نظر منتشر شده
۴۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 230284
مقابله با داعش برای امنیت ملی ایران
ناصر ایمانی، 22 خرداد 93
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۱۸
تحولات چند روز عراق، دارای اهمیت بسیار زیادی برای منطقه و بالاخص جمهوری اسلامی ایران است. اشغال سریع شهر موصل و احتمال سقوط شهر کرکوک توسط تروریست‌های تکفیری داعش، حادثه‌ای نیست که نسبت به آن بی‌تفات یا کم‌تفاوت بود. این درحالی است که شهر فلوجه در نزدیکی بغداد، ماه‌هاست که در کنترل داعش است

داعش یک گروه سلفی و تکفیری و به شدت خطرناک است که توسط وهابی‌های سعودی حمایت مالی و لجستیکی می شود. این گروه خشن و جنایتکار که موجب بدنامی اسلام و تفکر والای دینی می شوند، به لحاظ سیاسی قطعا در مسیر صهیونیست ها و آمریکا در منطقه قدم بر می‌دارند. داعشی‌ها در منطقه علیه دو دولت عراق و سوریه که خارج از مدار سیاست‌های آمریکا حرکت می‌کنند، مبارزه می‌نمایند. در وابسته بودن داعش به سیاست‌های صهیونیست‌ها همین بس که هیچگاه شعارهای ضداسرائیلی از این جماعت سلفی شنیده نشده است و حال آنکه مرتبا بر طبل اختلافات مذهبی و ضد شیعی می‌کوبند.

عدم موفقیت تکفیری‌ها در سوریه، موجب شد که آنها تمرکز خود را بر عراق قرار دهند تا با فضای مذهبی که در عراق وجود دارد، از اختلافات موجود استفاده کنند و شهرهای عراق را یکی پس از دیگری اشغال نمایند. متاسفانه حفره‌های بزرگ امنیتی و سیاسی که در عراق وجود دارد، تمرکز دولت مرکزی برای کنترل اوضاع عراق را تضعیف کرده است و بیم آن می رود که پیشرفت‌های نظامی داعش ادامه یابد.

دولت عراق در شرایط کنونی باید با تمرکز نیروها و بسیج تمامی مردم به مقابله فوری و قاطع با تروریست‌ها اقدام نماید. در غیر اینصورت به زودی شاهد اتفاقات وحشتناک بیشتری از قبیل حمله تروریست‌ها به شهرهای مقدس سامرا و کربلا و نجف خواهیم بود.

مسلما خیانت‌های داخلی در عراق علت اصلی تصرف ناگهانی موصل از سوی تروریست‌هاست. اما دامنه تسلط داعش بر شهرهای عراق، قطعا گریبان‌ خائنان و حتی کشورهای منطقه را خواهد گرفت. تروریست‌ها، تسلط بر تمام عراق را خواهانند و برای آنها شیعه و سنی و کرد تفاوتی نمی‌کند. ارتش قدرتمند عراق و عشایر سلحشور آن باید به سرعت به میدان مبارزه و ارد شوند و کابوس داعش را به طور کامل از سر ملت عراق دور نمایند.

در این میان، نقش جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است. تحولات عراق به طور کاملا مستقیم بر امنیت جمهوری اسلامی ایران تاثیر دارد. همچنانکه عملیات منافقین در سال ۶۸، و اشغال برخی شهرهای کشورمان که تا ورودی شهر کرمانشاه نیز رسید، امنیت ما را تهدید کرد، عملیات داعش و اشغال موصل نیز به همین میزان – و شاید بیشتر – امنیت ملی ما را تهدید می‌کند و بدون اغراق، امنیت موصل با کرمانشاه برای ما یکسان است.

لازم است مسئولان جمهوری اسلامی ایران با توجه به درخواست کمک از سوی دولت قانونی عراق، به سرعت وارد عمل شده و امنیت ملی ایران را تامین نمایند.

وقتی دولت ایالات متحده آمریکا، کوچکترین تحولی را در هر کشور جهان با هزاران کلیومتر فاصله را تهدید امنیت ملی خود می داند و حتی به کشورهای عراق و افغانستان حمله نظامی می‌نماید، جمهوری اسلامی ایران نباید نسبت به تحولات اخیر در کنار مرزهای خود و آنهم از سوی تکفیری‌های متعصب و جنایتکار بی‌تفاوت و یا کم تفاوت باشد.

تحولات عراق چنان سریع است که حتی یک روز تعلل نیز می‌تواند غیرقابل جبران باشد.
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۲۵:۱۴
1- تهاجم نیروهای القاعده و طالبان به شیعیان افغانستان و کنسولگری جمهوری اسلامی ایران که با شهادت مظلومانه دیپلماتهای کشورمان همراه بود در آن روزها با سکوت عملی و حتی همراهی و حمایت جبهه غربی و عربی همراه بود اما با انتساب تهاجم هوایی به برجهای دوقلوی نیویورک موضوع شکل و تعریف دیگری پیدا کرد علی الخصوص زمانی که حامیان آمریکایی طالبان و القاعده برای حفظ امنیت شان ناچار از دستگیری و انتقال بخشی از نیروهای القاعده و طالبان به زندانهایی مانند گوانتانامو شدند.
2- تهاجم و عملیات انتحاری ده ساله نیروهای تکفیری علیه رهبران شیعیان عراق ، زائرین عتبات ، شیعیان عراق و حرمین شریفین در سامرا با سکوت و البته حمایت آشکار و پنهان جبهه غربی و عربی همراه بود و در چنین غوغایی سازمان ملل بجای برخورد با تهدید بالفعل جهانی در بازیگردانی این جبهه وارد موضوع موهوم تلاش ایران برای دستیابی به سلاحهای اتمی شد ایرانی که بزرگترین قربانی تاریخ تروریست و کاربرد سالاحهای شیمیایی می باشد.
3- گروههای تکفیری که تمامی مردم جهان و علی الخصوص مسلمانان را کافر و مستحق مرگ می دانند در تهاجم همه جانبه و سازماندهی شده به سوریه از حمایت تام جبهه غربی و عربی برخودار بود بطوریکه عربستان در کنار سایر دول عربی این جبهه تمام نیازهای مالی را تأمین کردند و جبهه غربی نیز به رهبری آمریکا با تمام توان به تجهیز و حمایت سیاسی از این گروه الحادی تروریستی حمایت کردند تا جایی که رییس جمهور آمریکا برای حمایت عملی از اقدامات ضد سوری این گروه ساعت دقیق تهاجم نظامی غرب به سوریه را اعلام کرد تصمیمی که بدلایلی مانند اعلام حمایت تام ایران از مردم و دولت سوریه ناکام ماند طی سه سال گذشته جمهوری اسلامی ایران تنها دولتی بود که علی رغم تحمل فشارهای مستمر و گسترده جبهه غربی و عربی با اعلام موضوع تفکر الحادی و اعمال شنیع و حیوانی تکفیریها به حمایت از مردم مظلوم سووریه اقدام کرد تا جایی که تکفیریها به مرور ناچار از تحمل شککستهای متعدد نظامی و خروج از سوریه شدند.
4- تهاجم تکفیریها که متشکل از اتباع افراطی کشورهای مختلف آسیایی ، عربی ، آفریقایی ، اروپایی و آمریکایی هستند پس از تحمل شکست در برابر مردم و ارتش سوریه به آرامی به خاک دو کشور عراق و ترکیه عزیمت کردند که درگیری چند ماه گذشته عراق و امروز موصل و نینوا نتیجه این استقار می باشد تکفیریها با این اقدام احمقانه عملا بر بطلان ادعاهای علیه سوریه تأکید دارند ادعای اینکه تهاجم به سوریه جنگ داخلی و برای تغییر حکومت می باشد امروز و با افزایش دامنه درگیری اعضای این گروهها به خاک دو کشور همسایه حقانیت منطق جمهوری اسلامی ایران در دفاع از ملت و دولت سوریه به اثبات رسید.
5- مقابله با گروههای تکفیری علی رغم اینکه از حمایت تام جهانی جبهه غربی و عربی به رهبری آمریکا و عربستان برخوردار بودند با تکیه بر تجربه حضور مقتدرانه فرزندان حزب الله لبنان که به دفاع از حرمین مطهر خانم زینب کبری(س) ، حضرت رقیه(س) و تعدادی از اصحاب روسول مکرم اسلام وارد کارزار دشوار سوریه شدند همچنی استفاده سوریه از تجربه بسیار موفق ایران در سازماندهی و اعزام نیروهای مردمی در دوران دفاع مقدس شکست گروههای اصلی تکفیریا در سوریه را شاهد بودیم.
6- شورای عالی امنیت ملی ایران با تکیه بر تجربه سه سال گذشته باید بدون فوت وقت برای برخود جهانی و منطقه ای با اقدامات غیر انسانی و جنایتکارانه گروههای تکفیری نسبت به ساماندهی فعالیتهای داخلی و منطقه ای و بین المللی مشابه موارد ذیل اقدام نماید.
- مشابه سازی کمک به دولت و مردم عراق در برخورد با گروههای تکفیری با توجه به مدل موفق سوریه
- درخواست برپایی فوری نشست سران یا وزرای خارجه کشورهای اسلامی ، غیر متعهدها و مجمع عمومی سازمان ملل متحد بمنظور بررسی و تصویب اقدامات هماهنگ بین المللی برای برخود با اقدامات جنایتکارانه گروههای تکفیری علیه ملتهای مختلف
- برپایی فوری نشست منطقه ای با حضور وزرای خارجه ، وزرای دفاع و حتی سران کشورهای ایران ، عراق ، سوریه ، ترکیه ، افغانستان و اردن بمنظور تدوین برنامه مشترک برخورد با گروههای مذکور
- استمرار اقدامات تأمینی افتخار آمیز نیروهای امنیتی و مسلح کشورمان برای افزایش ضریب اطیمنان از تأمین امنیت مستحکم مرزی و داخلی بطوریکه گروههای الحادی و تروریستی مذکور تحت هیچ شرایطی قادر به ایراد خدشه به امنیت کشورمان نباشند.
- اتخاذ تصمیمات فوری برای تأمین امنیت زائرین ایرانی عتبات بطوریکه گروههای تکفیری تحت هیچ شرایطی قادر به نا امن سازی مسیرها و شهرهای زیارتی نباشند.
7- احساس امنیت بزرگترین و مهمترین دستاوردی است که به همت بسیاری از عوامل بطور پایدار تأمین می گردد لذا است که باید همچنان قدردان تمامی دستگاههایی چون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، ارتش ، وزارت اطلاعات ، مرزبانی و ناجا باشیم که در این آشفته بازار نا امن سازی جهانی همچنان در تأمین امنیت کشور و مردممان از هیچ کوشش و تلاشی باز نمی مانند. (2197242) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۱۷:۴۴
سالها با طالبان و القاعده در افغانستان و نوار شرقی کشور همسایه بودیم و اتفاقی نیفتاد.

بیخودی موضوع را گنده نکنید. نیازی به دخالت ایران نیست. ما نباید جان سربازانمان را به خطر انداخته و هزینه کنیم. (2197361) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۰۶:۰۹
با سلام و با احترام به نظر شما ،ما باید در زمین عراق با آن ها مقابله کنیم مگر نه آن ها هدف شان از اول امنیت ایران بوده است، و اگر آن ها امنیت ما را که هدف اصلی شان است بهم بزنند برای ما مقابله سخت تر می شود(روش جنگ های مزاییکی). (2198945) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۳۸:۳۳
این اتافقی نیافتادن به معنی این نبود که واقعا خبری نبود . در کل اون سالها که طالبان به افغانستان مسلط بودند چندین تیپ و لشکر ارتش و سپاه در مرز های شرقی در حالت آماده باش بود . میدونی این یعنی چی ؟ یعنی هزینه های میلیاردی روزانه برای آماده باش قوای نظامی اون هم به مدت حدودا 10 سال . هزینه های آماده باش نیروهای نظامی دست کمی از یک جنگ نداره . (2198996) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۴۱:۵۰
متاسفانه تحلیلت ساده لوحانه است. اونها منتظر ما نیستن که چیکار میکنیم و چیکار نمیکنیم. اونها ییهو حمله میکنن و با این دستور العمل عدم دخالت، ما غافلگیر میشیم. (2199001) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۳۷:۲۰
تونترس (2199111) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۰:۲۵:۲۵
با سلام نظر شما در مورد مشارکت یا حداقل کمک در مورد سوریه ولبنان چگونه است ولی شما بنگرید اگر اینها در نطفه خفه نشوند وبر عراق مسلط شوند جنایاتی بدتر از صدام ملعون انجام خواهند داد (2199267) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۸:۵۷:۵۸
احسنت
نیازی نیست جئانان خود را الکی و به خاطر عراق که با ما جنگید و هنوز تاوانشو داریم میدیم و شهید دادیم خودمون را به کشتن بدیم اونا کاری به ایران ندارن مثل سوریه نکنیم که دخالت کنیم چرا نباید جوانان ما راحت باشند وما باید برای خودمون دشمن تراشی کنیم (2199436) (alef-10)
 
سفير
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۱:۰۷:۲۲
باعرض سلام
به نظر حقير دفاع بايد،خارج از مرزهاي جغرافيايي شكل گيرد تا خداي ناكرده در داخل غافلگير نشويم. همانطور كه ايالات متحده آمريكا دفاع از امنيت ملي خود را در افغانستان و عراق جستجو ميكند.من خودم سرباز هستم اگر سربازي براي دفاع از مرز هاي ديني و اعتقادي گوش به فرمان مولايش نباشد همان بهتر كه چادر به سر كند. (2199485) (alef-10)
 
عباس
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۲۲:۴۹:۰۰
زنده باشي دلاور جوانان ايران امام حسين دارند از شهادت ترسي ندارند (2712325) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۳۲:۵۸
ورود ایران به جنگ با داعش کاملا به ضرر ملت ایران و به نفع دشمنان ملت ایران است.

عراقیها باید با تقسیم واقع بینانه و منصفانه قدرت زمینه های (تشدید) جنگ داخلی را از بین ببند. ما وظیفه دخالت و مهار و غیره نداریم. وظیفه نیروهای ما دفاع از مرزهاست نه فراتر از آن. (2197567) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۴۵:۴۳
اگر امروز با داعش در خاک عراق مبارزه نکنیم، فردا باید با داعش در خاک خودمان مبارزه کنیم.
در عراق با داعش بجنگیم فقط سلاح و سرباز ما رفته است
با داعش در مرز ایران و در ایران بجنگیم، هم سلاح و سرباز رفته است و هم مردم عادی کوچه و خیابون و هم مدرسه و بیمارستان و ... (2199004) (alef-10)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۳۸:۳۶
دقیقا درست میفرمایید (2199112) (alef-10)
 
احسان
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۳:۰۶:۴۸
اتفاقا کاملا برعکس این موضوع صدق میکند .حال که برای ما کاملا روشن است که آنها از متحدین ایران شروع کرده اند پس بلا تردید نوبت ایران که هدف اصلی است هم میرسد و معقولانه تر است به جای اینکه میدان جنگ در خاک ما باشد این نبرد به صورت مستقیم وغیر مستقیم در خاک عراق صورت گیرد تا هزینه های کمتری برای کشور داشته باشد و با اتحاد ایران وسوریه و عراق راحتتر آنهارو نابود کنیم. (2199146) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۳:۲۶:۲۳
اگر به عراقیها کمک نشود مجبور خواهیم شد با وحشیان داعشی در خاک خودمان بجنگیم (2199177) (alef-10)
 
1123
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۰:۱۴:۴۷
احسنت همین حرف خودم هم هست نباید برا خودمان دشمن تراشی کنیم ایران نباید وارد عمل بشه چون داعش بدترین گروه است اگه وارد ایران بشن تا ما وارد عمل بشیم نصف ایران رو کشته و اسیر کرده به زنها هم تجاوز میکنن (2199461) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۲:۴۴:۵۱
گروه داعش با طالبان فرق داره اینها به خون شیعه تشنند مگر در سوریه ندیدید چگونه سر بریدن ! چرا سرکرده داعش میگوید هدف ما کربلاست !مگر شما مسلمان نیستید؟ اگر اجازه دهند ما به عراق میرویم و نسل وهابیت را برای همیشه نابود میکنیم. (2199605) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۴۹:۰۳
اختیار دارید جناب روحانی فعلا در فکر پیغام و پسغام با اوباما هستن وقت فکر کردن به تروریستهایی که به پشت مرزهای ایران رسیدند رو ندارن. اون دوستانی که به استدلال امنیت ملی ایران در سوریه سوریه است میخندیدن حالا ساکت هستند؟ بالام جان طرف پشت مرز ه یه موشک بزنی میخوره تو ملاجش دریغ از یک واکنش یا حتی تهدید از دولت ایران دخالت نظامی پیشکش. ان شاء ا... که اراده و اقتدار سپاه و ارتش مثل دولت فخیمه نباشه و هرچند نامحسوس در عراق حضور داشته باشیم (2197602) (alef-13)
 
مهران تالش
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۳۲:۱۴
این مسله چه ربطی داره به اون مسله پس منافع ملی چی میشه!؟ این تکفیریا زیاد ناشن 15 هزار نفر مگه ارتش عراق مرده که ایران دخالت کنه (2198987) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۱:۵۱:۱۸
خجالت بکش امیر خان و موضوعی که با امنیت ملی ما وابسته است با کوته فکری

بیمارگونه وعقده گشایی بر علیه روحانی(منتخب اکثریت قاطع ملت) آلوده نکن.

اینجا دیگر موضوع امنیت ملی دراز مدت ما مطرح است و باید دولت مردان ومسئولین

با درایت هر چه تمامتر با این مسئله برخورد کنند.

دخالت یا عدم دخالت، نظامی؟؟ محدود؟؟ اعزام نیرو؟؟ ارسال تجهیزات؟؟ اطلاعات

نظامی و امنیتی؟؟ هر کدام گزینه ای بسیار مهم و پیچیده ای هستند که کوچکترین

اشتباه محاسبه در آن عواقب جبران ناپذیری دارد. و نمیتوان برخوردی احساسی و شعاری با آن داشت.

وقت برخورد های سطحی و سخیف این مدلی نیست. (2199330) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۵۵:۰۹
اینا جیره مواجب بگیر آمریکا و عربستان هستند
به آقای ظریف بگید بره مذاکره کنه، اونم با لبخند (2197617) (alef-13)
 
omid
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۲۷:۵۹
چه ربطی داشت؟؟؟چرا همه چیو قاطی میکنی؟؟ (2198875) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۰:۲۸:۱۴
اینجا در حیطه اختیارات شما عزیزان دلواپس می باشد دلواپسیتان اگر کمِی درد برایتان مانده باشد اینجا کاربرد دارد (2199270) (alef-10)
 
جمشید
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۲:۴۹:۱۷
کی بود میگفت نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران (2201233) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۱:۵۹
به قول پیامبرعظیم الشان اسلام امنیت وسلامتی دونعمتی هستندکه تاانسان ان راازدست ندهدقدرانراندارد.

خداوندبه ماتوفیق شکرگزاری این نعمت هارابازمینه سازی برای فرج اقاومولایمان بدهد. (2197671) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۳۷:۰۲
دولت ایران هیچگاه نباید مستقیما وارد جنگ با این گروه بی سر و ته بشود. اگر قبول دارید که طالبان و القاعده و داعش دست پرورده آمریکا، اسراییل و عربستان و ... هستند پس بدانید نقشه آنها درگیر نمودن ایران با این گروه است... لذا اصلا به نفع ما نیست با این گروه وارد جنگ شویم و فقط باید مرزها را تقویت کنیم.

ضمنا حرکت گروه داعش و سرعت عمل آنها خیلی شک بر انگیز است. چرا اصلا مقاومتی در برابر آنها صورت نمیگیرد همچنین تاخیر مجلس عراق در اعلام وضعیت فوق العاده و حتی استفاده نکردن دولت مالکی از برگ برنده ای به نام نیروی هوایی ... (2197764) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۴۰:۲۸
همه اینها سوال برانگیز است (2199113) (alef-10)
 
اهوازی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۳۹:۱۵
من در اهواز روزانه عراقی های فراوانی را می بینم که برای درمان و زیارت به آیران می آیند مقامات باید کاملا مراقب باشند آنها ساکن ایران نشوند چه بسا در بین آنها عناصر القاعده و داعش در اینده نیرو گیری کنند و عملیات بمبگذاری در کشور ایجاد کنند (2197770) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۵۳:۵۲
دولت باید خیلی هوشیارانه عمل کنه تادرگیر جنگی دیگر نباشیم (2199133) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۸:۴۵
مشکل جوامعی مثل عراق، بافت اجتماعی آنجاست که اجازه ظهور گروههای خلق الساعه و وحشی بدوی را میدهد.
لذا ضمن تایید نظرات آقا محسن و آقا ایمانی، میخواهم بگویم دولت ایران قبل از هرچیز می بایست دولت عراق را تحت فشار قرار دهد تا زمینه را اصلاح نماید.
امروز داعش فردا چیزی دیگر.
وقتی امنیت همسایگان و مراکز مقدس شیعه در عراق بخطر میافتد، دولت عراق ضامن است و مسئولیت دارد.
این جامعه عراق همان جامعه ای است که در جبهه های جنگ آنگونه با ددمنشی بچه های ما را به خاک و خون می کشید و در اردوگاههای اسرا شکنجه میداد. (2197882) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۱۰:۱۹
ما در برابر خون مسلمانان مسئولیم، برادر. (2198951) (alef-10)
 
جوادي
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۵۱:۱۹
ايران بايد سريعا" وارد عمل شود. (2198061) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۱۰:۵۷
سریع و عاقلانه . (2198952) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۰۶:۰۲
عمل يعنى چى ؟ جنگ ! يا سياست و تدبير توأم با اقتدار ؟! كدومش ؟ (2199740) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۰۹:۵۹
اینها تبانی بعثی ها برای بهم ریختن شاکله امنیتی شیعیان است .هر لحظه امکان کودتا وجود دارد .عراق را برای کودتای بعثی ها اماده می کنند نیروهای امنیتی باید هشدار جدی و فوری به دولت و مراجع عراق بدهند . (2198457) (alef-13)
 
العبد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۳۸:۱۳
لبيك يا أباعبدالله (2198536) (alef-13)
 
نیکخواه
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۲۱:۲۶
دخالت مستقیم ایران در این وقایع به هیچ عنوان منطقی نیست و در بلند مدت منافع کشور را تهدید میکند . کاری که باید انجام شود باید مرزهای کشور بیش از گذشته با تکنولوژیهای جدید و پیشرفته و ... کنترل شو د و کاروانهای زیارتی به عراق محدود و یا متوقف شود . (2198857) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۰:۵۰:۱۸
باید با تدبیر و حساب شده عمل کنیم (2199478) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۲:۳۵:۴۹
قدرتمندترین اسلحه داعش : شایعه پراکنی و ایجاد رعب و وحشت , اسلحه را از دستشان بگیریم (2201205) (alef-1)
 
کلاسیک
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۳۰:۰۵
آقا بزنین ظرف چند ساعت پودرشون کنین
پودرشونو بریزین تو خلیج همیشه فارس
شف شف نکنین تورو خدا (2197245) (alef-10)
 
