نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 245152
رهبر انقلاب در دیدار مردم به مناسبت عید غدیر:
ادعای مبارزه با داعش واقعی نیست
بخش داخلی الف، 21 مهر 93
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۴
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در خجسته عید سعید غدیر در دیدار با هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، «نصب امیرمؤمنان به امامت» و «توجه و پرداختن اسلام به سیاست و حکومت» را دو مفهوم اساسی واقعه غدیر خم خواندند و با تأکید بر ضرورت حیاتی اتحاد و همبستگی مسلمانان افزودند: هرکسی و هر اقدامی که موجب تحریک احساسات طرف مقابل و اختلاف شیعه و سنی شود، به «امریکا، انگلیس خبیث و صهیونیزم» یعنی بوجود آورندگان جریان جاهل، متحجر و وابسته تکفیری کمک می کند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تبریک عید بزرگ غدیر، واقعه مهم و پرمغز غدیر خم را جزو مسلمات تاریخ اسلام خواندند و خاطرنشان کردند: هیچ یک از پیروان فرق اسلامی در «اصل وقوع غدیرخم و جمله شریف پیامبر ختمی مرتبت» یعنی من کنت مولاه فهذا علی مولاه تردیدی ندارد.

ایشان افزودند: شبهاتی نیز که اکنون درباره معنای این جمله تاریخی، به ذهن نو کیسه گان فکری می رسد همان حرفهای هزار سال پیش است که علمای بزرگ، به آنها پاسخ داده اند.

رهبر انقلاب با اشاره به معنای رایج جمله شریف پیامبر در غدیر خم یعنی نصب امیرمؤمنان به امامت و نیز وصایت پیامبر افزودند: این جمله معنای مهم دیگری هم دارد که نباید مورد غفلت قرار گیرد و آن پرداختن اسلام به امر حکومت و سیاست امت است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تبلیغات هدفمند دشمنان امت اسلامی برای جدا کردن اسلام از سیاست و منحصر کردن دین شریف در مسائل شخصی و خصوصی افزودند: واقعه غدیر خم، منطق روشن و مستحکم اسلام در نفی این نگاه سکولار است چرا که غدیر خم مظهر توجه و تأکید اسلام بر حکومت داری و سیاست به شمار می رود.

رهبر انقلاب با نفی نگاهی که مسئله نصب امیرمؤمنان بدست پیامبر عظیم الشأن اسلام را فقط به معنای نصب جنبه های معنوی می داند افزودند: جنبه های معنوی قابل نصب نیست و معنای حقیقی این واقعه مبارک، توجه به امر حکومت و مدیریت جامعه است و این درس بزرگ غدیر برای مسلمانان است.

حضرت آیت الله خامنه ای، مسئله غدیر را، مسئله ای اعتقادی و پایه و اساس تفکر شیعه برشمردند و در عین حال افزودند: جای بحث و بررسی منطق قوی و حجت قاطع شیعه در باب غدیر خم، محافل علمی و تخصصی است و نباید این موضوع، در زندگی عمومی مسلمانان و برابری و برادری آنان اثر منفی بگذارد.

رهبر انقلاب از همین زاویه، به بررسی سیاست اصلی مستکبران یعنی ایجاد اختلاف میان فرق اسلامی بویژه شیعه و سنی پرداختند و خاطرنشان کردند: بروز اختلاف میان مسلمانان، طبعاً باعث می شود همت، نیرو و انگیزه های آنان صرف دعواهای داخلی شود و به دشمنان بزرگ و اصلی خود توجهی نکنند و این، همان هدفی است که استعمار و استکبار، برای آن، برنامه ریزی کرده است.

حضرت آیت الله خامنه ای، مقابله با «تفکر جذاب و جهت بخش جمهوری اسلامی» را عامل اصلی سرمایه گذاری بیشتر استکبار در زمینه ایجاد اختلاف میان مسلمانان برشمردند و خاطرنشان کردند: امریکا، صهیونیزم و «متخصص کهنه کار تفرقه انگیزی یعنی دولت خبیث انگلیس»، پس از پیروزی انقلاب، تلاشهای خود را برای اختلاف انگیزی و انحراف اذهان شیعه و سنی از دشمنان اصلی، به شدت افزایش داده اند. رهبر انقلاب بروز جریان تکفیری در عراق، سوریه و برخی کشورهای دیگر را حاصل برنامه ریزی مستکبران برای ایجاد اختلاف در میان مسلمانان خواندند و افزودند: آنها القاعده و داعش را برای تفرقه انگیزی و «مقابله با جمهوری اسلامی» ایجاد کردند اما اکنون دامن خودشان را گرفته است.

ایشان با اشاره به حوادث جاری در منطقه افزودند: نظر دقیق و تحلیلی به این حوادث نشان می دهد امریکا و هم پیمانانش در تلاشهایی که به دروغ مواجهه با داعش اسم گذاری کرده اند، بیشتر از آنکه درصدد نابودی نطفه های این جریان باشند، متوجه تفرقه انگیزی و ایجاد دشمنی میان مسلمانان هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: هرکسی به اسلام پایبند است و حاکمیت قرآن را قبول دارد چه شیعه باشد چه سنی، باید آگاه باشد که سیاستهای امریکایی – صهیونیستی، دشمن واقعی و اصلی اسلام و مسلمانان است.

رهبر انقلاب، مراقبت و پرهیز کامل از تحریک احساسات فرق دیگر را وظیفه مهم همه مسلمانان برشمردند و افزودند: شیعه و سنی بدانند هر اقدام یا حرفی از جمله توهین به مقدسات یکدیگر، باعث حساسیت برانگیزی و آتش افروزی می شود و این قطعاً به سود دشمن مشترک همه مسلمانان است.

