توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 175259
چند نکته درباره سفید شدن موها
یک متخصص پوست و مو گفت: سفید شدن مو در افراد مختلف در سنین متفاوتی آغاز می‌شود. در افراد سفید پوست از زیر ۳۰ سالگی مو شروع به سفید شدن می‌کند و در افرادی که پوست تیره‌تری دارند، بعد از ۳۰ سالگی و از محل گیجگاه‌ها مو سفید می‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۲۲
دکتر محمد امیدیان در گفت‌وگو با ایسنا منطقه خوزستان، اظهار کرد: برخی بیماری‌ها مانند پرکاری تیروئید، کمبود ویتامین B۱۲ و فقر آهن نیز ممکن است در سفیدی زودرس مو تاثیرگذار باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:‌ استرس نیز از فاکتورهای تاثیرگذار در این عارضه است. بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و بیش از حد در معرض آفتاب قرار گرفتن نیز می‌تواند در سفیدی مو موثر باشد.وی با رد تبلیغات در زمینه رفع سفیدی مو، ادامه داد: این تبلیغات صحت ندارد و نمی‌توان رنگ مو را از ریشه اصلاح کرد. احتمالا شامپوهای تبلیغاتی دارای مواد رنگی هستند که مو را رنگ می‌کنند ولی تاثیری در ریشه آن ندارند.

امیدیان با بیان این که برای جلوگیری از سفید شدن موها می‌توان عوامل زمینه‌ای را رفع کرد، گفت: این باور که اگر موی سفید کنده شود، موهای سفید افزایش می‌یابد، غلط است و این موضوع هیچ تاثیری در افزایش سفیدی موها ندارد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.