسب قدرت با زور اصول دیگری ندارند و نباید این افراد را اصولگرا به مفهوم مصطلح فعلی دانست.اینان تا موقعی که آقای احمدی نژاد و همتایان ایشان در جناح اصلاح طلبان (ونه اصلاح طلبان به طور کلی )فضا را مسموم می کردند راحت بودند و صدایی از ایشان شنیده نمی شد اما حال که تمامی ملت به تحریم کنندگان و تندرویان و عربده کشان از هر دو جناح نه گفته و پشت سر رهبر خود قرار گرفته اند با تمامی وجود احساس وحشت کرده اند .لازم نیست پول بلیط برای ایشان جمع کنید به قدر کافی خودشان دارند بزودی هم می روند. (1489202) (alef-13)
 
اصلاح طلب
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۵:۴۱
در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد. (1489209) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۷:۲۶
"بعيد نيست كساني كه در روش قانونمند انتخابات منزوي شده‌اند، بخواهند صحنه بازي را عوض نمايند"

رطب خورده کی منع رطب کند ؟!!! این چه تفسیری است که شکست در انتخابات را به انزوا تعبیر می کنید ؟! آیا بسیاری از مشکلات سیاسی سالهای اخیر ناشی از همین نوع نگاه نبوده است ؟! اتفاقا آنچه که دیگران را به آن متهم می کنید ، از 8 سال پیش دوستان شما شروع کردند ! یعنی ادامه دادن رقابت انتخاباتی ! چه کسی بدعت تبریک نگفتن به منتخب ملت را گذاشت ؟! و بعد از سه سال از پایان مدارا با دولت قانونی جمهوری اسلامی سخن گفت ؟! من کاری به اشخاص ندارم ، احمدی خاتمی هاشمی ... مهم این است که در یک نظام سیاسی مردم وقتی شرکت می کنند ، همه به رای اکثریت تمکین کنند و خوشحالم بدعتی که 8 سال پیش و خصوصا 4 سال پیش گذاشته شده بود امسال برداشته شد .
این تعبیر "عوض کردن صحنه بازی" از طرف "کسانی که در روش قانونمند انتخابات منزوی شده اند" بهترین تعبیر برای 4 سال پیش است که کسانی رای نیاوردند و بدون هیچ سندی ادعا کردند میلیون ها رای تقلب شده ! نه امروز که شخص منتخب فقط 261 هزار رای بیش از نصف آورد اما تمام نامزدها پیام تبریک دادند ، دیدار کردند با منتخب ملت ، رییس جمهور دیدار و تبریک گفت ، وزرا یکی یکی می روند دیدار و گزارش می دهند .

آقای شریعتمداری فرد محترمی است و عقایدی دارد ، شما می توانید به او انتقاد داشته باشید اما به حکم همین نوشته تان نمی توانید توهین کنید . نوشته تان مغرضانه است چرا که چند خط بعد از توصیه به وحدت و عدم توهین می نویسید :

"در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد." (1489212) (alef-13)
 
نبوی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۱۰:۴۵
آقای شریعتمداری!
ما انتخابات را بردیم بخاطر همه آنهایی که از داخل زندان شناسنامه خواستند تا از همان زندان به روحانی رای بدهند، ما انتخابات را بردیم چون دقیقا همان روستائیانی که آقای احمدی نژاد با پول یارانه و به قیمت ورشکستگی سیاسی کشور می خواست آنها را بخرد به روحانی رای دادند، ما انتخابات را بردیم بخاطر هوشمندی مردمی که در عرض سه روز نتیجه رای گیری را علیرغم میلیاردها پول تبلیغات قالیباف و جلیلی و رضایی تغییر دادند. دهها دوست من که در استرالیا زندگی می کنند دو هزار کیلومتر سفر کردند تا فقط یک رای به روحانی بدهند و برگردند. رفیق دیگری از شهر دنور آمریکا یک ساعت و نیم با هواپیما سفر کرد تا فقط یک رای بدهد و نیم ساعت بعد برگردد. ما برای تک تک آرایی که در روستاها و شهرها دادیم کار کردیم و به نتیجه زحمات مان رسیدیم. ما انتخابات را بردیم چون تلاش کردیم، چون ایران را دوست داشتیم و چون نمی خواهیم ایران در هجوم حمله نظامی یا شورشی کور یا انقلابی شبیه انقلاب مصر و لیبی و تونس ویران شود و سرزمین مان نابود شود. (1489220) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۱۵:۰۱
جالبه ! به جای نقد مطلب توهین می کنید و انگ می زنید اسمش را هم می گذارید اخلاق ؟! این چه آزادی و وحدت و به قول خودتان شرح صدری است که دست آخر پیشنهاد می کنید :
"در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد."

البته من چند روز پیش در یکی از مطالب کامنت گذاشتم و همان جا نوشتم ، کسانی که در دولتشان شعار می دادند که مخالف فلانی دشمن پیغمبر است و جلوگیری نمی کردند ، و آنقدر فضای دانشگاهها را بسته بودند که رهبری نهیب زدند : "خدا لعنت کند آن دست هایی را که می خواهند دانشگاه سیاسی نباشد" امروز داعیه آزادی و .. شان دروغ است و خواهید دید و تاریخ قضاوت خواهد کرد ، در دولت احمدی نژآد آزادی به مراتب بیشتر بوده است. (1489230) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۲۴:۰۸
حدت كلمه با كساني كه مثل خود ما فكر مي‌كنند كه معني ندارد?????
ناب حایری چه کسی گفته بعضی از این آقایان مثل خود ما فکر میکنند بنظرتان انکار آن چه خود ایشان برآن پای میفشارند عاقلانه است؟[برای آقای شریعتمداری رفتن بدور دنیا خیلی سخت نیست وشما هم لازم نیست با این لحن توهین آمیز به ایشان چنین پیشنهادی بدهید بهتر است در زمینه اظهار نظر به پدر بزرگوارتان تاسی کنید وحد نگهدارید (1489249) (alef-13)
 
اکبر
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۲۵:۰۳
آقای حائری شما هم بیدار شوید با این تحلیل و برداشت های آبدوغ خیاری تان از مقاله شریعتمداری.
البته زمانی بیدار می شوید که دیر است. (1489252) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۲۵:۲۵
باتشکرازسایت الف بابت رفتارتون که مصداق واقعیه اصولگرایی،تفکرامثال اقای شریعتنداری راحتی 1درصدمردم هم قبول ندارند،این انتخابات نه بزرگ با این تفکرات بود (1489253) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۲۷:۴۶
جناب شریعتمداری شما و الله کرم و چند نفر انگشت شمار از همفکران هتاک و متحجرتان میپندارید پس از حماسه سیاسی میتوانید کام مردم را با فتنه گری هایتان تلخ کنید؟ (1489259) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۳۳:۱۴
می‌خوای منتشر کنی یا نه
اما خوشحال شدم این آقا از دکتر روحانی انتقاد کرد و ‌کم‌کم ماهیت خود را نشان می‌دهند. (1489269) (alef-13)
 
مردم
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۳۶:۲۶
آقای شریعمتداری که همه میدانند از دو دهه هنوز حرفی جز ایجاد شک و تردید د تشنج در جامعه هیچی دنبال نکرده. از اینکه افراد باب دل آقای شریعمتداری نتوانستند آرای مردم را در انتخابات بدست آورند مدت چند هفته ای بکما رفت آمده الان که بخود آمده دوباره میخواهد با همکاری و همراهی عده ای دوباره هو جنجال سابق را براه بیاندازد. جناب آقای شریعمتداری اگر پیرو ولایت هستند و اگر به آرا مردم احترام میگذارند بهتر است مدافع و کمک کار آقای روحانی باشند و هنوز ایشان بطور رسمی مسئولیت بدست نگرفته اند در کارش سنگ اندازی نکنند (1489281) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۴۰:۰۲
ایکاش به فکر مردم باشیم و درد مردم که فقط و فقط نان است و یه کم دلخوشی به آینده و آینده بچه های نوجوان و کودکانمان ایکاش تخم کینه و قدرت طلبی و حکومت بر مردم مانع از این نشود که اگر قرار است 60 یا 70 سال در این دنیا باشیم به هدر نرفته باشد به خاطر دشمن ستیزی و تفرقه افکنی مگه همه ایرانی نیستیم پس چرا این کار و می کنید آقای شریعتمداری از روزنامه باید فقط برای کمک به پیشرفت استفاده کرد. ایکاش شما هم به فکر مردم باشید ...... (1489287) (alef-13)
 
حمیدرضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۴۴:۵۷
جناب آقای شیرازی : در تهران در فتنه 88 خون انسانهای بیگناهی ریخته شد آیا کسانی که آن شعارتقلب درانتخابات سردادند به زعم شما در روزیوم الحساب به سرعت از نظرخدا پاک خواهد شد وبه تعبیر آیات سوره قیامت ملائک به صف خوهند ایستاد ودرسکوت محض فقط سرتعظیم برای آنان فرود خواهند آورد؟. مرد مومن انسان کشته شد با همان مصاحبه کذایی که گفت من رئیس جمهور ایرانم . همان آیت الله که نامه بدون بسم الله و بدون سلام نوشت وزنش فرمان آشوب در خیابان صادر کرد. درود برعدالت خداوند که در روزجزا همه راعریان خواهد نمود وخبری از فقیر و غنی ، خود بزرگ بین و صاحب سهم نخواهد بود. ازدوربراینها کناربرید قران را اگربه دقت فقط ترجمه اش رابخوانی اینها مستحق اشد مجازات هستند. درودبر آقای شریعتمداری مثل حضرات صاحب مال و مکنت و جکوزی و ویلاهای انچنانی نیست . خداوند مسلمانان واقعی را به وحدت دعوت نموده است نه وحدت با فتنه گران و کسانی که به فرمان آنان به خیابان امدند ، مسجد آتش زدند و در روزعاشورا صوت کف زدند. درودبر امام خمینی که برای دفاع از اسلام ناب از منتظری هم نگذشت . شما اسلام عزیز را با رفقا و دوستانتان تقسم کرده اید. دل برای فتنه گر نسوزانید که به تعبیر قران روزقیامت نزدیک است . یه موقعه ای در صف جنایت کاران تاریخ به جرم حمایت از فتنه گران محاکمه نشوید . که دیگر دیر خواهد بود. هرکس دران روزهای پرالتهاب سکوت کرد ونظاره گربود و یا بطور تلویحی از آقایان هاشمی ، موسوی کروبی ، خاتمی و آن مرد مرموز آقای موسوی خوئینیها حمایت کرد روزقیامت مورد غضب خداوند قرار خواهد گرفت چون انسان کشته شد بازهم تاکید میکنم انسانهای بیگناهی کشته شد . آیه سریع قرآن : به کدامین گناه کشته شدند؟ دروغ بزرگ تقلب در انتخابات حالاخوب فکرکن حضرت آیت الله . من نه ادم سیاسی هستم نه سواد سیاسی دارم، یک فرد عادی جامعه . هیچ پسوندی در روزقیامت موجب امتیاز نخواهدشد . تقوی تقوی تقوی (1489297) (alef-13)
 
صدرا
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۰۱:۲۰:۲۸
دوست من شما نيتت خير ولي چون آدم سياسي نيستي بهتر اطلاعاتت و بيشتر كني تشكيل اجتماعات و راهپيمايىها، بدون حمل سلاح، به شرط ٓانكه مخل به مبانى اسلام نباشد ٓازاد است اين اصل بيست وهفتم قانون اساسي است كساني كه كشته شدن بيگناه بودن و كار غير قانوني هم نكردن اما كي عامل مرگ اون هاست ؟؟؟ امثال آقاي شريعتمداري كه تحمل هيچ حرف مخالفي رو ندارن مشكل اينجاست !!! (1493532) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۴۶:۱۷
دلم نیومد نظر ندم
نوشته های اقای حائری همیشه به دل می شینه همچنین پاراگراف آخر بسیار جالب و پرمعنی بود
حائری مچکریم (1489298) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۴۸:۴۲
پاراگراف آخر واقعا بی ادبانه اس (1489303) (alef-13)
 
نسرین
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۵۵:۵۵
من حاضرم تمام ارثیه ای که به من رسیده به حساب شریعتمداری بریزم تو همون دور دنیا بمونه واقعا که ایشون خودشو عقل کل می دونه .کی از دست این ادمای خودپسند راحت می شیم .فکر می کنه تمام ملت ایران به نظرات بی اب ورنگ ایشون احتیاج دارند (1489325) (alef-13)
 
کورش
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۷:۵۸:۰۷
پاراگراف اخر را لطفا برای تمامی مسئولان اجباری نمایید تا دنیا را به صورت واقعی ببینند بسیاری از مشکلات حل می شود (1489329) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۰۱:۲۰
با سلام
بد نیست پایگاه خبری الف قدری هم شرم و حیا را برای خود وظیفه بداند!
سوال من از نگارنده مطلب آن است که آشتی با فتنه گرانی که با ضد انقلاب همراه بودند قبول جریان های داخل انقلاب است؟
سوال دیگر آن که آقای خاتمی چه نقشی در محکومیت این جریان خبیث داشتند؟
اگر مردم میخواستند به خاتمی رأی دهند به معاون اولش رای میدانند نه به کسی که هیچ گاه خود را اصلاح طلب ننامید!
سوال دیگر آن که چرا این قدر این پایگاه سعی در تخریب عده ای خاص مثل آقای شریعتمداری، آقای جلیلی وعلامه مصباح دارد؟ این ها انقلابی نیستند و برای انقلاب همین الآن هم زحمت نمی کشند؟
تهمت این پایگاه مبنی بر افراطی بودن آقای جلیلی و طرفدارانش، حرفی است که بنده به سهم خودم شما را به خدا واگذار میکنم!
هرکسی هر کاری کرده برای خودش،همانطوری که امام در آخر وصیت نامه شان نوشتند ملاک حال افراد است.
کورکورانه از کسی دفاع نکنید... (1489342) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۱۲:۴۸:۰۹
بسیار عالی بود . خوب نظر دادید. بالخره یکی بود که حرف حق و درست حسابی بزند. (1494049) (alef-13)
 
فقی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۰۲:۵۴
تورو خدا به این آقای شریعتمداری بگید اگه حرف نزنه سقف آسمان میاد پایین؟ مردم توی فقر دارن نابود میشن حرف نزن .آقای فتنه گر حرف نزن بزار مرم آرامش داشته باشن (1489345) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۱۰:۴۱
آنان که هاشمی وخاتمی را سران فتنه میدانن بدانند که آنها درقلب ملت جای دارند وباعث تمام بدبختیهای این ملت افرادی مانند شریعتمداری هستند که انشالله یا خداوند به راه راست هدایتشان کند یا...... (1489356) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۱۳:۴۹
واقعا چی اتفاقی باید بیفته که ایشون دیگه ننویسه؟ باور کنین آزامش جامعه خیلی بیشتر میشه (1489367) (alef-13)
 
کاظم
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۱۳:۴۹
آن کسی که با جورج سوروس دیدار کند و برای مقاصد خود از او کمک بخواهد
آن کسی که از سران کشورهای عربی که از کسانی که فرزند را جلوی پدرو مادرش دار می زنند حمایت میکنند کمک مالی دریافت می کند
او قطعا فتنه گر است و نتیجه انتخابات نه تنها از جرم او کم نمی کند بلکه دروغ بودن ادعای تقلب او را ثابت می کند
جناب حائری , حمایت رییس جمهور منتخب و نام بردن از چنین کسی اشتباه است و ربطی به بغض و کینه ندارد
بلکه شما از بغض نسبت به شریعتمداری و حب نسبت به آقای رییس جمهور اسبق این نوشته را منتشر نمودید (1489368) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۱۷:۴۶
من حاضرم پول ی ترم دانشگامو بدم تا این اقا بره دور دنیاااا
مطلب عالی بود (1489380) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۵ ۱۱:۳۵:۱۱
تو نمیخواد پول ترم دانشگاهتو بدی ! تو برو مطالعتو زیاد کن بیشتر وقت بذار کلاس برو تا درک و فهمت بیشتر بشه که اشتباهی در مسائل سیاسی و زمونه قاط نزنی ! د همین کارها رو کردی و پول دانشگاهتو دادی که به چنین درک و فهمی رسیدی! (1493949) (alef-13)
 
a
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۲۳:۰۴
درود بر مردم فهیم ایران
شماره حساب صندوق مهر باشه بهتره از فردا مردم بجای صدقه به حساب و نیت اقای شریعت مداری پول واریز کنن (1489392) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۲۵:۱۱
اي كاش آقاي شريعتمداري بيدار مي شدند و دست از اين كينه توزي ها بر مي داشتند.امثال خاتمي و هاشمي محبوب ميليون ها ايراني هستند و مردم اينا را فتنه گر نمي دونند فتنه گرهاي اصلي كسايي هستند كه نميذارند تو كشور ارامش و همدلي باشه و نونشون تو اختلاف افكني و تهمت و فحاشي به ديگران هست من فكر نكنم امثال شريعتمداري به آخرت اعتقاد داشته باشه بابا اسلام عزيز ميگه حتي يه ادم گنه كار هم نبايد ابروش تو اجتماع برده شود چه برسد به كسايي كه از ديد خيلي ها خادم اين ملت و انقلاب بودن و از سرمايه هاي نظام هستند.الان مهمترين چيز در كشور وحدت وحدت هست و امثال شريعتمداري و اون آقايي كه با تهديد رئيس جمهور منتخب به شعور 72% راي دهنده توهين كرد بايد بدانند كه با اين كارشون نزد مردم و در پيشگاه خدا منفور تر ميشن.معيار ما فرمايشات اقا هستند.وحدت و همدلي و جذب حداكثري.لطفا درج شود (1489398) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۲۵:۱۲
حضرت آقای خامنه ای فرمودند امیدوارم همانطورکه کاندیدای محترم به رئیس جمهور منتخب تبریک گفتند و نتیجه انتخابات را پذیرفتند دیگران هم همین کار را بکنند (1489399) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۲۶:۲۶
من هم حاضرم درامد یک ماهم را بدهم تا ایشان به این مسافرت برود اگه ایشان من و امثال من را جورج سورس و ویلیام شکسپیر و حقوق بگیر امریکا و اسراییل و اجنبی و........نخونه. (1489402) (alef-13)
 
dehghan
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۲۶:۵۷
سلام .شناسنامه بعضی از ما ابراز مطالب هیجانی ولو به قیمت متهم کردن دیگران است چند سالی بود که جامعه می پسندید که اینگونه مطالب نوشته شود و نویسندگان به عنوان ناجی مملکت و کسانی که ولایی خالص هستند مطرح شدندولی اکنون مردم رنگ را تشخیص داده اند ولی نویسنده چاره ای جز ادامه دادن به روش قبلی ندارد برای اینکه باید از خدا عذر خواهی نماید واین برای کسانی که گمان میکردند عقل کل هستند وغرورشان اجازه نمی دهد سخت است لذا دوستان خورده نگیرند و من توصیه می کنم اینگونه مطالب را با یک کدی بخوانند که حق مطلب ادا شوند مثلا اگر می خواهند ابروی کسی را ببرند خواننده به مظلومیت ان فرد پی ببرد در این صورت است که بار گناه ما کمتر است .من پیش بینی می کنم اینگونه نویسندگان عقوبت کار خود را دردنیا ببینند و به شما بشارت می دهم که بدن این نویسندگان در پی یک حادثه مریضی چند مدتی کرم شود تا عبرت شودبرای بعدی ها ببینیم انروز را که دیر نیست (1489403) (alef-13)
 
