نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408854
پروین: حق پرسپولیس دو قهرمانی در آسیا بود
بخش ورزشی الف، 10آبان 95
در مراسم جشن قهرمانی 25 سال قبل، تیم پرسپولیس که به میزبانی و در محل سالن ورزشی کارخانه ایران یاسا برگزار شد، علی پروین حضوری پررنگ داشت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۲
به گزارش "ورزش سه"، علی پروین که محبوب ترین میهمان مجموعه بود، در گفتگویی با ما چنین گفت:

 باید 2 بار قهرمان می شدیم

پرسپولیس از این قهرمانی ها زیاد داشته است. ما در آن سالها فرصت زیادی برای موفقیت در آسیا داشتیم. قهرمانی سال بعد هم برای ما بود که ما به خاطر نداشتن برخی از بازیکنانمان در فینال 1-0 به نیسان باختیم؛ وگرنه ما تنها تیمی می شدیم که در 2-3 سالف 2 بار قهرمان آسیا بودیم. ما چند بار به دلائل مختلف و گرفتاری، که سرمربی تیم ملی هم بودیم، تیم های دیگر را جای خودمان به آسیا فرستادیم.

 صادقی من را علی پروین کرد

در سال های قبل، من در تیم ملی پشت سر خودم بازیکنی مثل محمد صادقی را داشتم که بازی می کرد و جنگ می کرد تا من بتوانم کار خودم را بکنم. در پرسپولیس هم، چنین بازیکنی داشتیم. بازیکنی مثل ضیا عربشاهی که آن عقب می جنگید و شرایط را برای بقیه فراهم می کرد که من در دوران مربیگری و بازی خودم همیشه ممنون چنین بازیکنانی بودم.

کمترین زحمت روی دوش من بود

من در سال 70 کمتر از همه بچه ها نقش داشتم و برای این قهرمانی بچه ها و مربیان دیگر تیم تلاش کردند و زحمت کشیدند؛ اما آن تیم بحرین تیم قدرتمندی بود که تیم های قطر و امارات را شکست داده بود.

باید بیشتر گل بزنند

پرسپولیس امسال تیم خوبی است و لیاقت صدر جدول را هم دارد؛ اما تیم برای قهرمان شدن باید بیشتر تلاش کند و در برد خانگی در تهران باید بیشتر گل بزند؛ چون پرسپولیس در دوران گذشته هم تیمی بود که زیاد گل می زد و زیاد تلاش می کرد؛ ولی امروز برد های یک  بر صفر هم تیم را بالا می برد؛ اما سال گذشته پرسپولیس تنها به خاطر 2 گل کمتر قهرمانی را از دست داد. من در دوران حضورم در پرسپولیس یاد ندارم به خاطر تفاضل گل کمتر از تیم دیگری پایین تر رفته باشم.

کی روش دلسوز تر است

تیم ملی در 4 بازی خودش 3 برد داشته است و من را به یاد زمان خودمان انداخته که همه بازی ها را بردیم و فقط با کره جنوبی مساوی کردیم. این تیم کمی هوش و حواس خودش را جمع کند به جام جهانی می رود. نباید به خاطر مسائل شخصی تیم ملی را رها کنیم. یک مربی خودش بهتر از همه می داند که تیمش چه می خواهد و هیچ کس به اندازه سرمربی یک تیم برای آن تیم دل نمی سوزاند.

تبریک برای همه

صعود تیم ملی نوجوانان و جوانان را به جام جهانی تبریک می گویم. کمتر این اتفاق افتاده که این 2 تیم با هم بروند جام جهانی که به نظر من بزرگسالان هم صعود می کنند و همه می روند جام جهانی و خدا کند تیم امید دوره بعد هم موفق بشود تا ما خوشحال شویم. خدا کند پرسپولیس هم قهرمان شود.

دستشان درد نکند

من کاری ندارم این مراسم از کجا تشکیل شده است. هرکس پیشکسوت ها را دور هم جمع کند، کار خوبی کرده و من از کارش حمایت می کنم و امیدوارم که هر کس این کار خیر را می کند، خیرش را ببیند؛ البته کسی دل بچه ها را شاد کند خودش هم شاد می شود و ثمره کارش را هم خواهد دید.
 
کلمات کلیدی : علی پروین+باشگاه پرسپولیس
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۲۱:۲۷:۳۴
قهرماني اسيا وجهان حقش بوده (3996122) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.