بیژن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۳:۲۸
ایران ناچار از ورود به عراق و دخالت در این ماجراست. اگر کتاب عصر ظهور محقق بزرگ آقای علی کورانی را خوانده باشید پاسخ این سرال را که نقش ایران در عراق و زمینه سازی برای ظهور چیست را خواهید یافت. (2197435) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۳۳:۵۱
وارد شدن به جنگ خیلی راحته و خروج از اون خیلی سخت. (2197572) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۴۳:۰۶
حالا اگه یه ذره از موی یه جوونی بیرون باشه این برادران دلواپس وامصیبتا سر میدن، اما حالا که باید واکنش نشون بدن میخوان برن برزیل واس خوش گذرونی ...
42 نفر مجلسی همیشه پایدار که میگفتن امنیت ملی تهدید شده الان کجا تشریف دارن؟؟؟
ما دلواپسیم، دلواپس امنیت ملی کشورمون ... (2197586) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۱۲:۲۱
ربطش چیه شما هم نکنه می خوایی اختلاف بیندازی. (2198955) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۳:۲۸:۱۱
هر چند با نظر شما موافق هستم ولی به نظرم هر چیزی را سیاسی نکنیم و متحد با هم سعی در دفع فتنه اصلی باشیم. (2199181) (alef-10)
 
امیر حامد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۳:۴۶
با نظر شما موافقم ولی عقیده و شعار اصلی داعش "بردن مردم به بهشت با زور" است که در اینجا هرچند اندک ولی همفکرانی دارند. (2197641) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۴۳:۴۸
نه مقایسه این دو تفکر نهایت بی انصافیست. (2199003) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۲:۱۲
خشونت خشونت می آورد.
داعش نیز برادر و فرزند دارد و خونخواهی تاابد ادامه خواهد داشت. درکنار اعمال قدرت باید از ابزارهای دیپلماسی نیز استفاده کرد. باید حامیان مالی آنان را سر عقل آورد....
باید از افراط پرهیز کرد. باید تنها در عرصه ی بین المللی به منافع ملی اندیشید...
اینکه ما ادعا کردیم میخواهیم شیعه را در تمام کشورهای اسلامی گسترش بدهیم حساسیت سنی ها را بر آفروخت
اینکه گفتیم ما هستیم که می خواهیم اسرائیل را از روی زمین محو کنیم موجب شد که اسرائیل انگیزه اش برای ایجاد آشوب در کشورهای شیعه چند برابر شود

اینکه هاشمی رفسنجانی که با عربستان رابطه ای دوستانه برقرار کرده بود را کنار کذاشتیم و الان به شدت به تدابیر او احتیاج داریم
اگر با اهل سنت داخل کشور تا کنون بد رفتاری کرده باشیم باید نگران باشیم (2197673) (alef-13)
 
نا شناس
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۸:۱۴:۲۹
درست است (2199412) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۷:۴۰
این چه استدلالی هست که نویسنده داره؟
چون آمریکا در هر جایی دخالت میکنه ما هم باید بکنیم؟
از کی تا حالا آمریکا شده الگوی جمهوری اسلامی؟
انقلاب کردیم که شبیه آمریکا بشه سیاست هامون؟ زمان شاه که ژاندارم تر بودیم... (2197691) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۲۶:۳۷
استدلال شما که خنده دارتر بود! (2198871) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۱۴:۵۰
امنیت کشور های همسایه برای ما مهم است در ضمن خود دولت عراق کمک خواسته . (2198960) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۱:۵۰
من خیلی نگران نیستم مطمئنم حاج قاسم سلیمانی کار داعش در عراق را یکسره خواهد کرد. (2197864) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۳۰:۴۷
اره
بیایید قاسم را دلگرم کنیم
او می تواند (2199100) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۴:۴۹
ما فقط به دفاع از كشورمان راضي هستيم و جنگ افروزي نميكنيم.همان كاري كه در سوريه كرديم در عراق هم ميكنيم. (2197871) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۹:۰۰:۱۳
احسنت نباید اشتباه در سوریه را دوباره تکرار کنیم (2199437) (alef-10)
 
شف شف
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۴۶:۲۰
کاملا مشخصه از جنگ با تروریست یا کسی که برای منفجر کردن خودش با زن وبچه هاش اماده هست چیزی نمیدونی.پس شف شف نکن.ما نیاز به جنگ با القاعده نداریم (2198193) (alef-13)
 
محمدحسین
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۲۱:۱۵
شما نجنگ!!!! اگر اون ها ایدئولوزی دار ن من هم ایدئولوزی خودمو دارم که اینقدر قوی هست که بخواهم جلوشان بیاستم... (2198625) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۱۱:۵۴
با ١٣ تا مثبت ؟!!! اگر قرار باشد ايران در جنگى وارد شود بايد عزم ملى باشد مانند زمان جنگ وگرنه مملكت به باد فنا مى رود . سليقه اى و با چراغ سبز چند تا قشر خاص كه نميشود جانم !! (2199757) (alef-10)
 
فاطمی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۳۵:۳۱
والّا اگر مملکت ما دست آقایون دمدمی مزاج روشنفکر بود و این مرد هوشمند الهی صبور بصیر بالای سر مملکت نبود، اینها تا حالا صد بار مملکت رو با خاک یکسان کرده بودند.
هنوز حرفای این اقایون در خصوص سوریه و غزه و لبنان یادمون نرفته. (2198659) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۴۰:۴۱
آخرین حرف رهبر:
گروه های بی عقلی که به نام سلفی گری و تکفیر و به نام اسلام با نظام جمهوری اسلامی مقابله میکنند، اینها را فریب خورده می دانیم. اگر اینها خطا می کنند و اشتباه می کنند و کمر به قتل برادر مسلمان خود می بندند، ما آنها را کسی نمی دانیم که کمر به قتل آنها ببندیم؛ البته از خود دفاع می کنیم، هر کسی به ما حمله کند با مشت محکم ما مواجه می شود. اما معتقدیم که اینها دشمنان اصلی نیستند بلکه فریب خورده هستند و دشمن اصلی ‌آن دشمن پشت پرده و دست نه چندان پنهانی است که از آستین سرویس های امنیتی بیرون می آید و گریبان مسلمانان را گرفته و به جان هم می اندازد.
دشمن اصلی آن کسی است که اینها را تحریک میکند و پول در اختیارشان میگذارد و وقتی انگیزه اینها ضعیف شد به وسایل گوناگون آنها راانگیزه دار کرده و تخم شکاف را بین آن گروه نادان و مردم ایران می افشاند. (2198670) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۰۸:۴۳
بعدشم آمريكا بزنه ما رو پودر كنه ؛ هان ؟!
يه كم عاقلانه بايد عمل كرد نه هيجان زده ! بايستى جوانب كار تمام و كمال بررسى شود . (2199751) (alef-10)
 
بیکاری
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۳۶:۲۲
سلام مسیولین ما خوابند پس از مرگ سهراب بیدار میشوندجای نگرانی نیست! (2197248) (alef-10)
 
امیر از قم
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۱:۴۹
آن زمانی که قذافی را تنها گذاشتید باید به امروز فکر میکردید صوفیانی بیدارشده هیچ کاری هم نمیشه کرد!!!!!!!!!!!!!!!!السیسی بداد عراق برس (2197433) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۳:۳۰:۲۰
متوجه منظور شما نشدم. (2199188) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۳:۳۰
مسوولین ما؟؟؟میشه بگی تا الان کی داشته باهاشون میجنگیده تو سوریه تو عراق تو یمن؟؟؟
اینو برو به اون عده ای بگو که میگفتن جانم فدای ایران (2197436) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۳۵:۳۸
مسئولین ما خواب باشند بمراتب بهتر از اینه که وارد جنگ در خارج از کشور شوند (2197574) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۴۱:۰۱
موافقم. (2197253) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۲۴:۳۷
این روش آقای بنی صدر بود که میگفت بزارید بعثی ها بیایند ما از پشت قیچی میکنیم (به یاد شهید مهدی عزیزی). (2198973) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۴۱:۴۵
ازایران می خواهیم که به کمک عراق بروند (2197254) (alef-10)
 
ندیده نشنیده
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۳۳:۳۹
منظورتون. از ایران چیست
مثلا اگر رزمنده لازم باشه شما تشریف میبری؟ نفر لازمه نه نفربر چون عراق. ارتش داره اما نجنگید!!!
چرا خودت فکرکن میفهمی (2197382) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۳۷:۴۰
موثرترین و بهترین کمک به عراقیها اینه که بگیم مشکلات خودتون رو خودتون حل کنین و در جنگ شیعه - سنی یا جنگ کرد - عرب روی مشارکت یا حمایت ما حساب نکنین. (2197575) (alef-13)
 
ن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۶:۰۴
یادتون نره همین عراقی که میگید به کمکشون بریم 1 روزی رو سرمون بمب و موشک میرختند و حتی به زن و بچه و دختر هامون هم رحم نمی کردند
چوب خدا صدا نداره (2197688) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۱۵:۱۸
گذشته رو ول كن . آنچه كه مهمه اينه كه ما اونموقع درست عمل كرديم و الان هم بايد بخاطر وطنمان و امنيت كشورمان درست ، دقيق و مدبرانه عمل كنيم . (2199763) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۵:۰۲
شما از کجا هستی ؟ (2197795) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۲۰:۳۱
محمد جان شمایی که برای ایران تعیین تکلیف میکنی کجایی؟
خودت هم میای کمک یا فقط میگی لنگش کن؟ (2197990) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۳۰:۳۳
شما بیخود میکنی (2198514) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۸:۲۱:۱۲
چرا ارتش 1400000نفری عراق نتوانست جلوی ورود 300 نفر داعشی را بگیرد کههحالا تعدادشان در موصل 6000 نفر شده است؟ (2199416) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۴۱:۵۱
بايد همبستگى جهانى عليه تروريستها اىجاد شود و انها از همه سو منزوى شوند چون در نهايت حاميان تروريستها هستند كه لطعه خواهند خورد و بيشترين ضربه اذان كشورهاى اسلامى مى شود اىن گروهاى تند رو در هر جا و به هر نامى بايد محكوم شوند و دستشان قطع از قدرت و پول (2197255) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۵۶:۲۳
همبستگی جهانی ؟؟؟
مگه تو این دنیا زندگی نمیکنی؟؟
این گروهها با برنامه ریزی امریکا - انگلیس -اسراییل و اجرای قطر و عربستان تشکیل شدند.
اگه خاطرات بعضی از اعضای طالبان را بخونی از خواب بیدار میشی. (2198227) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۳۱:۵۹
نظر خوبیست اما اول باید به چهارچوبی کلی برای تعریف تروریست رسید و پس از آن به همبستگی جهانی فکر کرد. (2198885) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۴۲:۴۴
امیدواریم که ایران دقیقه نود نباشه چون انگار داعش انچنان هم ضعیف نیست که می گویند و الان با ایران فقط چند ساعت فاصله دارد این هوشیاری مردم ایران رو میطلبد ! (2197257) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۲۹:۳۰
اين دولت محتاطي كه ما داريم ....! (2197455) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۵۵:۳۵
تصمیم گیری در مورد موضوع مهمی مثل این که با امنیت کل کشور ارتباط دارد بر عهده تنها دولت نیست و قطعا در صورت نیاز مقام معظم رهبری تصمیم لازم را اتخاذ میفرمایند. (2197619) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۶:۱۹
عزیز من نیروی نظامی به دولت مربوط نیست بی دلیل همه چیز رو به دولت مرتبط نفرماید (2197804) (alef-13)
 
سلمان شکیبا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۰۱:۲۴
از آب گل آلود!
این ها ربط به سیاست های کلی نظام و نیروهای مسلح داره که یک ذره ربط به دولت نداره غیر از اینکه دولت پاش بیفته از من و شما قاطع تره. (2197849) (alef-13)
 
ع ط
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۳۶:۰۸
اسم رمز فتنه جدید همین افراط است
داخل‌نشینان را با خارج نشینان مقایسه میکنند تا چنانچه اسم ضرورت ورود به مسئله عراق و سوریه آمد بگویند اینها هم مثل داعش هستند.
حواسمان باشد عده ای میخواهند کلاه سرمان بگذارند تلافی زیاده خواهی همقطارانشان و خانه نشینی آنها را با همین اسم رمز بر سرملت پیاده کنند.از سکوت در قضیه سوریه و احتیاط در برخورد با اشرار گرفته تا عدم مواجهه با مسئله فرهنگ و تلاش برای ایجاد آزادیهای بی حد وحصر من و تویی
الف منتشر کن منبعش موق است (2197923) (alef-13)
 
بهرام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۱۴:۰۴
چرا همینجوری یک چیزی میگی.سیاستهای کلی نظام و فرمانده کل قوا و همچنین نیروهای مسلح رهبر هستند (2198281) (alef-13)
 
م.ک
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۰۱:۱۱
الان ینها افراط به حساب نمیاد؟ (2198434) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۴۳:۱۰
منظور شما از کمک به دولت عراق چیست? منظور کمک نظامی و مداخله ی نظامی است (2197258) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۰۷:۰۶
بله دوست عریز منظور کمک نظامی است. قرار نیست که برای عراق دعا کنیم باید عمل کنیم . ارتش وسباه باید اقدام کنند. (2197427) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۴۳:۱۷
انشا الله این گروه های تکفیری به دست سربازان اما زمان که اطمینان دارم دستشان از آستین نظام مقدس جمهوری اسلامی بیرون خواهد آمد نابود خواهند شد.
انشاالله (2197587) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۴۵:۰۶
پ ن پ منظورش ارسال آب و غذا بوده!!!!! (2197593) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۵:۲۴
بله دقیقا. برای اینکه به مرزهای ما نرسن دوست عزیز. (2197873) (alef-13)
 
دوستدار خاتمی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۲۶:۲۸
دقیقا امیدوارم هر چه زودتر سردار سلیمانی دست بجنبونه (2197897) (alef-13)
 
شکیبا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۵۵:۳۸
همه ما بخوبی میدونیم منشا این گونه تفکرات کجاست و جامعه اهل تسنن با درک درست از اقدامات این عنا صر تکفیری که دین حضرت رسول را به بازی گرفته و تفرقه میان شیعه و سنی را دست مایه اقدامات ضد بشری خود قرار دادن از خود نمی دانند ما شعیان ضمن انکه حساب سلفی های دست پرورده ال سعود را از بقیه سنی ها جدا می دایم نیروهای تکفیری و سلفیان وحشی هدفشان تنها به نا بودی کشاندن جهان اسلام است انها در کشتار وحشیانه خود بیشتر هم کیشان خود را برای نا امن نشان دادن منطقه و نا کامیهای خود قربانی می کند ما شعیان ایران خا ک و تربت اماکن مقدس کربلا و کاضمین راسرمه چشمان خود می کنیم تکفیریها و سلفی های دست پرورده ال سعود هرگز جرات و جسارت این را نخواهند داشت که بیحرمتی به ساحت مقدس شهدای نینوا انجام دهندما ایرانیان شیعه علی ع جهنمی را برای سلفی ها تکفیری مهیا خواهیم کرد که تا ابد در ان بسوزند انها خوب می دانند که هنگامی که لشکر های سپاه محمد رسول اله به راه بیفتد مجهزترین ارتش دنیا نیز توان مقابله را نخواهند داشت گروهای داعش و تکفیری و اربابان انها عددی نیستن (2197958) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۴۵:۲۳
یا امام زمان بفریادها برس (2197261) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۴۵:۰۱
برای هرچیزی فریاد یا امام زمان سر نده تورو خدا.
خاک بر سر اون آدمایی کنم که از فرط بی عرضگی فقط بلدند بشینن و وا فریادا سر بدن (2198378) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۲۰:۳۵
اين معنيش توسله نه انفعال . توكل بر خدا ؛ توسل به امام عصر و عملكرد مناسب و حساب شده ! (2199777) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۴۶:۵۵
آنها به هدف خود رسیدند، حالا امکانات و نیروی ایران که به خاطر تحریمها به شدت تحت فشار هست هم در جبهه سوریه و همه در جبهه عراق باید در مبارزه بی‌ پایان با این متعصبین مذهبی‌ مستهلک شود. (2197262) (alef-10)
 
سعیده
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۲۶:۳۷
چه تفکری داری؟؟؟اگه ما به سراغشون نریم اونا میان سراغمون کمااینکه چند ساعتی با ما (ایران)فاصله ندارند...
اگه بیان باز هم همینو میگی .بشینیم توی خونمون و کاری نکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2197999) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۴۷:۲۴
اگر هم بی خودی دخالت کنیم و کار گره بخوره همین عراق فردا علیه ما به شورای امنیت به دلیل دخالت در امور داخلی شکایت میکنه و اون وقت خر بیار و باقالی بار کن . (2199008) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۴۸:۱۱
میخواهید راه دلیل دست این گروه دهید تا عملیات بمب گذاری را در ایران راه بیندازند (2197264) (alef-10)
 
یا مهدی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۴۸:۰۶
جناب میدونی وقتی به مرزهای ما نزدیک شدند بعدش نوبت ماست اصلا کل هدف این تکفیری های ملعون ما هستیم عراق و سوریه مقدمه است هدف اصلی ایرانه چون هدف اصلی ایران نابودی اسرائیله. (2197597) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۳:۲۲
میخوای کاری به کارشون نداشته باشیم از سوریه که رسیدن به عراق 4 روز دیگه با سلام و صلوات تشریفشون رو بیارن به خوزستان و کردستان بگیر تا آذربایجان غربی (2197677) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۲۲:۵۰
مطمئناً اطلاعات عمليات بيكار ننشسته اگر تحركى ببينند قطعا به اطلاع جمع مى رسانند !! (2199782) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۲:۴۱
من بانظر آقارضا موافقم ارتش عراق یک میلیون وچهارصد هزارنفره طی 24 ساعت دواستان نینوی وصلاح الدین رو ازدست داده اینا همچین ضعیف نیستن پس لطفا احساساتی برخورد نکنیم (2197787) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۰۲:۰۳
می تونستن تا حالا یه دقیقه معطل نکرده بودن (2197850) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۲۷:۳۹
عمو جون در هر صورت بعید نیست تا چند وقت دیگه تو زمین خودمون با اونا بجنگیم (2197902) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۴۳:۳۵
مطمئن باش اینکه تا حالا بمب نذاشتن به این علت نبوده که نخواستن، بلکه فعلا قدرتشو نداشتن. (2198548) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۴۸:۲۲
درست میفرمایید (2197265) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۴۹:۳۶
دوستانی که سالها از حملات انتحاری در اسرائیل به عنوان حملات شهادت طلبانه دفاع میکردند و آن را تبلیغ و ترویج می‌دادند ، فکر اینجا را کرده بودند که این استراتژی میتواند ٔبر علیه منافع خود ما و گرههی شهادت طلب مانند حزب‌الله نیز استفاده شود؟! (2197266) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۴:۲۴
استراتژی ما و سیاست ما در مقابل دنیا اشتباهه (2197370) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۲۳:۵۸
جداً ؟!!! ميخواى كليد ايران رو دو دستى تقديم كنيم و خلاص ؟!! (2199786) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۳۵:۰۶
حملات شهادت طلبانه عليه اشغالگران را از ژاپن تا آمريكاي جنوبي و از ايرلند تا آفريقاي جنوبي مقاومت مي نامند و مقايسه ان با جنايتهاي وحشيانه تكفيري ها كه حتي در عدد و رقم هم قابل مقايسه نيست جز از كسي كه شيفته و حامي اسراييلي ها باشد بر نمي ايد (2197461) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۲:۰۳
عزیز من ، شما مثل اینکه متوجه نیستید، همه ادعا اینها این است که داریم سرزمین خود را از وجود دولت و نیروهای اشغالگر شیعی مالکی آزاد می‌کنیم، مگر نه شما چه تور می‌توانید این امر را که در شهری با ۲ میلیون نفر حتی یکنفر در برابر این نیروها مقاومت نکرده توجیه کنید، اعراب سنی عراق هرگز سرنگونی صدام توسط آمریکا و در نتیجه دولت برآمده از آن یعنی‌ نوری ملکی‌ را نپذیرفتند و آن را اشغالگر می‌دانند، بنابراین بسیار بعید است که دولت ملکی‌ کوچکترین موفقیتی در بازپس گیری این منطق داشته باشد و فقط باید امیدوار باشیم که آمریکا به دلیل تولید نفت عراق در جنوب و حفظ سفارت و منفا آمریکا در بغداد،در حمایت از نوری ملکی‌، از گسترش این درگیری به بغداد جلوگیری کند. (2197702) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۹:۳۰:۵۴
طرف از اروپا و آفریقا و امریکا راه افتاده اومده سرزمینش رو از دست حکومت شیعی مالکی آزاد کنه؟ شما مثل این که متوجه نیستید انگیزه حملات انتحاری اینها رفتن به بهشته نه آزاد سازی سرزمینشون (2198785) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۴۹:۱۰
جالبه، تمام جنگ ژاپن با آمریکا در سرزمینهای اشغالی ژاپن در آسیا از چین تا کره تا تایوان تا فیلیپین بوده، ولی‌ شما از آن به عنوان عملیات ضدّ اشغالگری ژاپنیها علیه آمریکا یاد میکنید، می‌خواهید مخالف آمریکا باشید، اشکالی‌ نداره ولی‌ تاریخ را مطابق میل خود ننویسید، بروید از چین و کره و فیلیپین به پرسید که ژاپن در آن کشورها چه کار کرد و چه اندازه مدیون آمریکا هستند که آنها را از اشغال ژاپن نجات داد. (2198054) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۰۳:۵۸
نه این که شما می فرمایید نیست ! هرکس مخالف خود را که بر علیه او اقدام کند تروریست می نامد ! (2198092) (alef-13)
 
نوید
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۵۲:۰۳
با تشکر بیکران از سایت الف به علت درج نظر این کاربر گرامی ، در ادامه و در تأیید آن لازم به ذکر است اضافه کنم که افرادی که آن حملات انتحاری را تحت عنوان های مختلف گردان های حماس انجام می دادند امروز کاملا همسو و هم فکر و در کنار داعش هستند، آنها همانهایی هستند که پس از مرگ صدام اعلام عزای عمومی کردند و پس از بحران سوریه با اینکه بشار اسد و پدرش سالها از فلسطین و فلسطینیان حمایت کرده اند در مقابل وی قرار گرفتند و شخص اسماعیل هنیه بارها بر علیه بشار اسد سخنرانی کرده است. حماس (صرفنظر از اهداف و آرمانهایش) کاملا از نظر ایدئولوژیکی با گروه های تکفیری همسو است، همدیگر را برادر خطاب می کنند و شیعه را یهودی می دانند! سری به شبکه های اجتماعی بزنید تا به عمق فاجعه حاصل از حمایت بی چون و چرا از ریشه های افکار تکفیری پی ببرید. (2197497) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۲:۳۸
با این استدلالات درخشان لابد عملکرد هیتلر در جنگ جهانی دوم هم با دفاع 8 ساله ما در برابر عراق بعثی برابره چون هر دو داشتیم میجنگیدیم. و لابد کورش هم با فتح علی شاه قاجار یکیه چون هر دوپادشاه ایران بودند. اونوقت عملکرد اون خلبان ژاپنی که پشت مرزهای آبی کشورش با هواپیما میرفت تو ناو امریکایی با اون فلسطینی که از جون خودش میگذره برای پس گرفتن خونه و زمینش که غصب شده با اون تکفیری که تو مخش کردن که با قتل کور به بهشت میره برابر میشه. عجب تشبیه بی نقصی (2197703) (alef-13)
 
1895
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۷:۲۳
دو مسیلع را باهم مقایسه نکن و حرف نزن (2197837) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۳۵:۱۵
تو مي خواهي نق بزني دنبال بهانه مي گردي! (2198527) (alef-13)
 
موسي
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۵۳:۳۹
چه راهنمايي مغرضانه و غلطي ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
خدا را شكر كه اين كشور داراي مديران و مسئولين مدبري است و بدست ادمهايي چون شما اداره و مديريت نميشود؟!