سهراب
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۲۷:۲۰
این که تو خوابه این همه برا مردم ایجاد مزاحمت میکنه اگه بیدارشه چی میشه ایشان همان خواب بماند بهتره چون هیچ چیز ایشان را متوجه اینهمه ظلمی که در حق مردم کرده نمی کنه (1489406) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۲۹:۰۰
اقایی شریعتمداری فقط خدا می تواند شما راهدایت کند (1489410) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۲۹:۴۸
خیلی جالبه. تازه این اوضاع کامنتها تو سایت الفه که وابسته به جریان اصولگراست. آقای شریعتمداری واقعا باید یا روششو عوض کنه (اگر توی این سن امکانپذیر باشه) و یا مسئولیتی که داره ازش گرفته بشه. واقعا برای آبروی نظام خوب نیست (1489413) (alef-13)
 
رسول مشهدی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۳۱:۰۶
جناب آقای حایری
ایشان از خواب بیدار نمیشوند.هرچند مردم یکصدا فریاد بزنند بازهم ایشان بیدار نمیشوند.چون خواب تشریف ندارند.بلکه خود را به خواب زده اند.
آقای شریعتمداری راه پیروزی حق را (البته حتما ایشان در جبهه حق تشریف دارند) از بین بردن باطل میدانند.به هر قیمتی.
دنیا برای آقای شریعتمداری دو رنگ دارد یا سفید یا سیاه .برای ایشان منطقه خاکستری وجود ندارد.(البته حتما ایشان در منطقه سفید نشسته اند)
ایشان معتقد به حذف مخالف است حتی مخالف غیرمسلح.
اگر حذف فیزیکی مقدور شد چه بهتر.در غیراینصورت شخصیت وی را ترور میکنند.ایشان در گذشته ثابت کرده اند حتی افراد خوشنام نیز اگر با وی هم عقیده نباشند بنابراین جان و مال وناموس و آبرو آن فرد دیگر احترامی ندارد.مرحوم دکتر زرین کوب مثال خوبی برای روحیه مبارزه جوی ایشان است.ومقالات تند وتیزی که ایشان برعلیه وی نوشته و او را منکوب منمود.
آقای خاتمی از نظر ایشان از سران فتنه و وطن فروش و خاین و دست نشانده صهیونیسم و بنیاد سورس و هزاران چیز دیگر.من نمیدانم با این اوصاف نیروهای امنیتی ما چه کاره هستند که اقای خاتمی با این همه جرم راست راست راه رفته و اینور وآنور سخنرانی میکند.
جناب آقای حایری
خودتان را خسته نکنید .ایشان نه مسافرت میرود و نه نیازی به پول دارد.ایشان رسالتی برای خود قایل است وآنهم بی آبرو کردن دشمنان به هر قیمتی.
دشمن از لحاظ ایشان یک تعریف دارد و آن کسی است که مانند آقای شریعتمداری فکر نکند.هم عقیده بودن با ایشان شما را در منطقه امن قرار میدهدودر غیراینصورت منتظر باشید تا در مورد شما هم یک افشاگری کرده و خدای ناکرده ما یکهو متوجه شویم شما هم بعله دست نشانده یکی از اجانب درامدید و مدتهاست جیره خور استکبار بوده اید و مای غافل بی خبر ..... (1489418) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۳۱:۳۳
این الف کی میخواهد از این جوسازیها دست بردارد. شما که اصلا تحمل مخالف ندارید چرا ژست این حرفها را میگیرید. اگه همین حرفها را کیهان درباره شما مینوشت چکار میکردید؟ (1489422) (alef-6)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۷:۴۸:۲۵
کیهان کار هر روز شده چاپ مطالب اعتراضی و تخریبی و مانع از اتحاد راستی می خوای اگه دوست داری تو اون شماره حساب فکری برای شما هم .... (1491712) (alef-13)
 
رحماني
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۳۲:۳۴
مشکل اينه که چشمهاراروي هم مي گزاريم آخه فتنه گران فاسدکه 4سال به مردم ظلم کردندوبابيگانگان همراه شدندچه کساني هستندتادهن آنهاراپرازخاک کنيم (1489425) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۳۷:۵۴
الف جان نمیدانم جرا امکان منفی دادن به نظرات را از مخاطبان خود سلب کرده ای؟آخه آدم خیلی دوست داره به بعضی نظر ها منفی بده.به نظرات افرادی که هنوز نه بزرگ ملت رابه خود نشنیده اند. (1489440) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۴۷:۲۶
سلام
از این همه نظرات مختلف لذت بردم معلوم میشه که همه در زمینه سیاسی روشن و آگاه هستن و مطالعات زیادی هم دارن
بنده کمترین هم نظری دارم
در هر جامعه باید به یک سری اصول پایبند بود آقای خاتمی در جریان اتفاقات سال 88 به اصول کشور ایران پایبند نبود و خواسته یا ناخواسته با گفتار و عملکردش به ضرر این کشور کار کرد فقط یک کار آقای خاتمی برای اینکه ایشان دیگر مشروعیت سیاسی در این کشور نداشته باشد بس است و اون هم این است که ایشان پیشنهاد برگزاری انتخابات مجدد در سال 88 را مطرح کرد
اگر این اتفاق بر فرض محال می افتاد تا N سال آینده هم هر انتخاباتی در این مملکت برگزار می شد عده ای مگفتن که باید دوباره برگزار بشه
ممنون میشم یکی در نظراتش این ادعا و دلیل بنده حقیر رو با دلایل رد بکنه (1489467) (alef-13)
 
تیز بین
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۴۷:۴۵
روحانی وامدار هیچکس نیست.
روحانی نه بزرگ ملت ایران به همه مسئولین نظام تاکنون است.
همانگونه که رهبری حساب خود را از چاپلوسان ومتملقان جدا کرد وبا گفتن اینکه مخالفان نظام هم در انتخابات شرکت کنند .در حقیقت هشدار دادند مخالفان نظام مخالفان وطن نیستند وایران متعلق به همه ایرانیان است اعم از مدافعان نظام ومخالفان نظام.
مردم هم به این خواست و نظر ایشان لبیک گفته و این حماسه فراموش نشدنی را خلق کردند.
پس منافقین سینه چاک ولایت این فرمایش ایشان را هیچوقت فراموش نکنند.
مطمئن باشید روحانی به پشتوانه مردم ایران اعم از مخالف یا موافق نظام وحمایت رهبری حماسه اقتصادی را نیز خلق خواهد کرد.
بشرط آنکه رهبری حمایت خود را قطع نکرده و در قطع کردن دست مفسدان اقتصادی، با شمشیر برهنه عدالت از ملت حمایت کنند. اگر لازم باشد بجای یکماه یکسال روزه میگیریم. (1489468) (alef-13)
 
حمیده
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۴۸:۳۴
این شما اصلاح طلبانید که بادور دنیا رفتن داناییتون میره با لا مااصولگراها با رجوع به قلب و فطره مان است چرا که به قول قران قلب انسان مومن به او شعور می دهد نه دور دنیا اون هم از نوع غربی اش (1489472) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۳:۲۴:۵۱
متاسفم برای شما با این طرز فکر. همون قرآنی که شما ازش دم میزنی می فرماید "سیروا فی الارض". این ارض هم شامل شرق و غربه. من نمیدونم چرا یک عده افراطی و متحجر فکر می کنند آمریکا و اروپا رو نعوذ بالله خدای دیگری آفریده، و اگه کسی بره انجاها حتما کافر و ملحده!!!!!!! نه عزیز من اونجا هم زمین خداست. به همون خدایی که می پرستی اونجا هم تحت اراده و مشیت خداست. (1491246) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۷:۳۱:۲۱
اما خداوند در قرآن کریم فرموده اند سیرو فی الارض وعاقبت تکذیب کنندگان را ببینید نه عزیز همه نیاز به سیر وسفر داریم ! (1491684) (alef-13)
 
صدرا
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۸:۱۴:۵۴
دوست عزيز شما مثل اينكه قرآن رو هم فيلتر شده خوندي كه همچين يرداشتي داري چرا كه در قرآن بسيار به سفر توصيه شده است ، اگر همچين شماره حسابي باز كنن من يكي نفر اولم كه خرج سفر اين آقا رو تامين كنم فقط براي همون قسمت اولم كه شده !!! (1491755) (alef-13)
 
امیر اسد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۵۱:۵۹
آقای شریعتمداری و امثال ایشان آنقدر عقرب وار به ساحت مقدس انقلاب اسلامی هر از چندگاهی نیش میزنند که آدم فکر می کند که نکند ضرب المثل "نیش عقرب نه از ره کین است ، اقتضای طبیعتش این است" غلط باشد!
بنده طی ایمیلی به دفتر رهبری در تیر ماه همان سال 1388 حرکات از روی طبیعت!!! آقای شریعتمداری را یادآور شده و خطر آن را کمتر از حرکت فتنه گرایانه دشمنان خارجی و عوامل داخلی آنها ندانستم. البته نمیدانم که ایمیلم به دست رهبری رسید یا خیر.