حضرت آیت الله خامنه ای در پایان سخنانشان با اشاره به شکست همه توطئه های زورگویان جهانی در ۳۵ سال اخیر تأکید کردند: دشمنان این ملت، به فضل الهی، این بار هم شکست خواهند خورد و همه مسلمانان که در ایران اسلامی زندگی می کنند، همچنان آگاه و بصیر به وظایف خود عمل خواهند کرد.
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۴:۰۰:۴۸
آمریکا تروریست پرور است .
اون از طالبان و جندالله این هم از داعش . (2424004) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۹:۲۱:۰۰
به دولتمردان ترکیه باید گفت سوریه بچه یتیم و بی صاحب نیست که هرکسی هر غلطی دلش خواست بتواند در این کشور انجام بدهد. اگر آنها خیلی هنر داشتند باید مرسی را در مصر نجات می‌دادند. (2424685) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۹:۲۲:۰۰
همزمان با آغاز حملات هوایی آمریکا، دول عربی، انگلیس و فرانسه به فضای سوریه و عراق نه تنها تحرکات داعش کاهش نیافته بلکه به مراتب افزایش یافته است. این شبیه همان است که پس از اشغال افغانستان و سرنگونی به ظاهر طالبان کشت مواد مخدر در افغانستان 40 برابر شد. در واقع آمریکایی‌ها دارند مانع سرکوب داعش می‌شوند و به یاری داعش آمده‌اند. (2424688) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۱۹:۲۲:۱۳
اطاعت کورکورانه برخی از کشورها از سیاست آمریکا نتیجه‌اش این شد که سه سال و اندی به حمایت از داعش برخاسته و کلی جنایت در سوریه و عراق به بار آوردند و حالا همان کشورها از آن جمله شرکای اروپایی و کشورهای مرتجع عربی و بویژه ترکیه اشتباهات خود را این بار تحت عنوان ضد داعش و باز هم با خیانت‌هایی علیه مردم مظلوم و بی‌گناه این کشورها مرتکب می‌شوند بدون آنکه عواقب شوم آن را در نظر داشته باشند. (2424689) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۲۰:۲۷:۰۹
به نظرم نه تنها ادعای مبارزه با داعش واقعی نیست، بلکه غربی ها با استفاده از حفره امنیتی متعصبین، جاهلین و خشک مغزان در جهان اسلام، داعش را در خدمت خود گرفته تا به اهدافشان برسند. اطمینان دارم که داعش به طور کامل سرسپرده غرب است و حتی به هیچ عنوان مسلمان متعصب و متحجر هم نیستند. زیرا متحجرین و متعصبین نیز برای خود اصول و ارزشهایی دارند، اما داعش هیچ اصول و ارزشی را حتی غیز دینی و مرسوم در بلاد کفر را نیز به رسمیت نمی شناسد. (2424852) (alef-13)
 
سید علی فریبا
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۲۱:۴۴:۱۰
بوکو حرام در نیجریه و تندروهای فیلیپین هم به همین منظور ایجاد شده اند (2424977) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۲۲:۰۰:۲۵
خدا رو شكر كه آقاي ما آنقدر سلامت هستند كه مي توانند سخنراني عمومي كنند
به كوري چشم دشمنان ايشان (2425005) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۲ ۱۰:۴۷:۵۹
اينكه ريشه بابي و گمانه زني درست يا غلط شود از استراتژي ها و تاكتيك هايي كه بعضأ ديناميك و متغيرهستند يك شق قضيه است، ولي بهر حال يك جريان شكل گرفته و بر خلاف انتظار رشد زيادي كرده و در ابتدا ادعا شد كه به عنوان نماد اسلام قرار است معرفي شود ولي امريكا و غرب ان را از اسلام جدا دانستند و اگر داعش خود را درگير با مسيحي هاو امريكايي ها نمي كرد و مواضع كشورهايي مانند تركيه، قطر،عربستان و... كه به واسطه تحرك غرب تغيير كرد مثل قبل بود ،دور از ذهن نبود كه داعش حتي بغداد را بگيرد و عملأ اقليم كردستان عراق هم كه در استانه سقوط قرار گرفت كه البته همين امريكا نگذاشت، و بعد هم احتمال داشت به سمت ايران بيايد و حداقل موجب مشكل شود! ولي اكنون به لطف واكنش امريكا و با همين غير قابل اعتماد بودن كه البته طبيعي هم است اوضاع تغيير كرده!  (2425847) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۲ ۱۳:۳۶:۱۳
داعش که توسط مردم عراق در آستانه شکست قرار گرفته بود ؛ اکنون به لطف ورود آمریکا جان دوباره گرفته و حتی بغداد را نیز تهدید می کند. (2426269) (alef-3)
 
مجید رضا
۱۳۹۳-۰۷-۲۲ ۱۷:۵۵:۲۱
خدا را هزار مرتبه شکر می کنم که شیعه و ایران عزیز چنین رهبری آگاه و روشنفکر دارد . خداوند ایشان را حفظ و مستدام نگه دارد . انشاالله (2426848) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۳ ۱۱:۱۰:۳۹
وقتي باران شروع ميشود عقل سليم به سرعت يا به دنبال چتر مي گردد يا به سرعت خود را به زير يك سقف مي رساند، نه اينكه زير باران شروع كند به فلسفه بافي كه جنس چتر چيست و باران از كجاست و ارتفاع ابر چيست و ......! (2427901) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.