توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505054
افزایش حقوق بازنشستگان در دستور کار‌
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأیید اینکه ۶۷ درصد حقوق بازنشسته‌ها از تورم پایین‌تر است و قدرت خرید آنها نیز کم شده، گفت: «اقتصاد ما هم‌اکنون کشش ندارد ولی استراتژی ما این است که قدرت خرید کارگران و بازنشستگان را افزایش دهیم.راهبرد ما افزايش پلكاني حقوق و دستمزد است.»

علي ربيعي كه در برنامه «تيتر امشب» شبكه خبر حضور يافته بود با بيان اينكه تمركز در برنامه ششم بر كاهش بيكاري است، افزود: «در دوره وزارت بنده براي رفاه كارگران و افزايش درآمد آنها سياستي اتخاذ شد كه رئيس‌جمهور نيز آن را پذيرفت؛ سياست اين بود كه قدرت خريد كارگران را در يك بازه زماني بالا ببريم. زماني كه وزير شدم يك بازنشسته480هزار تومان حقوق مي‌گرفت كه الان به يك ميليون تومان رسيده؛ البته اين هم رقم پاييني است اما پلكاني افزايش حقوق داشته‌ايم و قدرت خريد را نيز بالا برده‌ايم.»

وي همچنين با تأكيد بر اينكه ما با گونه‌هاي مختلف فقر روبه‌رو هستيم، فقر درآمدي را تنها يكي از فقرهاي اجتماعي دانست و توضيح داد: «بيمه سلامت، مقابله با فقر بيمه‌اي بود. توانمندسازي معتادان نيز مبارزه با فقر سلامتي است. ساماندهي كودكان كار نيز در راستاي مبارزه با فقر انجام مي‌شود. راه بي‌بديل ما نظام چندلايه اجتماعي است، صندوق‌ها در حال تبديل شدن به بحران آينده هستند. صندوق‌ها در حقيقت از چندجا آسيب خوردند، چون صندوق‌ها زيرنظر دولت بود، سياست‌هاي حمايتي و بيمه‌اي با هم در آميخت و مشكلات بيشتر شد.»

افزايش مستمري‌ عشايري و روستايي
وزير كار از افزايش۱۰درصدي دريافتي مستمري‌بگيران بيمه روستايي و عشايري خبر داد و گفت: «امسال200هزار نفر از كارگران ساختماني را كه در 3دسته طبقه‌بندي شده‌اند بيمه مي‌كنيم، با بيمه شدن اين افراد، ديگر هيچ كارگر ساختماني بدون بيمه نخواهيم داشت.»
 
کلمات کلیدی : تأمین اجتماعی، حقوق ، بازنشستگان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.