اشکال امثال آقای شریعتمداری اینست که اول یک پیش فرض برای خودشان تعیین می کنند " مثلا فلانی جاسوس است چون ما دوست داریم که باشد تا بتوانیم بکوبیمش!!!!" بعد برایش دلیل و برهان درست می کنند!!
یکی از همین آقایان در 22 بهمن چند سال پیش در یک برنامه تلویزیونی که مجری از قدیمی های انقلاب دعوت می کرد و می آمدند توضیح می دادند و یک سوال را از همه می پرسید ، "نظرتان را راجع به بنی صدر بگویید" ایشان فرمودند آمریکاییست!! مجری پرسید به چه دلیل؟ فرمودند " یک بار در محضر امام من گفتم بنی صدر آمریکاییست ، امام خندیدند!!!!! (1489481) (alef-13)
 
عبدالله زارعی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۵۲:۴۸
میدونم مثل همیشه الف مطلبمو نمیذاره اما...
آقای حائری شما که از سیاست به اصطلاح حذف کیهان انتقاد میکنید چطور خودتان در پیشنهادتان صحبت از رفتن وحذف ایشان میزنید معلومه این حرفا فقط لقلقه زبان و بر اساس اصل جذب مخاطبه و خودتون اگه پاش بیفته حذفی عمل میکنید.
متأسفم. (1489484) (alef-13)
 
شاهد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۵۷:۱۳
قراره یک فضا پیما سفری بی برگشت به مریخ داشته باشه من حاضرم به سهم خودم یک درصد از هزینه سفر آقای شریعت! مداری را بپردازم(چونکه بیشتر وسعم نمیرسه) اگر 99 نفر دیگه هم به این نظر مثبت بدهند می شود 100 درصد هزینه و ایشان برای همیشه بر مدار کیهان خواهند گردید و هم خود ایشان و هم ما از شر فتنه گران!!! راحت می شویم شما را به خدا 99 نفر مثبت بدهند. (1489498) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۸:۵۸:۲۲
حاج حسین چراخودتوته فراتر از قانون می دونی دادش !به انتخاب مردم احترام بزار کام مردم شیرین شد لذتش ببر (1489501) (alef-13)
 
ارش
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۰۱:۱۴
دوستان عزیز این نظر اقای الله کرم را منکوب نکنید به طوریکه اگر این کار انجام شود و اعتراض متمدنانه و ارام به بعضی مسائل مجاز شود ما گام دیگری به دموکراسی برداشته ایم وباید به انها این اجازه را حتما داد و در این شرایط افراد مخالف نظریه ایشان هم می توانند این اعتراض را انجام دهند و تحمل این اعتراض ها و تصمیم گیری بعدی خود یک گام مهم می باشند . در غیر این صورت اگر گروهی مانند الله کرمی ها اعتراض دارند چگونه باید اعتراض کنند. (1489507) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۰۱:۲۷
نميدانيم چرا برا يك بار هم كه شده روزنامه كيهان به تشويش اذهان عمومي واتهام تفرقه وفتنه گري متهم نشده تا حداقل برا چند ماه هم كه شده اين بلند گو بسته شده و مردم نفس راحتي بكشند./ (1489509) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۰۲:۲۵
کاش در دولت جدید فضا یک مقدار باز بشه تا همه بتونند حرفشون را بزنند تا شاید این آدمای تند رو سر جایشان بنشینند،این شریعتمداری یک آدم عقده ایست و به این راحتی از رو نمیرود البته فعلا حق داره چون شوکی که از نتیجه انتخابات به او وارد شده در حد 360 ژول بوده. درود بر نگارنده مقاله و نظر دهندگان عزیز. (1489513) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۰۵:۴۵
آفرين بر نويسنده اين يادداشت حقا كه از زبان مردم صحبت كرده است خدا حفظش كند (1489523) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۰۸:۲۲
متاسفم كه سايت الف همه جانبه داره از راس فتنه كه من شرم دارم حتي اسمش رو هم بيارم اينقدر دفاع ميكنه و براش سينه چاك ميكنه بدونيد اصلاحات مرده شما هم فاتحشو بخونيد (1489526) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۱۰:۴۹
جناب آقای شریعتمداری... یادتون هست دوستتون که 8 سال همه تون بی چون و چرا ازش حمایت کردید چی می گفت؟ می گفت: همیشه آب رو بریزید اونجایی که می سوزه!!! (1489531) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۱۳:۲۵
سلام بر تمامی دل سوخته گان انقلاب اسلامی . وبا تشکر از مقاله زیبای نویسنده . ترا بخدا به حق خون شهدا امثال آقای شریتمداری که با بودجه بیت المال انقدر وضع مملکت را نا آرام میکنند را ساکت کنید. (1489534) (alef-13)
 
homay
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۱۴:۴۳
ما که صبحتمان به جایی نمیرسد و کسی هم صدای مارا نمی شنود ... باز جناب نگارنده قسمتی از حرف دل ما رو اینجا زده است...

اما ..... آقای شریعتمداری که ادعای مسلمانیتش از همه بیشتره ...
یکی نیستش بگه اگر تو دلسوز انقلاب و کشوری ، پس چرا از بعد انتخابات داری بر کوس اختلاف می کوبی؟؟؟

چرا سعی در تعمیم دادن نظریات اشتباه خود به دیگران را داری؟؟

مگر مردم ما که خود میگویی فهیم و با عزتند فرق خوب و بد را تشخیص نمیدهند ؟؟

من متعجب از اصرار شما مبنی بر فتنه گر خواندن بعضی شخصیتهای شخیص این نظام هستم و همچنان پاسخ مناسبی برای خودم از نوشته های شما نیافتم ....

آقای شریعتمداری قدری هم سرتان را بالا بگیرید و به دور و ور خود نگاه بکنید و بعد شروع به نوشتن کنید .....

الف تایید کنش (1489539) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۲۳:۵۴
حجت‌الاسلام محمدحسن حائري شيرازي، رحمت بر پدر و مادرت باد (1489565) (alef-6)
 
پویا
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۰:۵۱:۴۰
واقعا رحمت بر پدر و مادرت باد با این جمله :(( جزء سرمايه‌هاي اين انقلاب هستند. مردم به حفظ سرمايه‌هايشان راي دادند. البته این سخن نگارنده به معنای تأیید کامل این شخصیت‌ها نیست بلکه انتقادات بسیاری هم وجود دارد.))
احسنت که با دست پس میزنی و با پا پیش میکشی.
احسنت (1490815) (alef-6)
 
ناصر
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۱۰:۰۶:۵۹
باسلام،این چه مقایسه ائی است؟اینکه شخصیتی جزو بزرگان انقلاب است و احترامش واجب ،ولی به برخی رفتارهایش نقد داشته باشیم،با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن است؟خواستی یک چیزی گفته باشی وگرنه این اخلاق یک آزاده است ،آنجا که خوب است ، ذکر خوبیش گفت و خطاها و اشتباهات را هم نقد کرد (1492455) (alef-13)
 
شهبازی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۳۸:۵۷
اولابله آقای خاتمی جزو فتنه گران است و حفظ ایشان به معنی کار سپردن به ایشان نیست
ثانیا اصلاح طلبا ن به گواهی رایشان در شورای های کشور بیشا ز 12 در صد نیست.
رای آقای روحانی ترکیبی از آرا است که هیچ جنلحی نمی تواند به خود نسبت دهد یا بهتر است گفته شود فرا جناحی است

ثالثا اگر شما عامل جذب حد اکثری هستید آیا این ادیات حذف چهره شاخصی مثل آقای شریعتمداری که باندازه موی سرتان (اگر تاس نیستید) به اسلام خدمت کرده است نیست. و کسانی که باندازه عمرشان سال 88 بع اسراییل خدمت کرده اند حفظان واجب است
رابعا خود این آقایان تا حالا اظهار ندامت نکردند از غلطهای زیادی فتنه گریشان. (1489595) (alef-13)
 
محمدصالح
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۴۷:۱۵
این بزرگوار وقتی 83درصد اقتصاد این مملکت دست کارگزاران بود کجابود
وقتی حزب مشارکت 8سال شعار عبور از رهبری دادند چه میکرد قصه می نوشت
واخلاق میگفت.. من از کیهان دفاع نمی کنم اما خدا پیغمبری کدام روزنامه اینقدر
مستند قلم میزند.؟ چرا عموم سلطنت طلبها و اپوزیسیون اینقدر از کیهان میترسند
وعلیه ایشان موضع میگیرند...من مانده ام این آقای شریعتمداری این همه اسم و آدرس و سند اونم به روز..!؟ از کجا میاره که دیگران به گردش نمیرسند.. (1489616) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۵۱:۴۴
سردبیر روزنامه ها را شورای روزنامه نگارا نن انتخاب می کند و و یا اینکه ایشان خود از بنیانگذاران این روزنامه است؟ (1489619) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۱۹:۵۶:۱۳
بنده هم در بعضی مواقع از منتقدان آقای شریعمداری و وضعیت موجود هستم ولی مقاله ایشون رو خوندم و روزانه تقریبا مطالب اکثر روزنامه های کشور رو دنبال میکنم از شما سوال دارم کجای این 4سال آقای شریعتمداری حرف از حذف یک جریان در صحنه سیاسی کشور زده است ایشون بارها اعلام کرده اند که فتنه گرانی که هیچ وقت از فتنه سال 88ابراز ندامت نکرده اند صلاحیت حضور در مناصب دولتی را ندارند این حرف کجاش معنی حذف یک جریان را میدهد ببخشید که این جمله را میگویم الان که آقای روحانی برنده انتخابات شده اند هر کسی میخواهد از این اتفاق برای کلاه خودش یک نمدی ببافد و خودش را معتدل و دیگران را افراطی جلوه بدهد شما که الان مدعی این جریان هستید چرا به کسانی که سال 88 خون به دل مردم و رهبری کردند و فرزندانشان در وسط و اوج فتنه آتش بیار بودند هیچ چیزی نگفتی چرا به آنها نگفتی حالا که یک نفر از طرف شما پیروز شده انتخابات درست بوده ولی اگر از طرف شما کسی پیروز نشود تقلب و خیانت آیا شما بارها کلمه فتنه را از لسان رهبر انقلاب نشنیدید .به آنها چرا نگفتید ای آقایی که دم از رفراندوم میزدی با این حرفت باید مملکت هر 4ساله یک رفراندوم برگزار کند وگرنه طرفداران شخص شکست خورده به خیابان میریزند و آشوب به پا میکنند چرا نگفتی چرا نامه ننوشتی چرا چرا چرا .......... به راستی متن آخر شما ( شماره حسابی بدهید .....)که مدعی اخلاق و اعتدال و آزادی بیان هستی اهانت و توهین نیست . در ضمن نمیدانم چرا آقای شریعتمداری هر وقت حرفی میزند چرا سایتها و شبکه های دشمن مثل بی بی سی و امثالهم همیشه آشفته میشوند البته در داخل هم ....... ولی بعضی آقایان که صحبت میکنند قند در دل آقای مهاجرانی و امثالهم آب میشود و گفتنی ها بسار زیاد است و بماند به هر حال ببخشید اگر لحن مطالب بنده تند بود چون بنده به والله جزء هیچ گروه و دسته ای نبوده و نیستم و با زبان دلم صحبت کردم به با زبان سیاست و تزویر و ریا من الله توفیق رفیعی (1489628) (alef-13)
 