" اينكه ارزوي انهاست كه ايران را درگير اين موضوع كنند. "

حداقل بهتر بود ، بعنوان يك تئورسين ، پيشنهاد ميداديد كه ما هم مثل عربستان و قطر كه غير مستقيم داعش را رهبري و حمايت ميكنند ، موضوع را هدايت و كنترل ميكرديم (2197268) (alef-10)
 
مرتضی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۳۵:۵۱
دوست عزیز شما که خودتونو تئورسین میدونید لازم به ذکر که بدونید عربستان به شکل کاملاآشکار نسبت به جذب نیرو از کل کشورهایه عربی وغیر عربی اقدام وکاملا آشکار هم آونا رو واسه جنگ توعراق وسوریه وهرجا که دوست داشته باشه میفرسته.آیا این اقدام اقدام مستقیم نیست؟حالا مانمیگیم مسئولین ما مستقیما وارد جنگ با داعش بشن اماحداقل به خاطر عراق هم نه به خاطر حرمین شریفین ازخود یه حمایتی از عراق انجام بدن. (2197759) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۵۹:۰۹
بله آرزوی برخی، نه عاقل‎هایشان، است که ایران مستقیم درگیر شود؛ اما مصلحت ما لزوما درگیر نشدن هم نیست!!! مثلا، بنظرتون ما باید بنشینیم تا آنها به کربلا و نجف حمله کنند؛ بعد خون ده‎ها شیعه به جوش بیاید و حتی گروهی از جوانان ما (بی هماهنگی با دولت) وارد خاک عراق بشوند تا متوجه بحرانی بودن اوضاع بشویم!!!! یا باید بنشینیم تا دولت عراق سقوط کند بعد خودمان را تکان بدهیم؟

اتفاقا خدا را شکر که دولت و مجلس و سپاه و ... تابع نظرات حضرت آیت الله خامنه‎ای هستند و ایشان هم از من و شما صبورتر هستند و هم بصیرتر. (2198234) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۲۷:۳۱
دقيقاً ! بايد اوضاع را كاملاً رصد كنيم تا بتوانيم عملكردى مناسب و درخور داشته باشيم. . (2199795) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۵۴:۰۹
منظور از کمک چیست? هر دو برای کشور ما خطرناک است ،چه بی تفاوتی که منظور اقدامات امنیتی در مرز ها و مرزها را نبستن است و یا نظامی،که ابدا ما نباید خود را در گیر نقشه های دشمن خارحی و داخلی کنیم. هرگز ایران نباید وارد این در گیری ها شود،بلکه باید مرز های جنوب و خاوری و باختری را با همه ی توان خود،امن و اجازه ی نفوذ ندهد. افغان های سه میلیونی و گروهی وابسته به دشمنان که بر طبل جنگ و ایجاد تنش در کشور هستند باید هر چه زودتر زیر کنترل قرار بگیرند. سیستان، مرز ورود گروهی مزدور پاکستان و عربستان خواهد بود،خوزستان که در ان عرب ها هم هستند، خطر زیادی برای شورش و تنش خواهد بود و مرز کردستان به همچنین. از سایت شما خواهش می کنیم که به کسانی که تشویق یه مداخله ی نظامی می کنند، قلم ها را بر زمین بگذارند و ایران را در جنگ با کشوری که سال ها با ما جنگ کرد و میلیون ها شهید و معلول کرد، نکشانند. این مداخله یعنی تجزیه ی ایران،زیرا در این مدت کوتاه، ثابت شد که ما توانایی ، بستن و امن کردن مرز ها را نداریم. بی تفاوتی نباید در امن نکردن مرز ها باشد نه مداخله. (2197269) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۳۰:۲۴
خودت داری میگی ما توانایی بستن و امن کردن مرزهارو نداریم بعد طرف کمتر از 100 کیلومتر با مرزهای ما فاصله داره بشینیم تماشا کنیم. خدا رو شکر غریب به اتفاق کشورها از جمله ایران به درستی حدود مرزهای امنیت ملیشون رو خیلی فراتر از حدود مرزهای سرزمینیشون میبینن بر خلاف نگاه اشتباه شما. این دوستان همون ها هستن که به اعمال نفوذ ایران در سوریه اعتراض میکردند حالا هم که طرف رسیده به 50 کیلومتری مرزهای ما باز هم امر به تماشا میکنن نمیدونم دیگه کجا باید بیان این زامبی ها که شما راضی به استفاده از قوه قهریه بشید. (2197738) (alef-13)
 
مغز مخملی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۴۳:۰۶
سلام علیکم
من و همه ی شما سرباز این مملکتیم و یک سرباز بدون دستور فرمانده بدون دستور فرمانده ی خودش نه تکون میخوره و نه حرف میزنه
این مملکت فرمانده داره من به فرمانده مون یقین و عقیده ی راسخ دارم
فرمانده رو همتون میشناسین(ولی فقیه)
فکر نکنم دیگه نیازی به توضیح باشه (2198183) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۰۷:۱۳
اگر فرمانده را همه مي شناسن چرا اسمشو تو پرانتز نوشتي ؟؟؟ (2199040) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۳:۳۲:۲۱
اسمت با پیامت نمیخونه! (2199192) (alef-10)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۲۵:۲۲
درست است (2198634) (alef-13)
 
سلگی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۵۴:۲۹
باید هر چه سریعتر وارد بشیم و یک درس درست و حسابی به این وحشیها بدیم (2197270) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۵:۲۸
سلگی جان بدو برو معطل هم نکن (2197371) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۲۶:۲۶
هرگز !! یک قدرت منطقه ای با هوش آخرین اقدامش بر علیه چنین دام وتهدید برنامه ریزی شده ای حرکت نظامی است. امروز تنها تقویت مرزها - آمادگی صد درصد نظامی واعلام آن ( که می تواند در دل داعش ترس ایجادکند ) - تلاش وهمکاری برای ایجاد اجماع جهانی در مخالفت با حرکات وحشیانه این گروه وهمکاری فکری با دولت عراق در مقابله با این گروه است !! مطمئن باشید به محض حمله نظامی ایران با داعش کشورهایی همچون اسرائیل وآمریکا وعربستان وهمپیمانان آنها دنیا را بر علیه ما تحریک کرده ودوباره فشارها را بر ما افزایش می دهند وچه بسا هدف بروز داعش همین باشد (2198141) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۷:۵۸:۵۶
با توجه به بافت و علایق عربهای سنی عراق در غرب و شمال غرب عراق و برایند معادلات منطقه یی، دولت نوری مالکی و ایران باید از هم اکنون خود را با واقعیتی تحت عنوان منطقه مستقل سنی عراق و سوریه آماده کند و به جای استهلاک نیروی‌های عراقی و ایران برای آزادی موصل یا تکریت، خط دفاع از منفا ایران و شیعیان جنوب عراق را باید سامرا و دوری داعش از مرز ایران یعنی‌ از خانقین و استان دیالی عراق قرار دهند.اگر ایران و نوری ملکی‌ بتونند آنها را در سامرا متوقف کنند در واقع پیروزی بزرگی کسب کردند. (2197272) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۴۴:۵۱
عراق چند پارچه سياست امريكا ست واصولا غرب با چند پارچه شدن كشورهاي منطقه موافق است حالا هركدام به بهانه اي ،يكي را كرد وديگري شيعه وان يكي سني ،اختلافها را دامن ميزند وبهرهمنديش نصيب انها خواهد شد كشور هاي اسكانديناوي از ملتهاي متعددي تشكيل شده ولي همه باهم زندگي ميكردند اگر مالكي سياست داشت بجاي لجاجت با كرد وسني وشيعيان وملي گرايان ،ميتوانست كشور را يكپارچه نگه دارد او غرب را وشمال را به دليل بي سياستي وبي كفايتي به امان خدا رها وجولانگاه سلفي ها شده بود حالا هم فقط كشورهاي تركيه وايران بايد خودرا از خطر رها كنند پاكستان هم شرايط ايران را دارد وانشالله نوبت عربستان خواهد رسيد (2198188) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۰۳:۰۴
نمی شود!!!
چون منابع آب عراق، دجله و فرات، در مسیر خود از همان منطقه‎ی به قول شما سنی‎نشین عبور می کند. دولت عراق باید حتما بربخش هایی، اگر نه همه‎ی این منطقه با قدرت مسلط شود. این البته نیازمند برنامه ریزی، نه واکنش جنجالی و در عین حال بازسازی ساختار ارتش عراق است. اگر مالکی و دیگران زیرک باشند بخش‎های معتقد و آرمان خواه ارتش عراق را تقویت می‎کنند تا دفعه‎ی بعد اختیار ارتیش عراق با چند بعثی یا ... نباشد. این کار بسیار ضروری است و ما باید در این بخش به طور جدی وارد شویم. (2198249) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۵۸:۳۰
باید عقبه ایدئولوژیک انها مهار شود. (2198933) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۰۱:۱۳
به اميد نابودى داعش (2197273) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۸:۱۸
به امید نابودی اسرائیل (2197656) (alef-13)
 
فریدون
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۰۱:۱۹
باید ارتش وسپاه ماهم آمادگی کامل ومقابله بااین گروهک تروریستی وهمچنین اماکن مذهبی را دفاع نماید .نباید داعش ریشه بدواند و یک روز جسارت حمله به مرزهای ماراداشته باشد (2197274) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۲۹:۴۶
بله ولی این حمله باید با اجماع جهانی باشد ! (2198152) (alef-13)
 
یک ایرانی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۰۱:۵۹
سلام دوست عزیز.همه ما دغدغه دین و کشورمان راداریم.ولی بدانیم ما رهبر داریم ومنتظر هستیم هر آنچه ایشان امر بفرمایند انجام دهیم.در ضمن بهتر بوددر نگارش متنتان دقت بیشتری میکردید.بازهم تشکر (2197275) (alef-10)
 
امیر علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۳۳:۰۰
به نظر من خداوند میخاد که با دست جمهوری اسلامی و به فرمان رهبر معظم انقلاب شر این افراطیون مسلمان نما رو برای همیشه از سر دنیای اسلام کم کند فقط منتظریم کوچک ترین دست اندازی به این خاک مقدس بکنن تا برای همیشه شرشون رو کم کنیم.انشاالله. ای سید علی رهبر و مولایم از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن. (2197568) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۰۲:۱۷
بایستی سردارسلیمانی ونیروهای عزیزوسرفراز قدس به همراه حزب اله وارد عمل بشن وریشه این حیوونا رو بخشکونن. (2197276) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۶:۰۹
جاااااااااااااااااااانننننننننننننننننن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2197372) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۲۵:۱۷
همچنین میگه سردار سلیمانی که انگار داره از قهرمانهای خیالی سریالها مثل سوپر من و بت من صحبت میکنه. بابا جنگه بچه بازی که نیست اونم جنگ با یک مشت حیوان که بویی از انسانیت نبرده اند (2197891) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۳۲:۱۲
مضافاً براينكه با يك گل بهار نميشه ! مثل اينكه بگى با يك مربى فوق حرفه اى بدون بازيكن ميتوان قهرمان شد . (2199806) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۰۹:۳۳
با وجود ارتش عراق و اعلامیه آیت الله سیستانی و کمک های کشورهای دوست عراق ، داعش در عراق زمین گیر می شود.ورود داعش به عراق یک اشتباه محض است با ورود به عراق به واقع قبر خود راکنده اند. فکر می کنند که پیروز شده اند در حالیکه شکست سنگینی در کمین آنهاست. (2197282) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۱۱:۲۹
ای کاش مسئولین نظام این مطلب ببینند
این حرف اکثر مردم است باید دست بکار شویم تا به دروازه های شهر های ما نرسیده اند (2197284) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۳۷:۱۰
حرف اکثر مردم؟دروازه های شهرهای ما؟عزیز من،داعش با ۳۰۰ نفر نیرو البته فقط با خیانت فرماندهان موفق به اشغال موصل شد.به نظر من دلیل اقدام نکردن ارتش عراق به صورت کوبنده فقط اینه که نمیخان به شهروندان بیگناه خودشون آسیب برسونن.نیازی به درگیر شدن ما با اونا نیست.اونا هم تمایلی به درگیری با ما ندارن چون میدونن که پودر میشن. (2197926) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۰:۵۷
نه خیر باید صبر کنیم تا آمریکا گندی را که زده خودش جمع کند !! (2198155) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۱۳:۰۸
ما نباید مداخله ی نظامی کنیم،هرگز، چون نقشه این است که دوباره ایران به جنگ کشیده شود و به همین بهانه،تاسیسات اتمی، نفتی ما بمباران،همان گونه که در جنگ عراق با ایران، تاسیسات عراقی ها توسط اسراییل بمباران شد، و به دلیل نا امن بودن مرز ها و باز بودن انها، ایران خدای ناکرده،تجزیه شود. کاری که باید ایران کند،بستن مرز ها، لغو همه ی مسافرت های زیارتی، اماده باش در مرز ها و مراقب بودن کسانی که مشکوک به همکاری با دشمن هستند. داعش،بوکو حرام، القاعده و طالبان،نه درد دین دارند و نه درد مذهب و ملیت. این ها گروهی مزدور اموزش دیده هستند که با پول فراوان و تجهیزات به روز و فراوان، در دست کشور های قدرتمند هستند و نیرو های همان کشور ها هم در درون انها هستند و میبینید که بیشتر ان ها، چهره های خود را پوشانده اند،زیرا اروپایی و امریکایی بودن انها لو خواهد رفت،اگر نقاب را کنار بزنند. پس در حقیقت،جنگ و وارد فاز نظامی شدن، ایران را به سوی جنگ خطر ناکی که تجزیه و اوارگی مردم و تاراج ناموس زنان و دختران مان را تواهد داشت، خواهد کشاند. (2197286) (alef-10)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۴۴:۲۹
اینفدر نترس برادر ما قدرتمندتر از این حرفهاییم. (2197591) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۳:۳۵
وبه جماعت بالا اضافه کنید گروه تند رو داخلی را که بر طبل جنگ می کوبند وسعی دارند ایران را در دامی که فراهم شده بیفکنند !! (2198160) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۱۸:۲۷
ما ها فقط بلدیم حرف بزنیم جرات نداریم بریم داخل عراق
عربستان تو روز روشن لشکر کشید به بحرین اون هم با درخواست دولت بحرین
حالا ما ها فقط بلدیم محکوم کنیم همیشه همین بوده و خواهد بود (2197290) (alef-10)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۴۰:۰۳
بحرین جمعیتی کم و جزیره ای کوچک که در همه حال محصور دریا ولی عراق اینگونه نیست. (2198669) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۲۱:۱۲
"کابوس داعش را به طور کامل از سرملت ایران دور نمایند."
این را اصلاح کنید به جای عراق نوشته شده ایران (2197292) (alef-10)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۲۳:۴۷
وقتی ایرانی به جبهه مقاومت و بشار اسد کمک می کرد دوستان روشن فکر خرده می گرفتن که چرا پولی که سهم مردم ایران است به دیگران می دهید حالا متوجه شدن که حداقل با این کار در خاکی غیر از ایران با دشمنان مبارزه می کنیم (2197295) (alef-10)
 
مودی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۲۵:۱۶
حرف کاملا درستی است.... در صورت ادامه وضع موجود و پیشروی بیشتر داعش علاوه بر اینکه ممکن است بخشی از اهل سنت عراق که عملا ساکت و بی تحرک هستند اما دل در گرو فضای یکدست و تمامیت خواهانه زمان صدام دارند ناگهان فیلشان یاد هندوستان کند و به همکاری بیشتری با داعش بپردازند هر چند که در نهایت آنان نیز متضرر خواهند شد.از سوی دیگر چنانچه در اثر خیانت دیگری حتی یکی از شهرهای مذهبی شیعه مانند کربلا سامرا نجف و یا کاظمین سقوط کند و یا حتی تخریب و یا آسیب اماکن مقدسه شیعیان شود جرقه اصلی به انبار باروت منطقه خواهد خورد که انفجار آن میتواند تمامی غرب آسیا و حتی دورتر از آن را تحت الشعاع خود قرار دهد.... از سوی دیگر چنانچه داعش بتواند وضعیت خود را تثبیت کند با توجه به دشمنی شدیدی که با شیعیان دارند قطعا منشا یکسری تحرکات ضد امنیتی علیه مرزها و خاک جمهوری اسلامی ایران خواهند شد و حتی ممکن است باعث فعالتر شدن گروه کهای تندرو مذهبی و افراطی داخل ایران شده که نقشه هایی در سر دارند اما فرصت اجرای آن را ندارند...
از همه اینها گذشته بزرگترین خطر راهبردی برای منطقه و به ویژه ایران تجزیه احتمالی عراق است که اتفاقا به نظر میرسد هدف اصلی از این اتفاقات هم هست...

اکنون که دولت قانونی عراق رسما از کشورهای همسایه تقاضای کمک برای مقابله با تروریست ها را کرده است تعلل و دست دست کردن حتی برای یک روز هم با توجه به سیر سریع حوادث ممکن است فاجعه آفرین باشد.

البته جای نگرانی چندانی در خصوص اتخاذ تصمیمات مناسب و قاطع در این زمینه وجود ندارد چون خوشبختانه این موضوع به دلیل ارتباط کامل با امنیت ملی نظام و کشور توسط فرماندهی معظم کل قوا بررسی و پیگیری میشود و ایشان ثابت کرده اند که هوشمندانه ترین و قاطع ترین تصمیم ها را در اینگونه موارد با اعتماد به نفس و هیبت علوی میگیرند. (2197297) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۲۲:۴۵
ورود ایران به جنگ مستقیم با اهل سنت وضع عراق را بدتر می کند . لازم

است نیروهای مسلح ما طرح های امنیتی لازم را در مناطق جنوبی عراق و

مرز عربستان اماده کند و اموزش لازم داده شود تا در صورت خارج شدن کنترل

اوضاع از دست دولت عراق و یا اقدام به کودتا که بسیار بسیار محتمل است

بسرعت وارد عمل شده امنیت جنوب عراق را به عهده بگیرد تا خود عراقی ها

با تمام قوا به مقابله با شورش شمال بپردازند .

تشکیل کمیته های مردمی و اماده کردن افکار عمومی در جنوب عراق برای

ایجاد امنیت شهرها و محلات از ضروری ترین اقدامات است که باید سریع

طراحی و اجرا گردد . تاریخ تسلط و تحقیر شیعیان عراق نباید تکرار شود و این

مستلزم کسب امادگی برای بدترین شرایط است . (2198488) (alef-13)
 
حسین .خ
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۳:۲۱:۰۰
تائید میکنم کارشناسانه بود (2199163) (alef-10)
 
رسول
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۲۵:۴۳
نابودی گروه تکفیری داعش به هرطریق ممکن به نفع جهان اسلام وسایرملت صلح جواست امیدیکپارچکی ملت ودولت ایران درنبردبااین گروه باعث شودکه منطقه روی آرامش بخودببیند. (2197298) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۲۶:۲۰
سپاه به زودی باید وارد عمل بشه! (2197299) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۲۴:۴۲
ماشاالله یدفعه تعریف جدید از سپاه بوجود اوردیا،ارتش پس کشکه!!!! سپاه تو اقتصاد و امنیت کشور هست بسه (2198632) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۲۶:۵۶
فکر می کنم عراقیها چه شیعه و چه سنی حاضر هستند تا آخرین نفس با داعش بجنگند و شکست بخورند اما نیروهای نظامی کشور همسایه ای وارد خاکشان نشود. مخصوصا با مسایل تاریخی همچون جنگ یک دهه ای که بین دو کشور وجود دارد! (2197300) (alef-10)
 
یک مسلمان
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۲۸:۰۴
ما تا پای جان ایستاده ایم (2197302) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۵:۵۲
توی خانه تان ایستادید؟ (2197833) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۳۰:۵۱
به نظرم نیروی نظامی ایران(نیروی هوایی سپاه یا ارتش) باید حتی الامکان به صورت غیر رسمی و غیر علنی و با هماهنگی دولت عراق وارد عمل شده و داعش را به شدت سرکوب کند. (2197305) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۹:۵۱
والبته این دخالت نظامی محکی از سطح قوای ما خواهد بود برای دول غربی !! (2198176) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۱۱:۱۳
غير رسمي و غير علني !!!!!

مثلا هواپيما مخفيانه بره بزنه بياد كسي هم نفهمه !

