توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406559
چراغ سبز واشنگتن به انعقاد قرارداد نظامی جدید با امارات
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۵
وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه با انعقاد قرارداد جدید نظامی با امارات به ارزش ۷۵ میلیون دلار موافقت کرد.

به گزارش میزان، واشنگتن با انعقاد قرارداد نظامی جدید با امارات متحده عربی به ارزش ۷۵ میلیون دلار موافقت کرد.
 
به گزارش روسیا الیوم، وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه با انعقاد قرارداد جدید نظامی با امارات به ارزش ۷۵ میلیون دلار موافقت کرد.
 
بر اساس این گزارش، این قرارداد نظامی شامل آموزش، صادرات اسلحه و تجهیزات و نیز سوخت رسانی و ترابری هوایی می باشد.
 
وزارت دفاع آمریکا مدعی شد که این قرارداد نظامی به نفع سیاست خارجی و امنیت ملی این کشور خواهد بود و امنیت یکی از متحدان منطقه ای واشنگتن در زمینه مقابله با تروریسم و گروه داعش را تقویت خواهد کرد.
 
بنا بر گزارش موسسه بین المللی پژوهش های صلح استکهلم (SIPRI) که در پایان ماه فوریه ۲۰۱۶ منتشر شده است میزان واردات سلاح امارات بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ افزایش یافته و در مقایسه با سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ میلادی ۳۵ درصد افزایش نشان می دهد. بر این اساس میزان هزینه های امارات برای واردات سلاح به حدود ۶.۵۵ میلیارد دلار رسیده است.
 
گزارش مذکور علت افزایش واردات سلاح از سوی امارات را به جنگ یمن و مشارکت اماراتی ها در تجاوز به این کشور نسبت داده است. امارات از اصلی ترین بازیگران ائتلاف سعودی در حمله به یمن است و تلفات زیادی را در سطح نیروها و تجهیزات خود متحمل شده است.
 
تازه ترین تلفات امارات در تجاوز به یمن انهدام کشتی جنگی این کشور در سواحل المخا در اوایل ماه اکتبر جاری بود.
 
کلمات کلیدی : امارات+آمریکا+خرید تسلیحات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.