جابر احمدی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۰:۲۴:۵۷
سلام افتخارم اینکه که حاج حسین را می شناسم و قبولش دارم. (1489691) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۱۵:۴۱:۰۲
باش تا صبح دولتت بدمد (1492896) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۰:۴۲:۳۵
شریعت مداری = کیهان = تحجر (1489717) (alef-6)
 
علی از هشترود
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۱:۰۷:۰۸
لطمه ای که این بابا از روی ندانم کاری به وحدت می زند هیچ بنی بشری نتوانسته. قسمت آخر را خوب آمدی که به ایجور افراد باید پول داده شود تا سرشان به گردش مشغول شود تا شاید کشور در آرامش باشد. آقا شریعت مداری کی گفت شما وکیل و وصی مردمی!!!!!!!!!!! کی ! (1489744) (alef-6)
 
سینا
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۱:۰۸:۴۰
متاسفانه امیدی به بیدار کردن کسی که سالهاست خودش را به خواب زده نیست ! (1489747) (alef-6)
 
تقی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۱:۱۱:۵۶
بعنوان یک ایرانی که 38 سال بیرون از ایران زندگی کرده متاسفم که شخص بیسوادی مثل آقای شریعتمداری سردبیر یک روزنامه شده. ایشون شباهت زیادی به آقای احمدی نژاد داره که فکر میکنه شعار و سزاگویی یک سیستم اقتصادی است. (1489754) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۱:۳۱:۴۳
من نمیخوام سخنرانی کنم ولی کسانی که ذره ایی اخلاق و انسانیت داشته باشه خیلی راحت خودشو قاضی نمیکنه و تو روزنامه اش راحت به این و اون توهین کنه... اقای شریعت مداری عزیز و امثالهم اگر ادعای دین داری دارین پس اخلاق دینی شما کجاس؟ بنظر بنده افراد تند رویی مثل شریعتمداری موجب اختلاف و تنش و فتنه تو این مملکت میشن و باعث میشن که چهره ایران در دنیا چهره منفوری بشه که نتیجه اش از دست رفتن عزت ملت و وضعیت موجوده..... اقای شریعت مداری و امثالهم اگر دین ندارید حداقل ازاده باشید... البته خیلی ها از همین وابسته بودنه نونشونو در میارن و وقتی بخوان ازاده باشند یعنی هیچ.... (1489776) (alef-6)
 
Ali
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۲:۲۸:۱۹
ايا اقاى شريعتمداري مسوليت ٨سال حمايت بي چونه وچرا را از احمدي نژاد مي پذيرد؟ (1489845) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۲:۴۷:۲۴
جناب شیرازی نمیدونم با چه کلماتی از شما تشکر کنم بابت این متنی که برای این مرد نوشتید. هروقت اسم این جناب شریعتمداری میاد یاد مناظره اش با آقای کواکبیان میافتم که چه قد با حال آقای کواکبیان جوابش را میداد این آقای شریعتمداری با آدمهایی مثل شما و آقای کواکبیان باید مناظره کند تا بفهمد دنیا دست کیه و دوره این لمپن بازی های ایشان تمام شده خیلی هم نیاز به گردش دور دنیا نیست همین دور رو ور هم بگرده میفهمه که این مردم از اعتقاد به اسلام واقعی دارند اسلام امثال شریعتمداری و مشکل اعتقادی ندارند مشکلشان من درآوردی های دینی امثال این آقاست که امیدوارم در زمان ظهور امام زمان ایشان حضور داشته باشند تا چهره واقعیشان قبل از قیامت برای مردم نمایان شود. خیلی دوست دارم خودش هم این مطلب را بخواند شاید تلنگری زده باشیم که به راه راست هدایتشان کرده باشیم. (1489873) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۷:۴۲:۴۶
به نظرم شما اصلا مناظره شریعمتداری با کواکبیان را ندیدید که اینطور وارونه جلوه میدید..
یاد داستان او گنجکشی افتادم که با اصرار با یک فیل کشتی گرفت و وقتی حسابی پر و بالش ریخت.. بلند شد خودش رو مرتب کرد و گفت : حالت گرفته شد؟ روت کم شد؟
حالا داستان شماست که در آن مناظره کواکبیان تقریبا له شده و الان شما عکس اون رو وانمود میکنید!!! (1490388) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۱۱:۵۶
حرف های شریتمداری باعث جدا یی جوانها از نظام خواهد شد اقای شریعتمداری این وحدت ب وجود امده را بهم نریز لطفا ساکت باش (1489906) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۱۲:۰۹
من متاسفانه کار کردن با سایتهای اجتماعی را بلد نیستم یکی یک صفخه را باز کنه و نظر مردم را نسبت به پیشنهاد هزینه سفر آقای شریعتمداری جمع کند و انرا در جامعه مجازی انتشار دهد (1489907) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۱۵:۰۶
برای اولین با یه مطلب خوب از الف ... (1489913) (alef-13)
 
میانه رو
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۲۱:۲۰
متاسفانه ؛ مهمترین مساله جامعه ایران افراط و تفریط است. اقای شریعتمداری دقیقا بعد از پیروزی دکتر روحانی، اصولگرایان را به دلیل 3 تکه کردن جریان اصولگرایی و عدم ائتلاف مورد نکوهش و انتقاد قرار داد. در حالی که اگر همه اصولگرایان هم ائتلاف میکردند بازهم نتیجه فرقی نمیکرد. شادی مردم پس از پیروزی دکتر روحانی هم نشان از خستگی مردم از افراط و تفریط بود. افراط و تفریط هایی که در قالب انتصاب قاضی مجرم، اختلاس گر بیمه در مناصب بزرگ کشوری ، دعوای مجلس، اخراج وزیر خارجه، اظهارنظرهای ناپخته در سیاست خارجی و... نمونه هایی از این افراط و تفریط اند.
بدرود (1489929) (alef-13)
 
ابراهیم
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۲۱:۳۷
بنظر جای نگرانی نیست . چون در کل کشور 10013 نفر بیشتر این روزنامه رانمی خوانند . 10000 نفر مدیران ادارات هستند . 12 نفر اعضای شورای نگهبان و یک روزنامه هم سهم پایگاه الف است که چون همه اینها روزنامه مجانی بدستشان می رسد. به جز معدود افراد مطالب روزنامه را عمیق
نمی خوانند و آنها را جدی نمی گیرند . (1489931) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۲۵:۱۱
اصلا این شریعتمداری مگه کی هست ؟؟؟؟؟؟؟ ولش کنید بابا ..کم محلش کنید........ (1489936) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۲۵:۵۱
اقاي شريمتداري درود بر شما كه هميشه با تمامي توهينها كه با نام انتقاد به شما ميشود باز با تحليلهاي خود براي كساني كه خود را به خواب زده اند به وظيفه انقلابي خود عمل ميكنند الف جان به رفتار خود طي اين چند سال اخر نگاهي بينداز تا معني نفاق را بهتر بفهمي ايا به نظر شما اين مزخرفات بالا انتقاد است يا توهين جناب شيرازي خوش به حال شما كه نياز به جمع كردن پول نداري زيرا دلارهاي براي هر كلمه كه مينوسي از ان طرف برايت واريز ميشود وويزاهاي اروپاي براي شما اپن است اگر واقعا بيطرفيت اين كامنت را بگذاريد در اخر ما مامور به وظيفه هستيم نه به نتيجه والسلام (1489937) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۴-۱۲ ۲۳:۵۹:۰۹
بهترین و معتبر ترین بخش سایت الف بخش صفحه اول روزنامه هاست . و من فقط به خاطر آن به سایت سر می زنم . خواهشا آن را حذف نکنید . اندکی صبر سحر نزدیک است ... (1489991) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۰۴:۲۴
قای حائری اولا:شما خودت به آن چیزی که می گویی عمل نمی کنی چون پارگراف آخرشمابوی تمسخر واهانت می دهد پس اول خودت کمی ادب بیاموز
ثانیا:اگر شماوتمام خانواده ات 30 سال ازجان ومال مایه بگذاری تا خانواده ات سرافراز باشند بعد یک عده ای به بهانه ای دروغین تمام زحمات شما رابخواهند به یغما ببرندوضربه هم بزنند شما بعد از پیروزی بر آن افراد ،دوباره می روی با آنها دست دوستی می دهی ومی گویی من همه را فراموش کردم شرط عقل این است که اعتماد نکنی چون او اولا ظالم ثانیا دروغگو است پس چطور توقع دارید امثال حاج حسین شریعتمداری با بصیرت از گناه بزرگی که به خانواده بزرگ نظام رواداشته اند بگذرند.ویک سوال اگر خدای ناکرده سال 88فتنه گران پیروز می شدند الان شما چه می کردید.اقای حائری اگر فتنه گران را محاکمه نمی کنند لااقل امثال شما آنها راقهرمان نکنید .خدا به همه ی ما بصیرت بدهد .البته بعید می دانم الف این کامنت رو رو صفحه بگذاره (1490005) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۲۲:۱۴
شریعت مداری جاسوس اسرائیل هست!