نكنه فكر كردي شبيه جنگ هاي صدر اسلام است (2199062) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۸:۳۹:۴۸
موافقم /. پهپادهای تهاجمی ایران ،الان عرصه خودنمایی دارند. باید جنگ را با این قبیل جنگ افزارها، مغلوبه کرد. (2201934) (alef-1)
 
علی ازبوشهر
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۳۵:۴۱
ماازاین جوجه تکفیری هانمیترسیم-ساکت بودن ماازترس نیست مامنتظریک اشاره ایم تادرهرنقطه این تکفیری هاروباخاک یکسان کنیم-موصل باایران 200کیلومترفاصله داره به گوش مسئولان برسانید که ماحاضریم ازخاک وناموس ووطنمون دفاع کنیم واعلام آمادگی میکنیم و زمانی نشه که خدای نکرده اقدام مابرعلیه اونها بعدازانجام کوچکترین غلطی درخاک ایران باشه (2197309) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۲۰:۰۰
چرامتوهمانه باموضوع برخوردمیکنید...کی گفته داعش میخوادبیادایران!!چراالکی وبدون فکرمیخواهید پای تروریستهارا به ایران بازکنید (2198313) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۳۱:۵۰
واقعادرست نوشته علی اقا...اگه بازشدکه دیگه فایده ای نداره .بایدهوشیاربوددوست عزیز (2198883) (alef-10)
 
پورميرزايي صومعه سرا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۳۷:۲۰
وقاتلوهم حتي لاتكون فتنه (2197311) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۴۰:۴۷
اونم با این دولت!حتما!دولت لبخند به اوباما!!! (2197317) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۹:۵۵
چه حرف بیخودی (2197376) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۴۱:۲۶
گاهی لبخند از صد اسلحه کاری تر است !!! شما خیلی تمایل به جنگ داری برو بجنگ اما حق نداری تا دستور رهبری به نام یک ایرانی با داعش بجنگی !!! (2198180) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۳۷:۳۴
حالا كه همه گلوله هاي اين تفنگ مشقي بود!!!! (2198533) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۴۱:۲۶
حالا چرا ايران رو با امريكا مقايسه ميكنيد. پشه بجنبد عيان در نظر اوست. چه ربط به ما دارد كه كلي مشكل داخلي داريم. حل مشكل خارجي فعلا بماند (2197318) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۴۴:۰۸
به نظر من نباید عجولانه تصمیم گرفت، و بی گدار به آب زد. بایستی با تامل و خونسردی با تحلیل عواقب کار به پیش رفت. (2197323) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۴۷:۰۶
در اینکه مردم جهان باید دست به دست هم بدهند و داعش و القاعده و طالبان و بوکوحرام و هر گروه بنیادگرای دیگری را نابود کنند، تردیدی وجود ندارد. ولی استدلال نویسنده مرا به حیرت افکند. می فرمایند: وقتی آمریکا، کوچکترین تحولی را در هر کشور جهان با هزاران کلیومتر فاصله تهدید امنیت ملی خود می داند، جمهوری اسلامی نباید نسبت به تحولات اخیر در کنار مرزهای خود بی‌تفاوت باشد. آخر آمریکا چه ربطی به جمهوری اسلامی دارد؟ مثل اینکه نویسنده اصلاً نمی تواند آمریکا را از ذهنش بیرون کند و آزاد فکر کند. آمریکا تمام فکرش را مشغول کرده و برای هر کار ساده ای اول نگاه می کند ببیند در آمریکا قضیه چطور پیش می رود، بعد واکنش نشان می دهد. آقا جان، آمریکا را ول کن. اصلاً فکر کن کشوری به نام آمریکا وجود ندارد. کاری را که فکر می کنی درست است، انجام بده. (2197329) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۹:۳۲
چون امریکا یک الگو شده برای دنیا . (2197444) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۴۶:۱۹
امریکا اقتصاد 18 تریلیون دلاری با بودجه نظا می 700 میلیارد دلاری سالیانه اش.ایران با اقتصاد250 میلیارد دلاری در حال تحریم.ناوگان دریایی امریکا را ببینید بعد قضاوت کنید. (2198682) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۴۷:۲۱
1- داعش ادامه گروه طالبانی است که با فعالیت مشترک آمریکا ، انگلیس ، عربستان ، قطر و پاکستان تشکیل گردید طالبان گروهی افراطی با تفکری التقاطی است که با تکیه بر تفکر وهابی تلاش می کند چهره متفاوت خشنی از اسلام و دینداری را ارائه نماید.
2- داعش در نسبت با طالبان از سازمان و پشتیبانی مالی ، لجستیک و سیاسی قدرتمندتری برخوردار است. دول مذکور به اتفاق سایر متحدین با اشاره به موضوعاتی نظیر نقض حقوق بشر و امثالهم در سوریه نسبت به اعطای حمایتهای فراوان ، رسمی و آشکار به داعش اقدام کردند.
3- داعش را از حیث تفکر ، شیوه های رفتاری و اخلاقی و دولتهای حامی می توان طالبان ترمیم و توسعه یافته افغانستان تعریف کرد. داعش برخلاف نیروهای طالبان که گروهی افغانی با همراهی تعدادی محدود نیروهای با تابعیت عربستانی و پاکستانی بودند در حالیکه نیروهایی داعش با تابعیت کشورهایی از پنج قاره جذب و بکارگیری شده اند چنانکه در تهاجم همه جانبه سه ساله به کشور سوریه جنازه و اسرایی حداقل از بالغ بر 17 کشور مورد شناسایی قرار گرفتند.
4- داعش بر خلاف طالبان از و برای تحقق یک خواست ملی تشکیل و فعالیت ندارد بلکه حداقل در صدد اقدامات منطقه ای است به همین دلیل به محض تحمل شکستهای پی در پی از مردم سوریه به آرامی بخشهای قابل توجهی از اعضای خود را برای ادامه درگیری به خاک عراق و مقدار کمتری به ترکیه روانه ساخت.
5- داعش و طالبان با توجه به مبانی التقاطی وهابیت از تفکری الحادی برخودارند تفکری که باعث گردیده تا تمامی مسلمانان را انحراف یافته از مبانی اسلام اصیل بدانند تفکری الحادی که تمامی مسلمانان را کافر و مستحق مرگ اعلام می کند تفکری حیوانی که هر عمل جنایتکارانه علیه مسلمانان را مجاز و شایسته تقدیر و پاداش می داند.
6- نژاد پرستی در تاریخ معاصر در قالب صهیونیسم و نازیسم جهان را با مختاطرات فراوانی روبرو کرد نزاد پرستی افراطی که آفریقا را برای چند قرن در آتش رفتار غیر انسانی و تبعیض آمیز سوزاند تبعیض از مشخصه های بارزی است که باعث گردیده تا حکومت مبتنی بر تفکر وهابی خود را برتر از سایر مسلمانان بدانند تفکر نژاد پرسانه ای که طی دهه گذشته در چند نوبت توسط روسای جمهور آمریکا مورد استفاده قرار گرفت هنگامی که تکید می کردند دولتها یا با ما هستند یا بر ما و تلاش می کنند تا تمامی ارزشهای بشری و بین المللی متناسب با باورهایشان باشد.
7- دعش چون سلفش طالبان تناقض بین رفتار کشورهای غربی است تفکر غربی به بهانه دفاع از حقوق عمومی و آزادی یا حق انتخاب و بسیاری مفاهیم از این دست به تشکیل و حمایت رسمی و آشکار از گروههایی پرداختند که روی جنایتکارانی چون چنگیز ، اسکند ، نرون ، هیتلر ، استالین و رژیم آپارتاید را سفید کردند داعش و طالبان محصول جبهه غربی و عربی ضد ایرانیند که پس از صدها شکست این جبهه در اعمال فشار علیه کشورمان و برای تحقق خواست مذکور تشکیل و به منطقه گسیل داده شدند.
8- طالبان افغانستان با کسب تجربه جبهه غزبی و عربی مخالف جمهوری اسلامی ایران در قالبی نوین بنام داعش باز تعریف گردید شرایط مستحکم امنیتی جمهوری اسلامی ایران که به کرات مورد آزمون جبهه مذکور قرار گرفته است باعث گردید تا مقابله با ایران از مرکز به عمق استراتژیک کشورمان در حوزه هایی مانند آمریکاری جنوبی و مرکزی ، آفریقا و خاورمیانه پیگیری گردد کسب موفقیت داعش در سوریه می توانست به منزله خاتمه عمق استراتژیک ایران در حوزه شامات و منطقه باشد که با درایت و تفکر پویای دستگاههای و مسئولین ذی ربط علی رغم استمرار سه ساله ناکام ماند و اینک نگاه به عراق بعتوان یکی از پایگاههای قبلی القاعده و بخشی از ترکیه باز تعریف شده است که قطعا می تواند محل نابودی سازمان موجود تفکر سلفی و وهابی در این مقطع زمانی باشد.
8- شکست جبهه غربی و عربی در عراق و ناگزیری از ترک این کشور و متقابلا به افزایش روزافزون ایران شاید از دلایل جدی تلاش برای مسئله سازی در عراق باشد چنانکه آمریکا طی دو روز گذشته و به بهانه کمک به ارتش عراق و پایبندی به توافق نامه امنیتی دو کشور در صدد انتقال و استقرار نیروی ابتدایی چهار هزار نفره به این کشور است اشتباه استراتژیکی که دولت آمریکا همچون موضوع طالبان و القاعده در افغانستان که در یازده سپتامبر دامن گیر این کشور شد لذا تصور می کنم جمهوری اسلامی ایران با توجه به ظرفیتهای عظیم و قابل اتکا در عراق باید شرایطی را فراهم نماید تا دولتهای عراق ، سوریه و ترکیه بتوانند به مقابله هماهنگ و متمرگز با نیروهای تکفیری و الحادی داعش اقدام کنند.
9- مسئولین و مقامات کشورمان ضروری است با توجه بیشتر به شرایط پیچیده جهانی و منطقه و جدیت دشمنان برای آسیب پذیر ساختن کشورمان و میزان خباثت و کینه ورزی دشمنان بیش از هر زمان به همسویی و وحدت داخلی عنایت داشته باشند دستگاههای مدیریتی و برنامه ریزی در مجلس و دولت نیز باید توجه کنند برخورد با پیچیدگیهای شرایط موجود علی رغم تجربیات بسیار ارزشمندی که برای عبور از این بحران خونین در اختیار داریم بیش از هر زمان نیازمند رفع دغدغه ها و مشکلات اجتماعی و اقتصادی عامه مردم است تا با فراغ بال در اندیشه همراهی دولت و ملت برای مقابله با تفکر الحادی و تکفیری حمایتی جبهه غربی و عربی باشند. (2197330) (alef-10)
 
ندیده نشنیده
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۵:۱۲
عزیزآن . نظر دادند که داعش. را آمریکا و اسراییل تجهیز میکنند
درست
اما چرا؟!
چرا سوریه چهار سال در جنگ غوطه ور شد و دهها میلیارد دلار آسیب دید!؟
جنگ ویرانگر است و نتیجه آن از بین رفتن کشور است
مخصوصا کشوری مسلمان
پس اگر دقت کنید میشه فهمید که کشورهای مسلمان حال در هر نقطه از کره خاکی همیشه در حال استهلاک اموال و نفرات و مردم هستند چه به شکل ترور وکودتا یا انفجار یا...... اما کشورهای مسیحی چی!!؟؟حال بعد از سوریه نوبت عراق است.
همین خط را ادامه دهید نوین به کشور سوم میرسد
ایران
اما این گروهها که مدام در حال جنگیدن هستند نیاز به نفرات، مزدور، و تسلیحات دارند
حال میرسیم سر پول که شمال عراق سرشار از نفت است و برای 120 سال دیگر به قرار روی یک میلیون بشکه نفت دارد
پس اشغال کردستان عراق بسیار مهم است و بعد اتصال به کردستان سوریه و بعد کردستان ترکیه.، حزب کومله، وشور چهارم که ایرانی
یعنی در آخر بگویم منظور تغییر نقشه سیاسی نظامی اقتصادی منطقه است
چون افغانستان در اينطرف و عراق در اينطرف و سوریه سالهاست که در حال جنگند و توان مبارزه و پولی برای آن. ندارند
بنابرابر این به هدفشان که تقسیم منطقه مهم خاورمیانه است با این نقشه استهلاک نیروهایتان در چندین سال دست پیدا...... (2197440) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۵:۰۷
آقا لطفا آدرس غلط ندهید. این حرکات ریشه در برنامه های بلند مدت اخوان المسلمین دارد. از مالزی تا شمال آفریقا هدف است. تاکتیک های قابل انتقاد نوری المالکی نیز کمک بسیاری در به وجود آمدن وضع موجود کرده است. (2197710) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۲۳:۲۹
امریکاخودش قربانی همین تروریست هاست..چی میگی تو؟ (2198326) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۳۸:۱۰
آخي چقدر دلم را سوزوندي!!!! (2198535) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۴۷:۳۹
ان شهروندان امریکایی واروپایی جنگجو در سوریه بیشتر عرب تبارند (2198686) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۴۸:۳۳
امریکا می خواهد اینها را از سر خودش باز کند. (2198687) (alef-13)
 
11
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۴۷:۵۱
از حکومت ایران ملتمسانه خواهشمندم هرچه سریعتر اقدامی نماید و به ما مردم عادی نیز حق جنگ علیه این حیوانات را بدهد بخدا تاریخ هرگز تکرار نمیشود نگذارید شرمنده ایندگان شویم. (2197331) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۴:۲۰
هرعقیده ی افراطی داشته باشی غلط وباعث نابودیست.تو نیز افکارت عین گروه داعش است.همانطوریکه تو،داعش را وحشی میدانی وفکر میکنی با کشتن آنها در بهشت به رویت باز خواهد شد داعش نیز چنین طرز تفکری داردوفکر میکند باکشتن شیعه در بهشت به رویش باز خواهدشد اسلام عقیده ی هردوی شما را مذموم وزشت میداند . (2197643) (alef-13)
 
جلال
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۴۸:۰۵
لطفا نسبت به تحولات منطقه احساسي برخورد نكنيم،اينكه ما نبايد به اين تحولات بي تفاوت نباشيم درست ولي ما بايد موقعيت سياسي كشور عزيزمان ايران و همچنين روابطمون با همسايه هامون و پس خور هاي اقداماتمان را بسنجيم؛ بعضي وقتا بهترين كار دوري جستن از جريان سيلي گذرارو ساختگي است ما الان فقط بايد استحكامات مرزهامونو تقويت كنيم و بپرهيزيم از جنگ شيعه و سني كه مد نظر شياطين بزرگ دنياست ، امروزه سياست مداران امريكايي و غربي ميدونن كه چطوري بايد خاورميانه رو سرگرم مشكلات ساختگي بكنند، مشكلات الان منطقه ي ما ناشي از فقر فرهنگي و سطح پايين بينش و شعور اجتماعي و سياست هاي كلان قدرت هاي بزرگ جهان راجع به خاورميانه اين منطقه ي غني است (2198561) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۴۹:۰۳
به نظرم داعش را باید ایران در خاک عراق بزند تا به مرزها ی ایران نزدیک نشوند کثافت ها (2197333) (alef-10)
 
نوید
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۵۴:۰۰
مولی علی (ع):

مردمی که در شهرهای خود منتظر نبرد با دشمن باشند، قطعاً شکست خواهند خورد. (2197499) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۵۱:۵۹
خوشا به غیرت سعودیها که همان ساعات اولیه به کمک هم پیمان خودش بحرین شتافتند ولی ایران دریغ از کمترین اثری به فرمایش امام اول شیعیان جهان ع اگر شما به اندازه که انها در باطل خود اتحاد دارند اتحاد داشتید الان وضع شیعه جور دیگری بود ولی انگار سیاستمداران ما بیشتر دوست دارند به کمک کشورهای دور دست و با مذاهب مخالف بروند تا به یاری هم کیشان بروند کار سیاست است و کاریش نمی شود کرد فقط باید دعا کرد که بلای اسمانی انها را ریشه کن کند (2197338) (alef-10)
 
Kasim
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۰:۳۰
سلام متاسفانه حرفتون سنجيده نيست
با عرض پوزش (2198154) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۵۲:۱۰
اهمیت موصل با کرمانشاه؟؟؟ (2197339) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۳:۵۵
آقا اصلا موصل اهمیت کرمانشاه را ندارد. جملات و کلمات را ول کنید
این کلیپ را ببینید
http://alef.ir/vdcfvxd0tw6dm0a.igiw.html?230265
این شیاطین انسان نما مثل نقل و نبات آدم میکشند، ریز و درشت و پیرو جوان و زن و مرد هم نمیشناسند
فرض کنید خدای ناکرده در یکی از شهرهای مرزی کشور عزیزمان وارد شوند و حتی با یک نفر از مرز نشینان عزیز این برخورد را نمایند ، شما آنموقع چه خواهی گفت؟
اگر عربستان و قطر و امارات رسما از داعش حمایت و سرخودرا بالا میگیرند ما که دلیل محکمتری برای برخورد با داعش داریم در خاک عراق! (2197368) (alef-13)
 
برادز
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۵:۵۶
نزدیک شدن آنها به مرزهای ما یعنی خطر در کرمانشاه و کردستان (2197874) (alef-13)
 
بینام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۰۸:۱۰
انها کردها را تکفیر وبا ایشان دشمنند پس نمی توانند بین کردها پایگاهی داشته باشند. (2198949) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۲:۵۶:۲۱
بله موصل با کرمنشاه 200 کیلومتر فاصله داره ؟مثل همدان و کرمانشاه میماند !اگر الان موشک بزنند راحت به کرمانشاه میخورد ؟داعش دشمن شیعه است لطفا سیاست داخلی را به دشمنی که نه اصولگرا نه اصلاح طلب براش فرق نداره و فقط شیعه میکشه ربط ندین دبرادرا کربلا در خطر نیروهای ایرانی یه کاری بکنند (2199627) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۰۰:۱۳
جانم فدای رهبر، الهی به تو، حمله به سمت گروه تروریستی داعش در موصل (2197345) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۰۳:۳۱
یادم هست اسراییل دقیقا 4سال پیش در شروع مسابقات جام جهانی وقتی چشمها کاملا به تلوزیون دوخته شده بود حملات شدیدی را به فلسطین آغاز کرد مطمئنا این بار هم کاملا برنامه ریزی شده است خیلی جالب که تمامی این حملات وبه طور کلی جامعه ی خشن همواره روی حساب کتاب کار می کنند اما ما که سالم هستیم هیچ برنامه ای برای قوی کردن اجتماع انسانی حتی خودمون را هم نداریم به جای این که به درد مردم برسیم ونفاق ها را بین مردم کشورمون کم رنگ واتحادمون را برای بیشتر شدن روابط مستحکم وبا تمدن تر بالاتر ببریم متاسفانه فقط نشستیم عیب وایراد های هم را بزرگ بزرگتر کنیم خدایا فقط خودت به داد این مردم بی درایت برس (2197346) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۰۷:۲۷
با سلام
گروه تکفیری داعش در عراق تنها با خیانت عوامل داخلی توانست چند شهر این کشور را اشغال نماید .
البته اگر به تاریخ کشور عراق کمی توجه داشته باشیم اینگونه خیانت ها امری عادی و طبیعی است .
در کورد مقاله فوق که گروه مذکور تهدید ملی برای ایران است به اطلاع می رسانم اگر داعشی ها جرائت می داشتند به ایران حمله کنند و تهدیدی برای ما باشند خیلی وقت پیش این کار را می کردند .ولی خوشبختانه جرات چنین کاری را ندارند و می دانند که چنین اقدامی یعنی خود کشی چرا که ایران نه عراق است نه سوریه
والسلام (2197349) (alef-13)
 
فرهاد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۰۹:۴۱
بابا نترسید هنوز هستیم در اوج اقتدار (2197352) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۱۰:۲۳
انشاالله اینجا هم مانند سوریه و عراق شود تا حداقا سرمابه مملکت به دست رانت خواران و روسیه و و و نیافتد و همه شما نابود شوید.. (2197353) (alef-13)
 
بانوگشسب
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۳:۰۶:۳۵
کامنت تأمل برانگیزی است.مسؤولین باید به شدت با دست اندازی به بیت المال مقابله کنند.
برخی از مردم جنایتکاران داعش رو به غارت ببت المال و غفلت نسبت به اون ترجیح میدهند. (2199644) (alef-10)
 
ایرانی منصف
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۱۱:۲۹
این چه تحلیلهای غلطی است که منتشر می کنید. داعش به هیچ وجه از طرف عربستان حمایت نمی شود و اتفاقا یکی از دشمنان حکومت سعودی است. ارتش آزاد سوریه از طرف عربستان و ترکیه حمایت می شود که داعش با انان مانند دولت سوریه می جنگد و هزاران نفر از طرفین در جنگ کشته شده اند. ضمنا امریکا هم با این گروه شدیدا مخالف است و همین امروز 4000کماندوی اموزش دیده امریکایی برای جنگ با داعش وارد فرودگاه بغداد شدند. متاسفانه در ایران تحلیلها فقط بر اساس دشمن دشمن ما یا دوست دوست ما است. ضمنا پشتیبانی مالی داعش با القاعده است و اوایل قطر هم کمک می کرد که اکنون قطر هم دیگر پشتیبانی مالی نمی کند. (2197354) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۱۴:۳۸
روزنامه کیهان افکار مردم را به سمت اهداف پوچی مثل دیکتاتوری در مصر کشوند تا ملت ایران از خطر عظیمی که در بیخ گوش انها دارد امنیت کل منطقه را نابود می کند غافل شود یعنی کسی این خطر عظیم و 14 الی 15 استانی که بعضی از مردمش طرفداران داعش هستند و اگر امکانش باشد به همان تعصبات و کینه ها قیام خواهند کرد درک نمی کند جشن نیمه شعبان را برای شیعیان عزا کردند و تلویزیون ضرغامی در گیر اختلافات کهنه طرفدران سبزو غیره گرفتار است واقعا الان شیعه باید جشن بگیرد بر سر سرهای بریده شده مریدان امام زمان عج ایرانی را چه شده پس کو (2197359) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۱۶:۰۶
کمی با تامل و اینده نگری به مسائل نگاه شود بهتر است

ورود ایران به جنگ برابر است با خواسته دشمنان کشور عزیزمان . و از دست دادن میلیاردها دلار و تضعیف کشور و نهایتا تبدیل کشور به انچه در سوریه و عراق اتفاق میی افتد می باشد.
صبر صبر صبر .
کمک بایستی به صورت غیر مستقیم باشد. و هدایت گروه مخوف داعش به سمت اسرائیل باید باشد تا امریکا وارد عمل شده و ظرف چند روز ریشه اشونو بخشکانه. (2197360) (alef-13)
 
ولی الله دهقانی یزدی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۱۹:۵۸
من رزمنده دفاع مقدس هستم به همراه خیل بزرک همرزمان وبا کوله باری از تجربه وبا عشق دفاع از وطن و .. اماده دستور رهبری هستیم. (2197363) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۱:۲۴
با سلام
خوش به غیرتت آ سد صادق شیرازی!!
شما که روضه سر بریده امام حسین (ع) رو میخونید کجا هستید که ببینید دارن سر دوستداران آن حضرت رو میبرن!
چرا مثل آیت الله سیستانی فتوا برای مبارزه با این تکفیری های کثیف نمیدین؟
چرا تا پای اونا به عراق باز شد همه اونایی که عکستون رو تو عراق پر کردن و کشته مرده شما هستن به سکوت شما اعتراض نمیکنن؟
نکنه پشت این سکوت منفعتی هست؟
خوشا به غیرتت مرجع عالیقدر!
جانم فدای سید علی
به قول آقا این گروه تکفیری دشمن دسته دوم هستن
یه مشت احمق که از آمریکا و اسرائیل و برخی کشورهای عربی حمایت میشن!
اینها آبروی اسلام رو بردن
به امید نابودی همه خوارج
اللهم عجل لولیک الفرج (2197364) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۲:۰۲
اقادست به كار بشيد اين ها به بغداد برسن علما رو قتل عام مي كنن اين ها يك روز در جنكيدن با ايران ترديد نمي كنن اصلا هدفشان ايران است شما را به خدا كاري كنيد مثل جنگ سي وسه روزه ؤارد عمل لبشيد (2197366) (alef-13)
 
وزنه سیاسی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۲:۲۰
با سلام به نظرم تحلیل درستی است جریان تکفیری و سلفی به راحتی از طرف شمال عراق می تواند خود را به مرزهای غربی ما نزدیک کند و امنیت ایران را مختل نماید و متأسفانه مسئولین ایرانی هم به جز مذاکرات بی نتیجه هسته ای هیچ دغدغه دیگری نداند و آنقدر سرگرم مذاکره با اعضاء 5+1 هستند که متوجه برگزاری انتخابات در سوریه هم نشدند! مردم باید خود فکری برای موضوع مهم امنیت مرزهای غربی کشور بنمایند هر چند دلاور مردان سپاه ، ارتش و بسیج آمادگی لازم را دارند. (2197367) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۴:۲۰
باید بگیرن پدرشون را در بیارن .........تک تک شون (2197369) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۲۶:۵۱
عراق مثل سوریه دامی است برای ما اربابان عزیز هوشیار باشید (2197373) (alef-13)
 
تناتاتبرل
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۳۰:۵۶
قایمکی برید در عراق بجنگید. شما قوی هستید انها وحشی هستند مواظب خودتون باشید اسرائیل انها را شستشوی مغزی داده..و..انها تمام گرسنگان دنیا هستند که به خاطر یه تیکه استخون که اسرائیل جلوی اونها بندازه دستمال کش اسرائیل و غلام و نوکر اسرائیل شده اند معنی شهادت را هم نمی دانند.با این مذاکرات اسرائیل تمام سوراخ سمبه های مارا یاد گرفت.هوشیار باشید ..دم به تله ندهید.موذیانه مثل خودشان بر خورد کنید. (2197378) (alef-13)
 
