نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 300385
داود اوغلو : روسيه مرتکب اشتباهي بزرگ شده است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۹
نخست وزیر ترکیه گفت: روسیه با اقدام نظامی در سوریه مرتکب اشتباهی بزرگ شده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه ملیت چاپ ترکیه ، احمد داوداوغلو نخست وزیر ترکیه دیشب در مصاحبه با تلویزیون استار ترکیه ، رژیم‌ بشار اسد با کشتار مردم خود مرتکب بزرگترین کشتار قرن شد. داوداوغلو گفت : بحران سوریه متاسفانه با بی توجهی های جامعه بین المللی عمیق تر و از چارچوب مسئله ای داخلی خارج شد. نخست وزیر ترکیه گفت : تصمیم اخیر روسیه وقایع سوریه را وارد مرحله ای جدید کرد.

وی گفت : روسیه با مداخله در سوریه ، ‌به ویژه با نقض مرزهای ترکیه ، بحران سوریه را به ترکیه نیز گسترش داده است ،که این اقدام اشتباهی بزرگ است. داوداوغلو گفت : انتظار داریم به امنیت ملی ما احترام گذاشته شود. هیچکس حق ندارد حریم هوایی ترکیه را نقض کند.

نخست وزیر ترکیه تاکید کرد ، مسئله سوریه تبدیل به مسئله ای منطقه ای و جهانی شده است و چنانچه نقض موازین حقوقی ادامه یابد پیش بینی وقایع آینده بسیار دشوار خواهد بود. وی گفت : ما به تماس های دیپلماتیک خود ادامه می دهیم و مایل نیستیم ترکیه یکی از طرف های جنگ شود. داوداوغلو گفت : پایگاهی را در سوریه روس ها و پایگاهی را نیز ایرانی ها گرفته اند و افسران ارتش سوریه از این موضوع ناراحتند.

نخست وزیر ترکیه در پاسخ به سوالی گفت :‌ اگر ترکیه روند گذار با مشارکت بشار اسد را بپذیرد آیا شهروندان سوریه نیز چنین چیزی را خواهند پذیرفت؟ آیا مردم سوریه چنین چیزی را باور خواهند کرد؟‌آیا چنانچه بشار اسد در مسند قدرت بماند دو میلیون شهروند سوری که در ترکیه بسر می برند حاضر به بازگشت خواهند شد؟

نخست وزیر ترکیه همچنین در پاسخ به سوالی درباره گروه پ ک ک گفت :‌این گروه به زندگی در فضای دموکراتیک عادت نکرده و مایل نیست در چنین فضایی به مبارزه خود ادامه داد.

داوداوغلو گفت : ما تلاش کردیم با روند حل مسئله کردها مانع استثمار مردم توسط این گروه شویم. ما در این زمینه گام های مهمی برداشتیم. نخست وزیر ترکیه همچنین بر ادامه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.
 
کلمات کلیدی : اوغلو، پوتین، روسیه، ترکیه، سوریه
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۶ ۱۲:۲۲:۲۷
همینکه تو ناراحتی نشون میده روسیه کار درستی کرده (3246616) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.