چیه تعجب کردین. از شیوه تهمت زدن ایشون دارم علیه خودش استفاده می کنم. اقای شریعت مداری کسی این حرف را به شما بزنه چه حسی پیدا می کنی؟

شما به چه حقی به شخصیت عزیز و دانا و کسی که هشت سال رئیس جمهور این کشور بوده می گی جاسوس اسرائیل. تو فکر می کنی کی هست. میدونی کی هستی.

یک تندرو که فکرت بسته است و کسی که فکر می کنی همه باطلند و خودش فقط حقه! امیدوارم که بیدار بشی. هر چند بعید هست. (1490039) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۳۰:۵۸
"در آخر پيشنهاد مي‌شود يك شماره حساب اعلام شود جهت كمك به سفر شما به دور دنيا! تا هم قدري مردم بياسايند و هم شما دنيا ديده‌تر شويد. باشد كه تحمل و شرح‌صدرتان افزون گردد. "

این جمله را باید آب طلا گرفت. اصلا دور دنیا نمی خواد ایشون را بفرستیم بین مردم تا با واقعیت ها آشنا شوند. اما امیدی به این کارها نیست کسی که خودش را به خواب زده بیدار نخواهد شد! (1490056) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۳۱:۵۰
آقای شریعتمداری دست از کینه توزی و اختلاف افکنی بردارید اگر به روز قیامت ایمان داری به خدا قسم با این کارها عاقبت بخیر نخواهی شد چرا که واقعا ادم بی انصافی هستی و هنوز دولت جدید تشکیل نشده این همه بی انصافی می کنی خیلی رو داری خدا تو را نیامرزد که دل این همه انسان را می رنجانی این همه تهمت زدی به کجا رسیدی می دانی اگر خودت را در معرض انتخاب قرار دهی چند رای داری تو برو خودت را اصلاح کن مگر عمر انسان چقدر است مگر دنیا چقدر می ارزد که تو این همه تخم فتنه می کاری (1490059) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۳۳:۲۰
آقای شریعتمداری که نگفته تومقاله ش از اصلاح طلبا استفاده نکنید، یا اونارو حدف کنید. گفته درصورت استفاده، ازشون بخواین که بصورت آشکار وعلنی مواضع خودشون و مرز خودشون رو بافتنه وفتنه گران مشخص کنند. چرا بیخود یکی رو میکوبید. (1490063) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۰:۴۰:۰۸
يكى از دلايل ميداندارى اقاى شريعتمدارى وامثال ان اقاى غوغاسالار سكوت كسانى است كه قلباً با اديشه وعمل اتها مخالفند اما مصلحت را درسكوت وعافيت طلبى مى دانند اگر همه كسانى كه دستى به قلم يا تريبونى براى گفتن دارند درمقابل شريعتمدارى وهمفكران او كه تعدادشان بسيار بسيار اندك است اما چون تقوا ندارند زبانشان به تهديد وتهمت دراز است بايستند واز غوغا سالارى وهتاكى انها نترسند واين رويه همه گير شود شريعتمدارى وافرادى چون او ساكت مى شوند به اين دليل است كه من نويسنده اين متن را تحسين ومراتب خير خواهى ايشان را تاييد مى كنم وبنوبه خود از ايشان متشكرم ضمناً حاضرم حقوق يكماه كامل معلمى خودم را به حساب پيشنهادى نويسنده ارجمند واريز نمايم تا اهزينه سفر شريعتمدارى تامين شود وبراى مدتى جامعه طعم ارامش واعصاب ما روى راحتى رابچشد وببيند گر چه مى دانم جناب بان مورد نظر الحمدلله انقدر تمكن مالى وارتباط ادارى دارند كه به حقوق ناچيز من نوعى نيازى نداشته باشند به هر روى از ما همين ساخته است كه انهم پيشكش ارامش جامعه (1490077) (alef-13)
 
اکبر
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۱:۰۱:۵۰
آقایان کاسه لیس های آمریکایی حواستون جمع باشد اگر فکر کردید دوباره فتنه گری کنید نهم دی دیگری براتون درست می کنیم شریعتمداری چون شیر مقابل فتنه می ایستد اوبیش از شمامطالعه ودنیا دیده است (1490107) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۱:۰۲:۴۳
شریعتمداری واقعا مرد است (1490109) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۱:۰۳:۲۱
روزنامه کیهان روزنامه مردان جهان (1490111) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۱:۰۷:۲۷
یکی هم توضیح بده خاتمی چرا و برای چه به دیدار جورج سورس رفت و از عربستان پول گرفت؟

چرا بی انصافی بیداد میکنه توی این سایت؟

شما روی دست به یقه شدن با رهبری را ندارید و الا از ایشان هم میخواستید بایت حمایت از کارهای صحیح دولت احمدی عذرخواهی کند.

شریعمتداری که منتقد منفی های دولت احمدی است. مشکل شما با او چیست؟

والله که نه به جلیلی رای دادم و نه به روحانی اما برخورد سرد شما در برابر سخنان سخیف و بی محتوای علی مطهری علیه جلیلی هم جای انتقاد دارد اما زبانتان را برای کیهان فقط باز می کنید.

اگر نویسنده که علی الظاهر طلبه هم هست به فکر آخرت خود بود اینگونه حرافی نمی کرد.

عالم متهتک...

به یاد نداریم کیهان علیه توکلی و الف چیزی و سخنی نوشته باشد. اگر میدانید بگویید تا مطلع شویم. (1490123) (alef-13)
 
ملت
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۱:۱۷:۳۸
به خدا این آقای شریعت مداری با این حرفاش روی اعصاب جوون هاست. مردم را با این تنگ نظری از دین و اسلام و نظام و ... متنفر می کنه.

آخه ایشون به چه حقی به خودش اجازه میده هر چی بخواد بگه و بعد خیلی کس ها الان در زندان هستند.

آقای شریعت مداری شما از خدا نمی ترسی. بس کن این سخن های تفرقه اندازانه را. بزار مردم در آسایش زندگی کنند. چرا تفرقه می اندازی. (1490140) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۱:۳۰:۱۶
به نام خدا

با نظر آقای حائری شیرازی کاملاً موافقم و با دیدگاههای استرس آور و کینه توزانه و جنگ طلبانه آقای شریعتمداری و امثالهم مخالف مخالف مخالف. تو رو خدا دست از این لجاجتها بردارید. این بنده خدا آقای روحانی هم که داره میگه اعتدال و بالاترین رای رو هم آورد و رهبری عزیزم که تأییدشون کردند. پس دیگه چی میخواهید!!!
حداقل به احترام رهبری عزیز (البته اگه شماها برای ایشون احترام و ادب قائلید؟!!!) به سمت اعتدال بیاید و از اتهام و کینه توزی و استرس آوری به این مردم نازنین دست بردارید. واقعاً خوندن مطالب کیهان و آقای شریعتمداری به آدم احساس استرس و ترس میده که همین از سایه است که جنگی و دعوایی اتفاق بیفته!!!
آخه چرا میخواهید این آرامش و وفاق فعلی رو برهم بزنید؟! آخه چرا؟! آخه چرا؟! (1490166) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۱:۳۲:۳۸
شریعت مداری به چه حقی سردبیر این روزنامه باید باشه. ایشون باید برکنار بشوند. زبان ایشون تفرقه هست.

هشت سال آقای شریعت مداری تهمت زدی اما حالا ببین سید محمد خاتمی محبوب بود محبوب تر هم شد.

شما حتی بگی ماست سفیده من باور نمی کنم. هر چی بگی عکسش درسته . (1490173) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۱:۴۲:۱۸
آقا خداییش ما موندیم چرا هرچی این شریعتمداری تا حالا نوشته وحدث زده وخبر داده کاملا درست از آب در اومده.بجای تهمت وفحش وناسزا وارسال او به گردش دور دنیا خیلی راحت مقاله اورا به عنوان سند در اذهان حفظ کنید وچند ماه دیگر نتیجه را مقایسه کنید. تا حالا که او درست حدث زده شاید اینبار دری به تخته خورد وپیشگویی او غلط از آب در آمد آنوقت حسابی یک دلی از عذا در میاوریم وماهها به او میخندیم .ولی اگر حدث او اتفاق افتاد اونوقت چه کسی به جاش میره سفر دور دنیا؟؟؟ (1490188) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۱:۴۴:۵۰
کیهان از اینکه ببیند مردم با هم مهربان هستند وحشت دارد اقای شریعتمداری فقط در دنیای نفاق که خود می سازد احساس پیروزی می کند اگر کیهان نبود بد اخلاقی ها نبود کمک بود مهر بود تفکر بود پیشرفت بود
ولی لطفا دیگر دست بردار بس است (1490193) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۳:۰۲:۴۱
حایری،شیر مادرت حللالت،روحانی شیعه بودن،لازمه اش پاسخ دندان شکن دادن به ناحق است.
امید دارم در این ۴ سال اینده،از کلام شمشیروار شما و دیگر روحانی های عزیز بهره ببریم.بدانید که ما جوانان میهن پرست همچون پدرانمان از کلام حق شما عزیزان حمایت میکنیم (1490273) (alef-6)
 