مصیب
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۳۰:۵۷
الهی اسلام(شیعه و سنی)را از دست این افراد خوک صفت نجات بده.الهی آمین (2197379) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۳۲:۵۵
عزیزان خیلی ها دنبال همین بهانه هستند که ایران را و.ارد این معرکه کنند خیلی احساسی نشوید .باید کمک شود ولی با فکر و برنامه ریزی .
دقیقا باید دولت عراق هم مثل همون زمانی رزمندگان اسلام ایران عزیز منافقین کوردل را با عملیات مرصاد به سزای عملشان رساندند. دولت عراق هم با کمک مردم خودش و با یک عملیات همه جانبه حالا که همشون در یک منطقه جمع شدند از صحنه روزگار حذف کنند تا دیگر دنیای اسلام شاهد اینچنین فریب خوردگانی که واقعا مایه ی شرمندگی همه مسلمانان هست نباشد.
خدا همواره یار و یاور مومنین است. (2197381) (alef-13)
 
خانكي
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۳۹:۰۱
زهر طرف شود كشته سود اسلام است.نگران نباشيد جنگهاي داخلي در هركشور آنها را ضعيف ميكند واين به نفع ايران است درسوي مقابل ما كشوري با مردم يكدست داريم كه حتي نمي توانند به آن فكر كنند .درصورت دخالت اشتباه بزرگي را مرتكب ميشويم (2197387) (alef-13)
 
کچل
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۳۹:۰۲
قابل توجه مسئولین نظام. فعلا صلاح نیست ایران دخالت کند .مواظب باشید این یک تله است این دام است خودمان را گرفتار این بازی نکنیم . خودشان را به خودشان واگزار کنید . نگران نباشید آنها به کشور ما نمیتوانند آسیب برسانند. (2197388) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۴۱:۳۶
وقتی در کشوری تعصبات کورکورانه کل کشور را بگیرد نتیجه اش این میشود شما بهتر است اول از شهروند عراقی بپرسید که آیا موافق این حملات هست یا مخالف؟مطمئنا اکثرا موافق خواهند بود چون جایی که تعصب باشد تفکر منطقی و انسانی وجود نخواهد داشت.تروریست های داعش صرفا تفکر میلیونها عراقی را که سالیان سال است در دل دارند را عملی کرده اند مگر همین عراقی ها با تعصبات احمقانه نبودند که به خرمشهر ریختند و غارت کردند و به نوامیس مردم بدبخت و بیگناه ما تجاوز کردند اکنون همان عراقی در قالب داعش ابراز وجود کرده است اکثریت داعش از خود مردم است تو این مسئله شک نکنید.
اللهم عجل لولیک الفرج (2197391) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۵۴:۳۲
شما می خواید مشکل رو حل کنید یا هی همه چی رو به آمریکا نسبت بدید؟ دست بردارید. (2197410) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۵۵:۵۰
برايتان متاسفم كه به ارتشي كه ٨ سال جوانان ما را كشت بهشان ميگي ارتش قدرتمند و سلحشورعراق (2197412) (alef-13)
 
m
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۵۶:۳۹
اين داعشي ها هم مثل القاعده ومنافقين دست پرورده آمريكايند و با اسلام مبارزه مي كنند مي خواهند مسلمونها به جون هم بيفتند . آقا اگه حاضرين ماهم جمع شيم بريم به جنگشون ،ما كه بعد از فارغ التحصيلي بيكاريم لاقل يه كاري واسه اسلام بكنيم (2197415) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۵۹:۲۰
مرگ بر داعش (2197419) (alef-13)
 
حیدر
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۰۲:۴۹
اولاٌ عملیات مرصاد در سال 67 بود نه 68 دو آنها منتظر دخالت ایران عزیز هستند (2197422) (alef-13)
 
شهرام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۰۳:۱۹
من الان 3 سال عراق کار میکنم میخوام یه چیزی بگم خیالتون راحت بشه .این داعش که میکن واسهه عراقی ها خطر داره نه برای ما ایرانی ها .داعش مقابل کشور ما خیلی ریزتر از اونی هست که فک میکنین.ایران در عرض 12 ساعت داعشو با خاک یکسان میکند (2197423) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۲۱:۵۴
خیلی ممنون که خیالم را راحت کردی؟!!!
آیا تهدید حرمهای ائمه اطهار مهم نیست؟
آیا کشتار مردم بیگناه مهم نیست؟
ایا امنیت ما فقط اینطرف مرز معنی میشود؟ (2197991) (alef-13)
 
علی بشیری
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۰۵:۱۰
به نظرم مسولین نباید دست رو دست بگذارند تا این گروه وحشتناک و خشن به مرزهای ایران نزدیک بشوند باید به عراق لشکر کشید و اینها را تو همان عراق باید ریشه شان را خشک کرد آی مسولین کجایین؟نکنه تو خواب پست وریاست خوابیده باشید؟ (2197426) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۰۷:۱۰
بنظر بنده عدم دخالت ایران در اوضاع کنونی ، مشابه اشتباه روسیه در اکراین است که خیلی دیر جنبید و حالا برای دفاع از منافعش هزینه های زیادی را باید پرداخت کند
ایران هم اگر میخواهد هزینه ها را کاهش دهد بهتر است ( حتی اگر شده بطور نامحسوس ، مانند استفاده از پهبال ، نیروی غیر منظم ، حملات موشکی و ... ) ورق را بسود مالکی برگرداند و همچنین در بازسازی ارتش عراق و یکپارچه کردن شیعیان همت گمارد و البته در عین حال باید منافع عربستان و قطر را هم با زیرکی و گروه های غیر مستقیم مورد تهدید قرار داد ( اگر دست من بود حتی با خریدن اعزایی شبیه داعش داخل خاک عربستان، این کار را میکردم ) ، بهرحال واقعیت این است که دشمنان ما شمشیر را از رو بسته اند و در دوره حاضر عربستان بمراتب از اسرائیل بدتر است، صهیونیست های غاصب حداقل کمی مانند دشمن عاقل عمل میکنند ، اما عربستان مانند یک دیوانه زنجیری رفتار میکند ، بنظر من از دست دادن زمان در این وضعیت بضرر ایران تمام خواهد شد و چه بسا در نهایت فشار بیشتری به ایران برای مذاکرات هسته ای وارد کند .
در این برحه از زمان ما بشدت احتیاج به نمایش قدرت پنهان و پیدا داریم. (2197428) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۴:۵۶:۴۰
پهبال؟؟؟
اعزا؟؟؟؟؟؟
برحه؟؟؟؟؟؟؟
عایا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2201511) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۰۹:۲۸
داعش ، خوارج زمانه است. باید علی وار شمشیرها را از نیام برکشید و در صورت هدایت نشدن زمین را از وجودشان پاک کرد. (2197429) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۳:۵۵
وقتی دولت ایالات متحده آمریکا، کوچکترین تحولی را در هر کشور جهان با هزاران کلیومتر فاصله را تهدید امنیت ملی خود می داند و حتی به کشورهای عراق و افغانستان حمله نظامی می‌نماید، جمهوری اسلامی ایران نباید نسبت به تحولات اخیر در کنار مرزهای خود و آنهم از سوی تکفیری‌های متعصب و جنایتکار بی‌تفاوت و یا کم تفاوت باشد.
- اين جمله روشن و واقع بينانه است .و بايد در اين جمله تفكر كرد (2197438) (alef-13)
 
گمنام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۲۱:۴۷
ما همه سرباز ولایتیم /قطعاً تدبیر و تفکر رهبری راهگشاست/خواهشم از دوستان این است که نظرات غیر کارشناسانه ندهند و با درایت و تعقل وخارج ار هر احساسی مطلب درج کنند // به گفته بعضی دو ستان تاریخ در حال تکرار است تا حدودی صحیح ولی شایان ذکر است که باید تفکرات و اندیشه انسان های تاثیر گذار در آن برهه زمانی ،برای برون رفت از این مقطع مطالعه وبا کمی تغییرات استژاتیک، عملیاتی و کاربردی شود/والعاقبه للمتقین (2197447) (alef-13)
 
اکبر
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۲۵:۳۵
باید نیروهای امنیتی نظامی ایران هم خیلی زود وارد عمل بشن این جنایتکارها را ازبین ببرند (2197450) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۲۷:۳۳
من موندم در حالی که این روزها شیعیان در حال قتل و عام و دشمنان اهل بیت سرمست پیروزیهای بزرگ هستند ایا مراجع تقلید برگزاری جشن را جایز می دانند ایا امام زمان راضی است که بجای حمایت از شیعیان بر سر جنازه های بی سر انها جشن امام زمان عج را بگیریم مراجع عظام منتظر فتواهای شما هستیم (2197453) (alef-13)
 
سید حسین
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۲۷:۵۹
سوریه و عراق برای ایران خط مقدم جنگ هستن..........اگه بخواد اینطور باشه که داعش پاش به شهرهایی مذهبی ما برسه دیگه کسی نمیتونه جلوی بچه های شیعه و عاشق اهل بیت رو بگیره (2197454) (alef-13)
 
سلیمان
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۳۵:۳۰
با سلام
بعد از مرگ رسول خدا ص همیشه این شیعیان بودند که دین اسلام را از گزند دشمنان و کفار و تحریف دور نگه داشته و در عوض همیشه شیعیان مورد اذیت و ازار و شهادت به دست همین به اصطلاح برادران مسامان اهل سنت
من نمی دونم چرا این همه تندروی و جنون فقط در بین این قشر افراد هست والا بخدا کفار اسرائیلی و امریکایی اینجوری با حیوون هاشون حتی رفتار نمی کنند
من خواهشمندم از مسئولین امنیتی کشور و تمام جوانان ایران زمین از همه می خوام آماده باشند تا اگر خدای نکرده دولت برحق عراق نتوانست جلوی این مزدورهارو تا دو روز آینده بگیره همه با هم بسیج بشیم و به صورت رسمی و علنی نه در خفا و پنهانی بلکه باید کاملا رسمی عازم شهر مقدس کربلا بشیم ما 8 سال دفاع کردیم اشتباه بزرگ ما این بود که به حرف امام بزرگوارمون گوش ندادیم امام از شرایط اینده می دونست که فرمودند بحر ازادی قدس از کربلا باید گذشت
شیعیان دنیا همه باید متحد بشن دیروز تندروها شیعیان سوریه رو سر می بریدن امروز عراق فردا خدا می دونه
یا صاحب زمان پس کی می یایی (2197463) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۲۵:۱۳
سلام
من خودم شیعه هستم اگر خدا قبول کند.
ولی شما با این شیعه و سنی گفتنت حرفات بوی تفرقه میده!
ما همه مسلمانیم ان شالله
وحدت را نباید بهم زد (2197997) (alef-13)
 
ایران من
۱۳۹۳-۰۴-۱۴ ۱۷:۴۲:۲۲
کی میخواین دست از این شیعه و سنی گفتن بردارید .کی میخواین بفهمین تمام این مشکلات ما مسلمونا از همین تفرقه افکنی ها منشا میگیره.یادمون نره همه ما مسلمانیم و باید باید باید متحد باشیم .ما تو ایرانمون کلی هموطن سنی داریم نباید با این حرفا دشمنانمونو شاد کنیم. درو د بر ایران وایرانی (2238592) (alef-10)
 
کانون بسیج حقوقدانان ناحیه ولیعصرعج
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۳۶:۵۲
پیشنهاد مینمائیم برای پیشگیری از خطرات احتمالی چندین یگان در نقاط مرزی مستقر تاچنانچه خواستند جسارت نمایند درس خوبی داده شود (2197465) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۳۷:۴۹
زمان محمود كسي جرات نداشت تو منطقه شاخ و شونه كشي بكنه. حالا بيا و ببين اگه كرمانشاه رو نگرفتن (2197467) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۹:۳۶
متأسفانه با خواندن این مطالب متوجه میشیم که در ایران نیز افراد تندرو که فکرشان در حد گروه داعش است وجود دارد .بایدحمله کرد ...باید نابود کرد...بایدویران ساخت...در ذهن بعضیا هست. (2197663) (alef-13)
 
کرمانشاهی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۵:۰۰
ماها مثل عربا نیستیم که فرار کنیم.
تا خون داریم وامیسیم.
مرصادی دیگر را خلق خواهیم کرد. (2197686) (alef-13)
 
صدیق
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۶:۱۷
واقعا ایرانی هستی و این حرفو زدی؟؟!! (2197803) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۱:۴۸
بیخودی جو گیر نشو. (2197816) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۵۴:۴۸
اینگونه نیست.محمود خان باطرح هلوکاست فکر می کرد با طرح هلوکاست ومقصر جلوه دادن امریکا در قضایای 11 سپتامبر می تواند نظر اعراب سنی وهابی را به سوی خود جلب کند چون حکومت نوری المالکی را دت نشانده ایرانیها می دانستند اما این اشتباه محض بود چون اصل دشمنی وهابی ها با ما عوض نشدو هم باعث تحریم بیشتر غرب علیه ما شد. (2198700) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۴۰:۵۶
هرکس می‌خواهد جنگ راه بیندازد خودش و فرزندانش بروند بجنگند. نمی‌شود که بچه‌های مردم را بفرستید جبهه‌ و فرزندان خودتان در حال رتق و فتق امور و خرید اسلحه باشند (2197475) (alef-13)
 
رضا-اصفهان
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۸:۰۷
کسی یقه شمارو نگرفت که برو جنگ
ما عاشقانه خودمون میریم
هم خودم هم چهارتا پسرم
به والله راضیم به شهادتشون فدای خاک پای علی اکبر... (2197654) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۳۸:۲۰
تو غیرت نداری این حرفو می زنی؟ (2198363) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۹:۳۷:۴۶
شما که جنگ راه نمیندازی اگر اومدن پشت در خونت هم میشینی تو خونه؟ (2198796) (alef-10)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۳۱:۲۳
اگر خدای نکرده جنگ شد ما میریم و احتمالا این شما هستید که به رتق و فتق امور می پردازی :))
دوزار غیرت ام بد نیست (2198882) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۴۲:۱۰
دوستان بی خود هول ورتون نداره. ایران با هوشیاری کامل داره اوضاع رو رصد می کنه. ما میخواهیم با کمترین تلافات و هزیته داعش رو نابود کنیم. در ضمن ما باید داعش رو در عراق محاصره کنیم بعد اونا رو از بین ببریم. در غیر این صورت دوباره سرریز میشن به سوریه و اوضاع اونجا بهم میریزه. یک نیروی نظامی که دید استراتژیک و بلند مدت داره باید فکر هم جا رو بکنه نه اینکه بلندشیم بریم بکشیم و برگردیم. نه آقایون داستان به همین سادگی هم نیست. ایران می خواد بدون اینکه حتی یک نفر شهید بده این قضیه رو مدیریت کنه. دیگه گذشت اون دورانی که بایستی روی مین می رفتیم تا از خاک کشورمون دفاع کنیم . الان ما قوی و قدرتمند هستیم. دوستان این مطلب رو باید باور کنیم. (2197476) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۴۲:۴۳
امنیت عراق با امنیت کردستان و ایران یکی هست
به خداوند قسم من حزب اللهی نیستم اما اگر یک گلوله در مرز ایران شلیک شود
من مستقیم به جنگ میروم نمیگزارم ایران دچار آشفته بازاری مثل سوریه شود
مردان ایران زمین را دست کم نگیرید
ما در فقر و بدبختی و نارضایتی هستیم
اما خدا به داد خارجی برسه که اطراف مرز ایران بخواد رو داری کنه (2197477) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۴:۵۵
تو حزب اللهی نیستی اما من حزب اللهی هستم و به خدا در زمان جنگ به جبهه هم رفتم اونم بصورت داوطلبانه،ولی الان به هیچ وجه نمیرم.چون دیدم آنچه را که باید می دیدم. (2197685) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۵۵:۴۰
خب داداش بالاخره جای شما رو باید همین بروبچ باصفا پرکنن دیگه
میگی نه؟ جنگیدی برا مادر و خواهر خودت، از چی و از کی طلب داری؟
اصلا برو استراحت کن شما!! خوب شد؟ (2198929) (alef-10)
 
شاپور از خوزستان
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۴۱:۰۵
منم ناراضی هستم از این اوضاغ داخلی. اما اگر خارجی نگاه چپ به کشور کند جانم را فدای ایرانم خواهم کرد.
دریغ است ایران چو ویران شود ........... کنام داعش و طالبان و وهابی ها شود (2197935) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۵۴:۳۹
من هم عاشق ایرانم وجانم را برایش می دهم اما این دفعه می خواهم صبر کنم اول تند روهایی که چند سالیست دم از دفاع از میهن وجنگ می زنند بروند جبهه بعد من هم خواهم رفت ! (2198221) (alef-13)
 
از مهران
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۴۳:۲۵
شهر مهران خیلی به کربلا نزدیک میباشد از مسولین میخوام که نیروهای بیشتری به اینحا بفرستن تا به موقع برای دفاع از کربلا امادگی داشته باشند (2197480) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۴۵:۱۴
تعجیل نباید کرد. باید مراقب بود. سنجیده عمل کرد. وضعیت بد هست بدتر نباید بشود. هیجانی قضاوت و توصیه نکنید. (2197482) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۴۶:۱۵
حتمی باید به کشورمون تعرض بشه بعد به فکر باشیم جنگ تحمیلی یادتون رفته بابا دارن به تمام مقدساتمون توهین میکنن یعنی 400میلیون شیعه از پس یه موشت اوباش بر نمیاییم برادرای پاسدارمنتظر ابابیل هستین پس این پهباداتون کی به درد اسلام میخوره به خدا الان وقطشه قدرت کشورو به رخ کفار بکشید (2197483) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۳۶:۴۹
آقاجون پهپاد میره بمب میریزه نصفش میخوره تو سر مردم بیگناه. این چه توصیه ایه آخه (2197924) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۵۵:۵۴
آدم حسابی می خواهی جنگ شیعه وسنی راه بیندازی ؟! (2198226) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۵۲:۰۶
خودتان رو کنترل کنید ،کشورهای عربی وغربی از قدرت نظامی وتسلط ایران به تمامی حرکتهای مشکوک آنها درمنطقه کاملا اطلاع دارند و مطمئن باشید
مسئو لین کشور گرچه با هم برخوردهای درشان ملت ندارند ولی توی یک مسئله متفق القول هستند وآن امنیت کشور هست،وشاهد آن بلطف خدا وبازهم بلطف خدا امنیت مرزهای ماست با توجه به اینکه درتمام کشورهای اطراف ما پایگاههای آمریکایی عربی صهیونیستی وجود دارد وهرروز درحال توطئه هستند ،پس نگران نباشید وآنچه درهمه احوال مورد نیاز کشور ماست حفظ وحدت وصبوری برمشکلات است. (2197498) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۵۴:۱۲
سلام بر سپاه قدس ایران،سلام بر تمام نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که حفاظت درون مرزی و برون مرزی را بر عهده دارند.سلام بر تمام نیروهای وطن گرا که با جان و مال از کیان خود دفاع می کنند. سلام بر سردار خستگی ناپذیر جناب آقای قاسم سلیمانی که خواب را بر دشمنان ما حرام کرده، به امید به خدا داعش و داعشیان نابود می شوند./ (2197500) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۰۱:۰۲
اقایون گول مواضع کردها و ترکها را نخورید قطعا اینها با داعش همدست بودند و قطعا ارتش با استاندار و بقیه ارگانها هماهنگ بوده یک بچه دبستانی هم می تواند تحلیل درستی از وضع موجود و چگونگی تصرف شمال عراق با میلیونها سکنه به دست داعش داشته باشد البته اهداف فرق دارند ترکها به دنبال منافع خود و کردها هم به دنبال منافع خود هستند تنها اشتراک انها هم کیش بودنشان است وگرنه سرتقسیم منافع افکارشان متضاد هم خواهد بود بیچاره شیعیان عراق واقعا به بدبختی افتادند از همین نامردان کمک می خواهند وای به روزی که ادم از دشمنانش کمک بخواهد علمای شیعه شیعه عراق در بدترین دام ممکن گیر افتاده بیانیه ای فتوایی باید پاسخ گوی مظلومیت ائمه ع باشید تو خونه نشستید وبه تماشای نابودی شیعه (2197517) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۰۲:۲۸
برخورد با عناصر تروریستی باید سهمگین و کوبنده باشد نیروهای پارتیزانی و کماندوهای جان برکف و سربازان گمنام ما هر لحظه باید در آمادگی کامل باشند مضافا باید از دولت عراق در مقابل این تهاجم حمایت کرد . (2197518) (alef-13)
 
نوید
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۰۲:۴۵
اولا هیچوقت دشمن به دروازه های شهر کرمانشاه نرسیده تو زمان جنگ 8 ساله اون شهر اسلام آباد غرب بود که تا نزدیکیش رسیدند دوما عجولانه و بدون فکر نباید تصمیم گرفت ما چطور میتونیم بگیم امنیت شهر موصل با بزرگترین شهر غرب کشور که بر خلاف شهرای کرد دیگه شیعه هستند یکیه؟اما باید چشم و گوشمون رو باز کنیم و آماده باشیم نه اینکه عجولانه تصمیم بگیریم. (2197519) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۹:۲۹
من کرد هستم اما اول یک ایرانی هستم .چو ایران نباشد جلن من مباد. جلو تکفیری هل را میگیریم.اونا خیلی ریزن. (2197662) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۳۳:۳۰
تواصلا اسم تنگه ی مرصادروشنیدی!!اصلا میدونی کجاست؟!!نرسیده به کرمانشاهه دیگه!چرااسم اسلام اباد غرب رومیاری وسط! (2198347) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۰۶:۲۰
ما نميتونيم همينطورى دخالت كنيم چون ما كشور شيعه ام و با توجه به بهانه جوييى امثال عربستان كه ميتواند به تحريك تمام اعراب عليه ما منجر بشه به اسم جنگ تام عيار شيعه و سنى يك بحران جديد منطقه اى به وجود مياد كه در شرايط حال و بحث مذاكرات و ديپلماسى تنش زدايى با همسايگان به خصوص اعراب به نفع ايران نخواهد بود. ايران بايد در اين مرحله امنيت مرزهاى غربى را به شدت افزايش و در صورت تعارض به مرز ها از حق بين المللى دفاعى خود استفاده كند.
با همكارى تركيه و حتى امريكا كه خطر داعش براى انها و منافع شان در منطقه نيز تهديد كننده است بايد ارتش مركزى عراق را پشتيبانى لجستيكى و اطلاعاتى كرد. (2197523) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۰۷:۵۶
وقتی که سپاه پاسداران می رفت لبنان وفلسطین وسوریه و....می جنگید که می گفتیم ما خودمون گرسنه ایم چرا به اونا کمک کنیم.حالا بیایید وتحویل بگیرید.ولی بازم نگران نباشیدبا تدابیر وطراحی های سرداران عزیزمان و نبرد پاسداران جان بر کفمان درعراق داعش نابود میشه انشا الله...جانم فدای رهبر (2197528) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۲۶:۵۹
چیزایی میفرمائید حسین خان
بفرض هم بیراه ایراد میگرفتن ماخودمون گرسنه ایم چرا به اونا کمک میکنیم، خب آیا متوقف کردیم کمکها رو؟ دیگه کاری نکردیم؟
مسلما خیر
حالا سوال اینه با وجود این کمکها چرا الان وضع این شد و داعش به این حد از پرویی رسید؟!!!!
به اینکه چه در کذشته اتفاق افتاده یا حرفی زده شده فکر نکنیم به آینده فکر کنیم که دیگه باید سر مار را با سنگ کوبید و این گروه وحشی را نابود کرد از ریشه (2197899) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۱۲:۳۵
ایران باید نیروی هوایی خود را برای کمک به عراق بکار گیرد اگر داعشی ها به مرزهای ما برسن اونوقت هیچ بهانه ای قابل قبول نیست .کمک های اطلاعاتی ایران برای شناسایی تروریستها -آموزش ارتش عراق و تشکیل سپاه پاسداران انقلاب عراق (2197534) (alef-13)
 
