نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489189
کانادا نام ایران را در فهرست «دولت‌های حامی تروریسم» حفظ کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۵
پایگاه خبری «وایس» روز سه‌شنبه نوشته است که دولت کانادا نام ایران را در فهرست «دولت‌های حامی تروریسم» حفظ کرده است.

به گزارش فارس، وزارت خارجه کانادا در بیانیه‌ای اخیراً اعلام کرده که پس از انجام بررسی‌های لازم به این نتیجه رسیده که نام ایران و سوریه را در فهرست کشورهای حامی «تروریسم» حفظ کند. 

وزارت خارجه کانادا سال 2012 با مشورت وزارت «امنیت عمومی و آمادگی اضطراری» اقدام به تهیه فهرستی از حامیان ادعایی تروریسم کرده و نام برخی از کشورها را در آن فهرست قرار داده است.

قوانین کانادا، وزارت خارجه این کشور را ملزم می‌کند هر دو سال این فهرست را بررسی کرده و تعیین کند که آیا هنوز دلایل منطقی برای باقی ماندن نام کشورها در فهرست مورد نظر وجود دارند یا خیر.

وزارت خارجه کانادا در بیانیه‌ای به تاریخ 20 ژوئن 2017 اعلام کرده پس از اتمام بررسی‌ها بر روی این این فهرست به این نتیجه رسیده که نام ایران و سوریه را کماکان جزو «حامیان تروریسم» حفظ کند. 

دادگاه تجدید نظر استان «انتاریو» روز دوشنبه به استناد همین نتیجه‌گیری وزارت خارجه کانادا حکم به قابل مصادره بودن 1.7 میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در کانادا به نفع عده‌ای از شهروندان آمریکایی داد.

پایگاه خبری «وایس» هم روز سه‌شنبه با اشاره به اینکه دولت کانادا نام ایران را در فهرست «دولت‌های حامی تروریسم» حفظ کرده نوشته است: «باقی ماندن نام ایران در فهرست حامیان تروریسم، راه را برای برقراری مجدد روابط دیپلماتیک ایران و کانادا ناهموار می‌کند.»
 
کلمات کلیدی : کانادا + ایران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۱:۰۳:۳۲
تا خاوری ها براحتی زحمت کارگران ایرانی را با اختلاس به کانادا و دیگر کشورها منتقل میکنند اگر اینکار را نمیکرد عجیب بود (4459017) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.