اشکان
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۳:۴۱:۲۷
آی گفتی. مرسی. بخدا سرگیجه میگیرم بعضی وقتا که این نوشته های شریعتمداری رو میخونم... چند روز قبله انتخابات که میگفت روحانی چون اصلاح طلبان ازش حمایت کردن پنجم میشه و اینا اصلا بدنه اجتماعی حامی ندارن...بعد از انتخابات حالا میگه دیدی گفتم شکست خوردن و روحانی از اصولگراها بود. انگار تو یه دنیای دیگه زندگی میکنه.توهم بد چیزیه.کاری هم انگار جز جاسوس خوندن و مهره آمریکا و اسراییل نشون دادن این و اون نداره. همین خاتمی یا هاشمی اینقدر بد و بیراه و جاسوس و فتنه گر خوندنش چی شد؟محبوبتر شدن.مردم ایران دنبال تغییر و آزادی هستن و اگه تا ابد انتخابات سالمی برگزار بشه فکر نمیکنم طرز فکره اینا بیشتر از 5 یا 10 درصد رای بیاره.التماس میکنم به این شریعتمداری بگید اگه میخواد حرفاش خریداری داشته باشه تغییر کنه.آخه توهمات هم حد و اندازه داره باباااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا (1490286) (alef-6)
 
allahkarm
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۶:۰۲:۲۸
هر کس با نوشته ها و گفته هایش بجای بیان شفاف واقعیت ها و دفاع از خط اسلام ناب محمدی(انقلابی، اصول گرا، اصلاح طلب و اعتادل گرایی توام با توجه به شرایط زمان و به تشخیص رهبری) حرکت نکند و بر ابهامات و توهمات تکیه کند از نسل خادمان به دشمنان اسلام(مستکبران و ظالمان) است. حالا هر که می خواهد باشد، هیچ توفیری ندارد. در مورد آقای شریعتنمداری و تیم تحلیل گرانش هم باید گفت در میان این جماعت نیز ناخالصی هایی به چشم می خورد و افکارشان قطعا وحی منزل نیست و بعضا تفرقه افکنی و عقده گشایی های مشکوک در نظراتشان مشاهده می گردد. (1490318) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۶:۵۵:۰۸
توی یک مطلب ده خطی، نویسنده از حذف آدم‌ها و جریان‌ها اظهار ناراحتی می‌کند و در خط آخر می‌خواهد مخاطب نامه را حذف کند!
اگر به حرف‌های خودتان عمل نمی‌کنید، تظاهر به عمل کردن بکنید.
شریعتمداری به روحانی گفته مواظب اون بخش از اطلاح‌طلب‌ها که مرزبندی با فتنه نداشته‌اند، باشد. خواندن اصل مطلب مطمئنا برای نویسنده این مقاله کوتاه مفید است. (1490345) (alef-13)
 
mahdi
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۷:۱۱:۳۲
مردم در لذت اين وحدت ايجاد شده هستند و بهترين فرصت براي همدلي مسئولان است.چرا اين روزنامه به راحتي جهت ايجاد تشنج هر روز متن و مقاله مينويسد و كسي از مسئولان به وي تذكر نميدهد.براستي وي با چه شخصي از جريان اصلاح طلبي مشكل دارد كه با اين همه مطالبي كه مينويسد كينه اش فروكش نميكند . خداوند همه را هدايت كند و ما را بيشتر. (1490353) (alef-13)
 
نیک
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۷:۱۶:۵۵
اینشااله ریشه ادمهای تندرو سوزانده شود.
ادمهای تندرو عامل قدرتهای بزرگ هستند که بهترین بهانه را دست خارجیها میدن.
برای مثال دولت احمدی کاری کرد که حالا ایران زیر سخترین تحریمهاست. (1490358) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۷:۴۸:۱۰
ببینید جناب آقای حائری شیرازی... وقتی ملاک رفتار و موضعگیری شما رضایت غیر خدا باشد... تمام نتیجه گیری‌های شما درست خواهد بود... اما اگر دنبال رضای خدا بودید کاری نداشتید که مردم براتون سوت کف میزنند و یا بهتون فحش میدن
شما خیلی راحت میفرمایید که هر کسی هر جرمی مرتکب شده، انگار نه انگار؟! کسانی که در فتنه 88 مرکتب جرم شدند باید اول به تخلفشان رسیدگی شود و برادریشان ثابت شود...
حالا بر اساس کدام عقل سلیم و عدالتی باید چشممان را بر هر جنایتی ببندیم و حرفهای شما را بپذیریم؟
این انسان عجب فراموشکار است و نمیداند که باید روزی در محضر خداوند متعال پاسخگوی همه اعمال و رفتار خود باشد؟ حرف همان است که گفتم وقتی رضای غیر خدا و نفسانیات جای رضای خدا را بگیرد.. حرفهای شما درست خواهد بود (1490397) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۷:۵۰:۳۱
از معدود کسانی که در جامعه امروز ما فقط بر اساس رضای خدا و تکلیف رفتار میکند، همین آقای شریعمتداری است که یک عده شمشیر دشمنی بر علیه او کشیده‌اند... چه اهمیتی دارد برای کسی که ملاک رفتارش رضای خداست؟
جناب آقای توکلی هم بهتر است اول یک سوزن به خودشان بزنند و بعد ....
ایشان گاهی ادعاهایی میکنند که قبل از آن خودشان رفتار مشابه و زشتی بروز داده اند و یا چند وقت بعد... (1490404) (alef-13)
 
حیدری-مشهد
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۷:۵۲:۲۱
با تمام احترام به آقای شریعتمداری ونقد های فراوان به آقای خاتمی ،سخنم با آقای شریعتمداری است ،مگر آقا نفرمود:قانون، طبق کدام قانون ودادگاه کشورآقای خاتمی متهم به جاسوسی وکمک به دشمن بوده است،تابماند که مجرم باشد،اگر مدارک مثبته ومحکمه پسند دارید به دادگاه ارائه دهید،واگر نه تهمت شما می تواند اعاده حیثیت به دنبال داشته باشد.فقط یک خواهش چون منصوب ومنسوب رهبری هستید از ایشان جلوتر حرکت نکنید، به صلاح دنیا وآخرت شماست. (1490407) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۸:۰۱:۵۴
هم حاج احمد آقای توکلی میدونه و هم حسین آقای شریعتمداری، 8 سال خودتونو کشتید واسه اینکه به مردم بفهمونید که بابا جون نه هاشمی به درد شما میخوره و نه خاتمی و دار و دستشون . از الان هم 4 سال وقت دارید که باز هم بکوبید( البته حسین آقا ظاهراً اتیشش خیلی تندتره) . باز هم ره به جایی نخواهید برد . آقای الله کرم هم خودش از همه بهتر میدونه که دار و دستش اصلا قابلیت بالقوه تجمع اعتراضی و خیابانی رو ندارن چه برسه به بالفعل .پس پیشنهاد میدم خیلی در صحبتاش غلو نکنه . (1490419) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۸:۳۷:۱۲
البته شیرینی انتخابات برای همه شیرین است ولی ظاهرا دارید درس پس می دید ! سال 88 انتخابات شیرین نبود که کشور را به هم ریخیتید ! حالا شیرینی با بام دو هوا نیز نوبراست ! (1490482) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۰:۵۸
ان سال هم اگر حداقل اعضاي شوراي نگهبان حفظ ظاهر مي كردند و انگونه علني به نفع يكي از كانديداها تبليغ نمي كردند و با تخلفات دولت برخورد مي شد و اجازه پاسخگويي به كساني كه در مناظرات به انها نسبتهاي اثبات نشده زده شد مي دادند وبه معترضان هم اجازه اعتراض قانوني مي دادند و انگونه با سرعت نور راي ها را نمي شمردند مطمئن باشيد هيچ كدام از حوادث ان سال رخ نمي داد همان گونه كه اگر امسال هم روز شنبه و پس اعلام نتايج اگر به جاي چشم بستن باتوم برمي داشتند و مي ريختند وسط جمعيت داخل خيابانها معلوم نبود چه حوادثي كه رخ نمي داد اما با چند ساعت تحمل وچشم بستن همه چيز به خير وخوشي تمام شد (1491655) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۸:۴۶:۱۰
درود بر این نویسنده حق گو . (1490499) (alef-6)
 
amir
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۹:۰۲:۲۲
الف جان سلام

لطفا مقاله و کامنتها را برای آقای شریعتمداری ارسال نمایید. ضمنا خواستم بگم این آقای شریعتمداری با عملکرد منفیش دارد بطور جدی به شان و مرتبه مقام رهبری عزیز هم ضربه وارد می کند چون نماینده ایشان در روزنامه کیهان است.

ممنون. (1490532) (alef-13)
 
مهدي11
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۹:۰۷:۱۵
يه بزرگوار پيدا بشه يه كامنت براي آقاي شريعتمداري بذاره كه يه سر به اين صفحه بزنه و تا آخر نظراي مردمو بخونه . فكر ميكنم همه چي دستگيرش ميشه . شايد يه تلنگري باشه كه ايشون بيدار بشه هر چند كه "نرود ميخ آهني بر سنگ" (1490543) (alef-13)
 
یک طلبه
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۹:۰۹:۴۶
كينه توزي صحنه سياسي آرام و منطقي فعلي را به صحنه جنگ خياباني سوق مي‌دهد و بعيد نيست كساني كه در روش قانونمند انتخابات منزوي شده‌اند، بخواهند صحنه بازي را عوض نمايند.