بهنام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۳۰:۲۳
جنگ میدانی نیست که بشه از طریق هوایی کاری کرد(مگر از طریق هلیکوپتر) . جنگ نفر به نفر وچریکی هستش و این نوع جنگیدن سخته (2197561) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۵:۰۶:۴۹
عراقیا کی انقلاب کردن؟؟ (2201540) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۱۴:۱۹
اگر ايران وارد عمل شود داعش كه از 32 كشور خيلي خس و خاشاك تر هست ميدونيد كه ما در زمان جنگ از 32 كشور اسير داشتيم تازه حالا ما خيلي قوي تر هستيم شايد صد برابر خلاصه اگر ايران وارد عمل شود عرض چند ثانيه جهنمي برا اين گروهك خيلي ضعيف درست خواهد كرد ايران مقتر در جنگ (2197536) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۲:۲۵
عشق فقط عشق علی رهبر فقط سید علی
درسته اونا میخوان ما رو وارد به جنگ بکنن ولی اینو داشته باشین اگه این سگ های وهابی دستشون به حرم امام حسن عسکری و امام هادی برسه چه میکنن اسم خودتون رو گذاشتین شیعه بعد جواب امام زمان رو چه میخواهین بدین

بخدا من ادعای هیچی ندارم خداییش جنگ ترس داره ولی به ناموسم قسم حاظرم برا امام زمان جون بدم الان مثل زمان امام حسین شده ببینین این توله سگ های وهابی که از نسل یزید هستن چه بلاهایی سره حرم حضرت سکینه آوردن اگه کسی فراموش کرده تا یاد آوری براش بکنم حضرت سکینه دختر اماممون حسین (ع) هستش چرا ما باید بشینیم اجازه بدیم این سگ ها به اعتقادهامون بی احترامی کنن الان این سگ ها میخوان حرم امام هامون رو نابود بکنن و قبر این عزیزان رو خراب کنن


من کاری به 8سال دفاع مقدس ندارم که این عراقی ها چکار کردن ولی دوستان الان کشور عراق افتاده دست شیعه ما باید کمکشون بکنیم بخدا اگه الان کمکشون نکنیم فردا خودمون ضرر میکنیم و این کثافت ها به خودشون اجازه میدن که فکر تجاوز به خاک و ناموس ما ایرانی ها بکنن (2197785) (alef-13)
 
222222222222222
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۵:۰۸:۴۰
خب عزیز برو بجگ!!رفتن به عراق که سخت نیست..شعار نده برو ! (2199886) (alef-10)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۱۷:۲۷
سلام..خیلیا اومدن و حرف های که فکر میکنن درسته رو نوشتن...من هم نظر خودمو میگم..اگه دوستانی که میگن باید ایران دخالت کنه و وارد بشه دوستان از نظر حس جنگ طلبانه و احساسات نیست.ما نه با امریکا کار داریم نه با چیز دیگه مهم ترین مسئله اینه که این اطافاقات درست بیخ گوشمون داره میفته.ساده نگیرین ما میتونیم فقر و مشکلات داخلی رو تحمل کنیم ولی کدومتون میتونه قبول کنه که جریانی که در سوریه و عراق در حال وقوع هستش خدایی ناکرده فقط برای یه هفته تو ایران بفته؟؟؟پس یکم دقیق تر به موضوع نگاه کنیم و با تعصب های بیجا حرف نزنیم بزرگترین مشکل اول امنیت ملت ایران هستش که این جریان بدون دخالت ما میتونه خطرناک باشه (2197541) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۲۰:۴۹
حینی که ایران باید کمک کند که داعش در مناطق شیعه نشین پیشرفت نکند بگذارد عراق تقسیم شود این در دراز مدت بنفع ایران است (2197546) (alef-13)
 
عبداله
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۲۳:۰۹
درود بر سربازان گمنام امام زمان که در ذیل رهنمودهای رهبر انقلاب ،این نظام و کشور وملت شریف ایران را در ارامش کامل از گزند دشمنان حفظ مینمایند . الحق خدا یارشان باشد. پیروز باشید دلاوران (2197547) (alef-13)
 
بهنام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۲۳:۱۲
نباید وارد چنین جنگی شد چرا که این خواست آمریکا و اسرائیل است که از این طریق ایران رو بیش از پیش تضعیف کنند.
باید بدون دخالت مستقیم مدیریت بشه (2197548) (alef-13)
 
mmf
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۲۹:۵۵
در میان کامنتها دو نظریه بیشتر جلب توجه می کند 1- وارد شدن ایران به درگیریها و دیگری عدم ورود و بی تفاوتی . هر دو هم مضر هستند و هم تا اندازهای صحیح. 1- عدم دخالت ایران به ضرر منافع ایران است از چند جهت. فکر نمی کنم بر فرض محال اگر داعش کنترل عراق را به دست گیرد به مرزها احترام بگذارد و به ایران کاری نداشته باشد. مطمئن باشید در اولین فرصت به عنوان دفاع از سنی های ایران به ما تجاوز خواهد کرد آنهم در زمانی که همه چیز در اختیار دارد. هم سرزمین هم حمایت همه از عربستان گرفته تا غربی ها و دو باره جنگی در خواهد گرفت که هر دو ططرف اعتقادی می جنگند و بسیار وحشتناکتر از جنگ با صدام خواهد بود.خصومت کشورهای عربی هم که بکسی پوشیده نیست. در وجهی دیگر دولت کنونی عراق از دوستان و حامیان ایران هست و منافع کشور ما با آنها مشترک است. فکر می کنید در تحریمها ما چگونه خودمان را اداره نیمچه ای می کنیم. عمده صادرات ما به کجا می رود؟ ورود ارز نایاب از کجا تامین می شود جز با گردشگری که تقریبا تماما زائرین عراقی است؟ پتانسیل ایجاد تفرقه در میان هموطنان سنی ایرانی وجود دارد و هر چند خیلی کم ولی هستند افرادی که ممکن است از وضع به وجود آمده بخواهند ماهیگیری کنند. دور تا دور ایران این پتانسیل وجود دارد. از آذربایجان گرفته تا ترکمنستان تا سیستان و خوزستان. پس حتما منافع ما در خطر است. از طرف دیگر تقابل کشورهای بزرگ ظاهرا به ما هم سرایت کرده و غربیها در تقابل با روسیه می خواهند آنرا محاصره کنند و از جمله راه رسیدن روسها به آبهای گرم را مسدود کنند که وضعیت بسیار پیچیده تر می شود.
حال به حالت دخالت ما در عراق بپردازیم. اگر ما مستقیما دخالت کنیم اولین چیزی که عاید می شود شاخ و شونه کشیدن کشورکهای خلیج فارس است. به اتهام دخالت ایران در یک کشور عربی. مسلما آن کشورها و به طبع کشورهای دارای افراد تندرو مثل پاکستان و حتی آسیای جنوب شرق با ما وارد معرکه می شوند. از طرفی آمریکا از ما دل خوشی ندارد و حتی شاید خوشحال هم می شود که ما دخالت کنیم چون عراق را برای خود از دست رفته میبیند لذا ورود ما به عراق چراغ سبزی برای پا پس کشیدن آمریکا از نزاع و اجازه کشتار مسلمان به دست مسلمان را می دهد. الان بر اساس توافق امنیتی آمریکا ناچار است دخالت کند کما اینکه ما هم می توانیم چون عراق و ایران هم توافقنامه امنیتی دارد ولی حساسیت به ما مانند تانکر بنزین است که آماده منفجر شدن است ولی آمریکا تانکر آب که ممکن است آتش را خاموش کند ولی البته آب سرازیر شده ما را هم تحت تاثیر قرار می دهد ولی گذرا و با خسارت کمتر البته دیگر عراق بعد از این ماجرا ها عرراق سابق برای ما نخواهد بود و بسیار محدودتر خواهیم شد.
حال باید مسئولین تصمیم بگیرند کدام را را انتخاب کنند و سبک سنگین کنند کدام منافع بیشتری یا ضرر کمتری دارد. به شخصه ورود ایران را به صورت محدود تحت عنوان صیانت از حزمین امامان و شهرهای زیارتی و تنها در آن مناطق و شهرها را پیشنهاد می کنم. (2197559) (alef-13)
 
چی شد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۳۲:۰۴
چی شد چی شد
بریم حمایت عراق
حرف قشنگیه
تعداده زیادی تو این مملکت مدتها می گفتند که چرا از حزب الله و سوریه حمایت میشه
حالا فهمیدین دلیل حمایت از این دوتا کشور چیه
برای اینکه این تکفیریهای کثیف تو اونجا معطل و سرگرم باشن و به فکر ایران و مردمش نباشن
درسته الان هم باید از عراق حمایت کنیم چون با سقوط عراق هدف بعدی ایران هست
حالا بیاییم باهم یکم ریاضی کار کنیم
ارزش یک پدر برای بچه اش یا ارزش یک شوهر برای همسرش یا ارزش یک پسر برای مادر و خواهرش چقدره؟؟؟
جواب هزار دلار یا صد هزار دلار یا یک میلیون دلار یا بیشتر
حالا حساب کنید ارزش جان ۲۱۳۲۵۵ انسان که در جنگ تحمیلی شهید شدند چقدر بوده ؟
حالا حساب کنید از بعد جنگ تا حالا چند میلیون دلار برای حمایت از حزب الله سوریه عراق و غیره خرج کردیم؟؟؟
در واقع سیاست نظام حمایت از مردمان خودش بوده
آیا حمایت از جان مردم اینقدر ارزش داره؟؟؟ (2197566) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۲۴:۲۵
زمانی که انقلاب در ایران شد نه تکفیری بود ونه القاعده (2198972) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۳۳:۴۹
شما بفرمایید خودتون حمله کنید ما از پشت شما رو حمایت می کنیم! مگه شوخیه وارد جنگ شدن! غرب هم همین رو می خواد که ایران وارد شه بعد جریان ما هم می شه مثل سوریه و عراق و اکراین! منطقی باشید! جو ابر قدرت منطقه هم نگیردتون! بزارید داریم توافق هسته ای می کنیم ! (2197571) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۴۴:۰۷
بنظر من تا حمله ایی به ایران نکردند نباید کاری کرد ولی باید حسابی هشیار باشیم وتحرکات آنها رادر منطقه رصد کنیم .بی شک وقتی از شمال غربی عراق میخواهند وارد شوند حدف انها ائتلاف با کومله وکردستان عراق وترکیه میباشد .باید در کردستان وکرمانشاه واستانهای غربی آمادباش جنگی داده شود ویگانهای مرزی را تقویت کنیم وبلائی که دراوایل جنگ بر سر مرزنشینان امد وارتش عراق تا صدها کیلومتر در خاک ما پیشروی کرد وخبری از نیروهای مدافع وجود نداشت برایمان تکرار شود.الان باید در حال آماده باش کامل باشیم .
مطمئن باشید هدف آنها تحریک کردن اقوام کرد درایران است.برای حمله تروریستی به ایران وایجاد جبهه متحد با منافقین کوردل. (2197590) (alef-13)
 
مسلم
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۴۸:۱۳
سلام این که فکر کردن و سیاست نمیخواد باید به دولت عراق چه مستقیم و چه غیر مستقیم کمک کرد.فکر کنید اگر داعش دولت عراق را نابود کند و یک دولت تکبیری خون خوار و شیعه کش راه بندازند با حمایت امریکا عربستان و صهیونیست و مراکز مذهبی مثل کربلا را به کل تخریب کنند .چه میشود. به محض قدرت گرفتن به ایران حمله میکنند .و مشکل افرین میشوند. (2197599) (alef-13)
 
داش
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۴۹:۱۳
چنان داعشي در به دنيا نشان خواهيم داد كه هيچ كدام از بزرگان قدرت نام چنين غلطي نكنند . پشتيبان چنين جوجه مردني ها شوند . داعش آخرين روزهايش فرا رسيده صبرماهم زياده . وقت دار دار كردنشان را خواهيد ديد (2197603) (alef-13)
 
پروانه
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۵۴:۲۲
من حاضرم در صورت لزوم برای کمک به عراق برم. (2197612) (alef-13)
 
لوتی
۱۳۹۳-۰۳-۲۵ ۱۰:۵۴:۰۳
نه آبجی تا ما مردا هستیم جنگ بر شما واجب نیست (2202866) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۵۵:۳۹
همه باهم تحت فرمان رهبری هستیم هرچه ایشان صلاح بدانند مطیع هستیم ازایران هم بوقتش دفاع خواهیم کرد همانطور که درجنگ دفاع کردیم
عزیزان نگران نباشید اینجا ایران است خود آنها بهتر ایران رامیشناسند اگر نمیشناختند تاحالا صدبار به ایران حمله میکردند الان آمریکا جهت انتخابات آتی به ایران نیاز دارد اینها هم گول خوردند داخل عراق شدند وسوریه رو خلوت کردند به زودی متوجه خواهیم شد مکروومکروالله والله خیر الماکرین (2197620) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۷:۳۷
مطمئن باشید که این تحرکات به خوبی زیر نظر کشور مخصوصا ارگان هایی مثل سپاه قدس هست
کجایند دوستان روشنفکر نمایی که میگفتند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران؟؟
مطمئن باشید اهمیت غزه و لبنان برای مسئولین کمتر از ایران است ولی اگر از انجا کنترل نشوند خیلی سریع تر ناامنی سراغمان میاید (2197651) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۷:۵۰
خدا ایران شعیان عراق را فدای اختلافات سیاسی با مسئولان عراقی نکند (2197652) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۹:۲۳
نوری مالکی متاسفانه خود آب به آسیاب جنگ طائفی و فرقه ای میریزد هم اینک ایشان متهم است که مراقد متبرکه امامین عسکریین را منفجر میکند و به آنها تعرض مینماید او از حمایت کمتر ازنیمی از شیعیان عراق هم برخوردار نیست از طرف دیگر کشور عراق که بعداز جنگ جهانی اول وپس از شکست امپراتوری عثمانی بوجود آمده از ابتدای تشکیلش ماه وسالی بدون جنگ نبوده و ساکنین آن بزوربهم چسبیده اند کشوری با اکثریت شیعه که ده ها سال تحت سیطره اقلیت سنی مذهبان بوده و حکومتهای بعثی تا توانسته اند ازملت کرد وشیعه مذهبان قتل عام نموده و نمونه های بارز آن انفال کردستان وانتفاضه سال 91 (م ) شیعیان و بمباران شیمیایی حلبجه کردستان بود در واقع بهتر است هر کدام از شیعیان و کردستان و اعراب سنی نذهب حکومت خودرا تشکیل ویا با توفق هم یک حکومت کنفدرالی را بنیان نهند سابقه دولت عراق بوده تا بوده خونریزی بوده ولا غیر (2197661) (alef-13)
 
علی کرمی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۹:۴۶
حضورداعش با همکاری امربکا،اسراییل،غرب وحاکمان متوحش منطقه حاکی از یک اقدام هماهنگ برایجاد یک ترازدی جدید برای برهم زدن نظم منطقه به نفع دشمنان مسلمانان ودر اول اسراییل است وجمهوری اسلامی به سبب حفظ منافع خود ومنطقه ضمن هوشیاری مترصد ورود وبرخوردعالمانه و سخت در پاسخ به طراحان منفعت طلب منطقه ای ان باشد و حفظ حرمبن شریفین ایمه (س) درعراق در لوحه اهم اقدامات مابایستی باشد. (2197664) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۲:۴۳
دوستان یه خورده عاقلانه نظر بدید . به احتمال قوی بازی بازیه کشاند ایران به جنگ است . مسئله ترس نیست درایت باید به خرج داد. (2197676) (alef-13)
 
سبحان چادگانی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۳:۴۴
لبیک یا امام خامنه ای
آمادگی لحظه خود را مقابله با نیرو های تکفیری اعلام می کنیم
یا زهرا (س) ما جانمان را در راه دفاع از حریم حرم فرزندانت بر کف دست گرفته ایم و فدا می کنیم
لبیک یا حسین(ع) (2197679) (alef-13)
 
هدایت الله حبیبی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۴:۵۴
خداوندابه ماتوفیق بده که بصیرباشیم. مقابله با گروه نجس داعش که تروریستهای اجاره ای شیاطین هستند. برهرمسلمان غیوری واجب است. (2197684) (alef-13)
 
بهروز
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۵:۰۶
باسلام سپاه پاسدارن سریع وارد عمل شود (2197687) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۵:۱۹:۳۸
بله قربان!!!!
با تشکر (2201580) (alef-1)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۱۷:۱۶
با سلام
سخن حضرت علی (ع) را باید جدی بگیریم، اگر در کشور خود منتظر دشمن باشیم قطعا شکست می خوریم. به نظر من وارد شدن تکفیری ها به کشورمان و کشته شدن حتی یک نفر از هموطنان ما یعنی شکست ما. ما باید دشمن را در نطفه عراق نابود کنیم. (2197690) (alef-13)
 
بسیجی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۰:۲۲
این جنایتکاران روی یزید را هم سفید کرده اند به نظرم در این برهه حساس حضرت امام خامنه ای باید فرمان جهاد بدهد تا دودمان سلفی ها وداعش و......را از صفحه جهان محو کنیم (2197697) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۰:۳۰
به نظرم نیروهای ما باید کاملا آماده باشند و در صورت درخواست رسمی دولت وارد عمل شوند.درغیراینصورت نباید درگیرشوند و ترور و بمب گذاری و....در کشور را بیافته چون الان منافقین و اسراییل و ....در کمین سوء استفاده هستند (2197698) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۱:۴۶
سلام ماشیعه ایم وولی امرمسلمین ومولا ومقتدای مان حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای حفظه ا..سکاندارکشتی ولایت تمام مسایل کشورودنیارا رصدمیکنندهیچ ترس وابایی ازداعش وسردسته اشان استکبار جهانی امریکا شیطان صفت نداشته ونخواهیم داشت باقدرت ایران عزیزبه کارخودادامه میدهد ودوستان که نظرداده اندبداننددولت وملت گوش بفرمان حضرت آقاهستیم وبرای دفاع ازمیهن عزیزصددرصدآماده ایم یاعلی (2197700) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۲:۴۷
سلام بر مراجع عظام: آیا صحیح است به سفر حج برویم وپولش تبدیل به سلاح شده بر علیه شیعیان استفاده شود تکلیف چیست؟ (2197705) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۵۶:۵۶
يعنى واقعاً فكر مى كنيد كشورى كه بيشترين ذخاير نفت جهان را دارد با دلارهاى زائران مى چرخد ؟!!!! (2199858) (alef-10)
 
سامان
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۵:۵۰
ایران بیشه شیرانه. اگه به ناموسمون نزدیک بشن خرخره شونو میجویم (2197714) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۲:۴۴:۲۶
شعار دادن راحته. به وقتش خبري ازت نيست. مطمئنم (2201219) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۷:۰۰
ایران رو با امریکا مقایسه میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟قدرت نظامی اقتصادی آمریکا کجا مال ایران کجا آسمون تا زمین باهم فرق دانند (2197720) (alef-13)
 
رزمنده
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۷:۳۵
سلام ایران باید آمادگی کامل داشته باشد ونیروهای زبده ارتش وسپاه را در مرزها مستقر نماید نه اینکه دشمن تا کرمانشاه بیاید وبعد به فکر باشیم افراده زبده وآموزشدیده به مرزها اعزام شوند نه سربازان وظیفه با یک گروهبان جوان فرمانده هان باید از مرزها فرماندهی کنند نه از اتاقهای شیشه ای زیر کولر گازی در تهران فرمانده واقعی باید درمحل باشد (2197724) (alef-13)
 
فرشید نیکمرام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۳۳:۵۴
یادمان می آید که روزی مردم ما از کمک مالی و نظامی کشورمان به سوریه و لبنان و فلسطین ناراحت بودند . چرا که نمیدانستند کمک به این کشور ها کمک به خط دفاعی ماست . اگر خیلی کثیف به این موضوع نگاه کنیم ، خط مقدم کشورمان را در این سه کشور میبینیم .اما ما این موضوع را برادری دینی می دانیم و کمک به این سه کشور را وظیفه دینی .حال اگر دشمن قسم خورده ما که میدانیم فتوای آنان خوردن گوشت فارسهای رافضی است و نوید آن را نیز داده بودند و همه آگاه این مطلب هستیم ، چه دلیلی برای عدم حمله به خاک عزیزمان را دارند .جز اینکه آنان قسم خورده اند روی خون ما راه بروند .آنان حتی ما را شیعه نمیدانند . آن ها ما را فارسهای رافضی میدانند و قتل الواجب.همیم حالا هم جبهه دومی نیز در حال شکل گیریست و آن هم جبهه عراق است . اگر امروز داعش بر عراق مسلط شود ، حادثه هشت سال دفاع مقدس مجددا اتفاق می افتد . این پیشبینی بسیار ساده و طبیعی است . اما چرا دولت عراق اینگونه بی تفاوت نسبت به موضوع حمله داعش است ؟ چرا از کشور ایران و یا کشورهای همسایه درخواست کمک نظامی نمیکند؟ آیا دسیسه ای پشت پرده در حال رخ دادن است ؟ آیا دولت عراق نیز در این دسیسه نقش دارد ؟ آیا دولت عراق نیز خاستار استقلال این حکومت در خاک کشورش است که از خود دفاعی نمیکند ؟ ضمن اینکه میدانیم شهر های اشغال شده توسط گروهک داعش به راحتی هرچه تمام تر سقوط کردند . از این نظر اعزام نیروهای آموزش دیده و مجهز دفاعی را به خاک عراق و دفاع از شهر های مذهبی چون کربلا ، کاظمین و نجف را واجب و در مرحله بعد اعزام نیروهای حجومی برای نابودی این گروهک لازم میدانم .امیدوارم دولت مردان ما با چشمی باز به این موضوع نگاه کرده و آنرا هرچه سریع تر مرتفع نمایند .
باشد که تو بیایی
سیرت ما بشوید آنچه نهان دارد
از کینه ها رها و از دشمنی نگوید
باشد که تو بیایی
عشق به تو مثال عشقای کبریایی
عرش خدا بلرزد لطفی به تو نباشد
باشد که توبیایی
دشمن خونیت هم شاید به خود بیاید
لطف و محبت تو بر دل او بروید
باشد که تو بیایی
عشق و سرور جهان را در بر خود بگیرد
عیسی ابن مریم هم نیز پشتت نماز بگیرد
باشد که تو بیایی
دنیا به خود ببیند عدل الهیت را
سجده خالصانه از ته دل بگیرد (2197746) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۸:۵۴:۱۶
ارتش1400000تابن دندان مسلح عراق هم باید یک کاری بکند! (2199434) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۳۴:۲۳
کجایند انهایی که میگفتند نه غزه نه لبنان ... بروند مرز مقابله .... (2197747) (alef-13)
 
