توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 372485
طراحی موشک بالستیک جدید در روسیه
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۰
مقام های روسیه از طراحی و ساخت نسل جدید موشک های قاره پیمای خود توسط وزارت دفاع این کشور خبر دادند.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، مقام های نظامی روسیه از طراحی نسل جدید موشک های بالستیک توسط این کشور خبر دادند.

«ولادیمیر دگتیار»، مدیرکل و طراح ارشد مرکز دولتی طراحی و ساخت موشک بالستیک جدید «آکادمیک ماکیوا» در این رابطه گفت: ما در حال حاضر، مشغول اجرای چندین پروژه مربوط به وزارت دفاع هستیم. این قراردادها شامل طراحی تعدادی موشک بالستیک زمین به هوا و دریا به هوا هستند.

وی افزود: این موشک های بالستیک از نوع سنگین مدل «سارمات» خواهند بود که برای تکمیل قوای نیروی زمینی ارتش روسیه مورد استفاده قرار خواهند گرفت. همچنین فعالیت ها بر روی طراحی و ساخت مدل جدیدی از موشک های پیشرفته بالستیک نیز در حال انجام است.

گفتنی است، با افزایش اخیر تهدیدات غیر مستقیم ناتو علیه روسیه و تجمع نیروهای نظامی آن پشت مرزهای این کشور، نظامیان روسیه با دستور مستقیم رئیس جمهور و حمایت دیگر سیاسیون این کشور، اقدام به طراحی و توسعه نسل جدیدی از موشک ها و جنگنده های قاره پیما کرده اند که به گفته متخصصین نظامی، می توانند برای مقابله با ناتو از کارایی بالایی برخوردار باشند.
 
کلمات کلیدی : موشک بالستیک+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.