چهار یا هشت سال پیش کجا بودی این حرفای قشنگ قشنگ رو بزنی آقای حجت الاسلام (1490553) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۹:۱۲:۱۱
سلام.واقعا آدم حیرت میکنه از اینهمه ظرفیت تحمل مخالف در میان اقایون مثلا اصلاح طلب.یادمون نرفته همین امر سبب شد شورای شهر عصراصلاحات طی دوره چهارساله اش حتی یه جلسه نشکیل نشه چون آقایون همدیگه روتحمل نمیکردن.اماباید بگم بخواهید یا نخواهید وقتی امور رو بدست میگیرید باید پاسخگو باشید.این به به و چه چه ها هم عمر کوتاهی داره.منم پیشنهاد دارم آقایون واسه نویسنده محترم کم تحمل و امثالشون هر چه زودتر در صدد افتتاح حسابی باشند تا وسیله ای بخرند که چیزی نشنوند از امام عزیزمون یاد گرفتیم چشم تیزبین و رصد کننده بصیر این انقلاب بمونیم.کاش در مورد اقای شریعتمداری هم نویسنده محترم استدلا لشون رو نقد میکرد و انگیزه خوانی نمیکرد. (1490561) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۹:۱۷:۴۰
فرض کنید جای رای آقای روحانی و آقای جلیلی در تعداد رای عوض می شد آنوقت بنظر شما آقای شریعتمداری در روزنامه خودش چه می نوشت باتوجه به طرفداری آقایان هاشمی و خاتمی از آقای روحانی بعد همه چی دسستان میاید (1490575) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۹:۲۷:۲۱
با عرض سلام وادب و احترام و تشکر از درد دل مردم که به خوبی بیان فرمودید.
مگر این روزنامه را به نام ایشان زدند. یک کمی افکارش را آپدیت کند. بچه ابتدایی دارم تحلیلش از این اقا منطقی تره. پیشنهاد شما عالیه. سکوت هم چیزه خوبیه حسین اقا. خدا نگهدار (1490597) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۰۹:۵۴:۴۷
باسلام
من نظرم رادرسايت عصرايران دادموباكمال ميل آماده خدمت به روح ظريف وغيرقابل تحمل آقاي شريعتمداري هستم تاشايدآسايشي به اين مملكت ومردم بافرهنگش بازگردد (1490660) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۰:۰۴:۳۸
چقدرزودفراموش کردیدآقای حایری که رهبرانقلاب معترضین رابه رعایت قانون دعوت میکردندواازدیدشمااین سرمایه های اجتماعی ازقانون شکنان حمایت میکردند.بله اگرآنهاهم مثل اصولگراین دراین دوره تن به قانون میدادندنبایدحذف میشدند ولی حالاحتمابایدحذف شوند. (1490681) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۵:۳۴
اصلاح طلبان هرگز حذف نشدند شما مثل کبک سر در برف کرده بودید تا واقعیت جامعه که همان علاقه وحمایتشان از تفکر اصلاح طلبی بود را نبینید !قانون به جامعه حق اعتراض داده اما اگر با اعتراض مردم بر خورد خصمانه شود خواه نا خواه اغتشاش هم در پی خواهد داشت . اگر انصاف داشته باشید می فهمید که اگر امثال خاتمی هاشمی ودیگر سران اعتراض 88 دلسوز ایران وانقلاب نبودند وخشم هواداران خود را کنترل نمی کردند ! شاید آن روز وضعیت اعتراضی مردم به شکلی رقم می خورد که به مراتب از آنچه امروز در سوریه ومصر می گذرد بدتر بود پس قدر این سرمایه های انقلاب را بدانید وبیش از این باعث خشم مردم نشوید که در این صورت این شمایید که فتنه گرید ! !! (1491070) (alef-13)
 
صدرا
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۲۲:۴۶:۰۵
اصل بيست وهفتم قانون اساسي تشكيل اجتماعات و راهپيمايي ها، بدون حمل سلاح، به شرط انكه مخل به مبانى اسلام نباشد ازاد است
شما دقيقا از كدوم قانون شكني حرف مي زنيد؟ (1492093) (alef-13)
 
انزلی چی..
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۰:۱۲:۰۰
با سلام.بسیار بجا بود.آقای شریعتمداری یا ر خواب است یا خودش را به خواب زده.
کمر مردم داره زیر بار گرانی و بیکاری و..... میشکنه..... تازه با پیروزی در انتخابات و رفتن به جام جهانی و بر تیم ملی والیبال مردم یه کم خوشحال شدن و بد بختی هاشون رو یک ظره فراموش کردند... الله کرم و شریعتمداری و امثالشان استاد کوفت و زهر مار کردن شادی برای مردم هستند...........آقی شریعتمداری/آقای الله کرم در ولایتماری شما هم شک داریم......... خدا شما را هدایت کند... (1490704) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۰:۱۳:۳۱
اگر شریعتمداری گوشی داشته باشد تذکر به او از نان شب هم لازمتر است.
در هر حال این تذکرات وظیفه همه است.
با تشکر وسپاس ازهمه شیر مردان وشیر زنان که در هر موقعیتی وظیفه را زمین نمی گذارند. (1490711) (alef-6)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۰:۴۵:۱۸
تحليل از بنياد اشكال دارد. شريعتمداري خواب نيست كه بخواهد بيدار شود، خود را به خواب زده است!
او هر روز يك حرف مي زند، يك روز مي گويد اصولگرايان در برابر روحاني متحد شوند، بعد كه روحاني انتخاب شد مي گويد اصولگراست!
يك روز مي گويد ارتباط با غرب كار دست مرسي داد، يعني مردم مصر كه از غرب متنفر هستند دارند كنارش مي زنند، فردا مي گويد كودتا شد! (1490795) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۱:۰۹:۴۴
ایشان در این جمله ای که ازشون نقل شده کجاش گفته که یک جناح سیاسی باید حذف بشه؟
در این جمله راجع به آقای خاتمی گفته شده.
اگر شما مدرکی راجع به این ادعا دارید اون را رو کنید. چه اشکالی داره. ما هم استفاده میکنیم.
اما آیا این درسته که یک جمله ی ایشون در مورد آقای خاتمی را بردارید و بعد شروع کنید به حرفای دیگه زدن.
آخه تهدید آن آقایی که نوشته اید، اگر حقیقت باشد، چه ربطی دارد به این هشدار ایشان؟
شاید شما بگید برای حرفاتون دلایل دیگری دارید.
من هم میگم لطف کنید و اون دلایل را بیارید تا من هم استفاده کنم.
نه اینکه یک جمله ی ایشان در مورد آقای خاتمی را بیاورید و بعد مسائل دیگر را مطرح کنید. (1490854) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۰۵:۴۰
واقعیت اینه که ایشون در حدی نیستند که از آقای خاتمی انتقاد کنند این که شریعتمداری خاتمی را از سران فتنه می داند عقیده خود اوست وحق ندارد آن را به دیگران تعمیم دهد ودر سطح رسانه آن را مطرح کند همان قدر که او شعور دارد مردم هم شعور دارند وخود تشخیص می دهند چه شخص یا خط فکری را دنبال کنند خاتمی از چهره های محبوب است وشریعتمداری بخواهد یا نخواهد باید با این واقعیت رو به رو شود که اگر اظهار نظرات او در خصوص به قول خودش سران فتنه در جان مردم می نشست حالا روحانی با رای بالا رییس جمهور نبود واصولگرایان با چنین رای پایینی از وضعیت خود سرگردان نبودند . (1491011) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۰۶:۱۴:۱۴
آقا محمد عزیز:
شما برید اون مطلب درباره آقای الله کرم رو هم بخونید، اونم آبکیه. نه آقای شریعتمداری حرف از حذف اصلاح طلب ها زدن و نه آقای الله کرم حرف از شورش های خیابانی. اون مطلب رو هم حتما بخونید. آقای الله کرم فرمودن اگه آقای روحانی سیاست های دولت کارگزاران رو ادامه بده، باز هم باید شاهد اعتراضات خیابانی باشه که منظورش تکرار اتفاقاتی هست که در دولت آقای هاشمی افتاد و باعث کشته شدن چند نفر هم شد که کاملا هم حرف درستیه. در مورد آقای خاتمی هم کیه که ندونه ایشون جزء سران فتنه هست و این مساله هیچ ربطی به اصلاحات نداره. دیدید که آقای عارف اصلاح طلب بود و توسط شورای نگهبان هم تایید شد. ولی آیا آقای خاتمی تایید میشد؟ به چه دلیل آقای عارف تایید و آقای خاتمی رد صلاحیت میشه؟ چون ایشون در فتنه دست داشته و آقای عارف کار غیرقانونی انجام نداده. خیلی پیچیده هست؟ (1492317) (alef-13)
 
ناصح
۱۳۹۲-۰۴-۱۴ ۰۸:۴۴:۴۴
این مشکل شما دوست عزیز ناشی از عمق و قدرت و کیفیت تحلیل مرسوم رسانه هایی نظیر کیهان و رسانه سابقا ملی بوده که به خورد مخاطبینشون میدهند و حوزه دید مخاطب را بسیار محدود و نزدیک بینی را تشدید میکنند
چشم دل باز کن جان بینی
آنچه نادیدنیست
آن بینی! (1492347) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۳:۴۹
کاش این کامنتها را میدید .... (1490935) (alef-6)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۴-۱۳ ۱۲:۲۶:۰۲
باسلام ضمن حمایت از این پیشنهاد که صلاح اسلام ومسلمین درون آن وجود دارد من که فعلا پول ندارم ( بدلیل گرانی . دریافت نکردن سه ماه حقوق ) ولی اگر یارانه ام پرداخت شد حتما مبلغی را به حساب بالا واریز می نمایم . انشاالله که سبب خیر شودو بداخلاقی و توهین در جامعه کمتر شود . والسلام (1491072)