کلهر
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۳۴:۳۳
سلام برخون شهیدان. سلام برخمینی بت شکن
خطاب جمله من به اون دوست گرامی بود که گفته احتمال گرفتن کرمانشاه هست نه دوست عزیز کرمانشا امتحان خودش را درهشت سال جنگ تحمیلی داده به خون شهیدان قسم به این نیمه شعبان قسم اگر حتی یک گلوله به خاک کشورم ازطرف این گروهک کثیف شلیک شود راه نفس کشیدن راازاین خبییثان می بندیم وآتش جهنم را برایشان دراین د نیا روشن وزنده زنده آنهارا می سوزانیم. اله اکبر جانم فدای رهبر. ای رهبر آزاده آماده ایم آماده . (2197749) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۳۸:۴۶
جقدرساده ایدخودآمریکااین بساط رادرست کرده اولا بدون اینکه هرگونه سرباز ازاین کشورجنگ کندآمده باسزان وهابیت به توافق رسیده ازجنگ اعتقادی سوئاستفاده کرده بدون اینکه حتی یک لکه خون ازسربازان آمریکایی بریزددومابااین جنگ فروش سلاح هادرآمدبسیاری رانصیب آمریکاکرده که بتواندکسب درآمدکندسومادراین جنگ هانیروهای ایرانی راهم به نوعی درگیرکرده که درطول این جنگ بدلیل فرسایش قدرت اینهاهم کاهش می یابدچهارما روسیه راهم دراکراین مشغول کرده ژس آمریکا یک بازی چندطرفه راه انداخته که قطعا طبعات آن برای ایران نیزبسیارخطرناک ترازعراق وسوریه است ژس مسئولان بایدباهوشیار کامل اوضاع رارصدکنند تاخدایی نکرده توبازی آمریکا گرفتارنشود چون درحال حاضردرایران یک نیروی خاموش جریان سومی بنام افعا ن هاداریم که هرلحظه بایدمنتظرروشن شدن این جریان خاموش باشیم لذااولین اقدام اخراج کلیه افغانی های مقیم ایران است تادیرنشده مسئولان بایدکارویااقدام اساسی انحام دهندبحث تورم وگرانی هم ازطرفی مردم راازنظام دوروناامیدکرده ومنتظرراهگشایی هستندهمه دلیل این است که مدیریت بالادست این سیستم بایدبجای شعارعمل رادرپیش گیرد. (2197768) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۱:۵۵
ایران به هیچ عنوان نباید وارد جنگ شود ، هر گونه جنگی باعث عقب گرد 10 ساله ایران و افزایش فشار اقتصادی بر مردم خواهد شد (2197781) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۲:۴۱
این داعش هنوز ما کردها رو نشناخته کردهای سنندج اگه وضعیت خیلی حاد بشه میرن داعش نابود میکنند (2197786) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۳:۲۴
فقط دفاع!بيخود جنگ راه نندازيد. (2197789) (alef-13)
 
بابا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۴:۴۱
نترسید گفته شده فرمانده سپاه قدس وارد عراق شد (2197793) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۶:۰۳
خودمون به اندازه کافی مشکل داریم ! (2197800) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۱:۳۸
دشمن رانتوان حقیروبیچاره شمرد.امام علی {ع}میفرماید:هزاردوست کم است و یک دشمن بسیار.نباید به خودمغرورباشیم وداعش رادست کم بگیریم. (2197814) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۳۳:۴۹
حسین خوابی یا از طرف داعش این جمله را مینویسی داعش اگر تو به زانو بیافتی و دست و پاشون را مدام ببوسی اگر عربی حرف نزنی و سلفی و وهابی نباشی سرت و سر عزیزانت را با شادی از تن جدا میکنند اصلا عربی هم حرف بزن و سلفی هم باشد همین که متولد ایران هستی برایشان برای انتقام گیری و عقده خالی کردن هم که باشه تکه تکه ات کردنت برایشان لذت بخش است البته اگر خودت داعشی که فارسی یاد گرفتی نباشی (2199105) (alef-10)
 
سید حامد منصوری
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۲:۳۰
باید فراخوان برای جذب نیروهای داوطلب تشکیل شود تا این وحشیها را دور از مرزهای کشور نابود کنیم ،زیرا بعد از سوریه و عراق این خون آشامها دنبال خون شیعیان ایران هستند ،علاوه بر آن مرقد امامان عزیزمان در خطر است .یک روز تا نیمه شعبان مانده ،همه دعاگوی ظهور حضرت مهدی هستند و اگر خدای نکرده آسیبی به حرم امامان ما وارد شود چه جوابی داریم که به امام زمانمان بدهیم . (2197818) (alef-13)
 
فاطما
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۲:۵۶
چرا و به چه دلیل جوان ها را بکشتن بئهیم که بشار یا امثال آن حکومت کنند و کیف دنیارا ببرند.اگر کسی میخواهد در عراق بجنگد داوطلبانه اسم بنویسد و برود برای دیگران تکلیف تععین نکند (2197821) (alef-13)
 
1895
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۰۰:۵۱
شهادت مکتب ماست خمینی رهبرماست درود برخامنه ای (2197847) (alef-13)
 
مسلمان
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۰۳:۰۳
نمیدونم چی شده که مسلمنها اینجوری به جون هم افتادن؟چرا؟ (2197852) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۳۷:۱۱
یعنی میخوای بگی داعشیها مسلمان هستند که میگی مسلمانها به جون هم افتاده اند نخیر تکفیریها ید الشیطان شده اند و هم قسم برای نابودی اسلام و مسلمان شده اند (2199110) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۰۵:۲۲
باید به شدت در خاک عراق سرکوب شوند تا خیال دست درازی به سوی ایران نداشته باشند وبرای سایر گروهای و کشورهای حامی آنها عبرت شود (2197859) (alef-13)
 
hamvatan
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۶:۱۶
این حمله درسته توسط یک گروهک انجام شده اما شواهد نشان میده ه که طرح کلی حمله و نقشه مراکز مهمی که مورد هدف بودند و در کل بخش نرم افزاری آن را قدرت خیلی خیلی خیلی بزرگتر از داعش اجرا رده نقشه کاملاً هوشمندانه بوده من احساس میکنم هدف نابودی سوریه هست حمله به شهرهای عراق موقتی و بیشتر برای تجدید قوا هست (2197875) (alef-13)
 
توحید
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۶:۵۶
کمک نظامی هم نکنیم، باید کمک اطلاعاتی بکنیم (2197877) (alef-13)
 
شهريار
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۲۵:۳۰
اكنون زمان ان رسيده تا سپاه قدرتمند قدس اين وحشيهاى وهابى وسلفى را نابود كرده وشرشان را از سرملت مظلوم عراق كم كنند (2197892) (alef-13)
 
داود
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۲۵:۴۴
بزنید بترکنیدوش این حیوانات کثیف رو. (2197893) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۲۶:۱۹
یک گردان ایران واسه همشون بسه (2197895) (alef-13)
 
مازیار
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۳۶:۰۱
داعش ، يك شوخى كوچك كه جدى شد ...!

عربستان ، فرانسه ، قطر ، امارات ، تركيه كشورهايى هستند كه به روشنى ساز و برگ اجراى نقشه اينان را پرداخت مى كنند ..

از ان سو ، بازمانده ها و خانواده هاى بعثى ، سنى هاى تندرو و گروه هاى تروريستى و تجزيه طلب همچون مجاهدين خلق ، پانتوركها و ال ح وا ز با اينها همبستگى خود را اعلام كردند. ...!

كشورهاى مراكش ، ليبى ، مصر ، تونس ، پاكستان مالزى ، چچن و .... و حتى از افغانستان هم نيروى اين جريان را تامين مى كنند ...!

ايا در اين مدت بايد اماده ادامه ى اجراى نقشه خاورميانه نو ، پيروى نقشه انگليسى ، اسراييلى باشيم ..!؟

و اين به مفهوم جنگ و نسل كشى و نابودى كشورهاى كهن جهان باشيم ...! (2197922) (alef-13)
 
خوزستانی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۰۶:۴۲
ما هم از ارتش ایران خواهش میکنیم واسه نابودی این گروهک نیرو به عراق اعزام کند..مسلمانان چطور میتوانند اجازه دهند به امام معصوم توهین بشه..نیروهای مسلمان هر چه زودتر باید وارد کربلا بشن واز حرم دفاع کنن (2197976) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۰۸:۰۲
مرگ یه بار شیون یه بار !! آقا اگه قراره مسلمون کشته بشه ماهم باید مقابله به مثل کنیم و دشمن پشته پرده و ترورست ها را نابود کنیم !! در ضمن اگه منتظر ورود تروریست ها به ایران باشیم قطعا شکست خواهیم خورد چراکه هر کس داخل اون شهر خودش درگیر بشه قطعا نابوده یا شکست خورده !! نکته بعد اینکه :ای کسایی که همش میگید مشکل داخلی داریم ناموشتون بیفته دست دشمن بازم میگید تحریم !!! ای خدا اینا دیگه کین !! سخته ولی باید تحمل کرد تا به پیروزی رسید ان مع العسر یسرا....جالبه همراه سختی آسونیه .... دقت کنید.... آمریکایی های پست فطرت هم که دایه ی عزیز تر از مادر شدن همین ها اگه عراق رو اشغال نکرده بودند این وضع نه برای سوریه و نه برای عراق می افتاد !!! (2197979) (alef-13)
 
راشدی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۱۱:۳۴
از مقام معظم رهبری خواهش میکنیم برای نابود کردن داعش نیرو اعزام کنند (2197983) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۲۶:۴۳
فعلا مسئولین سه قوه ما مشغول لیبرالیته، بهشت، حجاب، اصلاح طلبی، احمدی نژاد، مشائی، فتنه، جریان انحرافی و ... مسائل بسیار مهم دیگر هستند و وقت رسیدگی به این مسائل جزئی را ندارند. (2198000) (alef-13)
 
سرباز وطن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۳۱:۵۹
سلام بر سید و سالار شهیدان
آقا بنده ی حقیر به نماینده ای از طرف ایرانیان خارج از کشور اعلام می کنم که آماده ای تا هر زمانی که ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای ( مدظله العالی ) وارد عراق بشویم و این حرامزادگان را به درک واصل نماییم.
ای رهبر آزاده ----------آماده ایم آماده (2198010) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۳۴:۲۴
اقایان،بر طبل جنگ نکوبید. کشور ما در خطر تجزیه و جنگ داخلی قرار خواهد گرفت. ما باید مرز هایمان را ببندیم و نیرو هایمان را با تمام تجهیزات در مرز های در گیر،به انجا بفرستیم. چرا متوجه نیستید که این دام و نقشه ای برای کشاندن ایران به جنگ است و دشمنان خودی و غیر خودی،تا دیدند که ایران با جامعه ی جهانی دارد می سازد، و توافق می کند، این نقشه را راه انداختند. گروهی چنان با اشتیاق از جنگ و ورود سپاه و ارتش به دخالت در عراق دست می زنند که انگار به میهمانی می خواهند بروند! فیلم های سوریه،افغانستان،پاکستان،عراق را نمی بینید که جنگ چه به روزشان اورده? دلتان می خواهد ایران تجزیه شود? دلتان می خواهد جنگ داخلی شود? بس کنید این جنگ بازی و شهوت جنگیدن را. مردم ایران جنگ نمی خواهند. (2198016) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۲۹:۴۷
امریکا اینها را برای مهار شوروی درست کرد حالا باید خودش انهارا جمع وجور کند. (2198979) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۱:۲۴:۳۲
چند سالته فکر میکنی سال 59 که عراق به ایران حمله کرد کشور در چه حالتی بود که صدام جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران را کرد؟ انموقع هر استان کشور در دست یک گروه تجزیه طلب بود و تهران هم بین گروه های سیاسی تقسیم شده بود چنگ خیابانی روزانه داشت انوقت نتیجه اش چی شد نه بترس نه الکی بقیه را بترسان (2199307) (alef-10)
 
پیسکن حبیب
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۳۷:۱۲
سلام به ایرانی بودنم افتخار میکنم وامیدم اینست که همه وهمه برای فرج اقادعا فرمایند..............واسه تعجیل در فرجش 7تا صلوات بااخلاص بفرست....................................................................................................................................................................... . (2198026) (alef-13)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۵۵:۴۹
پشتیبانی هوایی از ارتش عراق قدم اول هست (2198071) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۰۹:۰۵
من نمی دانم چرا مقامات کشور ما عین خیالشان نیست .الان باید به مردم و ارتش و سپاه اعلام وضعیت جنگی کرد باید بسیج را فراخوان داد . اینها سپاه ملعون سفیانی هستند .هدف انها ماییم تنها دولت شیعه . (2198103) (alef-13)
 
صفدر
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۲۵:۲۵
به نظر منم در عرض چند ساعت باید پودرشون کنیم تا این کار یه فرصتی بشه برای شناخت بهتر ایران وترس بیشتر از ایران
آباد باشی ای ایران
آزاد باشی ای ایرانی (2198137) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۲۵:۵۶
در طی این سالهابه سپاه خیلی حمله شده از داخل و بیشتر از طرف اصلاح طلبا که در همه امور دخالت میکنید غافل از اینکه خدا وکیلی نقش سپاه در امور سازندگی بی نظیره حالاهم هم دست به دامان سپاه شدند خواهشااااا بعدها زیر حرفهای امروزتان نزنید بدانید سپاه واقعا تنها نیرویی هست که میتواند از کشور دفاع کند در همه ابعاد / دشمنی آمریکا با سپاه رو نمیبینید؟؟ (2198139) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۲۷:۴۷
همه موافقند و من علاوه بر موافقت حاظرم به عنوان نیروی داوطلب برم خواب شب رو واسشون حروم کنم (2198147) (alef-13)
 
شیر علی بوشهری
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۰:۱۶
آقایان مسئول امنیت ملی فظلا طلاب مراجع عالیقدر تا دیر نشده دستور بسیج بدهید برای دفاع از حرم امامان در سامرا کربلا نچف اشرف (2198153) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۱:۳۰
ما هرچی می خوایم ثابت کنیم که جزئی از ایران و ایرانی هستیم همچین حرفهایی از شما برای ما سنگینه . موصل و کرمانشاه برای شما یک نوعه ؟ یعنی ما در کرمانشاه باید همچین حرفای مسخره ای از شما بشنویم ؟ متاسفم واسه شما . نظرم رو پخش کنید ممنون (2198156) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۲:۳۲
؟آخه داعش چه ربطی به مهاجرین افغانی دارد؟واقعاکه.متاسفم برای تفکرتان.سقوط مالکی حتمی هست چون پشتوانه ندارد (2198158) (alef-13)
 
ریس جمهور آینده ی ایران
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۸:۳۰
من ریس جمهور آینده ای ایران خواهم بود به یاری خدا


1- تشکیل تیم مدیریت بهران در تهران
2- رسد اخبار کلی از جهان و عراق
3- جلسه محرمانه با کشور عراق در سطح بالا
4- تشکیل یک تیم قوی در خاک عراق
5- ورود نیروهای حامی ایران از خاک کشورهای دیگر به عراق
6 وورد تعداد ی نیروی جان بر کف و زبده ایران در عراق فقط در سطح مدیریت نه لبه مرز ومرگ

7- تامین هزینه جنگی
8- ارسال مقداری تجهیزات جنگی ایرانی در خاک عراق جهت تست تجهیزات تولید شده داخلی
9- تست تجهیزات نظامی خریداری شده از کشورهای خارجی
10-مدیریت تیم مبارزه با داعش


11- تشکیل تیم به موازات تیم موجود
12- وظایف این تیم رسد کلیه نقاط حساس عراق جهت حفظ منافع ملی
13- شناسایی افراد کلیدی و مهم در عراق
14- تخریب منابع عراقی که به نفع ما هست
15- طولانی کردن جنگ در عراق به مدت حداقل 6 ماه
16- وقتی این جنگ در داخل عراق زمان ببرد باعث میشود قیمت نفت بالا برود..
17- چند طرح دیگه هم هست که وقت میخواد18- تشکیل تیم مبارزه با عربستان
19-فراخوانی تیم های که حاضرند در عربستان مبارزه کنند
20- حمایت غیر مستقیم و ارسال این گروه در خاک عربستان
21- تا عربستان مشغول حمایت از داعش میشباشد این تیم در عربستان مجهیز بشود..
22- حمله به منابع نفتی عربستان توسط تیم جدید
23- حمله به منابع نفتی در عراق
24- حاصل فروش نفت ایران با قیمت بالا
25- حمایت از جنگ داخلی درعربستان سعودی
26-


بقیه مطالب بماند وقتی خودم به مدیریت رسیدم (2198171) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۳۲:۰۸
باید عربستان تحریم شود از طرف جامعه جهانی (2198985) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۹:۴۸:۳۷
من به شما به عنوان کاندید ریاست جمهوری هرگز رای نخواهم داد ! (2199450) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۴۳:۱۲
نقشه این است: جناحی در امریکا،جنا حی در اسراییل، عرب ها، به ویژه عربستان، قطر،امارات،دست در دست هم دست به این جنگ های پراکنده و ایذایی زده اند، و گروهی در ایران هم که شکست خورده و از توافق ژنو و بازگشت ایران به جامعه ی جهانی ناراحتند ، دست در دست این ها خواهند گذاشت و ایران وارد جنگی که به ما مربوط نمی شود،خواهند انداخت. از نظر های جنگ طلبانه ای که در این سایت گذاشته می شود،تحریک های احساسی را می توان تشخیص داد. مردم ،تا انجا که این روز ها در کوچه و خیابان و اتوبوس و تاکسی می شنویم هیچ کس جنگ را نمی تواهد و گاه با طعنه هم گفته می شود که هشت سال کشورمان و جوانان ما نابود کردند اکنون باید برویم برای انها بجنگیم!؟ اقایان و خان هایی که شعار های جنگی و رفتن و کوبیدن می دهید، در هشت سال جنگ،کدام کشور اسلامی و حتا شیعیان کشور های دیگر به ما کمک کردند? مگر ما گوشت قربانی هستیم که هی باید برای این وان منافع و جان مردمانمان را فدا کنیم?سی و پنج سال فلستین،لبنان کردید، چه شد? جز عقب ماندگی و فشار اقتصادی و پشت کردن همان مردمانی که سنگش را به سینه می زدید، چه نصیب ما شد? از سایت الف خواهشمندیم نظر های جنگ طلبانه و گاه مشکوک را نگذارد و بیشتر به نظر های متطقی بها دهد. این نظر هایی که ما تواندیم بیشتر مشکوک می زند تا از سر دلسوزی باشد. زیرا یک ایرانی اگاه هرگز نمی خواهد کشورش را به جنگ و نآمنی به تاطر کشور دیگر بیندازد. (2198184) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۹:۰۰:۴۳
فراموش نکنیم بسیاری از عراقیهایی که با ما می جنگیدند شیعه بودند. (2198715) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۵۳:۴۲
درورد بر غیور مردان سپاه ..
انشااله همشونو جمع میکنند.. (2198216) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۵۳:۵۳
خداوند امنیت و آرامش را در تمامی سرزمینها حاکم بفرماید.تمامی مردم ایران زمین با جان ودل در مقابل هر نوع تجاوزگری محکم ایستادگی میکنند.و بلایی بر سر متجاوزان می آورند که در تاریخ ماندگار شود.زنده باد ایران .زنده باد فرزندان برومند این مرز و بوم.شیعه و سنی هیچ تفاوتی با هم نداریم همه ایرانی و دوستیم و عقیده هر کس فقط به خودش مربوط است.ما همگی در کنار هم در صلح و صفا زندگی خواهیم کرد.مراجع بزرگوار لطفا دعوت به وحدت و همدلی کنید.فردا خیلی دیر است.در مقابل خدا و مردم مسئولید.یک ایرانی و مسلمان شیعه. (2198217) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۰۱:۰۲
سلام
اگر رهبر دستور داد مردم باید برای کمک به مردم عراق بسیج شوند در غیر این صورت مداخله نمیکنیم (2198243) (alef-13)
 
سلمان
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۰۶:۲۴
مداخله مستقیم اشتباه بزرگی خواهد بود که ما رو بیشتر وارد جنگ فرسایشی کند. بیشترین تاکید باید در بالا بردن امنیت مرزها و کمک اطلاعتی و استراتژیک به دولت عراق باشه.
موضوع دیگر حفظ هم پیمان در سوریه نیست بلکه پرهیز از شکل گرفتن صدام ٢ و جنگ تحمیلی دیگر در آینده نزدیک خواهد بود
ممکن است عربستان حمایت مالی این جریان رو فراهم کنه ولی متاسفانه دولت ترکیه نقش بسیار منفی در سوریه و عراق به عهده گرفته که ادامه خواهد دشت. ایران هم منابع حمایت از ملت های عراق و سوریه رو در بلند مدت نخواهد دشت.
منطقه وارد یک جنگ تمام عیار شده و ایران هم تقریبا تنها ست. برای همین شاید نیاز به تصمیمات سخت ولی استراتژیک باشیم.
یک راه حل میتونه دادن خود مختاری به کردستان ایران و تشکیل یک منطقه تجاری آزاد بین مناطق کرد ایران, عراق و سوریه باشه. تشکیل این منطقه تهدید بزرگی برای ترکیه خواهد بود (2198257) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۳۹:۵۵
حرف مفت نزن عمو

وسط ذعوا نرخ تعیین می کنی؟ جنگ ندیده نیستیم . تو هم حرف تو دهن اقلیت ها نگذار . لابد فردا می گی چرا فقط کردستان ؟

الف لطفا لطفا دقت کن ! (2198538) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۱۲:۵۰
عجب آدمی هستیا یعنی میگی کردستانو دو دسته تحویل عراق بدیم؟؟؟
اینو بدون خودمختاری همانا و جدا شدن از ایرانم همانا.... (2198606) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۱۵:۱۲
بنظر من ایران نباید در عراق دخالت نظامی کند . فقط سریعا نیروهای نظامی رو در مرز با تمام قدرت جهت دفاع مستقر کند (2198286) (alef-13)
 
سید علی حسینی خالجیر
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۲۱:۳۹
بابا چرا متوجه نیست کسی ،این همون پیشگویی های آخر الزمان اینا شمشیر بستن دنبال شیعه دنبال اسلام دارن دین مارو هدفشون قرار میدن . شما رو به خدا فراخوان کنین مارو با سر میایم برای ازبین بردن اینا از روی زمین بخدا باید اینجور چیزارو جدی گرفت این آشغالا یدفعه داعش یدفعه القائده یدفعه جندا... ریگی هربار با یه اسم میان اینا دارن مثل غده سرطانی دامن اسلام و میگیرن موقع شیمی درمانیه . منتظریم رهبر عزیز اشاره کن اشاره ... (2198321) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۹:۱۸:۱۰
حدیثی از امام جعفر صادق خوانده ام که فرمود در عراق وشام غائله هایی به پا می شود وکسی جلودار ان نیست .دقیقا مضمون این حدیث حضور ذهنم نیست ولی تا انجایی که یادم می ایذ ان بود که این فتنه از شام به عراق می رسد وشهرهای ان دیار را درگیر می کند واین فتنه واشوب انقدر ادامه پیدا می کند تا خود ارام شود.به گمان الان این قضیه شده (2198762) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۵۸:۴۷
همین که وجود داعش در عراق خطرناک برای منطقه است مسلما امنیت ملی ما دچاره ناامنی است ایران امروز باید گزینه یک خودرو تکفیریهای افراطی قرار بده و با تکیه به نیروهای قدرت مند البته مردمی و با حمایت همه جانبه تمام اقشارتا امنیت حکمفرما باشه با درود بر رهبراعظیم ایران (2198425) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۱۷:۳۴
ما شیعیان تحمل بی حرمتی به کربلا و مرقد سیدالشهدا را نداریمشیعیان ایران و دولت عراق باید تکلیف داعش را یکسره کنند ،باید زمانی با داعش به مبارزه برمیخواستیم که در الانبار متمرکز بودند، و ارتش آنها را محاصره کرده بود.از همه طرف مورد هجوم هستیم ،خدا به فریادمان برسد (2198471) (alef-13)
 
بیک بابا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۲۰:۳۵
با سلام
درگیری های شهری با داعش در داخل عراق هرچند در امنیت ملی کشور همسایه به ویژه در ایران تاثیر گذاری دارد و دولت و نیروهای مسلح باید هوشیار و تدابیر لازک را یندایشند و آمادگی هر گونه مقابله را داشته باشند ولیکن در اولویت یکم ارتقاء اعتماد قلبی به وحدت اسلامی و یکپارچگی مردم به امنیت کشور است و بعد بر اساس طرح های امنیتی منطقه ای و فرا منطقه ای باید اقدام شود و آنهایی که امروز احساساتی شده و تشویق به اعزام نیرو یا مقابله با داعش درداخل خاک عراق میکنند به احتمال باقی مانده افکاری است که در جنگ خلیج فارس دولت و نیرو های مسلح را تش.یق به ورود به حمایت از عراق می کردند و بهانه آنها نیز تغییر شکلی پرچم عراق بود که با تدابیر مقام رهبری از این کار جلوگیری شد.
پس بهتر است آگاهی عمومی را در مورد اهمیت امنیت ملی و منطقه ای افزایش و با افرادی که به دلایل دنیوی و سیاسی اختلاف مذهبی بوجود می آورند به شدت برخورد شود . در زمان ضرورت نیز همه آماده رزمند. (2198482) (alef-13)
 
نیما
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۲۳:۵۳
به نظر من ما نباید دخالت میکردیم تو اوضاع سوریه...
حالا باز اگه بخوایم تو عراقم دخالت کنیم کارمون سختر میشه....
این دخالت ها باعث میشه که این ناامنی دامن خودمون هم بگیره....
بهترین کار اینکه ارتش و سپاه بطور ویژه از مرز ایران با عراق محافظت کنن.
و اگر احیانا مشکلی پیش اومد اونها رو تار و مار کنن. اگه ما بخوایم دخالت کنیم شاید از نظر سیاسی وجهمون مخدوش بشه....
امیدوارم که اتفاق سوریه در مورد عراق نیفته... (2198492) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۳۲:۵۲
مشخصاً عدم مقابله جدی امریکا با داعش در راستای تحقق خاورمیانه جدید است. چرا ما از این طرح استقبال نکرده و آن را به نفع خود تغییر ندهیم؟ در این طرح استانهای شیعه نشین و کرد نشین و سنی نشین عراق مستقل می شوند. البته این طرح تجزیه ایران را هم در خود نهفته دارد. چرا ما از این فرصت استفاده نکنیم و با تفکیک استانهای شیعه نشین که اتفاقا سرشار از نفت هستند آنها را به ایران و خوزستان ملحق نسازیم؟ شاید برخی بگویند استقلال کردستان عراق خطرناک است. اصلاً چنین نیست. بسیاری از کردهای ایرانی به خصوص قشر روشنفکر و تحصیلکرده شان به شدت حس ناسیونالیستی ایرانی دارند و حتی اصل تأسیس حکومت ایرانی (مادها) را از آن خود می دانند. این از اشتباهات جمهوری اسلامی بوده که کردها را از اساس جدایی طلب انگاشته است. یا مثلا سیستان مهد اسطورهای ایران زمین است، حالا شده محل اشرار! اینها از سیاستهای غلط حکومت است که کار به اینجا کشیده. یا مثلا تبریز وآذرابادگان روح ایرانی دارند. حالا اگر حکومت تبعیض قائل شده برای ترکها آنها هم رفته اند به دنبال جدایی طلبی. جدایی طلبی از جمهوری اسلامی و نه از ایران. (2198521) (alef-13)
 
اسکندر
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۷:۴۲:۰۰
تصمیم گیری درخصوص مداخله نظامی درعراق فقط به وسیله فرمانده کل قوایعنی رهبراست وایشان هرامری صادرکنند ماهمه موظف به اجرای آن هستیم. (2198542) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۱:۳۹:۴۹
استكبار جهاني سالهاست كه براي ايجاد خاورميانه جديد برنامه ريزي كرده وبدنبال گسترش سيتره قدرت همه جانبه خود وحاميانش در منطقه است و امروز هم متاسفانه با ايجاد تفرقه بين شيعه وسني وتخريب اسلام و ايجاد ناامني در منطقه تلاش مي كند . نگراني همه عزيزان هم شايد به نوعي به حق باشد اما واقعيتي ديگر در ايران وجود دارد كه مردم ما از هر قوم ونژادي كه باشند در برابر بيگانه و متجاوزان به اين مرز و بوم جواب كوبنده مي دهند و با درايت و ذكاوت اقاي خامنه اي و وجود سربازان گرانقدر گمنام امام زمان توطئه دشمنان اين سرزمين را خنثي مي كنند. (2199320) (alef-10)
 
عسكري
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۰۴:۵۲
به نظر ميرسد دورنماوهدف نهايي جبهه مشترك غربي وحكومتهاي دست نشانده منطقه اي تجزيه وكوچكسازي كشورهاي اسلامي مخصوصاً مجاور اسرائيل است تا در اينده نه عددي بحساب بيايند وهم در ان موقع يك اسرائيل قوي تر از همه ديگر خوفي ازكسي نداشته باشد ودر فاز بعدي تشكيل حكومت بزرك يهود (معروف به ازنيل تا فرات) با بگارگيري سياست قدم به قدم بزعمشان كار اساني خواهد بود !بنا براين غربيها هرگز نخواهند گذاشت داعش در عراق تشكيل حكومت دهد واين ادعا حرف مفت است بلكه فعلاً داره ازانها سواري ميگيرد اگر چه ممكن است در اينده داعش متوجه شود وجفتك خود را بسينه انها بزند! (رجوع كنيد به تجربه طالبان در افغانستان) والان داعش در سوريه وعراق طبق دستور! به مرگ گرفته تا دولتين عراق و سوريه به تب راضي شوند البته پيشاپيش درجه ضعيف اين سياست تا حدودي در جريان اقليم كردستان عراق عملي شده! واما در خصوص دخالت ويا عدم دخالت مستقيم ويا غير مستقيم ايران بايد گفت اصولاً طبق تجربه جهاني دخالت مستقيم هميشه همراه با ريسكهاي سنگين بوده وهست مگر اينكه تماميت ارضي وحاكميت سياسي كشور عزيز ما بخواهد به خطر بيفتد كه در انموقع يك ذره هم نبايد رحم كرد فلذا در حال حاضر دخالت هاي غير مستقيم وبعضاً حمايتهاي ايذائي به نظر بهترين روش باشد. در هر صورت همه ما گوش به فرمان بقول فوكو ياما منتظر حركت بال سوم تشيع يعني رهبر وامام خود فرمانده كل ميباشيم والامر اليه (2198595) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۲۲:۰۰
عزیزان آقا خودش می دونه چکار کنه دراین 35سال چه فتنه هایی رو گذروندیم (2198629) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۳۹:۲۷
عربستان دنبال درگیر کردن ایران به صورت مستقیم با داعش هست تا یک جنگ تمام عیار راه بندازه تا بتونه ایران رو ضعیف کنه از یکطرف ایران بخاطر فشار چند جانبه زیر بار هر شرایطی از طرف آمریکا توی پرونده هسته ای بره فقط آرامش وهوشیاری توی این شرایط لازمه و حمایت سریع باید از دولت عراق انجام بشه (2198667) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۸:۴۶:۳۲
نباید احساساتی شددددددددددددددددددد (2198683) (alef-13)
 
آریو برزن ایران
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۹:۴۲:۲۹
نترسید ، جهان آرا ها،همت ها، چمران ها ،.....................این کشور داره

داعش هیچ غلطی نمی کنه (2198801) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۹:۵۶:۳۰
نیازی به مداخله ایران نیست. جنگ با تروریستها فرسایشی و به ضرر اقتصاد ایران است. جنگ نیابتی با تروریستها بهترین انتخاب است. هر چند در هر صورت ایران بازنده نیست. ممکن است عراق به سه کشور کردستان، عراق شیعه و عراق سنی تجزیه شود که در این صورت باز هم ایران بازنده نیست. چون منطقه حائل بین ایران و تروریستها وجود خواهد داشت. این خود مردم عراق هستند که باید بفهمند تضعیف دولت مرکزی یعنی تجزیه عراق. (2198835) (alef-10)
 
یه سر باز
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۰۱:۲۶
سلام...لطفا این قدر پریشان نباشید... اشفتگی خیلی بد تره و هدف اون ها ست.
شاید همه نظرمون با هم در اقدام موثر ما برای تامین امنیت داخلی و خارجی کشورمون متفاوت باشه..ولی مواظب باشید که به اختلاف و تفرقه منجر نشه... منم موافقم!
باید قطعا اقدامی قاطعانه انجام داد..ولی همیشه اقدام قاطعانه سلاح به دست گرفتن نیست... ولی قطعا اگر خدای نکرده بخوان واسه کشور مشکل درست کنند فکر می کنین ما همین عربستان ملعون رو رها می کنیم؟؟...امارات و قطر رو رها می کنیم که واسشون سلاح و پول بفرستن؟؟..قطعا ما برای تامین امنیت کشور از داخل و خارج اقدام می کنیم.اگه بخواد امنیت سیاسی و اقتصادی کشور و ملت ایران به خطر بیوفته قطعا امنیت تمام این ها چه کسایی که مستقیم باعثش هستن و چه کسایی که غیر مستقیم و چه پشت پرده بخوان یه همچین ماجرایی زبانم لال برای ایران ایجاد کنند قطعا به خطر خواهد افتاد... بخواد امنیت شهروند عزیز ایرانی به خطر بیوفته امنیت عربستان کثیف و قطر ملعون و امارات سر سپرده قطعا به خطرش می ندازیم.. ولی باید کاملا هوشیار بود. که بر نقاط قوت و مثبت و نفاط مشترک بین تمام ادیان و قومیت های کشور تاکید بسیار بیشتری بشه... با صبر و تلاش و امید و ایمان باید جلو رفت. ما گذشته ی سرخ و اینده ی سبز داریم...

یادتون باشه مواظب باشید از نفوذ این وهابی های شیطانی به ایران باید جلو گیری بشه منظورم نفوذ جسمی نیست... باید با قاطعیت نظرات و شبهات این وحشی ها پاسخ قاطع و به جا و کامل داده بشه و اطلاع رسانی کامل بشه تا از نفوذ شر به داخل کشور جلو گیری بشه..قطعا وقتی تفکر منحرفشون بین قشر جوان و داخل کشور ها چه ایران چه جایی دیگه شکست بخوره دیگه نابود شدن توی اون کشور... (2198840) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۲۳:۳۶
خوشم میاد همه نشستن دارن نسخه میپیچن! انگار نه انگار که مسئولین خودشون درگیر این موضوع هستن! ما الان داریم تو جبهه سوریه می جنگیم٬ چطوری می خواهیم وارد عراق هم بشیم؟ حتی آمریکاش هم داشت کم میاورد همزمان تو عراق و افغانستان که بوذ!‌ اگه به اندازه کافی امکانات و نیرو داشتیم حتما مستقیم به عراق هم ورود پیدا می کردیم نگران نباشید! تازه عراق که همسایه خودمون هم هست! حزب الله هم یک نیروی نامتقارن هست که از بخش جنوبی کشور کوچک لبنان منشا گرفته٬ چطوزی می خواهد در دو کشور بزرگ هم زمان بجنگه؟!‌ اینقدر حرفهای هیجانی و بدون فکر نزنید! (2198861) (alef-10)
 
راه راست
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۴۲:۰۱
به نظر من سپاه باید به صورت غیر مستقیم وارد بشه اما نیرو های خارجی استخدام کنه که برای پول وارد جنگ بشن که خیلی هم وجود داره تا هم تو بین المل حرفی داشته باشه هم از مواضع خودش بتونه کامل دفاع کن فقط کمک فکر کافی نیست چون عرقی ها نشون دادن همشون ترسو هستند شک نکنید هدف بدی خودمون هستیم باید از همین حالا تو دهنشون بزنیم که فکر بر ندارشون (2198904) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۴۹:۳۱
دخالت نظامی ایران در عراق خواست صهیونیزم بین الملل و تروریسم است تا با فرافکنی ها و مشکلات داخلی شان را حل کنند هوشیار باشم. (2198917) (alef-10)
 
مرتضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۵۸:۲۸
از خدا چه بخواهیم؟ایران وارد عراق شود برای حنگ با داعش"آرزوی داعش و اربابانش " .ایران باید مرزهارا نه چون مرزهای شرقی محکم بدارد دیواری آهنین که اگر داعش خیالی به سرش زد جز کشته وفراری چیزی در کاسه اش نماند. (2198932) (alef-10)
 
غلامی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۱۵:۴۷
بایستی به عراق و برادران مسلمان کمک کرد اما حتما نباید کمک نظامی کرد بایستی به آنان مشاوره داد زیرا ما تجربه مقابله با منافقین را داریم (2199080) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۵۴:۱۶
یکی بگه چرااین وسط ارتش سوریه خوابش برده است و هیچ اقدامی نمیکنه چرا به مواضع داعش که الان توجهشان در عراق هست حمله نمیکنه که انهااز هر طرف تحت فشار باشند انگار سوریه از اینکه میتواند برای مدت کوتاهی در ماه عسل باشد خوشحال است و دیگه به همین که هست اکتفا کرده تا زمانی که داعش چه در عراق پیروز شود و چه شکست بخورد بسمتش برگردد و دوباره گریه و زاری را از سر بگیرد الان موقع حمله ارتش سوریه به شهر مقر فرماندهی انها است (2199134) (alef-10)
 
سیدموسی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۳:۲۵:۰۳
سلام درگیرشدن مستقیم مکراینکه حرم امامان مارابنن درشیرایط فعلی صلاح نیست چراکه خواست دودشمن اصلی ایران یعنی عربستان واسرلئیل درکیرکردن
ایران باگروه بی دین تکفیری داعش النصره وارتش ضدآزادسوریه است رهبراندیشمندومتفکرماهرچه صلاح ببینن مادرخدمت آنحضرتیم (2199174) (alef-10)
 
وحید
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۸:۰۲:۰۵
آقا سریع وارد عمل بشید این جنایتکارا را ریشه کن کنید ربطی به احساسات نداره (2199411) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۸:۱۸:۱۷
امریکا داعش رو فروخته چون میخواد از شرش خلاص شه کشوندش به عراق تا اونجا دخلشو بیارن شما هم بیخود بحث نکنید! (2199415) (alef-10)
 
د
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۱:۴۸:۵۷
باید برای جنگ مستقیم اقدام به داوطلب گیری از مردم کرد. هر کی خواست میره هر کی هم خواست نمیره :) (2199526) (alef-10)
 
میراث جنگ
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۳:۰۹:۰۶
راستی عراق غرامت جنگی را داد ؟؟؟؟؟؟/یا ما گرفتیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دوستان ایران در دخالت حتما محتاط خواهد بود چون بهانه دست دشمنان نباید داد.آقایونی که این همه از جنگ حرف میزنن موقع جنگ ما با عراق کجا بودند و چند نفر از خانواده نه از عشیره آنها در جنگ حضور داشتند؟؟؟؟؟؟؟ ما مدافع هستیم اونم سرسختانه نه جنگ طلب.هرچند باید کامل مراقب بود و نیاز است مرزهای تردد زوار هم تا مدتی بسته باشه چون با همین اسامی زوار و گردشگر و توریسم و .................وارد میشن. خدا را شکر سربازان گمنام و نیروهای مسلح آمادگی دارند و رصد میکنند و یکی از معدود کشورهای با ضریب امنیت بالا همین ایران عزیز است. (2199647) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۳:۱۶:۳۰
مختار کجایی که شیعه خوابیده یه مشت وحشی کربلا و نجف تهدید میکند الان وقت نابودی وهابیت ایران باید وارد شه (2199655) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۰۱:۰۶
این تله ایست برای ایران، زود تصمیم نگیرید (2199729) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۴:۴۴:۰۳
بنظر من ایران زیر پوستی باید به جنگ داعش بره.سپاه قدس بزنه نابودشون کنه بعدشم پشت تریبون همه چیز را مبنی بر دخالت نظامی در عراق انکار کنه. اینطوری هم دشمن تراشی نکردیم هم به هدفمون رسیدیم و هم قدرت سپاه را به رخ کشیدیم (2199832) (alef-10)
 
جعفر قاسمی بوسجین
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۵:۳۶:۲۲
امروزه جنگ ها به دودسته تقسیم می شود جنگ های قلعه ای در مرز ها همان اتفاقی که برای سوریه افتاد و جنگ های میدانی در خارج از مرز ها همان دکترینی که امریکاو.... دنبال می کنندمثلا همین تند رو های به ظاهر اسلامی به خاطر تحقیری که غرب و امریکا در مسائل مختلف بر منطقه روا داشته می توانست برای امریکاو غرب خطرناک باشد با برنامه ریزی انان را در این منطقه به در گیری وا داشته تا خطر انان را به ذعم خود کم کند حال دوستان عزیز ایران ضمن اینکه به طور فعال در سازمان های بین المللی مسئله باید مطرح کرده و اجماع لازم و زمینه ذهنی لازم را بوجود می اورد باید به صورت فعال به این قضیه برخورد کند چون اهداف این گروه ها در رابطه با ایران مشخص است با توجه به جلسه چند روز پیش منافقین با این گروه ها در اینده مشکلات زیادی را برای ما فراهم می کند ارامش قبل از توفان ما را گول نزند ایران هم در این معض باید به عراق کمک کند از ان طرف برخی از تجهیزات خود مانند هواپیمای بدون سر نشین و برخی از انان را امتحان کند تا نقاط ضعف و قدرت انان مشخص شده چون هیچ میدانی مناسب تر از این شرایط که امنیت ملی ما هم به ان گره خورده نیست چون ما با دولت سر کار نداریم ما با گروه هایی سر کار داریم که به هیچ قاعده و قانونی اعتقاد و پایندی ندارد (2199939) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۰۰:۰۱:۲۳
درود بر دوستان علاقمند به این قضیه. تمامی فرمایشات دوستان عزیز کاملا متین است . اما دولتمردان ما مغز خر نخورده اند تا بدون بررسی وارد جنگی شوند که منافعی برای مردم و کشورمان نداشته باشد. تمامی احتمالات به قولی روی میز ایران است . اگر از پشت پرده با خبر باشیم دقیق میتوانیم عکس العمل ایران و دنیای عرب و حتی غرب را درک کنیم.احتمالات زیادی وجود دارد که این میتواند بر نامه ریزی شده توسط دولت امریکا و غرب باشد. شاید یک علت نیز نسل کشی و غلبه بر اسلمگرایان عراق باشد.احتمال شناسایی افراد دارای منفعت در عراق که از بعد از صدام شروع بکار نموده اند نیز میتواند هدف باشد. علت دیگر میتواند برنامه ای برای تغییر نخست وزیری این کشور باشد (2200686) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۰۰:۴۰:۳۶
انگار یک مشت جنگ طلب داخلی منتظر چنین فرصتی برای کشاندن ایران به جنگ هستند . (2200699) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۱:۴۰:۲۶
وقتی شیپورها به صدا در می آیند مردان و نامردان از هم شناخته مشوند. (2201104) (alef-1)
 
ندا
۱۳۹۳-۰۳-۲۵ ۰۹:۲۲:۴۳
بازی انگلیس این سیاست باز پیر و روباه نبایستی از دیده بدور ماند "تفرقه بینداز و حکومت کن"
فرمایشات مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال حضر ت امام(ره) فراموش نشود دشمنان اصلی کسان دیگری هستند که با اسلام مشکل دارند و امروز سیاستی در پیش گرفته اند که به اسلام به دست خود مسلمانان ضربه بزنند. (2202604) (alef-1)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۵-۰۷ ۲۳:۳۶:۳۵
به نظر من جمهوری اسلامی ایران نباید بیشتر از این به این تکفیری ها اجازه بده تا قدرت بگیرن و بزرگ بشن کارشون به جای رسیده که امروز شبعیان رو به خط کرده بودن و تیر خلاص میزن و به رودخانه مینداختن . خدا لعنتشون کنه دیگه نباید بشبنیم همین الان باید سپاه قضیه رو خاتمه بده . به خدا قسم منتظر حکم رهبریم واسه له کردن این تکفیری ها (2277668) (alef-13)
 
یه انسان
۱۳۹۳-۰۷-۱۱ ۲۳:۴۲:۲۰
یه مرد پیداشد بالاخره... (2406668) (alef-10)
 
قاسم
۱۳۹۳-۰۷-۲۱ ۲۱:۱۴:۱۱
یک احتمال ضعیف است ولی تهدید داعش باید در نظر گرفته شود وایران باید مواظب باشد اگر داعش عراق را تصرف کند نوبت ایران میرسد (2424930) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۸-۲۴ ۱۵:۵۷:۱۲
هوشیارانه اگاهانه شجاعانه پیروزی با ماست (2489219) (alef-10)
 
مهندس
۱۳۹۴-۰۱-۲۷ ۱۵:۵۰:۰۵
داعش سنی وشیعه را نمی شناسد پس همگی باید در برابر این کفار جنگید تا نسلشان را منقرض کرد (2827491) (alef-3)
 
سید حسن موسوی
۱۳۹۴-۰۴-۲۱ ۱۹:۰۰:۵۹
بگو چطوری بریم بجنگیم . دوست ندارم شرمنده جدم بشم (3034908) (alef-3)
 
عمران
۱۳۹۴-۰۷-۰۶ ۱۰:۴۹:۲۴
ما مجبوریم که بریم کمک عراق برای مبارزه باداعش هیچ کی ازایرایهادل خوشی ازعراق نداره
میریم بخاطراینکه بعدعراق ایرانه تنها هدفه داعش ایرانه پس چه بهترهمین الان مقابلشون
وایسیم بیان زن وبچه وناموسهای ماروازارو اذیت کنن هاااان (3218909) (alef-3)
 
مصیب
۱۳۹۴-۰۸-۱۳ ۰۸:۵۱:۴۵
ما همان ایرانی هستیم که هشت سال جلوی عراق مردانه جنگیدیم ودراخر پیروز شدیم الان هم اماده هستیم هر موقع رهبر عزیز دستور دهد جانمان را فدای ناموس وکشور میکنیم (3298364) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.